Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kanarinci-opste teme

Ići dole 
+50
stosic
Lord Stark
Goran Cvetanoski-Coko
VlatkoSK
nikolakoxijovanovic
Pepikg
Markoni
makimk
border
Luckyboy
suljaga
vlatko_marino
DrMoo
pero
vladogouldovi
srxa
Boban
Igorche81
ivan79
grujo
Srdjan
Iwan97
dalibor
Vasa
ax00
Dacha
fuz80
jevca5
BOCKA
ivan83
malinois
zozi
Rale
sasaznas
SrdjanKG
zoranknez
dr.nenad86
kima
Nikolasbc
Ivica
Alexandar
BORA
Laza
Ivan_NIsh
sestoperac
Danijel
Santa
ticar
Бане
Zika
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeČet Okt 11, 2012 5:17 pm

hvala na odgovorima ,evo o cemu se radi. imam 4 para mladih slavujara, spremio sam parilice za njih a imam i praznu volijeru2x2x2 ,pa reko da vidim sa vama sta mi je pametnije?
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeSub Okt 13, 2012 1:51 am

parilice su zakon
a ako su u gomili ko zna ko ce koga tu da dovati neces moci da kontrolises uzgoj
ja licno sto se kanarinaca tice sam ikljucivo za parilice
Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Markoni


Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.01.2012
Godina : 35

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeSub Feb 02, 2013 4:11 pm

Pozdrav svima imam par pitanja za iskusne odgajivace kanarinaca: posle koliko dana od sparivanja zenka snese prvo jaje? Da li zenka ima samo cvrkut koji je neprijatan (odprilike kao vrana)? Da li muzjak mora da peva kada je sa njom da bi je pario ili nemora? Da li se parenje vidi ili ne posto su moji kanarinci stalno zajedno?
Nazad na vrh Ići dole
sasaznas

sasaznas


Broj poruka : 105
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 53
Lokacija : Bijeljina RS BiH

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeSub Feb 02, 2013 8:24 pm

markoni malo prelistaj forum i nacices sve o parenju kanarinaca
,mozes ovdja mnogo toga vidjet
http://www.avikultura.com/t471-priprema-za-parenje-kanarinaca
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeSub Mar 30, 2013 9:01 pm

Interesuje me iskustvo sa direktnim parenjem brata i sestre iz istog gnezda...ko ga ima,da li se javlja problem.
Pretpostavljam da je neko to radio,ja nisam do sada,nemam iskustva sa tim, ali sad imam izuzetan par i hteo bih da to i zadrzim.
Prema literaturi,to je radjeno,ali sledece godine vise ne smeju imati medjusobna ukrstanja,ocevi sa decom,majke sa sinovima itd...
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 31, 2013 1:11 am

Pepikg ::
Interesuje me iskustvo sa direktnim parenjem brata i sestre iz istog gnezda...ko ga ima,da li se javlja problem.
Pretpostavljam da je neko to radio,ja nisam do sada,nemam iskustva sa tim, ali sad imam izuzetan par i hteo bih da to i zadrzim.
Prema literaturi,to je radjeno,ali sledece godine vise ne smeju imati medjusobna ukrstanja,ocevi sa decom,majke sa sinovima itd...

možeš probati,nekad ima a nekad nema problema,ja sad imam 2 takva para,i ide dobro.
Nazad na vrh Ići dole
nikolakoxijovanovic




Broj poruka : 6
Datum upisa : 03.05.2013
Godina : 36
Lokacija : Leskovac

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimePon Jun 03, 2013 2:40 pm

Kanarinci-opste teme - Page 9 Dscn2979f
Kanarinci-opste teme - Page 9 Dscn2966d
Kanarinci-opste teme - Page 9 Dscn2964y
Kanarinci-opste teme - Page 9 Dscn2960a
pozdrav ljudi evo nesto od mojih mldih ptica a i nesto starijih pa ako moze neki komentar ili neki savet sta mislite o njima i sta dalje da radim da bi bio sve bolji...i koja je kakva...pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
nikolakoxijovanovic




Broj poruka : 6
Datum upisa : 03.05.2013
Godina : 36
Lokacija : Leskovac

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimePon Jun 03, 2013 2:42 pm

Kanarinci-opste teme - Page 9 Dscn2971d
Kanarinci-opste teme - Page 9 Dscn2958qx
Kanarinci-opste teme - Page 9 Dscn2982d
Kanarinci-opste teme - Page 9 Dscn2970usj
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimePon Jun 03, 2013 10:24 pm

http://www.avikultura.com/t1443-postavljanje-i-smanjivanje-fotografija
Nemoj postavljati po jednu fotku u post.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 04, 2013 3:22 am

https://www.youtube.com/watch?v=RQiykp7_Yn0
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeČet Jun 06, 2013 11:21 pm

lepa prezentacija
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimePet Jun 07, 2013 9:25 am

...hvala...
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeSub Jun 08, 2013 5:00 pm

Pepikg - pogledaj, Pitanja u vezi sa genetikom - pod 1, 2 i 3 pa možda dođe još koja ideja.
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeSre Jul 24, 2013 8:59 pm

Bravo, odlicna prezentacija. Svaka cast lepo. Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimePet Jul 26, 2013 12:44 pm

Na strani 1, 2, i 3 u Pitanja u vezi sa genetikom je objašnjen problem incesta. Samo sam ukazao na mjesto gdje se nalazi odgovor za PepiKG.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimePon Jul 29, 2013 5:21 pm

Kupio sam u petak kanarinca s alkom/prstenom zlatne boje ili tako nesto sa sledecim sadrzajem : SRB 10 50 003. Sta sve ovi brojevi znace?
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimePon Jul 29, 2013 9:56 pm

10-godina rodjenja ptice 2010-ta(zlatna alka)
50-broj drustva u kom je izdata alka
003-broj prstena
Nazad na vrh Ići dole
Goran Cvetanoski-Coko

Goran Cvetanoski-Coko


Broj poruka : 35
Datum upisa : 17.05.2013
Godina : 60
Lokacija : Skopje, Makedonija

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimePon Jul 29, 2013 10:30 pm

A broj odgajivaca...
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeUto Jul 30, 2013 10:43 am

Haha. Cisto sumnjam da je iz 2010. Jos ima bebecu pesmu. Znaci ono klasicno "nasledna alka". Ok hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Lord Stark

Lord Stark


Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.03.2013
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 08, 2013 9:09 am

Evo da i Ja nesto pitam,obzirom da sam tek skoro usao u svet kanarinaca,a svasta me zanima. Da li se kod Malino kanarinaca moze pojaviti cuba ili odgajivac koji mi je pokazao takvu pticu nema bas cistu liniju? Da li se smeju ukrstati zute i bele jedinke kod rase Malino? Ima li izmedju belih i zutih razlike u pesmi ili je razlika samo u boji?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 08, 2013 11:24 am

Lord Stark ::
Evo da i Ja nesto pitam,obzirom da sam tek skoro usao u svet kanarinaca,a svasta me zanima. Da li se kod Malino kanarinaca moze pojaviti cuba ili odgajivac koji mi je pokazao takvu pticu nema bas cistu liniju? Da li se smeju ukrstati zute i bele jedinke kod rase Malino? Ima li izmedju belih i zutih razlike u pesmi ili je razlika samo u boji?

čuba se nesmije pojaviti kod malinoa,to znaći da je netko ubacio kanarinca sa čubom.
Nazad na vrh Ići dole
stosic

stosic


Broj poruka : 46
Datum upisa : 06.06.2010
Lokacija : Beograd - Bujanovac

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 08, 2013 11:31 am

Malino (cistokrvni) kanarinci  nemaju cubu , sto se tice pesme nema razlike izmedju zutih i belih koji se i mogu  pariti medjusobno.
Malino su takmicarske ptice tako da ti preporucujem da ptice ne nabavljas od ogajivaca koji imaju  cubane i nemaju ni jednu ocensku listu u karijeri
Nazad na vrh Ići dole
Lord Stark

Lord Stark


Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.03.2013
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 08, 2013 12:14 pm

Hvala na pomoci i Ticaru i Stosicu.Nisam uzeo ptice od pomenutog odgajivaca,jer sam u medjuvremenu i Ja nesto naucio,ali hteo sam da proverim.Obzirom da je Malino rasa,a po definiciji rase- dve slicne jedinke,daju sebi slicno potomstvo - ovaj cubasti mi se nikako nije uklapao u pricu,pa sam odustao od bilo kakve kupovine.
Nazad na vrh Ići dole
Goran Cvetanoski-Coko

Goran Cvetanoski-Coko


Broj poruka : 35
Datum upisa : 17.05.2013
Godina : 60
Lokacija : Skopje, Makedonija

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 08, 2013 12:38 pm

stosic ::
Malino (cistokrvni) kanarinci  nemaju cubu , sto se tice pesme nema razlike izmedju zutih i belih koji se i mogu  pariti medjusobno.
Malino su takmicarske ptice tako da ti preporucujem da ptice ne nabavljas od ogajivaca koji imaju  cubane i nemaju ni jednu ocensku listu u karijeri


Beli Malino nikada,ali bas nikada nemoze da postigne dubinu ispevavanja tura kao zuti.Malo se eksperimentiralo sa belim malinoima ali u praksi zuti je zakon...
Stosic ti je dao dobar savet...Samo sa ocenskom listom i od poznatih odgajivaca...Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Lord Stark

Lord Stark


Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.03.2013
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 08, 2013 12:56 pm

Hvala Gorane.I Ja sam negde cuo da pesma nije bas ista,zato sam i postavio pitanje.Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kanarinci-opste teme - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kanarinci-opste teme
Nazad na vrh 
Strana 9 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Golub-opste teme
» Uopstene teme o egzotama
» Sultan - opste teme
» Ukrasna Zivina
» Ukrasni fazani - opste teme

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: