Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Tigrica (Melopsittacus undulatus)

Ići dole 
+71
DjordjeW
daki12
Dane 9877
Nomak_
ivica1
Wuck0o
lepotica cana
blueeye
djuro123
sasam
acca
Александра.Рај
steva27
holder
vatrogasac
mime30
SIMO PAJICIC
Kyuzo
Nastee
errorsrb
Milos993
žako
Iwan97
jelena_padjen@yahoo.com
Nidzo
Ivan/Rex
batinic
stefan.peric
Dragomir
jomabo
Matija95
igorbozanic
miroslavilic
acahaski
suzic69
Mirko_98
border
Bojan_ManUtd
Tihomir
proDarKing
ax00
bane_ru
psittacula
Alex
skorkovic
Drasko
milun
GoranKac
Dare
milkica5
MILAN
Dalibor Vasic
ticar86
slobodan
Rea
pticar
farmacy
Jovo13
SasaVR
bojan93pn
dr.nenad86
Dejan08
Siskin
haralampijexxl
papayajamaica
Saša vr
igorsand
SrdjanKG
ZQKY
Laza
Luckyboy
75 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorPoruka
Wuck0o




Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.02.2014

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimePet Apr 04, 2014 11:40 pm

Pozdrav svima, vidim lepo se pisalo od kada sam zadnji put bio ovde (raspored rada, sta ces).

Procitao sam par puta ovaj forum i dosta korisnik ihformacija sam nasao, hvala svim uzgajivacima koji se trude da odgovore na mnoga pitanja.

Odmah u startu da kazem da znam da sam tu i tamo napravio neke greske ali se nadam da cu ih nekako ispraviti. Imam jedan problem, skraticu pricu jer bi mi trebalo bar 2 strane sve da ispisem :)Dobio jednu tigricu, kupio jos jednu da joj pravi drustvo, saznao da su obe zenke i kupio jednog muzjaka. Pre muzjaka sam im napravio kavez (100x60x50, jedna polozena kucica u jednom gornjem uglu kaveza). Muzjaka sam drzao u drugom kavezu jedan dan, pored tih zenki, Kiki je ludela po kavezu kad sam doneko Rikija (  Very Happy  ) dok Viki nista. Drugi dan sam stavio muzjaka sa njih dve. Mukica je 3 dana bezao po kavezu od Kiki koja ga neprestano jurila, kad kog nije sredjivala kucicu, dok se Viki drzala po strani. Nakon 3 dana situacija je postala obrnuta, jer je Riki bacio oko na Viki xD. Muzjak je non stop terao Kiki od druge zenke i to poprilicno agresivno te je u jednom trenutku ostala i bez perja na glavi.  Videvsi da moze svasta da bude kiki sam izvadio iz kaveza sa kucicom a ostavio ovih dvoje.
Spandjali su se ubrzo, ljubav i dan danas cveta. 20ak dana od razdvajanja nih 3 sam primetio da je Viki skoro ceo dan u kucici. Kada sam cistio kavez otvorio sam kucicu i video jedno jaje.(radoooossssssstttttttttttttt!!!!!). To je bio prvi april. E sad, moja sledece greska: kavez je tog prvog aprila malo pomeran (tipa pola metra u istom delu sobe). Sada je vec 4 dana od tog prvog jajeta, ali novih jaja nema. Zbog svih obaveza nisam primetio niti sam video da su se parili. Muzjak hrani zenku, ceska je, pevuse zajedno, zajedno jedu...sto se toga tice sve je ok. Zenka je inace veceras provela vise od 2 sata van kucice...Sta da radim? Da li da izvadim jaje i sklonim kucicu pa je vratim za 5-10 dana? Ili da ne diram nista? Inace, kuvano jaje imaju svaki drugi dan, klasicnu mesavinu hrane, vodu im menjam svaki dan i svaki drugi dan im stavljam vitamine u vodu. Takodje imaju minerale za grickanje. Jabuku nece da okuse, kao ni maslacak... Inace, to su sve ptice iz pet sopa (vlasnika znam, sve papagaje on uzgaja, nije preprodavac). Zenka je stara godinu dana, muzjak dve i mislim da se vec pario prosle godine...
Da... druga zenka je i dalje u kavezu pored njih.
Nazad na vrh Ići dole
Wuck0o




Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.02.2014

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimeČet Apr 24, 2014 6:16 pm

pre nego je iko odgovorio na ovaj moj post (proslo je 20 dana)...viki je snela jos 2 jajeta i evo danas, sa ponosom mogu da kazem da se pre otprilike 2-3 sata izleglo prvo jaje Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimeČet Apr 24, 2014 7:58 pm

Bravo, cestitke i sve najbolje. Ako bude sve u redu i sa ostala 2 jajeta, onda imas potencijalnog muzjaka za Kiki za 5 meseci...:-)
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 35
Lokacija : Knjazevac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimePon Maj 05, 2014 5:53 pm

Dali tigrice preko leta mogu opstati kod nas u prirodi? Mislim kada pobegnu iz volijere itd.

Moj otac pre 20 godina video tigricu u drustvu sa vrabcima, dali je uopste moguce da se prilagodi i da zivi do zime u prirodi?
Nazad na vrh Ići dole
Dane 9877




Broj poruka : 2
Datum upisa : 21.04.2014

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimeČet Maj 08, 2014 3:32 pm

Pozdrav drugari treba mi jedna pomoc posto imam volijeru veliku 2duzina 2visuna sirina dva u toj volijeri ima 5 pari zebica sas me zanima dal bi ja smeeo u tu volijeru da ubacim dva para tigrica posto mi zebice leze na jaja pa ne bi da ih diram i odvajam kavez na pola. Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Wuck0o




Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.02.2014

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimeUto Jun 03, 2014 4:10 pm

Nakon koliko vremena mlad ptic treba da izleti iz gnezda? Cini mi se da sa ovim mojim nesto nije ok :/
Nazad na vrh Ići dole
daki12

daki12


Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.05.2013
Godina : 33

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimeUto Sep 09, 2014 4:56 pm

Pozdrav
Imam problem sa tigricom.
Izgleda kao da je bolestan, on po ceo dan spava i stalno je pospan i kad ga pustim da leti on nema snage da leti, i nekako ima spusten rep na dole...
Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 35
Lokacija : Knjazevac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 10:31 pm

Sta mislite dali je montaza ?
Very Happy

https://youtu.be/HAjPEp1U8uI
Nazad na vrh Ići dole
daki12

daki12


Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.05.2013
Godina : 33

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimePon Apr 13, 2015 7:14 pm

Zdravo, imam jedno pitanje, mom papagaju se nesto nadulo na repu to jest tu pored repa, sad hteo sam da vas pitam jel to nesto ozbiljno ili nije?

[img]Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 2drcf38[/img]

[img]Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 214qib9[/img]
Nazad na vrh Ići dole
DjordjeW

DjordjeW


Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.04.2015
Godina : 21
Lokacija : Šabac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimePon Apr 13, 2015 10:48 pm

Odvedi ga kod veterinara ili pitaj negde u pet centru oni najbolje znaju.
Nazad na vrh Ići dole
disrion




Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.11.2015

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimeNed Jan 03, 2016 7:47 pm

Imam tri para tigrica (tri ženke i četiri mužijaka) u jednoj volijeri. Sve tri ženke imaju mlade. Primetio sam da mladi u jednoj kućici imaju rane na glavi i oko kljuna. Da li ih to mužijak ili ženka kljuca. Ima ukupno tri mlada, prvi se izlegao pre dvadesetak dana. Rane sam primetio pre deset dana, koje su zarasle, ali su se pojavile nove mnogo veće nego prvi put (naročito kod najstarijeg). Ovo im je prvo leglo. Ptice su od različitih uzgajivača i ne znam da li su ranije imali mlade. Mladi inače lepo napreduju. Nisam primetio da u kućicu ulazi drugi mužijak ili ženka. U preostale dve kućice mladi nemaju nikakvih rana.
Da li treba da izvadim tog mužijaka i da ubacim novog.
Nazad na vrh Ići dole
ivantitin97




Broj poruka : 10
Datum upisa : 07.03.2015

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimePon Jun 13, 2016 5:16 pm

Uginuo mi je muzijak tigrice,ostala mi je zenka sa 4 mlada koji imaju oko 10-tak dana...Da li ce zenka moci sama da ih odhrani?
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimePon Jun 20, 2016 9:26 am

Hoće, ne moraš se brinuti.
Nazad na vrh Ići dole
ivantitin97




Broj poruka : 10
Datum upisa : 07.03.2015

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimeČet Jun 30, 2016 1:29 am

Hvala Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
cyle_medic




Broj poruka : 1
Datum upisa : 21.04.2017

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimeSub Apr 22, 2017 2:28 pm

Pozdrav svima. Imam problem s papagajem tigricom i molim za savet ukoliko neko može da mi pomogne. Papagaj ima 3 godine. Sve vreme smo živeli u ubeđenju da je mužjak, a onda se pre mesec dana pojavilo jaje u kavezu, nakon dva dana i drugo. 10-ak dana nakon toga ptica je postala ćutljiva i tužna, pojačano je pila vodu, izmet je postao više tečan. Odmah smo išli kod doktorke na Veterinarskom fakultetu u Beogradu. Analizama, doktorka je zaključila da ptica ima šećernu bolest (3 krsta šećera u nalazima). Nekoliko dana je primao inekcije, a svakodnevno na kljun ptici dajemo antibiotik na kljun. Stolica je normalizovana, unos hrane i vode normalan. Od trenutka prve promene ptica više ne može da leti, poleti kratko i padne, kao da nema snage. Od pre 3-4 dana primetili smo i nadutost u predelu abdomena. Sinoć smo bili na pregledu i doktorka je ustanovila da je u pitanju tumor koji raste unutar tela, da čak možda to i uzrokuje pritisak na bubrege i povišen šećer. Više puta u toku dana blago zgrči krila i trese se. On jede samo hranu Premium Prestige Budgies, drugo ništa neće ni da pogleda. Doktorka kaže da nam još preostaje samo snimak rendgenom, ali da će to za njega biti veliki stres i da ništa značajno nećemo postići, jer leka nema, ne može da se radi nikakva operacija. Da li je neko imao ovakav problem? Postoji li bilo kakav način da se ptica izleči? Neki lek, vitamin? Bilo šta. Neki vitamin da mu se vrati snaga da poleti?Očajna sam, ta ptica je prepametna, potpuno socijalizovana, uvek je slobodno leteo po stanu, mazio nas, ljubio, igrao se. Sada malo prošeta, malo peva i više ćuti i miruje. Molim za savet. Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
TatjanaS




Broj poruka : 1
Datum upisa : 14.05.2019

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitimeUto Maj 14, 2019 5:14 pm

Pozdrav!

nova sam na forumu i ne znam gde da nadjem sve o vitaminima za ptice? Kada se koji daje? Jer vidim da postoji vise vrsta omivit kalcivit fertivit i sl. svuda pise kako se daje u kojoj kolicini ali ne i koji od tih u isto vreme a koji posebno u kom periodu? Kako vi hranite vase tigrice tj cime, da biste imali zdrave ptice i zdrave mlade? Probala sam par puta sa kuvanim jajetom i plazmom ali mi se cini da nisu bas odusevljene kao ni sa Orlux jajcanom hranom...

Hvala i pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 12 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Tigrica (Melopsittacus undulatus)
Nazad na vrh 
Strana 12 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 Similar topics
-
» Parenje tigrica
» Moja Tigrica!
» Bolesna tigrica
» Mutacije tigrica
» tigrica bolest

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: