Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 moja nimfica

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeNed Avg 28, 2011 4:28 pm

e ovako.....kupila sam nimfu.zenka je kako kaze prodavac,i nije ni bebac ni odrastao.slabo leti jer je bio u kavezu.od petka je kod mene i vec je pitoma.mazi se i jede nam iz ruke.ali je danas pocela da kunja i stalno se stresa.cisti se stalno i ispada joj paperje.ispod krila joj je jos uvek papaerje.interesuje me da li znate koliko je stara otprilike i da li je problem to sto kunja?da li je bolesna ili sta?
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeNed Avg 28, 2011 4:31 pm

Veoma se može desiti da je ptica u fazi mitarenja, ako joj opada perije, ali šta znam, po meni nije u redu to što stalno kunja, ipak sačekaj odgovor profesionalaca sa foruma, koji su duže u ovom poslu od mene.


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeNed Avg 28, 2011 4:40 pm

hvala puno ali njoj ne otpada perje nego paperje.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeNed Avg 28, 2011 6:16 pm

Nema na čemu, u svako doba, tokom mitarenja, ptica menja sve perije, čak i paperje ako se ne varam, totalno sve.... Ali ipak čekajmo odgovor ljudi koji su duže u ovom poslu, pa ćemo videti, možeš je odvesti veterinaru pa neka pogledaju i oni, i vidi šta će ti reći.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeNed Avg 28, 2011 7:40 pm

gaga i ivan ::
e ovako.....kupila sam nimfu.zenka je kako kaze prodavac,i nije ni bebac ni odrastao.slabo leti jer je bio u kavezu.od petka je kod mene i vec je pitoma.mazi se i jede nam iz ruke.ali je danas pocela da kunja i stalno se stresa.cisti se stalno i ispada joj paperje.ispod krila joj je jos uvek papaerje.interesuje me da li znate koliko je stara otprilike i da li je problem to sto kunja?da li je bolesna ili sta?
Pozdrav kolega evo ako mogu da ti odgovorim na pitanje ja mislim da nije nista u drugo u pitanju sem faze mitarenja ptica tokom mitarenja gubi i do 20% jer krv tada ulazi u nova pera i samim tim je ptica podloznija bolestima jer joj je tad imunitet veoma oslabljen znaci tvojoj ninfi dok se mitari daj vitamine i naprimer mozes dati ENROCIN ILI ROXACIN ali samo preventivno znaci od doze kija je propisana za lecenje ti daj pola i bice sve u redu videces !!!!!!!!!!!!pa se javi da vidimo kako napreduje!!!!!1
Nazad na vrh Ići dole
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimePon Avg 29, 2011 1:43 pm

ne mogu da ubacim slike da je pogledate ali mislim i da se tek sad privikava na novo okruzenje.danas je bolja ali se dalje bista i mitari.....nece da jede voce i povrce.....i ne znam joj tacno pol.citala sam skoro sve i po repu mi deluje da je muzjak....ali cim uspem da ubacim slike pogledacete je pa mi dati savet
Nazad na vrh Ići dole
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimePon Avg 29, 2011 1:47 pm

evo kao avatar mi je moja nimfica....ako mozete pogledajte
Nazad na vrh Ići dole
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeUto Avg 30, 2011 11:16 am

kako da joj dam vitamine?sta preporucujete?
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeUto Avg 30, 2011 12:52 pm

pa kupite vitamine za u vodu i tako joj dajte neka pije ali pazite da kolicinu ne predozirate i sve ce biti uredu !!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeUto Avg 30, 2011 2:40 pm

hvala puno.ako jos imate saveta javite....neiskusna sam sa nimfama pa je svaki savet dobro dosao.....
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeUto Avg 30, 2011 7:17 pm

Nimfe vole da jedu slatkiše kako sam ja čuo, ali nije preporučljivo davati im, zbog njihovog zdravlja prvenstveno, zato izbegavajte, a voće i povrće može slobodno.... Neka ima u kavezu, sipinu kost, ili grit, može i barklas po malo, ja ga dajem svaki dan skoro, ali podeljen je na po 5 cm od prilike, onaj jedan klas presečem na tri dela od prilike, i ima za tri dana po jednom paru....

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeUto Avg 30, 2011 8:20 pm

ima sipinu kost i dala sam joj malo sljive ali nece da jede voce....probala sam sa kuvanim kukuruzom ni to nece.....jede samo onu hranu koju sam joj kupila.e sad interesuje me i ova stvar.ispod krila ima paperje skoro uopste nema perje samo ono sto je kao dlaka .to je paperje.ne leti nesto preterano.kao da tek uci.da li je to znak da je mlada?i ako jeste da li znate koliko ona ima?
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeUto Avg 30, 2011 11:44 pm

Voce izbegavajte da joj dajete pogotovu tosto ste joj davali jer moze da dobije proliv ali jabuku dajte slobodno ,od vitamina ih vam preporuci PROMOTOR-L koji je dostupan u svakoj vet.apoteci i dajte joj klijavo seme i jajcanu!!!!!!
pa posle nekoliko dana dajte joj neki probiotik!!!!!1
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeSre Avg 31, 2011 12:03 am

Sale da te pitam druže, taj PROMOTOR-L da li može da se daje i ostalim vrstama papagaja, predpostavljam da može, imam ga, ali im nisam davao, davao sam divljacima, pa rekoh da pitam za svaki slučaj..

Pozdrav!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeSre Avg 31, 2011 2:44 pm

Dalibore slobodno daj jer su u jjemu i amino kiseline ja dajem mojim egzotama cesto veoma dobar vitain za jeftine pare nemoze da bude bolji od FERTIVITA ILI OMNIVITA ali tuje negde ja sam zadovoljan njegovim ucinkom!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeČet Sep 01, 2011 8:44 am

Izz onog sto sam procitala i cime se bavim Saleteva preporuka je ekstra dobra . Moj zakljucak je da je ninfa mlada ptice koje je tek preslo sa sprica na zrnastu hranu . Po otprilike racunice stara mozda par meseci
Nazad na vrh Ići dole
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeČet Sep 01, 2011 10:57 am

hvala puno....javljam se uskoro ....videcemo kako napreduje....
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeČet Sep 01, 2011 3:40 pm

Sale77-Nis ::
Dalibore slobodno daj jer su u jjemu i amino kiseline ja dajem mojim egzotama cesto veoma dobar vitain za jeftine pare nemoze da bude bolji od FERTIVITA ILI OMNIVITA ali tuje negde ja sam zadovoljan njegovim ucinkom!!!!!!!!!


Hvala brate, daći im, a takođe i daću mojim australijskim zebama.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimePon Sep 12, 2011 11:48 pm

za sada je sve ok...malo kija.....ne jede voce uopste...nece,ali smo joj kupili dopunu u vidu vitamina....
Nazad na vrh Ići dole
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 12:23 pm

nimfica je ok,nikad nije u kavezu(sem nocu kad spava).bio je i veterinar.malo je bila prehladjena.jos uvek ne jede voce ali dopuna u vidu vitamina joj odovara.uskoro ce dobiti i partnera.ima jedna zackoljica i bas me interesuje sta da radim.gricka novine.ne mislim da je to problem ali me interesuje sta bi to moglo da bude.da i ponekad gricka drvo.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 8:16 pm

Drvo što gricka i nije neki poveći problem ali ne bi trebali znači fali joj neki vitamin, ili to radi iz radoznalosti, mada znajući papagaje verovatno je da je iz radoznalosti, ali i ovo sa vitaminima ne treba isključiti. A što se tiče novina, zašto joj uopšte i ne skolinite novine ??? Shocked Po meni to je nepotrebno imati kod bilo kojih ptica, u novinama ne znam kojih beše štetnih materija i hemijskih elemenata ima, ali u svakom slučaju ume da bude ŠTETNO po ptice....


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimePet Dec 02, 2011 12:04 am

pa novine sam postavila ispod grane na kojoj ona stoji ...to joj je mesto.da ne bi vrsila nuzdu po podu.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimePet Dec 02, 2011 5:31 pm

Sada me zbuni, ptica nije u kavezu ?? Već je na slobodnom po sobi?

cheers
Nazad na vrh Ići dole
gaga i ivan

gaga i ivan


Broj poruka : 16
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 40
Lokacija : Beogrda,Banovo brdo

moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 9:12 am

da...pa napisala sam da je pustena...u kavezu spava i jede...
propade mi plan da joj uzmem partnera...da li neko zna nekog ko bi poklonio oli prodao muzjaka nimfe...
i mici je dobila drustvo...stizu i slike uskoro.... Very Happy
evo i slatkog para


https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/221/file0010xyl.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





moja nimfica Empty
PočaljiNaslov: Re: moja nimfica   moja nimfica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
moja nimfica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moja volijera! :D
» Moja Tigrica!
» Moja gnezda za izolžbene tigrice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica-
Skoči na: