Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ishrana stiglića uopšteno....

Ići dole 
+50
Бане
suljaga
carduel
ĐEKO
dimitar1976
lepotica cana
mica vasic
senjin
makimk
žako
Matija95
Nidzo
vlada130168
fzen
Ivica
koja*
Milan 92
Marjan
cika kole
milun
Dalibor Vasic
Herkules
sasko
IGOR 72
malecki
farmacy
Sale77-Nis
Don
mica
jigor
vladimir
Zika
zucko
vule
Vasa
BOCKA
Dax BG
SrdjanKG
Danijel
Rale
kima
gocke
Luckyboy
milannish
dr.nenad86
Bogdanik
milos0205
Alexandar
sasaznas
Laza
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 8:59 pm

https://2img.net/r/ihimizer/i/maslaak.jpg/Maslačak i mišljakinja odnegovani na moj način jer samo tako sam siguran da nisu prskani pesticidima i zdravi za othranu mojih ptica. Koristim ih kao dodatak ishrani u toku mitarenja i mirovanja od 1 avgista do 1 marta.Jer mojim pticama ne dajem zeleniš tokom pripreme za razmnožavanje i samog razmnožavanja.
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 9:47 pm

marjan pirot ::
https://2img.net/r/ihimizer/i/nedozreliiak.jpg/Nedozreli čičak , hrana koju svaki ozbiljan odgajivač koristi i zna koliko vredi u ishrani mladih i starih ptica . Dali ga ko koristi od odgajivača sa foruma?



Pozdrav Marjane, u kojoj kolicini se daje nezreli cicak, i koji je to cicak (meki) ili neki drugi
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 10:55 pm

Ja imam odredjena mesta u prirodi gde berem maslacak , i provereno znam da nisu prskani , postavio sam sliku u nekoj temi kako sam ovih dana nasao dosta maslacka . A pticama je to prosto vitaminska bomba koju ne mogu zameniti ni jedan preparat. A cicak se koristi bas ovaj sa slike sa ovim crvenim (tj ciklama ) cvetom , ali ja dajem cele stabljike , mislim da treba da je malo zreliji od ovoga sa tvoje slike. Inace ovakav cicak je glavna hrana pticama u prirodi, a malo je tezak za branje zbog bodlji. Od ostalih biljaka koje koristim tu su: mlecajka , cikorija (gologuza), divlja salata i to sve u mlecnoj dobi zrelosti, nekih biljaka se sada ne mogu da se setim. A ako ne znate koje su ovo biljke mogu se potruditi da pokazem slike.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 29, 2011 11:23 pm

Glavna stvar u ishrani stiglica od kad su izasli iz jaja.
Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Image013
Izuzetno pitoma majka, sa razlogom stavljam zelene grane na kontras boju podloge, da bi ptica stekla refleks i kad god vidi da nesto ima na hranilistu odmah silazi. Vasi ima svake godine, dok vrucine ne postaju prevelike i onda nestaju. Na moju srecu, na 5 metara od kaveza komsija ima ORGANSKI sljivarnik koji je svake godine pun vasi, i nije mi tesko da po par grancica na 2-3 sata ubacim u volijeru. Takodje sam nasao crne vasi u jos vecem broju, ali ih moje ptice uopste ne konzumiraju pa nemam korist od njih.
Nazad na vrh Ići dole
Milan 92

Milan 92


Broj poruka : 6
Datum upisa : 21.06.2011
Godina : 31
Lokacija : Stara Pazova

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 3:37 am

Cime se stiglic hrani,jel hranom za egzote ili nekom drugom?pozz
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 10:52 am

eeee....ljudi meni je potrebna pomoc.....imam 2 stiglica pevala su preko zime i jeseni a sad kada pocinje sezona bas u avgustu one nece ni da prnu kamo li da pevaju.....molim vas pomognite mi..
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 11:44 am

Kojo, ja mislim da nema razloga za brigu, ima stiglica koji pevaju preko cele godine, a neki samo u odredjenim delovima godine, letnji period je uglavnom vreme mitacije, pa se moze desiti da je i to razlog, tako se desava i kod mene, nista se ne brini bice sve ok...

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 12:25 pm

Hvala puno....vec su zavrsile mitenje pa mozda i zbog toga da se privikavaju na vreme napolju...dalibor da li mozda znas koju hranu im treba davati...
Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 739841
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 3:05 pm

Very Happy Nema na cemu, u svako doba, pa pazi u letnjem periodu daj im sto raznovrsniju hranu, to je bolje da se ptice prociste i lepo izmite, jer, sto bolja ishrana to ce ptice bolje da se pare, legu, i da duze zive naravno... znaci pratis stiglice u prirodi sta jedu to im i dajes.... cicak, listove maslacka, seme maslacka, zelenu salatu, listove kupusa, krastavac, jabuku po mogucstvu Sumatovku, meni su rekli da je ta jabuka najbolje za sve ptice jer najduze ostane sveza a i dosta je zdrava... i naravno raznovrsno seme, daj im seme konoplje ida se kupi na kilogram, suncokret, belgijsko seme, e kad se zavrsi mitarenje treba im dati malo i Blatner semena, mislim da je jedan kg ovamo kod mene oko 700 din.dosta je skupo, ali ti uzmes jedno 100 grama i to je to, ne treba ti vise, to je to u sustini, i naravno da im voda bude uvek cista i sveza! Nadam se da sam pomogao koliko toliko, tako ja barem radim sa mojim stiglicima i ostalim pticama!

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 3:06 pm

A da, u zimskom periodu je dosta vazna jaka hrana, masna, tu je dobro suncokretovo seme....... ali prolistaj malo teme o stiglicima, i naci ces sve sto te zanima, ja sam barem nasao.... Very Happy
cheers
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 3:16 pm

oke.....uglavnom hvala na pomoc... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 4:16 pm

Nema na cemu, kad god ti zatreba! Very Happy

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 9:43 pm

Sad Izvini sto te ovoliko smaram ali ako hoces mozes li da mi navedes koju hranu im treba davati i biljke....Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 10:37 pm

Trebas im davati kanarinsku mesavinu sa dodatkom nigera, konoplje i malo suncokreta. Npr 1 kg mesavine 0.5 kg nigera , 0.5 kg konoplje , mozes i bez suncokreta sada preko leta.
Od biljaka mozes davati list maslacka, list kupusa, salate, onda mozes davati paprike i seme paprike onako sa peteljkom to sigurno ima u Leskovcu. Cista voda na svaka 2 dana obavezno i higijena na podu kaveza kao kod tvoje majke na sudoperi i ptice ce ti biti zive i zdrave i pevace 10 meseci godisnje.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 10:59 pm

Question Ja obozavam cuvati stiglice.....higijena im je dobra stanje vode je dobra....a ovo za hranu cu sad probati....nesto sam citao pa sam nasao...jajcanu smesu pitam da li je to dobro??da im se davati!!
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 11:25 pm

Mozes jednom nedeljno davati izrendano jaje, ali samo jednu vitaminku ili pipetu. To je dovoljno, ne moras nabavljati kupovne jajcane za tvojeptice.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 11:59 pm

Ma ne smaras taman posla, nego nisam video pre poruku, uglavom je to to sto je naveo i Bogdanika, ali ako imas stiglice koji su tek uhvaceni, ne bi bilo lose da mi dajes 3 puta nedeljno po jednu, jednu i po kasicicu konoplje, kazu da to hoce malo da smiri pticu, ja sam pokusao i uspeva! Smile

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeSub Avg 06, 2011 8:04 pm

meni su stiglici skoro 2god 1 god su pevali a sad nece nesto...dajem im po 3kašicice konopljke ali su ponovo nesto poljudele neznam sta im je... Crying or Very sad cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 12:28 am

Pa dobro, svaka cast da ih imas toliko dugo, ipak nije to mala stvar ocuvati stiglica u kavezu 2 godine, znam to iz licnog iskustva Very Happy pa sta znam, bice sve u redu, nadam se, ipak je to divljina brate! Very Happy

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 10:19 am

Very Happy ma znam brt al mi nerviraju sto nece da pevaju....to je u pitanju




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 11:00 am

Very Happy razumem te odlicno, ali polako, propevace.... Ti si mom bratu godiste, i drago mi je da te uopste i zanimaju ptice, ovog mog zanimaju ali nije to to.... U ovom hobiju ili ti sportu kako god uglavnom treba dosta strpljenja sa pticama i pre svega dosta ljubavi! Vidim da si iz Leskovca, tamo ima MNOGO dosta dobrih odgajivaca faune evrope, da sam na tvom mestu dok ih sve ne obidjem i ne popricam sa njima ne bih se smirio..... jer tamo ima stvarno odlicnih pticara i za svako su postovanje, na dobrom su glasu, ne samo iz Leskovca vec iz cele Srbije, ali nekako ovaj Juzni kraj Srbije je dobar po pom pitanju!!

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 12:27 pm

Moj komsija je dobar odgajivac ima jato....on mi daje neke savete..ali nije to to sad vec povinjem da ih obilazim po malo tu u kraju...
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 12:45 pm

To majstore, tako i treba, saveti starijih i iskusnijih su uvek dobrodosli!

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 2:50 pm

Arrow Imam srece,,,danas su pocele malo da pevuse... Very Happy


Pozdrav!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitimeNed Avg 07, 2011 3:58 pm

Pa to ti kazem, evo i meni su prestali da pevaju neki, a neki razbijaju... Very Happy Je l' imas fb ? Dodaj me, mozes me naci tamo u grupi na fejsu AVIKULTURA, i da se ujedno uclanis....


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana stiglića uopšteno....
Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Ishrana
» Jajcana ishrana
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...
» Ishrana egzota

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: