Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Parenje tigrica

Ići dole 
+46
lepotica cana
holder
daki12
steva27
miticsinger
happy23
Nikola Marinkovic
Ivan/Rex
jomabo
nebojsa
jecham
Nikola24
veterinarboki
Aleksandar Djuric
MILAN
Laza
Nidzo
dr.nenad86
Luckyboy
mafijas
Matija95
saleksa99
goran74
skorkovic
ZokiLi88
Iwan97
psittacula
Nik
Dalibor Vasic
Bojan_ManUtd
Miks
Djavolchic90
Tarantula6
mokijam
mime30
Nikolanp123
suzic69
GoranKac
Vasa
wanjica
farmacy
ATOS
igorsand
milun
Rea
milkica5
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 10:56 am

hvala...
nek budu zadovoljne i sa onom volijerom Very Happy
mislim da ce biti prostora za 5 pari nekako mi ruzno da ima 4 para Wink
ali sad ne znam neki mi kazu ovde poznanici da sto manji otvor to bolji pa sad tu ne znam sta je bolje 7cm ili manje 4-5 koliko vec ne znam ni ja :S
e da zaboravio sam ovo
jel mora ono udubljenje da ima u kucici za jaja?
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 11:58 am

Udubljenje za jaja kod Tigrica mora biti jer one neprave gnezdo vec samo poloze jaje na dasku .Udubljenje je obavezno da se nebi jaja razbezala.Moje kucice su 17cm sirine,17cm duzine i 20cm visine sirina otvora 5cm dubina udubljenja 1cm ,a sirina 8 cm.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 3:41 pm

ok hvala ti...
jel mozes da mi posaljes na pm slike kako si im napravo gnezda i kaka ti je volijera da bih otprilike video kako to sve izgleda Wink
moje tigrice se ove za sad nesto ljube neki se muzjaci jure po volijeri ali su ok preko dana...
za sad imam 3 muzjaka i dve zenke Very Happy
moram da uzmem jos 3 zenke i 2 muzjka Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 6:58 pm

matija hvala na slikama samo sto ja nmg da pisem poruke pa sam ti ovde napisao Wink
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 7:19 pm

Bilo bi dobro kad bi i meni neko poslao malo slika tigrica,kucica za parenje i volijera!Cisto da vidim kako to drugi rade!Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 8:51 pm

Ajd i ovde ja za tigrice koristim pojedinacne kaveze (za parove) Parenje tigrica - Page 7 Dscn1150km
Kucice su 17cm siroke, 17cm duboke, 20 cm visoke otvor 5cm.Parenje tigrica - Page 7 Dscn1151ge
Na sredini kucice se nalazi udubljenje sirine 8cm i dubine ok 1 cm.U kucice stavljam piljevinu oko 2 cm nekim zenkama se nesvidja piljevina pa one izbace.Parenje tigrica - Page 7 Rscn1154Prvi mlade Tigrice za ovu godinu.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 8:52 pm

Ivan/Rex ::
matija hvala na slikama samo sto ja nmg da pisem poruke pa sam ti ovde napisao Wink
Ok.nema problema
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 9:35 pm

Lepo,lepo!
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 10:00 pm

e brate kad bi meni hteli ovako da rade, al valjda hoce kad stavim kucice sad i nmg nemaju kucice hhahah Very Happy
a jel bolje kad su po paru u kavezima ili onako u volijeri pa vise parova?
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePon Apr 09, 2012 10:09 pm

Ja ih drzim po parovima jer imam bolji pregled kojem paru sta treba.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 6:30 pm

jel imao neko slucaj da mu se jedan muzjak upari sa 2 zenke???
tj ja sam do danas mislio da imam 3 muzjaka i dve zenke ali se ispostavilo da je obrnuto ili su 2 muzjaka gejevi Wink

jedan muzjak se ljubi sa 2 tigrice, jel to necemu fali ili?
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 7:04 pm

Radne tigrice se drže posebno po paru.........da bi se izbegli svih 100 problema koji se dešavaju zbog grupnog držanja,pa i ovaj spada u tih 100..Dešava se da se mužijak zaljubi u 2 ženke i zbog toga mužijaci često uginu iscrpljeni i gladni..Preforsiraju se noseći hranu u dva gnezda za obe ženke i brdo mladih,nestiže da se odmori i da ostavi hranu za sebe i naravno ugine...
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 7:14 pm

njegov problem Wink
salim se
pa za sad nece nista njemu biti dok ne uzmem jos tigrica i da im napravim kucice...

ma svalercina jedna Wink
jednom drugu se isto tako desilo da je jedan bio svaler ali mu nista nije falilo Wink
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 7:16 pm

Nekad moze da ti se i dogodi da ti se uopste neki nece spariti nisakim a nekada ti se moze dogoditi da se spari sa dve ptice!Ovde nema pravila sve je moguce!
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 7:21 pm

sad sta im Bog da...
mozda ce se upariti lepo kad budem doneo jos njih...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola Marinkovic




Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.07.2012

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePet Jul 20, 2012 11:32 am

jedno pitanje meni su se tigrice parile pre 7 dana ali zenka jos ne nosi jaja, koliko vremena treba proci od parenja pa do pocetka nosenja? hvala...
Nazad na vrh Ići dole
happy23

happy23


Broj poruka : 5
Datum upisa : 07.04.2013
Lokacija : Beograd

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 24, 2013 5:16 pm

Pozdrav svima...treba mi pomoc! Naime, beba papiga je stara 27 dana, jos je u drvenoj kucici. Juce je zenka snela jaje-nakon tih 27 dana novo jaje ! Izgleda je to drugo leglo, nisam uspela da sprecim da do toga dodje jer mala ptica nije napustila gnezdo. Sad Strahujem da sada zenka nece hraniti ovu stariju pticicu, a tako malo fali da zavrsi svoj rast ! Pokusala sam da skiljim u nadi da vidim da li je hrani ali mi to za sada ne uspeva...Imati li neki savet koji bi mi bio od koristi? Da li je moja briga oko hranjenja opravdana? Hvala unapred !
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 24, 2013 10:59 pm

happy23 ne brini bice sve u redu,i ne viri stalno u gnezdo dosadjujes im...pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
happy23

happy23


Broj poruka : 5
Datum upisa : 07.04.2013
Lokacija : Beograd

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeČet Apr 25, 2013 12:49 am

Uf,iskreno se nadam! Da, moracu da se trudim da im ne dosadjujem, a sta cu kad se brinem... Mnogo hvala!
Nazad na vrh Ići dole
happy23

happy23


Broj poruka : 5
Datum upisa : 07.04.2013
Lokacija : Beograd

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeSub Apr 27, 2013 1:20 am

I opet ja....pticica je sada vec stara 30 dana, ocekujem da ce uskoro izaci u kavez. Citala sam da treba da je ostavim sa roditeljima jos 10 dana ( tj.sa muskom papigom jer zenka lezi na novim jajima). Kada je odvojim, sta da sipam u hranilice? Sta ona treba da jede i da li ce hteti da bude sama u drugom kavezu? E da, gde da postavim taj drugi kavez-blizu starog,zbog drustva?
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeSub Apr 27, 2013 4:07 pm

U praksi bi trebala da ostane par dana sa roditeljima da se potpuno osamostali mada sam ja neke mlade odvajao odmah cim izadju iz gnezda i svi su preziveli. Ako imas mogucnosti stavi je blizu ali nije neophodno. Od hrane neka ima obavezno bar a ostalo kao i odraslima.
Nazad na vrh Ići dole
happy23

happy23


Broj poruka : 5
Datum upisa : 07.04.2013
Lokacija : Beograd

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeNed Apr 28, 2013 8:03 pm

Hvala mnogo Stevo ! Znam da sam dosadna ali moram da pojasnim sebi...sta je bar?
Danas je mali bio napolju ali je muzjak (otac) bas agresirao prema njemu, bilo je bolno gledati Sad .....mali brzo kapira, presladak je !
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeNed Apr 28, 2013 8:23 pm

Pitaj u bilo kom pet shopu za bar klas. A prati kako se muzjak ponasa, ako je agresivan prema pticu, a jos ga i ne hrani odmah ga odvajaj
Nazad na vrh Ići dole
happy23

happy23


Broj poruka : 5
Datum upisa : 07.04.2013
Lokacija : Beograd

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimePon Apr 29, 2013 10:44 pm

Stevo, hvala jos jednom ! Obavesticu kakav je razvoj dogadjaja... Smile
Nazad na vrh Ići dole
daki12

daki12


Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.05.2013
Godina : 33

Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitimeSre Maj 01, 2013 3:35 pm

Pozdrav, imam dve tigrice, jednog muzjaka i jednu zenku, oni se super slazu po ceo dan se ljube,maze i ostalo.Oboje imaju po godinu dana.E sad ja bih hteo da se oni pare i plus sam im napravio kucicu za parenje i nije bas mnogo velika posto nemam mesta da je stavim u kavez.Prvi dan su se plasili, narednih dana su prestali da se plase ali ni zenka ni muzjak nisu hteli da ulaze u kucicu,zasto?

Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Parenje tigrica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Parenje tigrica
Nazad na vrh 
Strana 7 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» tigrice-muzijak i zenka starost za parenje
» Moja Tigrica!
» Priprema stiglica za parenje...
» Mutacije tigrica
» Priprema za parenje kanarinaca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: