Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rozele ( Platycercus eximius)

Ići dole 
+66
jomabo
ivica1
Kettyca
ikkacc
dado-bi
goran2905
IgorV
ZARKOTEKICA
miticsinger
Nidzo
Vladakg
RADE 80
marinac1
gaborka
David
djuro123
rakac
makimk
goranpirot
Ivan/Rex
Ondrej
Dusko
batinic
vladogouldovi
karlo28
Matija95
golub978
fuz80
florida
Svrca
Dalibor Vasic
ivankv
shikis
skorkovic
Tamara
acahaski
anita75love
žako
Rozela
pedjolino
rade
Sale77-Nis
Angel
pedja cb
mime30
Iwan97
holder
acca
psittacula
igorsand
Atyesz
gogagrizli
MILAN
GoranKac
ljubaribolovac
Duska
ATOS
milun
Despot
Rea
Zika
Caba-Su
Luckyboy
Sasha
Boban
rtomek
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimePet Feb 25, 2011 11:29 pm

Kod mene je mesec dana. Prodavac mi je rekao da je starost cetiri meseca ali nije bio siguran u pol. Da peva vrlo cesto i prilicno je glasan. Menja melodije. Jako je radoznao ali jos uvek plasljiv. Htela bih da mu kupim par...
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimePet Feb 25, 2011 11:37 pm

po ovome je muzjak rubin rozele
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimePet Feb 25, 2011 11:46 pm

Hvala !
Nazad na vrh Ići dole
ljubaribolovac

ljubaribolovac


Broj poruka : 32
Datum upisa : 26.02.2011
Godina : 55
Lokacija : BEOGRAD

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 12:45 am

GDE MOGU NABAVITI PAR CRVENIH ROZELA,POZDRAV SVIMA
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 1:28 am

ljubaribolovac ::
GDE MOGU NABAVITI PAR CRVENIH ROZELA,POZDRAV SVIMA

https://avikultura.forumsr.net/f28-oglasi
Ljubo na ovom linku mozes potraziti to sto te zanima ! Bez trcanja i svrljanja po postovima i unapred bih te zamolila procitaj pravila foruma , jer ona sluze da bi se postovala , kao i da se nebi stvarala neka bez potrebna situacija !!! study
Nazad na vrh Ići dole
ljubaribolovac

ljubaribolovac


Broj poruka : 32
Datum upisa : 26.02.2011
Godina : 55
Lokacija : BEOGRAD

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 2:18 am

šta raditi sa kombinacijom od jednog mužjaka i dve ženke crvene rozele
1.staviti dva gnezda
2.nabaviti još jednog mužjaka i staviti dva gnezda
3.nabaviti još jednog mužjaka i odvojiti parove
4,rešiti se jedne ženke(ali kako znati koje)
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 8:03 am

e Ljubo ovako ako hoces da napravis dva para , nabavi jos jednog muzjaka , ali ptice obavezno odvoj po parovima . Znaci nemoj drzati dva para zajedno .
Ako zelis samo jedan par oih prelepih ptica onda onda prodaj jednu zenku .
Na svaki par ide samo jedna kucica !
Parovi je pozeljno da budu odvojeni zbog agresivnosti ptica u sezoni parenja pa cak i van sezone .
Nazad na vrh Ići dole
ljubaribolovac

ljubaribolovac


Broj poruka : 32
Datum upisa : 26.02.2011
Godina : 55
Lokacija : BEOGRAD

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 2:57 pm

hvala,kako da znam koju ženku da ostavim
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

GoranKac


Broj poruka : 87
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Vojvodina, Kac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 3:16 pm

ljubaribolovac ::
hvala,kako da znam koju ženku da ostavim

Eci,peci pec ti si mali zec Very Happy !! Salim se .

Prosto ih uporedi vizuelno. Koja je zivahnija,da nekunja nesto slucajno,kojoj je perje urednije i lepse ofarbano. Malo ih posmatraj sve zajedno da vidis dali mozda muzjak vise sa jednom od njih da se nisu pronasli kao par. Jel drugacije neznam kako da ti pomogne..

zzz Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 3:31 pm

Ako se bilo koja od te dve parila i izvodila mlade bez problema , kvalitetne i lepe ptice onda ostavi tu . Ako su obe od skora kod tebe i nisu izvodile jos a ne zelis da ih zadrzis obe , onda je naj bolje da pogledas i ostavis onu za koju ti se cini da je krupnija , lepsa i normalno pedantnija kao ptica .
Ja znam gde i od koga kupujem ptice tako da uvek zarzavam one koje su od malo boljih i jacih odgajivaca sa kojima saradjujem vec duze , pa smo stvorili poverenje jedno u drugo . Jer za pravilan i uspesan odgoj dosta je vazno i da znas proslost ptice koja je stigla kod tebe od kakvih je roditelja , kako je izvodila itd itd .
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 3:49 pm

moj ti je savet da kupis jos jednog muzijaka pa upari dva para ,jer kao sto je rekao nas narod ,,jedan ko nijedan"tako ces videti koji je par bolji pa ga ostavi za sebe a drugi ako bas neces da zadrzis a ti ga prodaj.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 4:01 pm

Nije ti losa ni ideja koju je izlozio Milun ili da imas jos koju mutaciju kao ja jer su predivne ptice i lepo ih je za videti kao i raditi sa njima .
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 1:27 am

Imam muzjaka rubino rozele. Mislim da ima sedam meseci.Ne koristi ljuljasku. Samo je zaobilazi .Mislila sam da mu postojeca ljuljaska koja je bila u kavezu ne odgovara. Kupila sam mu vecu i stabilniju i opet joj ne prilazi. Da li postoji neki nacin da pokusam da ga naucim da koristi ljuljasku.
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 7:55 am

Verovatno se nije navikao ili ne želi da se ljulja...ima drugu zabavu u kavezu...a probaj da zakačis komad jabuke, mrkve ili neko drugo voće-povrće sto voli jesti...zakači na zicu od ljuljačke mozda ga namami na nju...
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 7:23 pm

Hvala na odgovoru ! Pokusacu ...
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 3:01 pm

danas su ubačene u parilicu malo da se prilagode pa se ubacuje kućica ...
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Sdc10553j
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Sdc10550j
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 3:03 pm

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Sdc10549h
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Sdc10548l
Nazad na vrh Ići dole
Atyesz

Atyesz


Broj poruka : 8
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 56
Lokacija : Kanjiza

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 4:57 pm

Pozdrav evo i rozele
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 P3060014
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 P3190024h
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 27, 2011 5:45 pm

E sad su dobile i kućicu pa će mo videti šta će se dalje dešavati......
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Imag0125d
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Imag0131i
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 20, 2011 10:54 pm

Danas sam se odusevio kako su u Beogradskom Zoo vrtu napravili "volijeru" od nekih 150 m2 (moguce i vise m2) Rozelama! 20-30 gnezda na visini od nekih 10-12 metara. Predivno uradjeno!
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 21, 2011 11:38 am

gogagrizli jel ti radi ovaj par rozela posto meni lice na 2 zenke?
Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 21, 2011 9:10 pm

ovo jedno je sigurno mužjak samo što je njegova ženka uginula a radili su dobro, ova mu je sad ženka ubačena ali se nešto baš i ne druže za sad........
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 21, 2011 11:06 pm

Pardon moja greska mislio sam na muzijake....Vidis na ledjima kako imaju oba zuto perje, zenka bi trebala da ima zelenu nijansu.
Al nemoj mi 100% vjerovati ima ovdje ljudi koji imaju dosta vise iskustva sa rozelama pa neka se jave!
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 21, 2011 11:33 pm

Ajd malo da vam se prikljucim posto je rozela jedna od mojih omiljenih ptica i obavezan stanovnik u mojim voalijerama. Ako je ova zadnja slika u pitanju ja bih rekla da su dva muzjaka . boje koliko vidim jarke su sa izdefinisanim konturama . Sto znaci da zenka ima iste boje kao i muzjak jedino sto su konture boja nejednake tako da zenka deluje kao utno prljava . Ovo se odnosi na rozele koje nisu ni one same kao ni roditelji ukrstane sa drugom mutacijom
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 21, 2011 11:41 pm

Fino da se neko javi ko ima vise iskustva...Ja imam samo jedan par pa da ne ispadne kako pametujem nesto, ali stvarno mi ovdje lici da su oba muzijaci...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rozele ( Platycercus eximius)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 17Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa okom kod rozele
» Penant (Platycercus elegans)
» zeleni penant Platycercus caledonicus
» Štroh - slameno žuti penant (Platycercus flaveolus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: