Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Parenje tigrica

Ići dole 
+46
lepotica cana
holder
daki12
steva27
miticsinger
happy23
Nikola Marinkovic
Ivan/Rex
jomabo
nebojsa
jecham
Nikola24
veterinarboki
Aleksandar Djuric
MILAN
Laza
Nidzo
dr.nenad86
Luckyboy
mafijas
Matija95
saleksa99
goran74
skorkovic
ZokiLi88
Iwan97
psittacula
Nik
Dalibor Vasic
Bojan_ManUtd
Miks
Djavolchic90
Tarantula6
mokijam
mime30
Nikolanp123
suzic69
GoranKac
Vasa
wanjica
farmacy
ATOS
igorsand
milun
Rea
milkica5
50 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
milkica5

milkica5


Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.01.2011
Godina : 45
Lokacija : Bern

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeNed Jan 09, 2011 11:47 pm

Imam 2 tigrice, muzjak i zenka, ona je stara 2 ipo a on 1 godinu , pare se skoro svaki dan, imaju odgovarajucu drvenu kucicu za odlaganje jaja i bilo je do sad oko 10 jaja ali cim dodje novo jaje one ga razbiju a ne znam zasto, u biti ni jedno jaje nije prezivilo jedan dan. I kad moram maknuti drvenu kucicu za jaja, ili da jos stoji? Zenka je jako cesto u toj kucici samo sjedi u njoj al nema jaja vec dugo! Zasto su jaja razbijena i kad da maknem kucicu?
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimePon Jan 10, 2011 1:31 pm

https://avikultura.forumsr.net/t2-upoznavanje

Dobro dosla draga mi se znamo . Nadam se da ces ovde uzivati i naci savet koji ce resiti tvoj problem , kao i korisne postove koji ti uvek mogu biti od znacaja .
Bilo bi mi drago da se predstavis na ovom gore linku kako bi te lakse upoznali svi clanovi ovog foruma . kako posetioci tako i drugi odgajivaci .
Slobodno napisi odakle si kako se zoves i nesto to mislis da zelis .
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 7:30 pm

razloga je mnogo:prvo ptice bi bilo pozeljno pariti u pribliznoj starosti sto ovde nije slucaj,mnogo bi bolje bilo da je muzijk malo stariji,.Ako su jaja samo razbijena moguce da ih muzijak razbija ako se pre nije pario pa iz radoznalosti pocne grickati kada udje kod zenke u kucicu. A ako je ostala samo ljuska ili nema ni nje onda je tu vec problem,jer neko se tu gosti sa jajima i tu nema leka.Zenka lezi u kucici zato sto ima nagon za tim ali nece dugo biti tko ako nema jaja,Sto se kucice tice treba je skloniti jedno vreme da se zenka malo oporavi jer je ipak snela 10 jaja sto je ipak malo mnogo.Sada bi snela od 1-3 jajeta sto nije nesto zbog cega bi zenka trebalo dodatno da se trudi....znaci pauza ,pa ponovo pokusajte ako se ponovi isto moj vam je savet da promenite ptice.
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 9:33 pm

Skini kucicu. Muzijak od godinu dana je verovatno premlad za parenje. Moguce da im nedostaje i proteina, minerala i sl. Sta si im davala od hrane?
Prema mom iskustvu i iskustvu drugih razlika u godinama nije problem. Nije dobro kada su obe ptice neiskusne (mladje) pozeljno je da jedna bude starija nebitno koja.
U svakom slucaju pauza sada i onda pred parenje pojacana ishrana. Tada bi trebalo da bude sve u redu.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 10:09 pm

caos !

savet > skini kucicu, ptice hrani kao dosad samo semenje i voce .
posle 2 meseca u semenke dodas malo crnog suncokreta, malo proklijalog zoba i crnog suncokreta, svaki drugi dan kuvano jaje sa dodatkom vitamina i minerala. u vodu stavi ADE3 sa selenom,
po mogucstvo ovako hraniti 10-15 dana,
posle mozes staviti kucicu . haraniti isto dok ne snese 1 jaje. potom moze svaki dan jaje bez proklijalog semena. provo pile kad se ispili opet proklijalo seme ,jaje sa vitaminima i mineralima ,voce povrce kolko god mogu pojesti
hraniti 2 ili 3 put na dan jaje i proklijalo seme nepojedenu odstraniti!!!!
puno srece . ako treba kos nesto pitaj ovde ili PP
Nazad na vrh Ići dole
milkica5

milkica5


Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.01.2011
Godina : 45
Lokacija : Bern

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 2:27 pm

Hvala vam puno!
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 6:24 pm

Da se ukljucim i ja. Ako razbijena jaja pojedu onda je moguce da je uzrok toj vrsti kanibalizma nedostatak minerala, prvenstveno kalcijuma. Ako nisi onda im ubaci mineralnu hranu stalno da imaju i sipinu kost. Za starost mislim da nema problema, moji se upare i izvedu mlade cim budu polno zreli, sa osam meseci. Ja im stavljam grit za golubove i ostale ptice i oni to uzimaju samo kad im je potrebno.
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
wanjica

wanjica


Broj poruka : 12
Datum upisa : 13.01.2011
Godina : 38
Lokacija : Srpska Crnja

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 11:10 pm

Cao i od mene.... ja imam skoro pa isti problem.. moja zenka ima oko godinu i po,muzjak je mladji... ona ga konstantno napada,pocupala mu je duza perja sa levok krila... ona hoce da se pari a on kao da ne zna,ne znam u cemu je problem
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 12:51 am

i ja imam slicni problem , zenka mi je stara 23 godine i pre neko vece me je sve pocupala sto je nisam vodio na veceru.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
wanjica

wanjica


Broj poruka : 12
Datum upisa : 13.01.2011
Godina : 38
Lokacija : Srpska Crnja

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 12:56 am

xaxaxa...veoma si duhovit
Nazad na vrh Ići dole
wanjica

wanjica


Broj poruka : 12
Datum upisa : 13.01.2011
Godina : 38
Lokacija : Srpska Crnja

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 1:07 am

Meni je zaista potrebna pomoc, a ti se zekiš samnom Vaso.... Pomozi mi
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

GoranKac


Broj poruka : 87
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Vojvodina, Kac

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 1:36 pm

wanjica ::
Cao i od mene.... ja imam skoro pa isti problem.. moja zenka ima oko godinu i po,muzjak je mladji... ona ga konstantno napada,pocupala mu je duza perja sa levok krila... ona hoce da se pari a on kao da ne zna,ne znam u cemu je problem

Caos wanjice.

Nemora da znaci ako zenka napada muzjaka da oce da se pari. Neki papagaji prosto nepodnose druge papagaje u svojoj blizini. Tako da se cesto desavalo da zenka ubije novopridoslog muzjaka bio on mladji ili stariji. Najbolje ti je ako imas jos jedan kavez da tu prebacis muzjaka i stavis pored kaveza sa zenkom jedno vreme pa ih ponovo spojis da vidis sta ce biti. Ili joj probac pronaci novog muzjaka a ako bude i tog tukla jedino ti je resenje da nadjes novu zenku ako hoces da ih razmnozavas.

zzz Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 7:25 pm

Obavezno odvoj muzijaka jedno vreme ko sto rece GoranKac ,jer ako mu je pocupla letna pera na levom krilu i ako ga bude jurila po kavezu a on bude pokusavao da poleti ,pada ce iskljucivo na tu stranu i stalno ce ostecivati pera koja pocinju da rastu,a bogami moze i ozbiljno da povredi krilo,znaci odvajanje dok ne izrstu pera koja nedostju pa ponova pokusaj ako ne ide ...ZAMENA...
Nazad na vrh Ići dole
wanjica

wanjica


Broj poruka : 12
Datum upisa : 13.01.2011
Godina : 38
Lokacija : Srpska Crnja

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 7:52 pm

zadnja dva dana je sve ok,cvrkucu,ljube se..... sada mu nista ne radi samo on nju sada kulira i neobraca paznju na nju.. planiram da uzmeme jos jednog muzjaka i jos jednu zenku,mozda ce se medjusobno dopasti jedno drugom,ako ne,poklonicu ih nekome i gotovo
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 10:08 pm

wanjica ::
zadnja dva dana je sve ok,cvrkucu,ljube se..... sada mu nista ne radi samo on nju sada kulira i neobraca paznju na nju.. planiram da uzmeme jos jednog muzjaka i jos jednu zenku,mozda ce se medjusobno dopasti jedno drugom,ako ne,poklonicu ih nekome i gotovo


Ja mislim da je muzjak tvoje tigrice smeker , bacio joj mamac i sad je kulira....
Salim se, ja ti tu ne mogu pomoci, ima strucnih ljudi za papgaje pa ce ti oni reci sve ...

pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
suzic69

suzic69


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.09.2010
Lokacija : Novi Bečej

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSub Mar 12, 2011 3:52 pm

Pozdrav svina ! Dali je normalno da Tigrica ima malo duži kljun od ostalih stara je oko 7 meseci ?
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSub Mar 12, 2011 5:39 pm

Sve zavisi koliko duzi,ako ptici smeta da jede kljun morate skratiti na normalnu velicinu ali morate voditi racuna da ga neskratite previse da ne biste ostetili nervne zavrsetke i tada dolazi do krvarenja koje se tesko zaustavlja ,to se najbolje odradi pri jakoj svetlosti kada se jasno vidi dokle je kljun sa krvnim zavrsetkom,ali u kavezu uvek treba da imate nesto sto ce ptice grickati i tako trositi kljun okacite sipinu kost pa nek se zanimaju takodje uskoro ce biti i mladi vrbovih grancica koje takodje obozavaju da grickaju i skidaju sa njih mladu koru.
Nazad na vrh Ići dole
suzic69

suzic69


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.09.2010
Lokacija : Novi Bečej

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSub Mar 12, 2011 7:17 pm

Sipinu kost ima stalno u svakom slučaju hvala !
Nazad na vrh Ići dole
Nikolanp123

Nikolanp123


Broj poruka : 5
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 26
Lokacija : Novi Pazar

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeUto Mar 29, 2011 7:19 pm

Zeleo bih da kupim 2 tigrice(musko i zensko).Zanima me koliki treba da bude kavez da bi mogle da se pare?Kolika kucica za polaganje jaja treba da bude? Gde ima da se kupi kucica za parenje?Da li treba da se kupi tigrice koje su se vec parile ili mogu ja sam da izabere pa ce one da se spare?
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeUto Mar 29, 2011 9:53 pm

Kavez da ti bude dugacak barem 50-60 cm. Gde ima da se kupi kucice ja neznam. Mozas lako sam da napravis. Dimenzije npr. 15x20 cm, visina 20 cm. Rupa za ulazak 4-5 cm. U dnu (deblji materijal) izdubi jedno 1 cm u krug odprilike 10 cm. Da jaja nebi letala po gnezdu. Ne moraju da se kupe koje su se vec parile, ali to ti olaksava posao. Ako kupujes ptice koje se nepoznaju moze jednostavno da se desi da nema simpatija i od parenja nema nista. Ako vec biras sam, a zuri ti se, onda vodi racuna koliko su stare. Ako budes malo prelistao ovde vec pokrenute teme, mislim da ces naci sve sto te interesuje. Ako treba jos informacija samo pitaj!
Nazad na vrh Ići dole
Nikolanp123

Nikolanp123


Broj poruka : 5
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 26
Lokacija : Novi Pazar

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 30, 2011 11:38 am

Hvala puno!Od cega da napravim kucicu za parenje?
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 30, 2011 5:53 pm

Materijal nesto od drveta. Sperploca, ili nesto slicno. Ali da nebude tanko i slabo bas.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolanp123

Nikolanp123


Broj poruka : 5
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 26
Lokacija : Novi Pazar

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 30, 2011 7:53 pm

Ok!hvala puno Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 30, 2011 10:07 pm

Glinena gnezda....
Parenje tigrica Budgerigars2
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitimeSre Mar 30, 2011 10:34 pm

Interesantno! Smile Imaju otvori pozada?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Parenje tigrica Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Parenje tigrica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 9Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» tigrice-muzijak i zenka starost za parenje
» Moja Tigrica!
» Priprema stiglica za parenje...
» Mutacije tigrica
» Priprema za parenje kanarinaca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: