Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Patuljasta kokinkina...

Ići dole 
+34
Matija95
rade
markos87
Sinisa Petrovic
sasa87
xxx dado xxx
vlada1981
Ivan/Rex
dejan-limar
goran74
vrdjuro
misko
Irena Kuvizic
Mirko_98
Sale77-Nis
mnedel3
GoranKac
markotiki
caravan
mladenbp
dr.nenad86
Marjan
Jovo13
dusan dragan
Toni72
milosfox
santini
Dijamant
markom_le
SrdjanKG
sasar_le
ivan81
dalibor
zoranknez
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePet Apr 22, 2011 10:44 pm

evo i mojeg petla.

[img]Patuljasta kokinkina... - Page 3 Sam2596[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePet Apr 22, 2011 10:46 pm

zaboravio sam samo da kazem da je pozadi osisan i da mu je i deo repa osisan zbog parenja
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePet Apr 29, 2011 8:32 pm

ODABIR ŽIVINE(PATULJASTE KOKINKINE) ZA RAZMNOŽAVANJE

Sa početkom proleća krećem sa razmnožavanjem patuljaste kokinkine. Za razmnožavanje koristim najbolje, kompletno izmitarene i pre svega potpuno zdrave primerke koje posedujem. To jes koji su naj približniji standardu za tu rasu i po mogućnosti iste boje. Odvajam ih u volijere jedan peto na tri koke. Ishranu prilagođavam potrebama jedinki za period razmnožavanja. Jer samo tako mogu da budem siguran da će jaja snešena biti od izabranih jedinki i u što većem procentu oplođena. U suprotno od planskog odgoja nema ništa pa samim tim kvalitet izleženih pilića pod znakom pitanja. Patuljaste kokinkine nikada ne čupam oko kloake jer ne želim da ružim njihovu lepotu, ujedno iz iskustva koje imam nevidim nikakavo osetnije povećanje oplodnje ako smo ih počupali. Kada koke krenu sa nošenjem, svako jaje sklanjam, markiram, čuvam na temperaturi oko 16 stepeni uz svakodnevno okretanje da nebi došlo do oštećenja zametka i smanjenje izvođenja koje je i onako smanjeno kod patuljastih kokinkina zbog njihove konstrukcije tela. Jaja koja nasađujem su starosti od tri do pet dana. Jer se je pokazalo u praksi da su najboljeg kvaliteta to jes da tako čuvana u tim uslovima i te starosti daju najbolje rezultate izvođenja.

Pošto ne koristim inkubator izvođenje prepuštam kokama koje se raskvocaju. Kvočku odvajam u zasebnu volijeru jer tako obezbeđujem mir koji je potreban u toku inkubacije. Procenat izvođenja kreće se oko sedamdeset procenata, koji nije tako veliki ali moju potrebu za izleženim pilićima sasvim zadovoljava.

U toku godine nasađujem tri do četri kvočke, otprilike na devet jaja. Kvočka leži na jajima 21 dan. Od 18 dan ležanja pa sve do izvođenja pilića, prilikom ustajanja kvočke da jede i pije, vlažnom krpom kvasim jaja rastvorom sirćeta i vode. Da bi ljuska omekšala i omogućila lakše izvođenje pilića. Tako da u proseku imam svake godine oko dvadeset izleženih pilića, koji uz kvočku i dodavanje odgovarajuće hrane brzo rastu i ispoljavaju sve rasne odlike iz Standarda za patuljastu kokinkinu.

Svaka mlada kokinkina biva podvrgnuta strogoj selekciji jer samo tako možemo zadržati i popravljati kvalitet jata koje imamo. Pa tako procenat kvalitetnih mladih patuljastih kokinkina na kraju odrastanja iznosi oko 30 procenata izleženih pilića.

Rezime:

Ovo je moje iskustvo u odabiru patuljastih kokinkina za razmnožavanje. Sigurno da neki odgajivači rade drugačije ali Ja sam dokazao pre svega sebi a potom drugim odgajivačima da moj način držanja i odgoja daje dobre rezultate u odgoju kvalitetnih primeraka patuljaste kokinkine koji su na raznim izložbama živine i dokazani.


Autor teksta.Dragana i Marjan Stanijev iz Pirota


Poslednji izmenio marjan pirot dana Sre Okt 24, 2012 8:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 2:06 pm

Evo nesto od mene !!
Patuljasta kokinkina... - Page 3 Sdc10609zivina2
Patuljasta kokinkina... - Page 3 Sdc10608zivina2
Kako vam se cini pile ?? Pozdrav !! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 10:30 pm

Vreme mu je za prstenovanje!!!Alkom 15 jer je koka .
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 10:42 pm

Cekaj Maki, kako 15 kada se prstenuju kokesa 13, a pevci sa 15...Tako bar stoji u knjigama, i moji iz drustva uzimaju ove velicine za svoje kokinkine?!

Pozdrav druze,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 11:33 pm

Mladene ja uzimam za petla 16 a za koku i 14 i 15. 13 je veoma malo za kokinkinu, varijanta 15-13mm se koristi kod australopa, amroka, nju hempsira, i mozda orpingtona (ali paruljastog varijeteta).
Pozdrav !! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 11:36 pm

Marjane kako si video sa slike da je koka po cemu to ? Znam da je kokica ali kad vidim uzivo, sa slike teze malo.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 6:43 am

Mladene patuljasta kokinkina se prstenuje po EE-Savezu,t.j.Nemačkom standardu alkama koke15,a petlići 16.Tu nema nikakve dileme Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 11:25 pm

Maki,

Hvala na infromaciji, ali ja imam jedan dokument, gde se nalazi velicina prstenja za sve rase i za patuljastu kokinkinu pise 13 i 15?

Naravno, verujem tebi kao vrsnom odgajivacu i poznavaocu ove rase!!!

Pozdravcina,
Mladen
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 26, 2011 11:36 pm

Marjane kako si video sa slike da je koka po cemu to ?Vidiš dugo sam u odgoju ptica i živine (patuljaste kokinkine),s,vremenom sam, veruj,mnogo izlego pilića. Samim tim, naučio sam da prepoznam pol još od prvih dana od izleganja. Na ovoj slici konkretno-1.pile je veoma nežne konstrukcije,2.kresta skoro da je nema ,glava mala i okrugla.....Sasvim dovoljno da zaključim da je koka i da treba da se prstenuje sa alkom 15.
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePet Maj 27, 2011 12:40 am

Znam da se prstenuje sa 15mm. Kvalitet je ekstra, sta mislis iz kog je grada doslo kod mene ?? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePet Maj 27, 2011 12:41 am

Kad bi joj naso belog pevca bilo bi ekstra !! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePon Maj 30, 2011 11:45 am

Evo plavih kokinkina !!!
Patuljasta kokinkina... - Page 3 Dsc01512zivina2
Patuljasta kokinkina... - Page 3 Dsc01510zivina2
Patuljasta kokinkina... - Page 3 Dsc01509zivina2
Patuljasta kokinkina... - Page 3 Dsc01564zivina2
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

GoranKac


Broj poruka : 87
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Vojvodina, Kac

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePon Jun 20, 2011 11:26 pm

I ja imam petla i dve kokice Kokinera u plavoj boji.
Danas sam odneo kod prijatelj 20 njihovih jaja,sutra stavlja u inkubator pa ce mo tamo 11-12 Jula videti sta ce biti,pa se javljam.

zzz
Nazad na vrh Ići dole
mnedel3




Broj poruka : 39
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 32
Lokacija : Slovenija

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePon Jun 27, 2011 1:19 pm

Pozdravljeni. Jaz imam doma tudi dve koki in enega petelina. A mi može dati kdo kak naasvet pri vzgoji kokinkin. Kakšno prehrano potrebujejo, kako valijo jajca? Skratka zanima me pač vse povezano s kokinkinami. Hvala in lep pozdrav iz Slovenije.
Nazad na vrh Ići dole
markom_le




Broj poruka : 78
Datum upisa : 04.04.2010
Godina : 44
Lokacija : leskovac

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 17, 2011 1:04 pm


Patuljasta kokinkina... - Page 3 Y9j1_056_ubucz
Nazad na vrh Ići dole
mladenbp

mladenbp


Broj poruka : 113
Datum upisa : 10.02.2010
Godina : 44
Lokacija : Bela Palanka, Srbija

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePon Jul 18, 2011 8:52 am

Marko,

Koka jako dobra po formi...svaka cast!

Pozdrav,

Mladen
Nazad na vrh Ići dole
markom_le




Broj poruka : 78
Datum upisa : 04.04.2010
Godina : 44
Lokacija : leskovac

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimeUto Jul 19, 2011 4:05 pm


mladene,ja sa slikom nisam zadovoljan..to mi je par jos pre 4-5 g.dosta se radilo posle njih..objavicu mlade na jesen...u svakom slucaju hvala za pohvalu.drzim i tigraste (glatke i kovtdzave)pozz
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimeSub Jul 23, 2011 11:37 pm

Evo mog trsavka Laughing nazalost samo jedno mi se izleglo i ovo je odprilike petlic Wink

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Fotografija-0108

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Fotografija-0110
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePon Jul 25, 2011 9:23 am

Imam ja dosta trsavih mozda ce biti nesto za prodaju imam u crnoj, i crno-beloj boji !! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mnedel3




Broj poruka : 39
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 32
Lokacija : Slovenija

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimePon Jul 25, 2011 8:55 pm

Mi može kdo reči, koliko jajc znese kokinkina prije se razkovcka. Ja imam 2 crni koki ali snesli sta više od 30 jajc, tak da neznam, kad se bodu razkvockale. Jedva čekam male pileče...
Nazad na vrh Ići dole
mnedel3




Broj poruka : 39
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 32
Lokacija : Slovenija

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 11:00 am

Moje obadvije koke su se razkvockale. 21 dana i bodo piceki:DDD
Nazad na vrh Ići dole
markom_le




Broj poruka : 78
Datum upisa : 04.04.2010
Godina : 44
Lokacija : leskovac

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 1:03 pm

10tak jaja i one se raskvocaju ali da im se ne diraju jaja..i pod nekim spoljasnim uslovima i adekvatnom hranom...
Nazad na vrh Ići dole
mnedel3




Broj poruka : 39
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 32
Lokacija : Slovenija

Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitimeUto Avg 02, 2011 8:02 pm

Zanima me još, što da radim, ako imam previše kokinkin?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Patuljasta kokinkina... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Patuljasta kokinkina... - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Patuljasta kokinkina...
Nazad na vrh 
Strana 3 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Patuljasta holandska cubasta
» Patuljasta brama...
» Patuljasta italijanka
» Patuljasta viandota
» Patuljasta jokohama...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Patuljasta zivina-
Skoči na: