Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Čipiranje, ZA ili PROTIV

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Čipiranje, ZA ili PROTIV Empty
PočaljiNaslov: Čipiranje, ZA ili PROTIV   Čipiranje, ZA ili PROTIV Icon_minitimeUto Nov 20, 2012 6:31 pm

Evo ću ipak nakon desetak dana iznijeti svoje neugodno iskustvo čipiranja žako papagaja. Dvoumio sam se sve ove dane, ali neka ovo bude upozorenje šta se sve može desiti i na što sve morate biti spremni.

Vodio sam u predprošli petak svoje žakoe na čipiranje i da ih konačno legaliziram, s obzirom da nisu bili na vrijeme prstenovani.
I onda se dogodi tragedija. Ženka mi od šoka ugine na stolu kod veterinara, odmah nakon čipiranja.
Strašno mi je žao, jer je ovo bio par iz snova. U godinu dana........ dva puta po pet jaja, od toga po tri mlada. Zadnje leglo je zeznula zima, tri jaja, jedan se izlegao i odmah uginuo, a dva su ostala u jajetu. Mužjak je hranio čitavo vrijeme ženku, ona uopće nije izlazila, a kasnije i mlade.
Ma, strašno.
Da se ubijem od muke. Ovakav radni par sam imao, što bi rekli, samo što se poželjeti može. Tri legla u prvoj godini.....................
KATASTROFA.
Baš sam se radovao, upravo sam završio volijere i sada sam mislio, haj, haj, uživaj, ali ............
Idemo dalje. Sada ponovno u nabavku zrele ženke, pa ispočetka.

To je moje gorko iskustvo s čipiranjem. Od tri čipirana, jedan je uginuo, pa sada sami odlučite što činiti.
Ovo iznosim na nagovor našeg člana foruma mime30.
Neka se ovom pričom spasi barem jedan život naših žakoa i da se barem netko zamisli u našim ministarstvima kada donose zakone o legalizaciji i načinu, pogotovo što te ptice nisu iz naših krajeva.
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Čipiranje, ZA ili PROTIV Empty
PočaljiNaslov: Re: Čipiranje, ZA ili PROTIV   Čipiranje, ZA ili PROTIV Icon_minitimeUto Nov 20, 2012 7:35 pm

1 glas protiv!!!!!!!
Zaista mi je zao,zgrozio sam se pre par dana kad sam cuo sta se desilo Sad
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Čipiranje, ZA ili PROTIV Empty
PočaljiNaslov: Re: Čipiranje, ZA ili PROTIV   Čipiranje, ZA ili PROTIV Icon_minitimeUto Nov 20, 2012 11:18 pm

Ja sam moje mlade čipovao na predlog ljudi iz ministarstva jer su ostali neobeleženi prstenom.Predložili su mi veterinara iz zoo Plić.Dva mlada je ubadao po 3-4 puta jer je prvi put radio sa špricevima koji imaju plastičnu cev koja izgura čip bele boje pa je stručnjak mislio da se čip zaglavio , čačkao je prljavim rukama i noktima vrh igle da vidi što se zaglavio čip i na kraju je skontao da je to ta cev što je izgurala čip..Ponavljao je ubode,dirao vrh igle prljavim rukama pa opet ubadao,čak je menjao i te špriceve sa čipom i jednom mladom je krkno dva čipa !!!I kao šlag na tortu nije ni proverio sa onim čitačem dali je sve ok sa čipom.Ma užas..Pokajao sam se što sam ih mučio,još više što sam posle čuo da su "inspektori"bili kod nekih odgajivača i rekli su im odgajivači da im ne pada na pamet da čipuju neobeležene ptice,da ih izlažu tolikim stresom i ništa,legla stvar,a najviše me je razočaralo što su se ljudi koji su javno govorili da se moraju čipovati neobeležene ptice IZNENADILI kad su čuli da sam to i uradio prosto se začudili i malte ne rekli koja sam ja budala...
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Čipiranje, ZA ili PROTIV Empty
PočaljiNaslov: Re: Čipiranje, ZA ili PROTIV   Čipiranje, ZA ili PROTIV Icon_minitimeSre Nov 21, 2012 4:55 pm

Ja sam zaista prvi da se uvede red i da situacija bude cista, jasna i glasna. Cipovanje, samo preko mene mrtvog. Samo ja znam kako sam dosao do mojih ptica, uz koliko odricanja i muke. Svakodnevno gledam u njih, zanemarujem druge stvari u zivotu, gledam godinama u te ptice kakve su da su ja uzivam u njima. Da mi neko iz cista mira ubije pticu da zadovoljim formu nekom zadriglom cati u nekoj kancelariji, nikad.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Čipiranje, ZA ili PROTIV Empty
PočaljiNaslov: Re: Čipiranje, ZA ili PROTIV   Čipiranje, ZA ili PROTIV Icon_minitimeSre Nov 21, 2012 4:57 pm

A za ovu uginulu pticu je zaista ogromna steta. Prosto sam naljutio kad sam procitao ovo gore.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Čipiranje, ZA ili PROTIV Empty
PočaljiNaslov: Re: Čipiranje, ZA ili PROTIV   Čipiranje, ZA ili PROTIV Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Čipiranje, ZA ili PROTIV
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: