Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)

Ići dole 
+31
Ivica
Goran Cvetanoski-Coko
gocke
Pash031
mica
border
skembi69
Marjan
IGOR 72
Rale
Alexandar
dule33
RedMan
SrdjanKG
Vasa
milos0205
Boban
Santa
kima
Rale KG
Danijel
dr.nenad86
stefanos7
Petar
Бане
Nikolasbc
Sale77-Nis
Ivan_NIsh
Bogdanik
milannish
Zika
35 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 3:03 pm

Bravo Rale, samo napred!!!! Kod mene situacija jos uvek neizvesna, jedan par se ljubi redovno i "obecava" dok sa drugim parom nemam nekih pomaka, zenka je i suvise arogantna... videcemo, imam jos jednu kao dzokera Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 4:44 pm

Milane vazno je da se lepo slazu i da se ne biju, za pocetak. Zelim ti sve najbolje. Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimePon Jul 19, 2010 1:26 pm

BELA MUTACIJA ZIMOVKE



BELA MUTACIJA ZIMOVKE
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimePon Jul 19, 2010 1:27 pm

BRUNO MUTACIJA ZIMOVKE



BRUNO MUTACIJA ZIMOVKE
Nazad na vrh Ići dole
RedMan




Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 40
Lokacija : Nis

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 6:27 pm

Pomeni jedna od najlepsih ptica koja se moze sresti na nasim prostorima!!!
Nazad na vrh Ići dole
dule33




Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.11.2010
Lokacija : Zemun

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeNed Jan 16, 2011 1:46 pm

Zimovke su moje omiljene ptice,i primetio sam da se par koji imam "ljubi" tj dobro se slazu,procitao sam mnoge tekstove o odgoju zimovki ali me zanima koja si vasa iskustva da li je problem razmnozavati ove predivne ptice i da li u pripremi za parenje pticama dajete crve brasnare??
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimePon Jan 17, 2011 12:17 am

GAJENJE ZIMOVKI

Ovogodišnja blaga zima onemogućila je da ljubitelji ptica kod nas uživaju u posmatranju zimovki koje se uobičajeno u hladnim, zimskim mesecima mogu videti u parkovima gde prekrivaju krošnje jasena, hraneći se njegovim semenjem. Postoji više vrsta i podvrsta zimovki (rod Pyrrhula), a kod nas se najčešće sreću severna ili skarletna ili evroazijska zimovka (Pyrrhula pyrrhula pyrrhula) i evropska zimovka(Pyrrhula pyrrhula europea).
Evropska zimovka je gnezdarica najčešće u zapadnoj i severnoj Evropi dok se severna zimovka gnezdi u manjem broju na Balkanskom poluostrvu, centralnoj, zapadnoj, severnoj Evropi, prostorima Rusije do Sibira i Mongolije najčešće u zimzelenim i mešovitim šumama. Karakteristično za zimovke je da migriraju u niže i južnije predele sa severa u oštrim i hladnim zimskim mesecima, po čemu su i dobile ime.
Zimovka je nesumnjivo najlepša evropska zeba, pogotovu mužjak, ali nasuprot tome i za razliku od ostalih evropskih zeba, pesma im nije jača strana. Moglo bi se reći da liči na nekoordinisane zvukove koji nekad nalikuju krčanju radija ili škripanju.
Prelep izgled, mnoštvo selekcionisanih mutacija, njena izuzetna mirnoća i mogućnost korišćenja zimovki za hibridizaciju su razlozi zbog kojih je ona jedna od najradije gajenih evropskih zeba. Neke specifičnosti pri parenju ove vrste, kao i poznavanje njihovih potreba u ishrani u periodu reprodukcije su preduslovi koji se moraju poštovati kako bi odgajivači imali uspeha u podizanju mladih zimovki.
Najbolji rezultati se postižu ako se u grupnoj volijeri još u zimskom periodu (januar - februar) uoče formirani parovi koji se odvajaju u zasebne poveće kaveze (bokseve) ili manje yolijerice.
Prisilno formiranje parova kod zimovki je nemoguće jer je ženka često agresivna prema nepoželjnom mužjaku i neretko ga i usmrti. Pri samom činu upoznavanja ženka zauzima dominantan, preteći, horizontalan stav sa otvorenim kljunom i nakostrešenim perjem, a prihvatiće mužjaka koga taj stav ne uplaši, već ga podstakne na udvaranje letom oko nje sa naduvanim perjem na stomaku i repom okrenutim ka njoj.
Nakon toga ptice se dodiruju kljunovima uz doskakivanje jedne ka drugoj sa repovima okrenutim u stranu. Ako ova početna faza u zbližavanju para uspe u volijeru se unosi grana četinara u kojoj se kamuflira ram za gnezdo (može se postaviti i spoljašnje gnezdo ali se i ono kamuflira granom četinara) i materijal za gnežđenje koga čine grančice smreke, jele, omorike i trave povijuše koji će zimovke sasitniti kljunovima i iskoristiti za osnovu gnezda, a nakon toga ga obložiti finijim materijalom od suve trave, kokosovih vlakana i si.U tom periodu pored uobičajene semenske hrana (danas ima gotovih mešavina gimpel 1 i gimpel 3- mešavina za krstolkune) obogaćene suncokretom počinju se dodavati pupoljci bora, voćaka, vrbe, breze, johe, jare-bike, crnog gloga, graba, kleke itd., zatim zeleniš, ponajbolje maslačak, njegov cvet i mahunice, mešakinja, salatai dr, obavezno naklijalo seme, razne vrste žitarica u mlečnoj zrelosti, bobićasti plodovi kleke, trnjine, jarebike, šipka, kupina itd. Veoma bitna je, međutim, i živa hrana koja se sastoji od crva brašnara, mravljih jaja, poprskanih maslinovim i ribljim uljem, pivskom kvascem i smešom minerala i vitamina. Nemački odgajivači savetuju i dodatak od mladih pužića u rano proleće. Oni su odličan izvor belančevina, ali i neophodnog kalcijuma iz njivovih ljuštura koji je potreban ženki za formiranje ljuske jajeta. Jajčani kokteli, obogaćeni vitaminima i mineralima (gotovi suvi ili pravljeni) daju se u mnogo manjoj meri nego ostalim sličnim pticama, a njih bolje prihvataju ptice koje su više domestificirane.
Nakon izgradnje gnezda ženka snosi najčešće 5 bledo plavih jaja poprskanih crveno mrkim tačkicama i na njima leži sama 13-15 dana.
Prvih dana nakon izleganja mlade hrani majka hranom koju joj donosi mužjak, a kasnije, do osamostaljenja mladih oba roditelja brinu o njima. Zimovke su izuzetno dobri i privrženi roditelji te mnogi odgajivači navode da su ih puštali u prirodu preko otvora na spoljašnjim volijerama, a one su se nepogrešivo vraćale iz prirode nakon pronalaženja hrane za mlade i ponovo ulazile u kavez da bi hranile podmladak. Ovo se praktikuje dok mladi ne navrše petnestak dana jer tada oni počinju da izlaze iz gnezda a volijera se tada zatvara.

Nazad na vrh Ići dole
dule33




Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.11.2010
Lokacija : Zemun

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimePon Jan 17, 2011 1:47 pm

Sve pohvale za ovaj tekst,jako lepo objasnjenje sta i kako treba raditi,sada znam za ubuduce!A vidim da pominjete jarebiku koliko je meni poznato to drvo raste samo na planinama i ubrao sam nekoliko grancica kada sam bio na tari u septembru prosle god,inace na drvetu sa kog sam ubrao ove bobice bilo je oko 15 ptica svaki dan u roku od nedelju dana koliko sam proveo na tari.A kada sam ponudio bobice mojim pticama ginplovi su mi uzimali bobice iz ruke koliko ih obozavaju i cini mi se da ove plodove najvise vole,samo je problem doci do njih posto nigde u okolini grada ni po parkovima nisam nasao ovo drvo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimePon Jan 17, 2011 7:48 pm

Dule jarebika raste svuda...mozes je naci cak i po gradskim parkovima...inace cesto je mozes naci po lovistima gde je planski sadjena...sadnice se mogu kupiti u bolje snabdevenim rasadnicima i ako imas mesto u dvoristu eto ti opcije za lepo i korisno
Nazad na vrh Ići dole
dule33




Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.11.2010
Lokacija : Zemun

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 12:41 pm

na zalost zivim u stanu pa nemam gde da je zasadim,a inace kod nas u bgd nisam nigde primetio ovo drvo pa zato pitam!!
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeUto Jun 07, 2011 1:02 am

Ove godine su zimovke pocele da "rade"; evo nekoliko slika da osvezimo temu. Da procedura nije bas jednostavna oko drzanja istih pokazuju i slike; od jednog para (u maloj parilici) sam imao 10ak jajeta, takmicio sam se sa muzjakom ko ce prvi do njih ujutru. Nakon promene vestackih sa pravim jajima zenka nije htela da lezi i podmetnuo sam bastardkinji ali mladi su uginuli 2. ili 3. dana. U drugoj turi je snela 5 jajeta i lezi manje-vise redovno, videcu za koji dan kakva je situacija. Inace muzjaka sam odvojio pregradom
Very Happy
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 SDC11355
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 SDC11354
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 SDC11345
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Fotografija0106
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Mladigimpli
Ovde su jos 2 para, sa jednim se nista jos uvek ne desava. Drugi par, tj zenka je pocela da nosi jaja relativno istog dana kao i ona u maloj parilici.
Sve je bilo idealno do juce, nisama odvojio muzjaka jer je bio izuzetno miran da bi juce, 11. dana inkubacije razbio 3 jaja Crying or Very sad . Ostala je da lezi na 2. Videcemo sta ce dalje da bude, namerno nisam hteo da ga odvajam.
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 14
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 13
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Fotografija0114
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Fotografija0097
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Fotografija0107
"Kocka je bacena!"
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeUto Jun 07, 2011 1:37 am

Bravo Milance. cheers Vazno je da je krenulo nekako i drzim ti palceve da bude sto vise mladih.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 6:11 pm

Milance nema sumnja u tebe, ti si dr za faunu . Kod mene je problem sto zenka vec drugu turu jaja nosi na zemlji , u prvoj turi su jaja lupali cim ga snesu a sad nosi jaja i ostavlja ih u cosak na zemlju kao kokoska , ja sam ih sakupio 4 komada i podmetnuo ispod atrogularisa pa ce mozda da ih oni odhrane ako su jaja puna.
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 9:49 pm

Vaso sta si im ponudio kao materijal za gnezdo?
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 8:50 pm

Imaju kupljeni materijal koji koristim za divlje ptice a tu spadaju dlake zivotinjskog porekla, mahovina, pamuk , juta i kokosova vlakna, mislim da im je to dovoljno. Svaki drugi dan im stavljam bas prilicno tog materijala i zenka vuce ko luda , cim stavim jos se i ne sklonim ona vuce , ali sve stavlja na zemlju i vuce po granje od bora , a ima u ponudi 3 gnezda, plasticno, metalno sa filcem i kokosovu korpicu koja je i namenjena za divlje ptice, sto nece u gnezdo ...
Srecom ovu turu nije lupala pa sam ih sakupio kao kod fazana, svako jutro od zemlje i podmecivao pod kanarinke , pa cu videti da li su puna

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 9:34 pm

Vaso ubaci joj tanke grancice da moze od njih na njoj pozeljnom mestu da napravi podlogu (temelj) za gnezdo, ja sam mojima bio ponudio vise kanarinskih gnezda na raznim mestima ali tek kad su dobile i tanke grancice svile su gnezdo na sasvim 10 mestu
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 2:21 am

Otkucah ogromnu poruku i nekako je obrisah, aj sad ponovo Neutral
Vaso prijatelju, zaboravi Sisalov materijal (za divlje ptice) za zimovke. Previse je suptilan, samo ga rascupaju i raznesu po kavezu i nista dalje. Sa suvom travom ranih duzina i debljina neces pogresiti. Dok nije bila krenula vegetacija nudio sam im onu korovksu puzavicu, neznam naziv, sto se prenje po ogrdama.
Zvuci smesno ali, skoro sam kod komsije iz nekog sedista od kamiona izvuko neku suvu travu ( ili sta je ono vec), braon je boje i relativno je cvrsta. Za sada se pokazala dobro. Zbog denzifekcije sam svu kolicinu propustio kroz mikrotalasnu na medijum po 5min.
Sto se gnezda tice, na tvojim slikama Vaso sam video gnezda koja su sasvim ok za zimovke, valjda su kvikova i vecina odgaivaca na zapadu njih koristi sudeci po slikama. Ja ih nisam nasao inace bih kupio neku kolicinu.
Ja koristim pletene korpice od vrbe... nasao sam nekog coveka na buvljaku koji plete sve i svasta od pruca i zamolio ga da mi po meri isplete. Ispalo nesto smesno, oko 100din a pre par god. sam samo pletene umetke placao 150din.
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Fotografija0123e

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Fotografija0125
Ma samo lagano, bice tamo sve ok, i budi strpljiv Wink vec vidim mlade zimovke kod tebe
cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 9:01 am

Rale ::
Vaso ubaci joj tanke grancice da moze od njih na njoj pozeljnom mestu da napravi podlogu (temelj) za gnezdo, ja sam mojima bio ponudio vise kanarinskih gnezda na raznim mestima ali tek kad su dobile i tanke grancice svile su gnezdo na sasvim 10 mestu

Rale potpuno si upravu. I kod mene su prvo od suve trave (seno), napravile temelj, a onda su od onog kupljenog materijala za divlje ptice napravile pravo remek delo od gnezda.
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 12:15 pm

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 SDC11447
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 SDC11446
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 SDC11444
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 15
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 17
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 18

Mladi stari nedelju dana
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 19
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 1:43 pm

Milane jos jednom cestitke.
Po mom misljenju trebalo bi manje da se daju puzici, jer sam ja puno davao pa je par prerano krenuo s drugom turom, jednostavno su se preusilili i ostavili njihove mlade, poubijale mlade stiglice koje su bile u istoj volijeri i kasnije i njihova jaja iz druge ture razbile.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 3:42 pm

milannish ::
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 SDC11447
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 SDC11446
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 SDC11444
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 15
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 17
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 18

Mladi stari nedelju dana
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 19


Svaka cast, vec se vide prvi sampioni na izlozbama........... Cool


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
IGOR 72

IGOR 72


Broj poruka : 88
Datum upisa : 03.01.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje Makedonija

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 9:54 pm

Ovo je za sve pohvale cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 11:00 pm

Jako je lepo videti ovako nesto
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimeSub Jun 18, 2011 1:48 pm

Milanche bravo, lepo reko ja ti si dr za faunu.
Da bi se video uspeh , covek treba i to voleti kao sto ti volis da odgajas faunu.
Jos jednom sve cestitke i samo napred.
Imas li nekakvih rezultata od krstokljuna?
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitimePon Jun 20, 2011 12:45 pm

Hvala svima na lepim recima, u sustini sve se moze kad se hoce i naravno, da Vam se vrati cheers
Daco imam u vidu tvoju sugestiju u vezi puzica, veliko hvala.
Vaso druze, ishvalio si me za medalju Embarassed ja sam samo strastveni ljubitelj i sagovornik ideje o domestifikaciji zimovki (i drugih zeba) kao i vecina clanovo ovog naseg lepog foruma.
Krstokljune nisam forsirao ove sezone, u grupnoj su volijeri. Zdravlja samo, pa naredne godine ako sve bude ok mozda cu izdvojiti jedan par.
Jesu li se izlegle zimovke kod tebe?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)   Zimovka(Pyrrhula pyrrhula) - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zimovka(Pyrrhula pyrrhula)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Mutacije Zimovke( Pyrrhula pyrrhula)
» Sticlic x zimovka
» Meksicka zimovka (Carpodacus mexicanus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice-
Skoči na: