Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Legalizacija drzanja ptica faune Evrope

Ići dole 
+36
mime30
milos0205
Lale
fuz80
KUM
Rea
alann
kumca
cobras
malinois
Alexandar
zozi
Vasa
Srdjan
Boban
Luckyboy
Danijel
nebojsa
grujo
klokkende
micko
szigics
BORA
SrdjanKG
maki
Santa
mica
Loker
Petar
Sale77-Nis
Laza
Bogdanik
rtomek
ticar
BOCKA
dr.nenad86
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 11:16 pm

Ova tema bice zakljucana do daljnjeg i na njoj ce biti iznosene samo proverene aktuelne informacije vezane za legalizaciju.
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Icon_minitimeNed Sep 11, 2011 7:45 pm

imam jedno kokretno pitanje mada bas tema nije odgovarajuca. Dali smeta ili dali mozes prstenovati pticu vecim prstenom?????? naime treba mi par prstencica 5.5 a svi ostali su 6 hoce li to biti problem ili smetnja??????? unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Icon_minitimeNed Sep 11, 2011 9:47 pm

pedja cb ::
imam jedno kokretno pitanje mada bas tema nije odgovarajuca. Dali smeta ili dali mozes prstenovati pticu vecim prstenom?????? naime treba mi par prstencica 5.5 a svi ostali su 6 hoce li to biti problem ili smetnja??????? unapred hvala


Po vazecem pravilniku na ptici sme biti samo propisana dimenzija prstena i nikako drugacije... Jer sve to povlaci sumnju kada je veci prsten, da li je ptica mlada, ili stara, da li je ptica tog vlasnika koji je izlozio na izlozbi ili neka mutna radnja.....

Cisti primer, za stiglice je alkica 2,7 mm, a ako stavite alkicu od 3,00 mm ili 3,2 mm to je vec problem i povlaci ona pitanja, a zbog toga svega se to na izlozbi sankcionise od strane organizatora i kontrolne komisije.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Icon_minitimeNed Sep 11, 2011 9:59 pm

Koji je stav saveza po pitanju izlaganja ptica faune ? Tu spadaju i bastardi.
Da li je vodjenja polemika po tom pitanju? Znam da pojedinci ne mogu da kazu misljenje saveza, ali bi savez trebao da da bar neke preporuke.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Icon_minitimeNed Sep 11, 2011 10:52 pm

Bogdanik ::
Koji je stav saveza po pitanju izlaganja ptica faune ? Tu spadaju i bastardi.
Da li je vodjenja polemika po tom pitanju? Znam da pojedinci ne mogu da kazu misljenje saveza, ali bi savez trebao da da bar neke preporuke.


Bogdanik , postavio si pogresno pitanje u pogresnoj temi, ali informisacu te, tj. dacu ti odgovor pa ce ovo biti prebaceno u odgovarajucu temu.


Savez je ozbiljna instituacija i NARAVNO DA JE BILO RECI O TOM GORECEM PITANJU , bilo je reci i o mnogim drugim stvarima na UO SOF-a u Nisu, ali o tim pikanterijama kada dodje vreme, iznenadicete se svi kada budete saznali prave i od strane SOF-a proverene informacije, ali za sada mi sa tim stvarima necemo u javnost, mada veliki deo odgajivaca faune Evrope to vec zna.

Elem, da se vratim na ono tvoje pitanje oko izlaganja faune Evrope, a naravno hvala ti sto si me podsetio da tu spadaju i bastardi, a ja bi te samo ispravio i zamolio da imas u vidu da pored bastarda postoje i papagaji i egzote koji su cak na visem stepenu zastite od faune Evrope po CITES 1 i 2 zastiti koje takodje spadaju u tu kategoriju.

Znaci, moj odgovor na tvoje pitenje je : Juce dok je vecina UO imala sastanak u Nisu i odlucivala o bitnim stvarima za funkcionisanje saveza, lice koje je ovlastio UO SOF-a za pitanje legalizacije, realizacije i konacnog zavrsetka tog procesa i pitanja izlozbi u 2011 i 2012 god, je imalo sastanak sa odgovornim ljudima iz ministarstva i razgovarali su na tu temu oko izlaganja ptica koje su popisane procesom legalizacije i vec su u monitoringu ( a to vazi za maticna jata - stare ptice i mlade -alkirane ptice alkicom SOF-a ) na izlozbama u zemlji Srbiji, dobili smo pozitivan odgovor odgovornog lica u ministarstvu koji je zaduzen za taj resor. Za sada samo toliko, a o detaljima i ostalim stvarima i pikanterijama kada dodje vreme, sve clanice SOF-a i svi clanovi udruzenja ce biti na vreme informisani....... SOF misli na sve......

Jel si zadovoljan odgovorm ?????



Pozdrav cheers

Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Icon_minitimeNed Sep 11, 2011 11:25 pm

Jesam, zadovoljan sam. Nisam tu da nekom solim pamet, znam da ste ozbiljni ali nije na odmet da pomenem, trebalo bi napisati preporuke na svakoj pozivnici za izlozbu u vezi izlaganja takvih vrsta. Znam da nije tema predvidjena za to, ali uvek mozes sve ovo prebaciti u nekoj temi u sklopu saveza ili sta vec.
Pozdrav i HVALA PUNO lol!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Icon_minitimeNed Sep 11, 2011 11:32 pm

Bogdanik ::
Jesam, zadovoljan sam. Nisam tu da nekom solim pamet, znam da ste ozbiljni ali nije na odmet da pomenem, trebalo bi napisati preporuke na svakoj pozivnici za izlozbu u vezi izlaganja takvih vrsta. Znam da nije tema predvidjena za to, ali uvek mozes sve ovo prebaciti u nekoj temi u sklopu saveza ili sta vec.
Pozdrav i HVALA PUNO lol!


Kao sto sam vec rekao, SOF misli na sve nas odgajivace....

Sve sto bude bilo potrebno nacice se u izvestajima koji ce se dostaviti udruzenjima, neki bitni dokumenti ce se staviti na sajt SOF-a , a sto se tice poziva za izlozbe tu ce biti nekih novina, ali svako ce blagovremeno imati sve informacije sve potrebne informacije oko toga.....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 20 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
Nazad na vrh 
Strana 20 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20
 Similar topics
-
» Udruženje za zaštitu i odgoj ptica faune Evrope, kanarinaca, egzota i papagaja,, ŠTIGLIĆ,, Pirot
» Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
»  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Bastardiranje na bazi neke od zenki faune ili egzota

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: