Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Problem sa perjem (grickanje)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Problem sa perjem (grickanje) Empty
PočaljiNaslov: PROBLEM SA PERJEM (GRICKANJE)   Problem sa perjem (grickanje) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 5:01 pm

Zdravo ljudi!!imam problem sa velikim aleksandrima.
Ženka izgricka pera za let i na repu.
Ne do srži već ostane centimetar-tri.
Neko kaže da je u pitanju nedostatak kalcijuma,neko stres,mali prostor.....
Ali neznam šta je pravi uzrok,uvek su imali kalcijuma,minerala,vitamina i prostora za let..
Dali je neko imao ovaj problem sa papagajima i kako ga je rešio????
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Problem sa perjem (grickanje) Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa perjem (grickanje)   Problem sa perjem (grickanje) Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 10:10 pm

Moze da bude vise razoga, ako ima sve sto joj je potrebno od minerala i vitamina, dvoljan prostor, mozes da probas sa promenom volijere u vecini slucajeva pomaze promena prostora.
Ako je to uzrokovano jacim stresom i stekla je naviku da grize sebe probaj da je smiris nekim sredstvom za smirenje da zaboravi na perje.
Mozes da koristis bensedin lek za ljudsku upotrebu i to na sledeci nacin 30 dana izmrvis 5 miligrama u dva dl vode, nakon mesec dana obaras dozu na 2,5 miligrama sledecih mesec dana i na kraju lomis tabletu od 2,5 na pola sledecih mesec dana ovo je iz razloga da se ptice ne navuku na bensedin.
Ako ne zelis da da koristis bensedin onda u hranu povecaj davanje konoplje posto smirujuce deluje i istovremeno daj caj od kamilice ili caj od bosiljka koji su prirodni bensedini.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Problem sa perjem (grickanje) Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa perjem (grickanje)   Problem sa perjem (grickanje) Icon_minitimePon Maj 17, 2010 5:58 pm

Momoks hvala na odgovoru!!!
Ptici raste perje i prestala ga je grickati..!!!!!
Grickala je sve do mitarenja..
Morao sam je hvatati i izčupati svako drugo-treće pero(ustvari badrljice) jer nije nikako mogla sama da izbaci ostatke koji su ostali..
I stavljao sam u volijeru puno svežih napupelih grančica lipe,vrbe,bora.....
pošto su kao vrsta jako znatiželjni i neumorni ceo dan su ljuštili i grickali te grančice..Tako da je svaki dan sve manje i manje grickala a novo perje se probilo...Nadam se da se neće ponoviti,pratiću pa ako počne počeću odma sa tvojim savetima da je smirim...
Hvala i pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Problem sa perjem (grickanje) Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa perjem (grickanje)   Problem sa perjem (grickanje) Icon_minitimePon Maj 17, 2010 10:08 pm

Drago mi je da je tako, u svakom slucaju mozes davati caj od kamilice i bosiljka kao i konoplju. Mirna i stalozena ptica se bolje hrani, manje stresira, bolje leze.....za konoplju je zanimljivo i to sto ima mnogo raznovrsnih vitamina i cini mi se oko 20 esencijalnih aminokiselina tako da je odlicna za ishranu. ja trenutno nemam ali krajem meseca idem u Vojvodinu po narucena cetiri velika aleksandra da ih othranim i ostavim par za sebe. Koliko znam to su extra ptice videcu u praksi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa perjem (grickanje) Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa perjem (grickanje)   Problem sa perjem (grickanje) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa perjem (grickanje)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zako problem sa perjem
» Problem sa kozicom
» Problem sa disanjem
» Mitarenje ptica(bastarda)
» Problem sa žakoom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: