Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Inkubator za jaja (rotacija jaja)

Ići dole 
+3
jecham
batinic
Kundak
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Kundak




Broj poruka : 5
Datum upisa : 19.03.2012

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimePon Mar 19, 2012 9:37 pm

Napravio sam inkubator od starog frizidera i odradio vlagu i temperaturu al' me zanima posto imam Tajmer koji na svakih 8 sati okrece jaja po 15 min..pa me zanima da to nije mnogo..
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 10:47 am

kundak ja sam dosad uradio 4 inkubator 1od 50jaja 2 120jaja 3 300jaja i 4 zadnji od 560jaja nije bitno kolko minuta se oni okrecu vec polozal jajeta znas da se jaja stavljaju sa vrhom nadole i da treba da budu okrenuta svakih 4 sata za 90 stepeni znaci nije ti bitna minutaza nego ugao da se menja da ne bi se zumance zalepili za ljusko ako se zalepi za ljusku toest probije belance onda to ti je kao neoplodzeno jajae ako imas jednoslojni inkubator i stavljas jaja polegnuto onda sa grafitnom olovkom nikako sa drugom napravi crte tako da znas na kojoj stani su ti
Nazad na vrh Ići dole
Kundak




Broj poruka : 5
Datum upisa : 19.03.2012

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 7:07 pm

Inkubator je na 3 nivoa okrece se na svakih 6 sati,temperaturu sam uskladio na 36-39 stepeni,,vlagu ne mogu da podignem nikako iznad 30%.A to je sve napravljeno od frzidera i zagreva se putem 3 sijalice i 3 kulera..potrebna mi je vlaznost od 75% kako da podignem ?
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 8:45 pm

Postavi sliku inkubatora.
Gde su ti grejaci(sijalice), a gde ventilatori?
Kolike su posude za vodu i koliki su otvori za provetravanje?
Nazad na vrh Ići dole
SDnebojsa




Broj poruka : 58
Datum upisa : 21.01.2012
Godina : 50
Lokacija : Smederevo

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 12:20 am

Kundak,nije ti potrebna vlaznost od 75 procenata vec od 60 a samo zadnja tri dana do 80 procenata.Pod jedan cime si merio vlaznost i koliko je merilo pouzdano,drugo da li su usisni i izduvni otvori istog promera,trece zasto je toliki raspon u temperaturi-koji termostat koristis.Odgovori pa ces dobiti savet.pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 10:30 am

kundak ovako sak znaci za od prilike jedan kubik zapremine vazduha dovoljno su ti 5 rupe precnika 15mm stavljas 3 napred na vrata i 2 u donjem delu bocne strane za usisavanje druga stvar oko vlage nije bitna dubina posude vec povrsina isparljivog dela inace ako ti je slaba vlaga nadam se da si merio za elektronskim vlagomerom onda povecaj plostinu posude ali malo po malo znaci ako si stavio 20x30 sada stavi posudu 25x30 pa ostavi 24 sata da se vlaga stabilizira i onda je prati ako ti je posuda velicine maksimum koje mozes da stavis onda da povezac vlagu ugradi kuler od PC-ja da duva ali direktno u vodu tako ces dobiti povecanu vlagu inace i tu ima forice ako zelis da procente dobija malo po malo onda kuler prikljucis na onaj adapter koj mnja napone znaci pocnes 5v pa ako ti je malo povecas na 7.5v pa onda ako opet nije dovoljno stavis 9 i naravno na kraju je 12v ovo ja koristim u jednom inkubatoru tako sto ne menjam posude kako bi poveco vlagu nego smao napon posto u toku inkubacije kuler okrece sa jacinom od 7.5 i imam procenat vlage oko58% i u zadnja 3 dana iskljucim okretanje i povecam voltazu na 12v i dobijem vlage oko 76-79% tako da netreba ti mnogo da sredis to a frizz ti je nesto najbolje za inkubatore pozz pisi ako ti treba bilo kakva pomoc
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 10:35 am

inace temperatura nebi trebala da ti oscilira toliko kupi stankovicev termostat ok ti ima oscilaciju u temperaturu svega 0.1 to je sasvim dovolnjo a oscilacija od 2 stepena nema ti tu nicega od pilice
ako je viseslojni onda sondu stavi u sredini izmedzu polica i nastelul na 37.6
Nazad na vrh Ići dole
SDnebojsa




Broj poruka : 58
Datum upisa : 21.01.2012
Godina : 50
Lokacija : Smederevo

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 2:55 pm

Vidis kolega Kundak da kad se postave prava pitanja dobijes i prave odgovore tojest savete.pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 7:58 pm

evo jednoag kojeg sam pravio odvano
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 8:00 pm

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img96/4516/img0026abj.jpg#

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 8:03 pm

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img403/7975/img0030aex.jpg#

evo sa jedno 100 prepelicjih i za 8 japanskih prepelica
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 8:04 pm

inace ovaj je za 160 jaja japnskih prepelica jedno 60desetak kokosjih
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 8:07 pm

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Img0047ah

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Img0048at

ovo je nesto malo ozbilnije od prvog
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 8:08 pm

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Img0047ahInkubator za jaja (rotacija jaja) Img0048at
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 8:09 pm

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img163/1760/img0047aax.jpg#http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img88/1628/img0048at.jpg#
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 8:12 pm

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img268/8459/img0052all.jpg#

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img715/5103/img0061af.jpg#

ovo je starno najbolji inkubator od stiropra je napravljen ali od livenog za transpotrne kutije inace trosi mnogo malo struje jedna 2e za 21 dan
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 8:14 pm

posto nemam mnogo vremena kasnije cu ti poslati slike od frizidera da vidis ink je vrh pozz
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 10:43 pm

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img811/3281/img0069aac.jpg#

evo tunel koj sam pravio iza za druzno mesanje vazduha
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 10:46 pm

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img823/1818/img0074aws.jpg#

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img832/1349/img0077at.jpg#

ovo su police bez ramove ovde se jaja redzaju sa vrhom nadole i klackaju se za 90 stepeni napred nazad
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 10:49 pm

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img826/747/img0086ai.jpg#

ovaj motoric okrece jaja to je motor od stare penjice radi super za ovi namenu nije brz spor je i odlicam za ovo

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img401/7346/img0088aso.jpg#

ovo su mikro prekidaci koj opredelju dokle ce da se klackaju klackali
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 10:52 pm

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img708/4677/img0090afl.jpg#

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img43/2452/img0091axp.jpg#

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img805/3779/img0093ay.jpg#

ovako izgleda kompletam ink
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 10:59 pm

znaci da samo na kratko objasnim ovde je u pitanju home made inkubator zbaci sve sam ja radio sam sa pomoc jednog mog prijatelja koj mi je radio elektroniku inace termostat je precican u 0.1 oscilacija temperature je svega 0.3 to je odlicno za tako veliki viseslojni inkubator ima kruzni protok vazduha koj ga mesa kuler od 24v koj radi na 220w grejaci su sijalice 4 od 100w paralelno vezane tako da zasteda na struju sa takvim mvezivanjem je kao da radi na 2 siajlivce inace mnogi su pobornici sijalica ali da znate da enam boljeg grejaca posto varazu mozes da menjas kad god oces samo promeni sijalicu i to je to

pozdarv ako mogu tu sam da pomognem sviam koj zele sami sebi da naprave velika i funkcionalan ink a da ne plate ????? evra
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimePon Apr 23, 2012 12:24 pm

Jel mi se vise isplati da napravim inkubator za 50 kokosih jaja ili da kupim gotov?
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimePon Apr 23, 2012 3:15 pm

sve zavisi sta vise tebi odgovara, ali ja mislim da ti je bolje da narucim jer ti je to 50evra i jos ti negde bude reci 10evra ali ne verujem i da ce toliko biti transport expres postom i tebi super...
jer nije preporucljivo zezati se sa strujom, mozes nesto da izstavis a ovako stankovic ti sve lepo napravi i sijalicu imas, i mozes da mu kazes da ti stavi ventilator, i superiska ti bude...
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 10:10 am

ako si zeljan i ako imas vreemna i vilje a nezuri ti se za nasada jaja onda mozes a kupis od stankovica delove za samogradnju ali ako nevolis da eksperementiras sa strujom i elektronikom onda ti je bolje da narucis od njega gotov inkubator covek je izvrsan inovator moze ti napraviti sve sto ti zamislis tako da na tebi je da odlicis nece da ti izadze nesto velia razlika da ga ti pravis i da ti stankovic posalje gotov a inace ako narucujes naruci sa automatskim okretanjem jaja i sa ventilatorom vodu mozes da dosipavas rucno na svaka 3-4 dana zavisi od posude to ti je moj savet pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Inkubator za jaja (rotacija jaja) Empty
PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Inkubator za jaja (rotacija jaja) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Inkubator za jaja (rotacija jaja)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» inkubator za ručno hranjenje
» Jaja za inkubaciju
» Kalcijum od ljuski od jaja
» neoplogjena jaja kod mladih parova
» dimenzije kućice za leženje jaja za papagaje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina-
Skoči na: