Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kanarinci-opste teme

Ići dole 
+50
stosic
Lord Stark
Goran Cvetanoski-Coko
VlatkoSK
nikolakoxijovanovic
Pepikg
Markoni
makimk
border
Luckyboy
suljaga
vlatko_marino
DrMoo
pero
vladogouldovi
srxa
Boban
Igorche81
ivan79
grujo
Srdjan
Iwan97
dalibor
Vasa
ax00
Dacha
fuz80
jevca5
BOCKA
ivan83
malinois
zozi
Rale
sasaznas
SrdjanKG
zoranknez
dr.nenad86
kima
Nikolasbc
Ivica
Alexandar
BORA
Laza
Ivan_NIsh
sestoperac
Danijel
Santa
ticar
Бане
Zika
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 9:02 pm

vladogouldovi ::
Kolege kanarindjije imam pitanje za vas.koji se vitamini daju bijelim recesivnim kanarincima?unaprijed hvala.

Dajes im sve vitamine kao i ostalima, ali njima posebno svaki dan dajes vitamin A, zato sto oni genetski ne mogu da prerade beta-caroten(provitamin A) u jetri, pa im se mora nadoknaditi na ovaj nacin...
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 9:04 pm

Dali moze u pm neki preparat u hr koji se moze kupit.hvala ti na odgovoru
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 9:08 pm

Moze i ovde, mozes kupiti AD3 kapi u svakoj humanoj apoteci, a ostalo kao i drugim kanarincima.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeUto Apr 10, 2012 10:22 pm

za Ivan_NIsh - 5-10% meda utrljaj rukama u kanarinčev biskvit (pastončino) i izgledti će kao vlažna hrana.
Postupak-količina meda neka bude konačna i pomalo dodavaj pastončino. Svaki puta razmješaj dok ne postigneš ujednačenu masu sve dok ne postigneš konačan omjer. Samo sam tako uspio da je dobro i ravnomjerno izmješam.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeUto Apr 10, 2012 10:26 pm

Vitamini svaki dan i nisu preporučljivi. Mogu dovesti do hipervitaminoze. Najlakše ih je dozirati u vodi. Ne smiju biti duže od 24 sata i poslije toga treba dobro oprati posudu. Dosta jednom tjedno.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 19, 2012 8:50 pm

Pomagajte ljudi. Imam dva mlada kanarinca, jedno je izlezeno u oktobru prosle, a drugo u januaru ove godine. E sad, ovo mladje, od pre dva dana napada ovo starije. Rasiri krila, otvori kljun, pocne da pisti i onda skoci na ovo drugo. Ne daje mu ni da pridje do hranilice da jede. A kad ih razdvojim oboje pocnu da piste kao ludi i ja ih opet vratim u isti kavez. Dvadesetak minuta cavrljaju u miru i ovo starije tad jede a onda opet pocinje tuca. Sta da radim? Ovo mi se prvi put desava.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 3:22 am

Igorche81 ::
Pomagajte ljudi. Imam dva mlada kanarinca, jedno je izlezeno u oktobru prosle, a drugo u januaru ove godine. E sad, ovo mladje, od pre dva dana napada ovo starije. Rasiri krila, otvori kljun, pocne da pisti i onda skoci na ovo drugo. Ne daje mu ni da pridje do hranilice da jede. A kad ih razdvojim oboje pocnu da piste kao ludi i ja ih opet vratim u isti kavez. Dvadesetak minuta cavrljaju u miru i ovo starije tad jede a onda opet pocinje tuca. Sta da radim? Ovo mi se prvi put desava.

pa odvoji ih
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 12:41 pm

Ali mnogo piste, dozivaju se kada su razdvojeni. Problem je sto ne mogu da ih stavim jedno do drugog da se gledaju.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 1:01 pm

Igorche81 ::
Ali mnogo piste, dozivaju se kada su razdvojeni. Problem je sto ne mogu da ih stavim jedno do drugog da se gledaju.

pa prestat će se dozivati,ili ih pusti da se pobiju.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 5:59 pm

Premestio sam ih na drugo mesto i stavio kavez do kaveza. Videcu sutra ujutru dal' ce da me probude cim svane.
Nazad na vrh Ići dole
DrMoo

DrMoo


Broj poruka : 4
Datum upisa : 13.07.2012
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePet Jul 13, 2012 3:41 pm

Imam jedno pitanje za vas. Posto za sada ne drzim ni jednu vrstu ptica, a voleo bih da drzim kanarince (ranije ih je moj otac drzao) sta bi mi vi preporucili ? Koji su najbolji ?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePet Jul 13, 2012 3:43 pm

Za pocetnike su najbolji normalni znaci : normal melanin beli, zuti ili crveni u svim serijama. Kada malo uvezbas tehniku odgoja i zivce onda predji na neku od mnogobrojnih mutacija.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
DrMoo

DrMoo


Broj poruka : 4
Datum upisa : 13.07.2012
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePet Jul 13, 2012 5:33 pm

Hvala Nenade, jos samo jedna sitnica, zeleo bih da kupim dva para, e pa sad jel da uzmem bele,zute ili crvene? Smile
Smile
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePet Jul 13, 2012 6:56 pm

Da ne bi bilo greške, Nenead je preporučio:
-...normal melanin beli..., a to je plavi kanarinac itd....
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePet Jul 13, 2012 6:58 pm

DrMoo ::
Hvala Nenade, jos samo jedna sitnica, zeleo bih da kupim dva para, e pa sad jel da uzmem bele,zute ili crvene? Smile
Smile

Boja je nebitna, uzmi one koji se tebi svidjaju.
* Normal melanin beli- plavi kansarinac
*normal melanin zuti - zeleni kanrinac
*normal melanin crveni- bakarni kanarinac

Da ne bude zabune.......

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlatko_marino

vlatko_marino


Broj poruka : 5
Datum upisa : 28.12.2011
Godina : 48
Lokacija : marino-skopje

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePet Jul 27, 2012 9:56 am

zdravo nisam mogao da nadjem temu da pisem pa sam odlucio ovde imam problem sa jedan kanarinac mlads koj jos u gnezdo najverojatno ga ujeo komarac i to pored kljuna vidise otok koj je pun kao voda ili mozda gnoj i vidise beli vrh sta da radim kako da mu pomognem jer nije tako zivo i veselo kao sto je bilo do juce
pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePon Sep 03, 2012 12:08 pm

Zanima me koliko je hlor opasan po ptice? Svi mi govore da bi trebalo voda da odstoji bar 24 casa pre nego sto je sipam pticama. Ja sam mojim kanarincima uvek sipao vodu direktno od cesme jer odstajala voda nije sveza voda, i nikad nisam imao probleme. Ako ima neko strucan neka mi odgovori sto pre. Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimePon Sep 03, 2012 11:04 pm

Koliko ja znam kada se daju lekovi u vodu uvek se koristi destilisana ili prokuvana voda, tako sam bar procitao na pojedinim upustvima. A to da li je stetan stvarno ne znam, mozda ce da odgovori neko strucniji
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeUto Sep 04, 2012 8:12 am

Hlor u većim količinama je opasan za sva živa bića,a ne samo za ptice,ali u koncetraciji koja se nalazi u vodovodu nije opasan.
Prokuvana voda se koristi za pojedine lekove,jer karbonati iz vode vezuju za sebe pojedine materije i time ih neutrališu.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeUto Sep 04, 2012 7:08 pm

Hvala vam puno momci.
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeUto Okt 09, 2012 1:30 pm

mogu li se kanarinci izvoditi volijerno?
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeUto Okt 09, 2012 5:41 pm

Mogu.
Ako imaš više parova okači jedno do dva gnezda više u volijeri.
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeUto Okt 09, 2012 7:03 pm

mogu -teoretski
mogu-ako hoćeš što više mladih i
mogu-ako te ništa više ne interesuje

ako želiš ciljani uzgoj,ako želiš popraviti neke osobine,
ako želiš nešto novo,ako želiš dobiti nosioce,ako želiš
voditi evidenciju o uzgoju,ako želiš novu vrstu e onda

NEMOŽE Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeSre Okt 10, 2012 9:38 pm

Ako su ptice približnog kvaliteta,gde se ne radi na ciljanom odgoju može . Kod amaterskog gajenja je to odličan način za siguran uspeh. Pošto su ptice puštene da same odaberu svoje parove .
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitimeSre Okt 10, 2012 11:26 pm

isto vazi i za bastarde daje dobre rezultate ako pustis nekoliko kanarinke i nekoliko miskarca stiglica jaja su skoro uvek oplodjena malo je problem ako muskarci razbijaju jaja
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kanarinci-opste teme - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kanarinci-opste teme
Nazad na vrh 
Strana 8 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Sultan - opste teme
» Golub-opste teme
» Uopstene teme o egzotama
» Ukrasni fazani - opste teme
» Ukrasna Zivina

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: