Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ovogodišnji proso?

Ići dole 
+13
skorkovic
žako
Dalibor Vasic
Sale77-Nis
korbach
Luckyboy
mime30
dejankg
fuz80
Srdjan
MILAN
psittacula
Alex
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 9:18 am

korbach ::
Сале Ниш, нисам знао да чак и у Нишу имају дистрибуцију. Ето, према мојим сазнањима то је тренутно најјефтиније семе на нашем тржишту, бар што се тиче пакованог. Ја сам узимао само канаринско, 60дин за 400гр, такође садржи оне грануле и храна лепо мирише, бога ми дошло и мени да је пробам Basketball Нисам најзадовољнији односом семена у смеси, то је једина замерка, и даље причам о канаринској. А те грануле, птице их јести не могу, па сам гледао да их смрвим.

Далиборе, наравно да се не исплати, али тако добијаш баш ОНО што хоћеш. Али следећи начин је већ исплативији, а резултат исти: узмеш што би се рекло, на кило одређену количину готове измешане хране, па онда поправиш недостатке додавањем жељене количине чистог семена и ето ти. Ја гледам да узмем на некој од берзи већу количину по приступачној цени, а можеш бирати и квалитет и процентуални састав па онда само кући регулишеш. У Суботици сам узео за 110дин по кг мешавину и врло сам задовољан.


Поз
Da kolega i ja te granule odvojim i smrvim i dodan u jajcanu tako da se sve iskoristi ali sam primetio da je kod ove hrane mnogo veci procenat sitnijeg semena nego prosa sto je odlicno dok je kod drugih hrana veci procenat prosa, tako da slobodno moze da se daje i amarantama i zlatoprsama i ostalim sitnim astrildama kojima je osnovna hrana muhar, znaci netreba da se dokupuje, a primetio sam jos da je svtlo seme sitnije u odnosu na ovo sto sam ja vidjao tako da sam i sa tim sa te strane zadovoljan.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 9:50 am

Ja sam juce uzeo proso u Cacku, radnja Bioflora.
Cena je 79din/kg. Ali ja nemam mnogo ptica koje jedu proso, pa mi ne treba vise od 20-ak kg godisnje i svejedno mi je da li cu uzeti ovde po 79 ili negde po 70.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 10:40 am

Ja uzimam smesu za tigrice 10kg 930 dinara.
Nimfe 400g - 42 dinara
Tigrice 400g - 32 dinara
Egzote 400g - 50 dinara
Kanarinci 400g - 42 dinara
ovo su cene za gotove smese hrane
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 10:44 am

Au, cene tih hrana(ne znam da li je isti proizvodjac) su kod nas sve iznad 90.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 10:53 am

Ovo je cena Cantavirske hrane nadji njihovu radnju svuda su takve cene,a tako visoka cena je kod preprodavaca.
Nazad na vrh Ići dole
goran74

goran74


Broj poruka : 81
Datum upisa : 12.11.2011
Godina : 50
Lokacija : Sremska Mitrovica

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 3:10 pm

Ja takodje kupujem njihovu hranu i zadovoljan sam i kvalitetom i cenom koja je znatno povoljnija nego kod drugih
Nazad na vrh Ići dole
dejankg




Broj poruka : 6
Datum upisa : 16.11.2011

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 5:40 pm

Hvala na informacijama!
Obratio sam se jos pre NS institutu, dali su mi skriptu u e-obliku sa uputstvima i nekim objasnjenjima, ali nije bilo nista o mehanizaciji za sejanje i kombajniranje. Doduse, taj detalj ih nisam pitao, pitao sam ih samo da li znaju kako se skida ljuska, ali to niko po Srbiji nije znao da mi kaze, igrom slucaja saznah, a vec sam u prethodnim postovima rekao kako to ide. I da navedem tehnicki detalj, posto sam se raspitivao oko ljustilica za proso, da ih ima covek iz Backog Petrovog sela, firma je Krumenaker, lako cete naci na pretrazivacu, ljustilica sa kapacitetom od 40kg/h je oko 1000 eura nova. Verovatno te ljustilice prave i ljudi iz Trstenika koji prave mlinove za zitarice sa kamenom, za one kojima je to blize.

Zamolio bih Milana iz Bezdana da mi samo kaze kako se ta sejalica naziva, o cemu se konkretno radi, kakvoj masini, i kada se kombajnira da li su sita ista kao za psenicu ili moraju da se menjaju? Da li je on redio dvofaznu zetvu, iz dva puta, kao sto ovi se cesto navodi u literaturi?

Meni to licno treba zbog nekih mojih zdravstvenih problema i hocu da imam moj proso za mene i da ne zavisim od bilo koga. Inace mi je receno na NS institutu da od njih moze da se naruci semensko proso, ali tek krajem januara, kada formiraju cenu. I to relativno brzo ode.
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 6:47 pm

dejankg ::
Hvala na informacijama!
Zamolio bih Milana iz Bezdana da mi samo kaze kako se ta sejalica naziva, o cemu se konkretno radi, kakvoj masini, i kada se kombajnira da li su sita ista kao za psenicu ili moraju da se menjaju? Da li je on redio dvofaznu zetvu, iz dva puta, kao sto ovi se cesto navodi u literaturi?
Dejane, to ti je sejačica za zito (nema neki posebni naziv), a sto se tice kombajna jedino znam da se vrse hederom za zito.
Ako seme bude "prljavo" sto obicno uvek bude onda uradis selekciju kod nekog "jaceg" poljoprivrednika jer nema bas svako taj selektor, a ako se radi o manjoj kolicini onda na starinski nacin-prevejes na vetru.....to za dvofaznu zetvu neznam, kad bude zrelo skines sve od jednom i resis to. Sve najbolje i pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
jevca5

jevca5


Broj poruka : 106
Datum upisa : 21.05.2010
Godina : 54
Lokacija : svrljig/nis

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 7:31 pm

Matija95 ::
Ovo je cena Cantavirske hrane nadji njihovu radnju svuda su takve cene,a tako visoka cena je kod preprodavaca.

cena cantavirske hrane u nisu na br.6 ( periferija nisa)

350 din proso ,dzakcici od 5 kg ali ptice nece da ga jedu jer je mnogo tvrd i tamno zute je boje.

mesavina za kanarince sa tim granulama je 5 kg 480 din.ali ima mnogo uljane repe.

pozdrav od jevca
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 7:50 pm

Korbach, jeste brate isplati mi se, a i ptice sve pojedu baš gledam u hranilicu, ništa ne pretiče. Što se tiče hrane za kanarinca evo sad me podseti jevca5, ima MNOGO uljane repice i ptice gotovo da je ne jedu, tražim gde ima da nađem sa jako malo procenta uljane repice u hrani za kanarince, ima, ali u ovim pakovanima od 400gr, to mi se ne isplati ali ih uzmem kako kad. Ja u smešu od 10kg raznog semena za divljake što pravim, dodajem samo 200gr uljane repice, mada mislim da je i to ponekad mnogo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
korbach




Broj poruka : 26
Datum upisa : 26.10.2011

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 8:06 pm

Moje jedu sve, jedino proso ostaje zadnje kod vecine. Neka ptica nece ni da pipne proso. Uljanu jedu dobro.
Ma rekoh ti, najbolje kad ti lepo ceprkas po vreci pa vidis cega i koliko ima, te kakav je kvalitet. Uzeo sam 10kg mesavine u Subi i racunam da sam miran do jeseni s obzirom koliko ptica imam. A sastav hrane zavisi i od toga kad se daje, da li u reprodukciji, mitarenju, mirovanju..

Poz
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 9:31 pm

Ja sam jesenas uzeo džaćic hrane za golubove SUPER DIJET od tih čantavirskih proizvodjača i u sastavu hrane je falila konoplja a umesto belog suncukreta kardija su stavili punomasni crni suncukret (a proizvod se zove super dijet!!)
Kontaktirao sam nekog direktora da ga pitam kakva je to zajebancija i čovek mi ladno kaže da nisu imali konoplje na lageru ni ovo drugo pa su stavili taj crni suncukret,i kaže šta vi mislite da neproizvodimo super dijet ako nemamo dve komponente u proizvodu.Hahaahha!!Zemlja čuda Srbija -ovde je sve dozvoljeno i moguće !
A pre mesec dana sam kupio od istih kanticu od 5 kila granula vitam-minerala i kad sam došao kući video sam tek onda da je rok važenja samo 4 meseca a nepiše datum proizvodnje!!!!!!..POPIZDEO SAM!Pa sam ga opet javio i rekao mu svašta.....................
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 10:06 pm

20 decembra sam im poslao mejl,sa zahtevom za cenovnik,i minimalne porudžbine,moje golubarsko društvo hoće kupiti hranu za celu sezonu.
Još uvek me nisu udostojili odgovora Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 10:45 pm

mime30 ::
Ja sam jesenas uzeo džaćic hrane za golubove SUPER DIJET od tih čantavirskih proizvodjača i u sastavu hrane je falila konoplja a umesto belog suncukreta kardija su stavili punomasni crni suncukret (a proizvod se zove super dijet!!)
Kontaktirao sam nekog direktora da ga pitam kakva je to zajebancija i čovek mi ladno kaže da nisu imali konoplje na lageru ni ovo drugo pa su stavili taj crni suncukret,i kaže šta vi mislite da neproizvodimo super dijet ako nemamo dve komponente u proizvodu.Hahaahha!!Zemlja čuda Srbija -ovde je sve dozvoljeno i moguće !
A pre mesec dana sam kupio od istih kanticu od 5 kila granula vitam-minerala i kad sam došao kući video sam tek onda da je rok važenja samo 4 meseca a nepiše datum proizvodnje!!!!!!..POPIZDEO SAM!Pa sam ga opet javio i rekao mu svašta.....................

Hahaha, izvinite, ali ovo je smešno. Kako smeju da izdaju robu sa nepotpunim sastavom ? Shocked za to treba inspekcija... A povrh svega je taj bezobrazluk za istečeni rok, ja sam imao takvih situacija da kupim hranu a tek kad dođem kući vidim da je istekao rok. Nema Srbija brale....
cheers
Nazad na vrh Ići dole
dejankg




Broj poruka : 6
Datum upisa : 16.11.2011

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 7:07 am

Hvala Milane,
imam dovoljno informacija za pocetak, dalje ce biti snalazenje i malo stare dobre improvizacije na srpski nacin
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 7:50 am

jeste slazem se stobom da tako rade ali kad kupis proso od njih onda ne mozes da pogresis,proso je proso, sad dali zuti ,beli ili kao sad sto imaju mix zutog i belog sasvim dobar je i cena je 48 din kila juce stigla isporuka . moze se naruciti i cisti muhar ili bilo koje seme sto imaju na lageru i mogu reci da su nekad puno jeftiniji od ostalih. jesenas sam sareni suncokret kupio od njih za 35 din kila dok drzavna otkupna cena suncokreta je bila 33 din za kilo. pa sad treba razmisliti kolko je proso na berzama 60? suncokret sareni i beli 60-80? za kilo.

ako oces kvalitetan miks onda ili kupujes uvoznu dzakiranu ili sam kupujes stavku po stavku pa mesas.
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 19, 2012 6:19 pm

ako neko ima info o cenama hrane za naše ljubimce.... kao što je proso, muhar, svetlo seme, lan, konoplja, niger, suncokret beli šareni i crni i da ne nabrajam dalje ....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ovogodišnji proso? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ovogodišnji proso?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Razno o pticama i pticarenju-
Skoči na: