Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mali aleksandar(Psittacula krameri)

Ići dole 
+73
koss
daki12
jomabo
papige73
manest
doki
rado7rado
RADE 80
goran2905
kozic64@gmail.com
IgorV
dragoSG
tutti
topal15209
Sladja Pribanovic
Stvorowski
Ivan/Rex
gaborka
zoran.savic
Dejan-Ilijev
goranpirot
errorsrb
Dusko
shikis
zaharije
Nidzo
mnedel
golub978
Nikola24
Carli
žako
northstar
ATOS
Meeko89
florida
misaBG
bugi
anita75love
Luckyboy
pikasovl
Iwan97
discox
skorkovic
maksic_ue
Rico
klokkende
mime30
csipi007
MILAN
Jidspeed
Aleksandrija
rade
psittacula
kasper
pedja cb
anamarija77
Atyesz
Slobodan Kragujevac
Nemanja
GoranKac
Rea
gogagrizli
rkomi
Laza
vlada_76
byrkomi
dr.nenad86
RedMan
SasaVR
Gagic
dog&bird lover
momoks
Zika
77 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
misaBG

misaBG


Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.11.2011
Godina : 47
Lokacija : Beograd

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 1:46 am

Dajte neki predlog ko bi menjao mladu pticu za staru zenku, kojoj je izgleda vreme za parenje jer sto puta u toku dana cepa papire sa poda i krije je se ispod hartija, zavlaci se iza televizora i ulazi u stampac.


Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 10:10 am

Koliko trazis za tog aleksa?
Nazad na vrh Ići dole
bugi




Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.11.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 12:33 pm

Zanima me koliko često mu mogu davati jabuke? Ja mu dajem sveki dan i po 2-3 puta komadić.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 1:41 pm

Jabuke ne bi trebalo da mu stete... Mozes mu davati toliko jabuke
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 2:00 pm

bugi ::
Zanima me koliko često mu mogu davati jabuke? Ja mu dajem sveki dan i po 2-3 puta komadić.
ja dajem svaki drugi dan jabuke papagajima naravno nedajemo samo jabuke mozes da kombinujes voce i odredjeno povrce tako mi dajemo tu de radim.
Nazad na vrh Ići dole
bugi




Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.11.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 2:53 pm

Evo sad sam ga pustio van iz gajbe i ne znam kako da ga vratim unutra, nema šanse da ga ulovim. Idem sada iz kuće i nadam se kad se vratim da će biti sve na svome mjestu.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 5:21 pm

Kao sto rekoh,nemoj da ga hvatas jer ces time samo pogorsati trenutnu situaciju,on kada ogladni ce se sam vratiti,pozz
Nazad na vrh Ići dole
byrkomi

byrkomi


Broj poruka : 29
Datum upisa : 29.11.2010
Lokacija : srbija

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 5:50 pm

Ako moze mala pomoc bio bih vam zahvalan mnogo.Kako da mom aleksandru koji je star 8mes. isecem nokte(kandze)posto moje ruke vise ne prepoznajem koliko su izgrebane?
Hvala unapred.
Pozdrav. Sad
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 7:24 pm

byrkomi ::
Ako moze mala pomoc bio bih vam zahvalan mnogo.Kako da mom aleksandru koji je star 8mes. isecem nokte(kandze)posto moje ruke vise ne prepoznajem koliko su izgrebane?
Hvala unapred.
Pozdrav. Sad
Sta bi sa tim postigao ?
Bolje probaj da ga na neki nacin "umiris" na ruci, da se ne vrti previse.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 7:32 pm

Najbolje bi bilo da mu stavis drvene stajaljke u kavezu jer je to prirodna turpija, nece mu skoditi a nokti ce mu se svesti na prirodnu velicinu
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 7:46 pm

koliko sam ja shvatio njemu nokti nisu preveliki,problem je grebanje koje ce biti cak i kad mu iseces nokte,kao sto je rekao Milan,time nista neces postici,samo probaj da ga umiris ili obuci nesto za duzim rukavima Very Happy
pozz
Nazad na vrh Ići dole
anita75love




Broj poruka : 49
Datum upisa : 19.10.2011
Godina : 49
Lokacija : beograd

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 9:01 pm

A da pokusas da ga drzis na prstu....umesto sto stoji na celoj saci......
ja ti duge rukave ne preporucujem sem ako neces da se kandzom zakaci za tkaninu, izvuce konce, unisti odecu i pri tom uspanici......
Nazad na vrh Ići dole
byrkomi

byrkomi


Broj poruka : 29
Datum upisa : 29.11.2010
Lokacija : srbija

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 9:54 pm

Pa vec ima drvene stajalice ali su mu jako ostri nokti a kojeg bi precnika trebale da budu stajalice moje su oko 1cm.A da ga umirim mogu na sekund posto je jako temperamentan i radoznao jer kad vidi rubikovu kocku poludi totalno znaci probajte to treba videti i doziveti.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 10:11 pm

iseci parče cigle kockastog oblika i ubaci mu u kavez pa neka se malo sa tim igra....Grickaće je,hvataće je kandžama dok se igra ili dok je ispituje i eto!
Sve oblo (garant) a ništa mu ne škodi....Dobro tebi,dobro njemu..
Nazad na vrh Ići dole
byrkomi

byrkomi


Broj poruka : 29
Datum upisa : 29.11.2010
Lokacija : srbija

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 11:45 pm

Ajde i to da probam pa cu javiti sta sam uradio ,hvala svima na pomoci a ako neko ima jos neku ideju nek javi.Poz....
Nazad na vrh Ići dole
Meeko89

Meeko89


Broj poruka : 1
Datum upisa : 30.01.2012

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimePon Jan 30, 2012 6:09 pm

Cao drugari! imam pitanje u vezi aleksandra, imam muzjaka, uskoro puni 2 godine, rucno je hranjen, voli da se mazi, naravno, voli i da gricne... Smile zanima me ako bih sada uzeo mladu zenku rucno hranjenu, koja tek prelazi na semenje, kako bi on reagovao? ako neko ima iskustva sa tim. Unapred hvala!
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimePon Jan 30, 2012 6:17 pm

Pa zavisi opet od karaktera ptice. Postoji mogucnost da bi on poceo da je napada, tjs kljuca a mozda bi se i sprijateljio sa njom. Ako se sprijatelji postoji mogucnost da smanji zelju za ljudskim drustvom ali opet ne mora ni to da se desi.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimePon Jan 30, 2012 8:11 pm

u svakom slucaju trebalo bi da imas jos jedan smestaj za zenku ,koja ne bi bilo ose da sasvim sama konzumira zrnastu hranu, postepeno navikavaj jedan na druge pa posle moze i bez kaveza .
ako su odmalena zajodno ,bez obzira na rasu papagaja oni budu druzeljubivi ,cak sto paze jedne na druge,no znaju i posvadat se oko nekog zalogaja,ili koji ce na levo ili moje desno rame, no svakoj tuci jednom dode kraj i zavlada mir.
teorija da rucno hranjena ptica posle izvesnog vremena kad dobije drustvo da se totalno socializira to uglavnom od vlasnika zavisi kolko paznje posveti svojim ljubimcima
moja "matora" koka (avatar ) ima 14 god , dosta mladih rucno hranjenih ptica ispratio kroz kapiju ipak ostala verna matora

ja uvek kazem osobine,naravi jedne mlade ptice uglavnom zavise od vlasnika kako postupa snjimekolko paznje dobija od strane porodice i slicno
Nazad na vrh Ići dole
northstar

northstar


Broj poruka : 25
Datum upisa : 06.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 6:09 am

Imam jedno pitanje vezano za male aleksandre. Naime, planiram u skorije vreme da kupim rucno hranjenog malog aleksandra, zapravo, to mi je ovako od srca velika zelja, ali citajuci ovolika, pa da ne budem bas gruba, prilicno teska iskustva vlasnika s ovom vrstom papagaja, nesto sam pocela da se premisljam da li da ga uzmem ili ne... Smile no, polako, ima jos vremena za odluku. Najvise me brine kako se mali aleksandar slaze s tigricama. Na You Tube-u sam gledala predivne snimke malih aleksandara i tigrica zajedno, kao i malih aleksandara i drugih vrsta papagaja zajedno, i svi su se sjajno slagali i druzili. Ali mene zanima da li neko odavde ima licno iskustvo i ako moze da mi da neki savet. Naravno, aleksandar bi bio u svom kavezu, sigurno ih ne bih drzala u istom, ali me zanima kako se generalno slazu van kaveza, posto moje tigrice koje vec imam po ceo dan slobodno lete po stanu, a planiram i aleksandra da pustam da slobodno vrslja napolju dokle god zeli. S obzirom da ce veliki deo vremena zajedno provoditi van kaveza, da li imam razloga za strah, jer se negde duboko plasim da bi aleksandar, iako ce jako mlad doci kod mene, u nekom trenutku mogao da mi povredi tigrice... Unapred hvala na odgovoru
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 6:13 pm

Imali nacina da se sazna starost kod zenki ?
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 7:08 pm

ima, ako ima prsten ,pa po prstenu ako odgajivac savestan bio pa nije stavljao zaostali prsten
ili DNK analiza
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 8:29 pm

S DNK analizom perija ne možeš ustanoviti starost papagaja. Barem je meni tako rekao doktor s veterinarskog fakulteta u Zagrebu. DNK analizom perija se može ustanoviti spol ptice.
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 11:07 pm

Da i ja znam za to da DNK samo dokazuje pol ptice ali starost ne....zato razlika izmedju polno zrele zenke i mladog papagaja ,pogotovu ako nema prsten je jako tesko uocljiva...
Nazad na vrh Ići dole
Carli




Broj poruka : 21
Datum upisa : 22.02.2012
Godina : 40
Lokacija : Kikinda

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 6:45 pm

Kupio sam dva para m. Aleksandri od tri i pet godina. Interesuje me kada mogu da stavim kucice posto sam cuo da oni ranije dobijaju nagon za parenje. Hvala u napred
Nazad na vrh Ići dole
Nikola24




Broj poruka : 24
Datum upisa : 21.02.2012

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 10:06 pm

Po cemu se razlikuju mali od velikih aleksandra?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mali aleksandar(Psittacula krameri)
Nazad na vrh 
Strana 6 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Veliki aleksandar (Psittacula eupatria)
» Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)
» Mali aleksandar
» Braonouhi ili mali Aleksandar
» Hitno pomoc mali aleksandar

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: