Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zako problem sa perjem

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
jaran




Broj poruka : 3
Datum upisa : 20.05.2010

Zako problem sa perjem Empty
PočaljiNaslov: Zako problem sa perjem   Zako problem sa perjem Icon_minitimeČet Maj 20, 2010 1:44 am

Imam Zakoa starog godinu dana.Vec nekoliko dana se jako mlitari, stalno se cupka i cinimi se da je zbog toga i nervozan.Po perju kao da ima neku belicastu prasinu.Dajem mu vitamine i minerale.Molim vas dali neko zna sta mu je i kako se leci.
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Zako problem sa perjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zako problem sa perjem   Zako problem sa perjem Icon_minitimeČet Maj 20, 2010 8:24 am

Pravi ljek za ovakvo mitarenje je "NEKTON BIO" ispitan i dokazano da je uspešan.
Najbolje pitati Zoran ptice pevice jer čovek imao je več iskustvo sa ovim ljekom.
Momentalno imamo ga mi u Makedoniju i možete mi se obratiti
Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Zako problem sa perjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zako problem sa perjem   Zako problem sa perjem Icon_minitimePon Maj 31, 2010 10:42 pm

Da nije poceo sam sebe da cupa, ne bi trebao da baca perje mnogo i naglo. To je velika ptica i kod nje je proces mitarenja malo duzi. Da je nisi ovih dana stresirao ili joj promenio kavez ili mesto stajanja ili nesto slicno.
Beli prah je zastita njegovog perja i to je normalno za zakoa, prijalo bi mu sigurno da uzmes neku fajtalicu (rasprskivac za vodu)sipas mlaku vodu i lepo ga okupas. To kupanje treba cesce da primenjujes posto su to ptice iz tropskih krajeva i zaista uzivaju u vodi.
Napisi nesto o njemu da li je iz divljine, gde ga drzis, sta mu dajes od hrane kako radis sa niim da bi mogli da ti damo precizniji savet eventualno.
Nazad na vrh Ići dole
jaran




Broj poruka : 3
Datum upisa : 20.05.2010

Zako problem sa perjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zako problem sa perjem   Zako problem sa perjem Icon_minitimePet Jun 11, 2010 12:53 am

Hvala na odgovoru.Prvo ptica je iz domaceg legla rucno hranjena i nista nije menjano u njegovom boravku ne cupa sam perje vec ono samo otpada.Posto nemam puno iskustva neznam sta je normalno mlitarenje posto to meni dejuje mnogo.Inace nesto nevoli puno da ga prskamo kao da se plasi vode cak frkce na nas dok ga prskamo.Sve u svemu dobar je jedino sto neshvatam njegov karakter mog supruga obozava a mene voli samo zbog hrane jer tad dodje do mene a kad hocu da ga pomazim on me nekad gricne.Hrana mu je raznovrsna po savetu voce semenke ponekad piletina i parce keksa i naravno vitamini i minerali su mu dodati mada je mnogo probirljiv.Vec je naucio desetak reci sve sto zvoni u kuci oponasa cak smisleno odgovara na pitanja vezana za ono sto je naucio.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zako problem sa perjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zako problem sa perjem   Zako problem sa perjem Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zako problem sa perjem
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa perjem (grickanje)
» Zako problem sa disanjem
» Bebica zako
» Moje volijere - žako
» amazonac ili zako - pomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: