Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kraljevski papagaj

Ići dole 
+6
Luckyboy
Tihomir
fuz80
rade
gogagrizli
žako
10 posters
AutorPoruka
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeSre Jul 20, 2011 6:36 pm

Zna li netko nešto o kraljevskim papagajima?
Ima li neki uzgajivač na ovom forumu?
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeSre Jul 20, 2011 8:43 pm

bravo žako na izboru teme i mene interesuju informacije o ovim papagajima a i rado bih jedan par uselio u volijeru .


Poslednji izmenio gogagrizli dana Sre Jul 20, 2011 10:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeSre Jul 20, 2011 9:49 pm

Ajmo ljudi javite se ,ko ih gaji i mene zanima.... Question
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeSre Jul 20, 2011 10:07 pm

dajte slike da bih znao sta se trazi jer sam u nedelju video jedan par papagaja koji u svom imenu ima rec "kraljevski" .........
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeSre Jul 20, 2011 10:19 pm

evo dve slike skinute sa neta

Kraljevski papagaj Kraljevski1

Kraljevski papagaj Kraljevski4
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeSre Jul 20, 2011 11:17 pm

Predivni papagaji.
Imali ih u Srbiji
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeČet Jul 21, 2011 12:00 am

Ima ih dosta,ali izgleda da ih niko sa foruma ne gaji .
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeČet Jul 21, 2011 12:02 am

cika Ziva iz Backe Palanke ima par i koliko znam tj par mu radi
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeČet Jul 21, 2011 12:07 am

evo i slike muzjaka

Kraljevski papagaj Dscf0278resize


izvinjavam se na kvalitet slike , bilo je na brzinu
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeČet Jul 21, 2011 12:27 am

Super ste se odazvali na temu. Al nismo još ništa posebno saznali. Kod nas u RH je cijena od 1500 do 2000 kn, ugrubo od 200 do 300 €. Zanima me jesu li bučni? To bi mi onda mogao biti problem. Navodno su dosta društveni, mogu se držati s još nekim vrstama papagaja, pa čak i s kanarincima, dosta su mirni i pitomi, te se navodno mogu naučiti i govoriti (to sam negdje pročitao na netu). Volio bih to ipak čuti od nekoga iz prve ruke.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeČet Jul 21, 2011 10:50 am

Kraljevski papagaj prirodno stanište : severoistočni Kvinslend.
Kraljevski papagaj naseljava guste kišne šume, drveće eukaliptusa, šumska područja do 1.650 m. Van perioda parenja nalaze se u kultivisanim oblastima, parkovima, baštama i voćnjacima, povremeno i u predgrađima.
Populacija Kraljevskih papagaja je uobičajena i ne spadaju u ugrožene vrste.
Kraljevski papagaji žive obično u parovima ili malim grupama, u jesen se okupljaju u jata do 30 ptica. Prilično su oprezni, u toku dan vreme provode na drveću, a povremene migracije su su uslovljene vremenskim prilikama . Tokom hranjenja su tihi a oglašavaju se piskutavim metalnim zvukom.
Ishrana Kraljevskih papagaja se sastoji od voća, ribizli, orasa, semena trava, biljnih materija, cveća, pupoljaka, insektata i njihovih larvi. Često uzrokuju velike štete na usevima.
Sezona parenja od septembra do januara. Gnezda se u rupama šupljih stabala ili granama mrtvog drveća. Nose od 3 do 6 jaja, obično 4, ženka stalno leži na jajima dok je mužjak stalno u blizini. Jaje je veličine 26,8 mm.
Kraljevski papagaji spadaju u srednje bučne papagaje, žilavi su i izdržljivi. Ukoliko se drže u manjim kavezima skloni su tome da postanu tromi. Brzo prihvataju uzgajivača kada se pripitomljavaju kao mlade ptice dok je kod starijh ptica potrbno dosta vremena i rada da bi se potpuno pripitomili.
Potrebno ih je hraniti mešavinom semena suncokreta, pšenice, konoplje, hranom za kanarince, prosom i raznim vrstama voća i povrća, posebno polu zrelim kukuruzom, šargarepom i jabukama, kikirikijem i po mogućnosti ponekad i insektima ukoliko ih private u ishrani.
Period parenja počinje od marta, nose od 4 do 5 jaja, ponekad i do 7 jaja, inkubacija traje 20 dana, period dopotpunog operjavanja je 35 dana a mladi postaju potpuno nezavisni od roditelja za oko 50 dana. Postaju polno zreli sa dve godine.

preuzeto sa:http://www.papagaji.info
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeČet Jul 21, 2011 12:00 pm

Hvala, ovo sam već pročitao. Mene zanimaju iskustva uzgajivača.
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeČet Jul 21, 2011 12:47 pm

Jedna mutacija kraljevskog Very Happy
[img]Kraljevski papagaj 14t57rr[/img]
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeUto Avg 07, 2012 10:07 pm

Kako se moze razlikovat muzjak od zenke kod mladih ptica?uzeo bih muzjaka od kolege rucno hranjenog mladog a neznam jel postoji kakva metoda razlucivanja da se vidi sta je muzjak a sta zenka
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeSre Feb 20, 2013 12:29 am

evo da kažem da sam uzeo tog kraljevskog i napravio DNA analizu i utvrdilo se da je mužjak,što sam i htjeo
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeSre Feb 20, 2013 12:32 am

žako ::
Super ste se odazvali na temu. Al nismo još ništa posebno saznali. Kod nas u RH je cijena od 1500 do 2000 kn, ugrubo od 200 do 300 €. Zanima me jesu li bučni? To bi mi onda mogao biti problem. Navodno su dosta društveni, mogu se držati s još nekim vrstama papagaja, pa čak i s kanarincima, dosta su mirni i pitomi, te se navodno mogu naučiti i govoriti (to sam negdje pročitao na netu). Volio bih to ipak čuti od nekoga iz prve ruke.

kolega,ptica je kod mene od ljeta,jako se brzo pripitomila,nije uplašena i nije agresivna,djeca sa njom nema šta ne rade,nije bučna,ne krešti već kao da glasno fićuka.inače je kupljena od uzgajivača koji ih uspješno leže godinama
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeČet Okt 17, 2013 2:52 pm

Mogu li zajedno penanti i kraljevski u jednoj volijeri po jedan par?
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeSub Okt 19, 2013 10:06 am

Zar nitko nema takvih iskustava?
Nazad na vrh Ići dole
dragoSG




Broj poruka : 41
Datum upisa : 29.09.2012
Lokacija : vukovar

Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitimeSub Okt 19, 2013 3:15 pm

pozz. kolega ima obe vrste u susjednim volijerama. problema nema nikakvih . mislim da bi bilo sve u redu dok ne počme parenje. znaš kakvi smo mi muški. ali nisu ni žene bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kraljevski papagaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Kraljevski papagaj   Kraljevski papagaj Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kraljevski papagaj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Braonuhi papagaj - Pyrrhura
» Senegalski papagaj (Poicephalus senegalus)
» Moj papagaj Akica
» Lastavičasti papagaj (Lathamus discolor)
» Berg-Brdski papagaj

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: