Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Malino kanarinci

Ići dole 
+26
Pepikg
markan
danee9877
lepotica cana
stosic
ivana_paracin
Vladakg
elo
ivan79
Igorche81
Bojana.C
Boban
zucko
Srdjan
sasaznas
Alexandar
mimo
Vasa
SasaVR
Bogdanik
Ivan_NIsh
grujo
dr.nenad86
dr dac
klokkende
Laza
30 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeSre Dec 23, 2009 8:25 pm

Ovo je vrsta koju sam cuvao dugo godina, imao sam tu srecu da dobijem sampionsku liniju iz Velikog Gradista, a nekako sam stvorio utisak da drustvo u VG ima bas dobre malince i cini mi se da se stalno okupljaju i razmenjuju iskustva i zapazanja.


Imaju prijatnu pesmu za usi, necu se osvrtati na delove pesama i kako se ocenjuju ima strucnijih od mene na forumu za to. Ali za pocetak evo pesme i to pravo iz Hrvatske

Nazad na vrh Ići dole
klokkende




Broj poruka : 70
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 52
Lokacija : Uzice

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeSre Dec 30, 2009 12:06 pm

Rezultati-katalog sa takmicenja u Velikom Gradistu se mogu videti na http://pets.groups.yahoo.com/group/waterslagers_serbia/
Nazad na vrh Ići dole
dr dac




Broj poruka : 3
Datum upisa : 04.01.2010

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimePon Jan 04, 2010 10:55 am

Pozdrav za g-dina Zeljka najboljeg poznavaoca malino kanarinaca na Balkanu a i sire Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimePon Jan 04, 2010 2:46 pm

Pozdrav i od menen za gosn Zeljka....

Ajde vi malinoidzije koji se razumete u pesmu recite kakava je ova ptica, pojasnite malo nama koji se ne razumemo u pesmu 9 klokende, bolende, rolende).... Cool


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimePon Jan 04, 2010 4:45 pm

sad ce Zeljko da postavi ocensku listu i da pojasni ture Smile
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimePet Apr 09, 2010 2:47 am

Evo za pocetak jedan malino samo za vas koji to volite i rado slusate....







Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimePon Apr 19, 2010 10:10 am

Evo nesto i od mojih ptica,pa uzivajte



Za sada toliko a bice uskoro jos!!!
Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimePon Apr 19, 2010 4:33 pm

Svaka cast Grujo Wink I glas i stas,sve na mestu
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeSub Apr 24, 2010 2:14 am

Evo malko da ozivim temu oko malinoa , imamo odlicne strucnjake ovde i dobre odgajivace... Naso sam dva klipa neka kolekcija i jedan pojedinacno... Kod kolekcijue cujem neki pisak, krik ili sta vec....
Pa bi voleo da prokomentarisu oni koji se razumeju..... A za ovui pojedinacno, ne cujem nista lose, neka razlika postoji u prvom i drugom klipu...





Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeČet Maj 06, 2010 11:26 pm

evo jedne pesme sa nazivom tura , ja se bas ne razumem da li je dobro ali je svakako vrdno. Ova treba da se napravi i za pesme drugih ptica , da ljudi znaju nazive nekih tura.
Nazad na vrh Ići dole
SasaVR

SasaVR


Broj poruka : 25
Datum upisa : 21.08.2010
Lokacija : Srbija Vranje

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 11:25 pm

lepo je slusati i gledati malinoe.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeUto Avg 31, 2010 11:21 am

Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeUto Avg 31, 2010 11:22 am

Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 8:19 pm

kanarinac na posljednjem videu mi se svida.
kolika bi bila njegova cijena?

dajte mi kazite kako da krenem sa ovim pticama,kakve zenke da nabavim i koliko,kakve kaveze,koja ishrana?

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeSub Jan 29, 2011 11:28 pm

Ovde na forumu ima par ljudi koji su uspesni u odgoju malino kanarinaca stupi sa njima u kontakt i dobices detaljna uputstva
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 10:58 am

volio bih da me upoznate sa tim ljudima.

pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 1:51 pm

Pozdrav mimo, odakle si ?



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 1:56 pm

tuzla,bih

Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 2:06 pm

Ok, pitao sam te jer nisi napisao u profilu, imas ovde na forumu, odgajivace koji se bave ozbiljnim uzgojem malinoa i dosta su dobri sto se toga tice...

Mozes da kontaktiras (malinoisa) Acu iz Kleka-RH sa foruma, ( kad steknes pravo slanja privatnih poruka) on ti je najblizi pa vidi sta te interesuje vrlo rado ce ti dati savet...........



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
mimo




Broj poruka : 23
Datum upisa : 29.01.2011

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 2:10 pm

ja bih volio da upoznam i jake malinoase iz srbije i od svuda,
da kad krenem sa pticama da krenem bas sa klasom
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 2:14 pm

Ovde na forumu zi Srbije imas i OMJ sudiju za malinoe klokendea ( Zeljka) iz Uzica, pa kontaktiraj i snjim onda tu je jos i grujo iz Kraljeva...



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
sasaznas

sasaznas


Broj poruka : 105
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 53
Lokacija : Bijeljina RS BiH

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 5:07 pm

mimo tebi je najblizi Mustafa iz Tesnja malo se raspitaj
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimePon Jan 31, 2011 10:39 am

Pozz mimo,
posto vidim da si zainteresovan za uzgoj malino-a ,a jos vise me raduje sto imas neki zacrtan put pred sobom jer znas sta hoces,objasnicu ti u kratkim crtama.
POd br.1 izabrao si pravu vrstu kanarinaca za uzgoj !!!
Pri kupovini malino kanarinaca bitno je to da poznajes pesmu istih tj .ture i da se odlucis koje ces drzati jer ima dosta ptica za razlicitim ispevavanjem tura.Postoje malinoi koji mogu da pevaju duboko,cisto i tiho (milina za slusati) i ptice koje mogu isto tako duboko pevati ali da imaju povisene ture(vriska) kao sto je flauta(iiiiiiiii),belrol ili pocetak pesme sa si si si.Ja sam se za uzgoj odlucio za ove ciste ptice jer volim pesmu bez ikakve vriske i dranja,mada iskustva raznih odgajivaca govore o tome da ovi vristavci daju dobre potomke pri sparivanju.E sad ti vidi,valjalo bi da imas i jedne i druge ali u odvojenim prostorijama.Ali u svakom slucaju trebao bi uzeti pticu sa kompletnim turama!!!!
Sto se tice prostorija kad smo vec kod toga preporuka je da se ima vise prostorija (3) u jednoj zenke,u drugoj muzjaci za parenje i u trecoj ucitelji i mladi (skola).Sve ovo ima zasto-zato.
Posto vidim da ti je Mustafa blizu bilo bi dobro da ga posetis jer ima vrhunske kanarince,a sto se tice Srbije dobrih odgajivaca imas u Gradistu,Sabcu i td.da ne nabrajam.
U Srbiji se zadnjih godina dosta pojacao kvalitet malinoa zato sto se dosta ptica donelo sa strane i radilo se na njima puno da bi se dobio zadovoljavajuci kvalitet.
A da sto se tice cene malinoa ovde u Srbiji,kompletnu pticu ne mozes naci ispod 50 evra,znaci samo na vise sto zavisi od kvaliteta jer kvalitet diktira cenu.
Ako te jos sta interesuje- pitaj !!!
pozzz
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimePon Jan 31, 2011 10:47 am

A da zaboravio sam da ti kazem jednu vrlo bitnu stavku a tice se zenki.
Zenka je cak i bitnija od muzjaka za potomke jer bez dobre zenke nema dobrog potomka.Posto zenke ne pevaju i mozes se odluciti samo pri izgledu istih ja ti mogu reci iz mog iskustva kako to radim.
Kada kupujem zenku,SLUSAM NJENOG BRATA ILI OCA,pa ako su oni kompletni sa pesmom i duboki tada uzimam zenku,nikako drugacije jer izgled vara.I kada je kupujes,zavisi od vremena,gledaj da bude debela i zuta po stomaku i sto kraca ptica,jer takve se zenke kasnije najlakse upare i dobre su majke,ovo ti kazem iz iskustva,jer mnogi grese kada beze od takvih zenki!!!
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitimePon Jan 31, 2011 11:26 am

Grujo imam jednu zamerku na tvoj predhodni post.
Za nekoga je i italijanski grbavac prava vrsta kanarinaca. Very Happy
Mala šala.


Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Malino kanarinci Empty
PočaljiNaslov: Re: Malino kanarinci   Malino kanarinci Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Malino kanarinci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Malino kanarinci - ocenjivanje
» Pitanje? za odgleduvaca malino kanarije
» Takmičenje Malino kanarinaca-Veliko Gradište
» Otvoreni šampionat malino kanarinaca Društvo ,,Slavuj,, Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci pesme-
Skoči na: