Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Razmnozavanje štiglica u avikulturi

Ići dole 
+69
Toni72
kima
pedjacure
Eksernis
bortes
carduel
Rale paracinac
Tomislav
lepotica cana
коста_п2
Matija95
gocke
dino
Dragomir
botsabac
makimk
acahaski
žako
Ivan/Rex
dimče mk
ivica.m
srxa
drvetmed
Aleksandar Djuric
Milos MAGA
karlo28
BABURA
Dalibor Vasic
border
papayajamaica
Luckyboy
Marjan
Sale77-Nis
sasko
Đole
akimak
mica vasic
bratislav misic
bastard kv
vladimir
fzen
KUM
nikola j
vlada130168
dule33
Don
Alexandar
BOCKA
Bogdanik
ticar
jigor
jevca5
sasar_le
Ivica
Petar
Rale KG
milannish
Бане
IGOR 72
mica
SrdjanKG
Dax BG
dr.nenad86
gogi
Rale
Laza
milos0205
lord189
Danijel
73 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
acahaski

acahaski


Broj poruka : 65
Datum upisa : 31.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Sabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimePon Apr 23, 2012 8:15 pm

Lepo,lepo!
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimePon Apr 23, 2012 8:47 pm

Bravo Petre!!!! Samo napred!!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimePon Apr 23, 2012 9:28 pm

Svaka cast, drago mi je da se muzjak ponasa kako treba, njegovi sinovi ce se u velikom procentu ponasati kao on.
Srecno, pa da izbacujes ovakve slike do kraja Septembra.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 1:23 am

Je li moguće da se dva muška štiglića međusobno hrane (ljube), a onda nastane lom (tučnjava)? Da stvar bude bolja napravili su zajednički i gnijezdo.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 1:49 am

Moguce je da se ljube, ali gnezdo da sviju Ne, ako je rec o tvojim pticama pregradi muzjaka ili ga izvadi. Ja sam prosle godine imao slican problem, ponasali su se kao par, zenka napravila gnezdo cim je gnezdo bilo gotovo muzjak bez razloga poceo da juri zenku po volijeri do iznemoglosti, nekada bi se zenkka okrenula i tako zakaceni jedan za drugog padali bi do poda volijere. Resio sam tako sto sam izvadio njega i pustio drugog muzjaka koji je skocio na zenku i napunio jaja, dok je ovaj sivonja ostao unutar volijere u izdvojenom kavezu.Kasnije kad sam njega pustao, obavezno je jurio zenku a ako bi dirao mlade onda je on bio taj koji je dobio batine od zenke dok se ja ne bih smilovao da ga izvadim iz voljere. Stvarno je bio nemoguc za saradnju, tek u 3 gnezdu sam uspeo da dobijem mlade od njega koje sam ostavio za sebe jer muzjak ima izuzetno poreklo i potencijal. Obicno kada je priroda na jednoj strani darovita, od nekud mora da oduzme.
Nazad na vrh Ići dole
drvetmed

drvetmed


Broj poruka : 49
Datum upisa : 14.10.2011
Godina : 45
Lokacija : Šabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 7:06 am

Evo i rezimea cele priče: posle prstenovanja par je izbacio 2 najveća ptića napolje, alkice su uredno bile zamaskirane (guma od ventila za biciklo). U gnezdu je ostao najmanji ptić koji se zadnji izlegao. Par cajzlova koji je bio u volijeri sa njima je uklonjen mada su bili mirni.
Oba roditelja su ptića predano hranila i mališan je ubrzo iskočio iz gnezda.
Vrlo brzo počela je i druga tura s tim što sam sada jaja menjao veštačkim. Danas očekujem da snese četvrto pa da je sa srećom nasadim. Mališan je i dalje sa roditeljima, otac ga sve više tera i uskoro ga moram odvajati.
Mužjaka ni u drugoj turi neću sklanjati.

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 42879873
By specijalista at 2012-05-10
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 47854148
By specijalista at 2012-05-10
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 19981612
By specijalista at 2012-05-10

I početak druge ture

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 13544416
By specijalista at 2012-05-10

Iskreno mi nije jasno zašto su 2 ptića završila na podu volijere, ni jedan akt agresivnosti nije ispoljen od strane mužjaka, ako su im alke smetale zašto nije i treće izbačeno?
Tako su oni odlučili i ja tu ništa nisam mogao da promenim, zadovoljan sam što se par ipak dobro pokazao i neću ništa da menjam.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 9:14 am

Koliko je sada staro mlado?

Slika kazuje da je još rano za odvajanje!

Mlade češljugare, najbolje odvajati od roditelja starosti od 27 dana pa nadalje.
Nazad na vrh Ići dole
drvetmed

drvetmed


Broj poruka : 49
Datum upisa : 14.10.2011
Godina : 45
Lokacija : Šabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 11:53 am

[quote="marjan pirot"]

Ptić je slikan sa 16 dana, sada mu je 23, otac ga već tera a pošto sam mu majku upravo nasadio sa četvrtim jajetom pitanje hoće li ga otac uopšte više hraniti? Taman još koji dan pa ću morati da ga odvojim.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 2:30 pm

Pokusaj da alkice maskiras flasterom, a cim vidis da ptic samo jede mozes ga odvojiti ako to zelis. Mada bi bilo bolje za njega da ostane unutra jos neko vreme, nece ga muzjak tuci ako pocne sam da jede. Osim ako nemas posebne planove za njega !
Nazad na vrh Ići dole
drvetmed

drvetmed


Broj poruka : 49
Datum upisa : 14.10.2011
Godina : 45
Lokacija : Šabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 2:58 pm

Probao sam sa flasterom ali nisam mogao samo jedan krug da zalepim preko alkice bojao sam se da ne spadne a kada nalepim dupli sloj izgleda mnogo debelo pa sam se odlučio za gumicu od ventila.
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 64826220
By specijalista at 2012-04-22

Siguran sam da alkica nije bila razlog izbacivanja ptića iz gnezda.
Da ne ispadne da filozofiram ali moje mišljenje je da je ženka rano snela jaja i da je instiktivno procenila da u tom momentu nema dovoljno hrane u prirodi kao što je i nema (osim maslačka) i da je izvršila neminovnu selekciju.
To je moje razmišljanje jer po samom ponašanju roditelja koji su bili više nego predani poslu nije se mogao naslutiti takav scenario a niti po ponašanju roditelja nakon izbacivanja ptića jer su nastavili da hrane i gaje preostalog ptića .
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 6:27 pm

Samo jedan sloj flastera je dovoljan i nema sanse da spadne. A da je rec o prirodnoj selekciji oni bi izbaciji najmanjeg ptica jer je to selekcija. Jedini razlog je taj sto je mozda muzjak cistio gnezdo i ttako izbacio alkice tj ptice sa njima. Morao si biti prisutan kad ih alkiras, sledeci put ih alkiraj predvece da zenka odma legne na njih, mozda ce biti manje bolno.
Nazad na vrh Ići dole
drvetmed

drvetmed


Broj poruka : 49
Datum upisa : 14.10.2011
Godina : 45
Lokacija : Šabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 8:10 pm

Ima logike u tome što kažeš Bogdanik, ptice jesam alkirao danju ali sam proveo ceo dan na terasi i ništa čudno nisam primetio. Ujutru sam pregledao gnezdo i opet je sve bilo ok,
tek kada sam se vratio sa posla imao sam šta i da vidim.
Kako god....voleo bih da znam šta se dogodilo kako bih to mogao da predupredim i da mi se ne ponovi u drugoj turi ali teško da mogu išta tačno saznati.
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 8:44 pm

sto posto je razlog alkica probaj ono sto ti kazu sa flasterom to je najboli metod maskiranja iseci flaster popreko duzina mu je savrsena preklopi samo tri milimetara i uopste nije debelo a nijedna ptica nema da dira tako maskirane alke a hrana sta ona ima da misli o hrani kada je ima u kafezu ako nema to je vec drugo ali neverujem da nisi stavio hranu kada ima malih prvo se tamo ide i sve proverava zar ne.meni je izbacila mlade posle dva dana srcom sam brzo primetio maskirao alkice ovajput hanzaplastom i vratio vise se nije ponovilo izbacivanje.POZDRAV samo jos nesto koristim onaj hanzaplast sto se moze naci u svaku prodavnicu za desetak denara tanak je i jako lepi ne onaj na kotur taj je deblji i prsten stvarno izgleda zdepasto
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 9:09 am

Evo jedna i od teškog početnika:

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Internetp5280066
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 9:42 am

svaka cast zako, ti bas krenuo da napravis zoo vrt Smile

pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 05, 2012 5:35 pm

Ponosni roditelji....
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 05062012


Dan prstenovanja......
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 05062012-1

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 05062012-2
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 05, 2012 8:56 pm

Bravo, zelim vam puno srece i naravno
veliko jato mladih cheers
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 05, 2012 9:07 pm

Žako, veoma ste uspešni u uzgoju ptica (Žakoi + češljugari, malo li je).

Svaka čast!!!!!!!!!!

Razz
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeUto Jun 05, 2012 11:01 pm

Hvala Marjane, ali imam jednu primjedbu......nemoj me VIJAT Evil or Very Mad ......osjećam se onda jako staro, mada eto za tri dana još jedna kuka više, al svejedno. Molio bih u buduće da budemo na TI.
Pozdrav iz Osijeka u Pirot. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
botsabac




Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.06.2012
Godina : 38
Lokacija : sabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeSub Jun 09, 2012 5:40 pm

pozdrav svim odgajivacima,nov sam na forumu mada ga odavno pratim,molio bih za pomoc/misljenje iskusnijih odgajivaca,naime,imam par stiglica u volijeri dimenzija 2x2x2m,sa prirodnim drvetom odnosno 3 kom.,prirodnim podom itd..u njoj od februara drzim jedan par stiglica,muzjak star 3god,zenka2god.,pripremani su uredno i pre nekih mesec dana zenka je svila gnezdo nekih 70% medjutim nastupile su ove kise i promene temperature i tu je stala.,muzjak i dalje peva i vrti na nju ali ona nista,pre 3dana sam mu ubacio jos jednu zenku staru 4 god koja je bila u malom kafezu do tada,vec po prinosenju kafeza volijeri poceli su da se dozivaju i vrte jedno na drugo.medjutim..od trenutka pustanja ta zenka ga juri do iznemoglosti,toliko zestoko da on nema vremena ni da jede,rasiri krila i za njim sa mesta na mesto ne ispustajuci nikakav zvuk,tek kada ja dodjem blize da smirim strasti ona pocne da ga doziva,na drugu zenku ne reaguje,eto molio bih ljubazno za neko tumacenje njenog ponasanja i sta mi je ciniti,hvala unapred svima
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Jun 10, 2012 12:17 am

Nema racionalnog objasnjenja za takvo ponasanje, pogotovo zenke.Ja imam problem da muzjak juri zenku, ali to se objasnjava da time juri zenku i tera je da se gnezdi. Ja ti preporucujem, izvadi tu agresivnu zenku, slomi gnezdo koje je polu gotovo i nastavi sa usiljavanjem muzjaka i zenke.
Nazad na vrh Ići dole
botsabac




Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.06.2012
Godina : 38
Lokacija : sabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Jun 10, 2012 10:33 am

ja sam pre svega bio poveden tim prvim utiskom kada sam prineo tu zenku u malom kavezu volijeri,toliko snazno su se dozivali da sam mislio da cu gledati skok uzivo u roku od 2min po pustanju,cak je i muzjak sleteo odmah na taj njen kavez,mozda sam napravio gresku sto sam je i pustio,sada cu imati problem da je izvucem nazad jer mi je vegetacija gusta i tesko prilazim sa mrezicom,u svakom slucaju hvala na misljenju...hteo bih da pitam nesto drugo,interesuje me da li se pticama smeju davati ovi crvici sto se koriste za pecanje,negde sam to procitao da moze uz prethodnu termicku obradu,mravlja jaja mi je sad tesko da skupljam jer sam od juce u gipsu,hvala
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Jun 10, 2012 11:36 am

dobar dan...citao sam i vidim da ima raznih dimenzija volijera...mene zanima da li je dovoljno 150x80x70 za par stiglica...
Nazad na vrh Ići dole
botsabac




Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.06.2012
Godina : 38
Lokacija : sabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimeNed Jun 10, 2012 9:11 pm

ja licno mislim da je sasvim dovoljno pod uslovom kakve su ptice,iz licnog iskustva sam se uverio da je mnogo bitnije koliko je ta ptica smirena i kao takva pogodna za rad,nego li velicina parilice,ja sam prosle godine imao 5 jaja od para stiglic/cajzla,doduse praznih,ali gnezno uredno napravljeno u kavezu za papagaje,moj drug je kupio muzjaka koji je putovao do njega preko 40km da bi mu taj ,,muzjak,, posle svega 5 dana sneo 5 jaja i to u obicnom kavezu oko 40ak cm.,kog je covek zbog nedostatka prostora samo privremeno stavio sa drugim muzjakom..mislim da nema pravila...osim jednog koje mi se lagano sad namece a to je da starost ptice...2god pa nadalje..zavrsava dobrih 50% posla u pripremi,prirodni nagon je nesto sto ne mozemo da ugusimo,ako se ptica oseca relaksirano u prisustvu ljudi,malo pripreme zavrsava posao,mislim da im mi kroz pripremu samo dajemo energiju da taj posao,on ako ce da skoci skoci ce,a ona ako ce da legne tako ce i uraditi...moje licno misljenje,poz
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitimePon Jun 11, 2012 11:33 am

zenka je stara godina dana...a muzjak oko dve...zenka je dosta mirnija, jer je duze kod mene...nadam se da ce i muzjak da se smiri...kad prodje neko vreme adaptacije na novu sredinu...inace, muzjak je raspevan...ali bezi kao lud kako pridjem kavezu...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 10 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razmnozavanje štiglica u avikulturi
Nazad na vrh 
Strana 10 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Razmnožavanje štiglića desetogodišnje iskustvo 1999-2009
» Bolest stiglica
» Legalna Nabavka Stiglica?
» Ishrana stiglića uopšteno....
» Video klipovi stiglica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: