Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kanarinci-opste teme

Ići dole 
+50
stosic
Lord Stark
Goran Cvetanoski-Coko
VlatkoSK
nikolakoxijovanovic
Pepikg
Markoni
makimk
border
Luckyboy
suljaga
vlatko_marino
DrMoo
pero
vladogouldovi
srxa
Boban
Igorche81
ivan79
grujo
Srdjan
Iwan97
dalibor
Vasa
ax00
Dacha
fuz80
jevca5
BOCKA
ivan83
malinois
zozi
Rale
sasaznas
SrdjanKG
zoranknez
dr.nenad86
kima
Nikolasbc
Ivica
Alexandar
BORA
Laza
Ivan_NIsh
sestoperac
Danijel
Santa
ticar
Бане
Zika
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeUto Sep 06, 2011 12:12 am

Promotor L,kap na pojilicu.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeUto Sep 06, 2011 1:42 pm

ok,hvala grujo Wink

Pozz cheers
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeSre Sep 21, 2011 7:50 pm

Dali ima na nasem trzistu knjiga o kanarincima boje?
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimePon Okt 03, 2011 1:10 pm

od juce sam vlasnik cubastog kanarinca slavujara, gledao sam sta ste pisali ali nisam video da li mu treba posuda za kupanje,i da li mogu da mu nabavim zenku bilo koje vrste kanarinaca
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimePon Okt 03, 2011 1:31 pm

Kupanje, tj posuda nije obavezna, moze a i ne mora.
A zenku mu mozes nabaviti kakvu god hoces, pozeljno bi bilo da bude slavujarka.



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimePon Okt 03, 2011 3:00 pm

hvala doktore, mozes li mi reci neki link sa pesmom slavujara. malo bi ga ucio
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimePon Okt 03, 2011 3:05 pm

Nema na cemu.

Ovde na ovom linku imas sve ture slavujara pa poslusaj........

http://www.slavujar.com/pages/pesma.php

A na youtubu imas dosta klipova pesme "srspskog pevaca slavujara" pa potrazi.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeSre Okt 05, 2011 7:00 am

dali treba da doziram hranu i voce ili da bude uvek na raspolaganju, jabuku jede ko da je ara pojede celu krisku od jednom?
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeČet Okt 06, 2011 8:09 pm

mozw li mi neko odgovoriti
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimePet Okt 07, 2011 3:32 am

ivan79 ::
mozw li mi neko odgovoriti

jabuku 2-3 puta u 7 dana,isto tako i drugi zeleniš.ne pretjeruj s zelenilom.
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimePon Nov 07, 2011 3:52 pm

pomoc moj slavujar ne peva zadnja 3 . dana normalno se ponasa i jede zasto nece da peva
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeUto Nov 08, 2011 1:00 am

mozda je pregojen
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 12:32 pm

hvala aleksandre, mozes li mi reci kako da mu doziram hranu?
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 9:00 pm

Prvo moras da budes siguran da je pregojen a to ces saznati tako sto ces mu videti po stomaku dali ima sala . Ako je jako zuto onda je zreo za dijetu i nebi bilo lose da ga pustis u neku letilicu da se malo razleti kupa ...
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimePon Mar 26, 2012 1:04 am

Posto nema teme o ishrani kanarinaca a nigde nisam nasao odgovor u vezi s davanjem suncokreta i PIRINCA pticama. Naime, sinoc (vec je prosla ponoc) sam isao s jednim drugom kod nekog cice koji ima mlade ptice na prodaju. E taj cica mi je u pola sata ispricao kako ih on uzgaja i sta im sve daje od hrane. Daje im klasicnu mesavinu, suncokret, pirinac, tvrdo kuvana jaja, sargarepu, krastavac i paradajz kad je sezona itd. Preporucio mi je da u vodu za kupanje stavim malo sode bikarbone i soli, ma napricao mi je sve i svasta, tako da ja koji sam pre rata imao osam parova malinoa, (sada mi je ostao samo jedan muzjak) i mislim da dosta znam o odgajanju i razmnozavanju, delovao sam mu kao totalni pocetnik. I eto uzeh dvoje malih, jedno je od oktobra prosle godine a drugo januarsko i pocelo je da se mitari. Moje pitanje je sme li uopste kanarincima da se daje gorepomenuta hrana i da im se stavljaju so i soda bikarbona u vodu za kupanje? Ja to mojim pticama nikad nisam davao a nije ni moj drugar koji mi je posle kad smo krenuli kuci rekao da je cica malko lud.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimePon Mar 26, 2012 3:29 am

Sme i soda bikarbona i glicerin i svasta jos sto koristi pticama, da perje bude slozeno kako treba...... To su male cake velikih majstora.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 11:59 am

Hvala Doctore. A pirinac i suncokret? Ja mojim malinosima nikad nisam davao suncokret a nikada pre nisam cuo da neko daje pirinac kanarincima.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 1:27 pm

Igorche81 ::
Hvala Doctore. A pirinac i suncokret? Ja mojim malinosima nikad nisam davao suncokret a nikada pre nisam cuo da neko daje pirinac kanarincima.

Pirinac nisam davao, mislim da ga niko i ne daje, ali se pirincana voda daje kada ptica ima proliv i kad od proliva dehidrira, mozda nisi lepo razumeo to oko pirinca.

Sto se tice suncokreta mozes da ga dajes pticama slobodno, ne vidim zastoi nebi.........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 4:29 pm

Suncokret se moze bez problema davati u maloj meri da ne dodje do gojenja ptica. Znaci moze mladima u letilicama, zenkama u pripremnom periodu, pa cak i kada hrane mlade. Pogotovu je dobar ako se zimi ptice drze u volijeri na niskim temperaturama. Kada nije bilo gotovih hrana za ishranu mladih ja sam u smesu praskastu koju sam sam pravio i mesao sa celim kuvanim jajima- rendanim stavljao u maloj meri mleveni pirinac, kasnije rizolino to je hrana za bebe bila koja se mesala sa mlekom ili vodom, sada se ne secam.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 5:01 pm

Ne, dobro sam ga ja razumeo jer je kod njega u jednoj hranilici bila mesavina klasicna za kanarince pomesana s pirincem. Bela zrnca pirinca. Nisam video da ga ptice jedu ali sam video u hranilici i na podu kaveza zrna pirinca. Uostalom nije ni vazno, ja ga necu davati pticama jer ne volim da eksperimentisem s hranom i hemikalijama. Samo provereno.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 8:16 pm

Kuvani pirinac je dobar za kanarince, ja ga upravo dajem sa CeDe suvom jajcanom, njime vlazim hranu. Takodje imam informacije da je i kuvani krompir dobar, i to cu poceti da dajem pa cu videti kakvi ce biti rezultati.
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 8:49 pm

dobices tovljene pilice na kraju .... Smile Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 8:51 pm

Cilj je pronaci hranu koja nije brzo kvarljiva, a usput je izuzetno hranljiva za ptice, tj. izbeci za pocetak kuvano jaje...
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 9:05 pm

znam kolega ... Smile salio sam se Smile
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 9:00 pm

Kolege kanarindjije imam pitanje za vas.koji se vitamini daju bijelim recesivnim kanarincima?unaprijed hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kanarinci-opste teme - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kanarinci-opste teme
Nazad na vrh 
Strana 7 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Sultan - opste teme
» Golub-opste teme
» Uopstene teme o egzotama
» Ukrasni fazani - opste teme
» Ukrasna Zivina

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: