Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 ekstrakti i ulja kao dodaci

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

ekstrakti i ulja kao dodaci Empty
PočaljiNaslov: ekstrakti i ulja kao dodaci   ekstrakti i ulja kao dodaci Icon_minitimeNed Dec 30, 2012 8:57 pm


Oregano ekstrakt- poboljsava apetit i povoljno utice na digestivni sistem.

Medunika ekstrakt- ima svojstva za detoksikaciju i zastitni efekat za crevnu floru

Crni pelen ekstrakt- poboljsava apetit i povoljno utice na stomak ptice. Idealan pri osamostaljenju mladih

Ckalj ekstrakt- zasticuje i regenerise jetru

Kopriva ekstrakt- cisti i detoksicira telo, poboljsava metabolizam i potpomaze zgrusavanju krvi

Maslacak ekstrakt- detoksikacija, poboljsava metabolizam i povoljno dejstvo na jetru

Laksovo ulje- Vazan dodatak ishrani bogat sa Omega3 esencijalnih masnih kiselina (EPA+DHA) koje telo inace ne proizvodi. Nedostatak ovih kiselina prouzrukuje Slab imunitet,infekcije koze, lose perje, ostecenje bubrega, ekcema, tesko mitarenje rast i problem sa jetrom.

Braon ulje psenicnih klica bogato esencijalnim masnim kiselinama i bogato vitaminom E. Daje se u fazi parenja.

Ulje iz jetre bakalara bogato esencijalnim masnim kiselinama i bogato vitaminima A i D3.

Licetin ulje sprecava smanjenje jetre, stabilizuje metabolizam, poboljsava rast jaca ceo organizam i doprinosi glatkom i sjajnom perju

Propolis 8-10 kapi zajedno sa ESB. Ima visestruko dejstvo koje verovatno vec svi mi dobro znamo

Med jedna kasika za kafu na litar vode. Povoljno utice na zdravlje ptica.

Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

ekstrakti i ulja kao dodaci Empty
PočaljiNaslov: Re: ekstrakti i ulja kao dodaci   ekstrakti i ulja kao dodaci Icon_minitimeNed Dec 30, 2012 9:05 pm

Jako korisni preparati u odgoju ptica u to sam se i sam uverio,od prosle godine sam poceo da ih koristim…dobra stvar je sto je sve na prirodnoj bazi…maksimalno picama podize imunitet kako roditeljima tako i mladim pticama.Neko ce reci da je sve to bezpotrebno,ali za mene ovi ekstrati su na prvom mestu ispred svih ostalih vitaminskih dodataka.
Nazad na vrh Ići dole
goranpirot




Broj poruka : 49
Datum upisa : 15.04.2012
Godina : 54
Lokacija : Pirot

ekstrakti i ulja kao dodaci Empty
PočaljiNaslov: Re: ekstrakti i ulja kao dodaci   ekstrakti i ulja kao dodaci Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 2:12 pm

A gde kod nas ima da se kupe ti ekstrakti?Ja odgajam papagaje,ali čitajući ove vaše zanimljive postove i iskustva,planiram da im nešto uvedem od ovoga.Pre svega ću da ubacim jabukovo sirće dva puta nedeljno a verovatno ću i neki ekstrat samo da vidim šta bi njima koristilo.
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

ekstrakti i ulja kao dodaci Empty
PočaljiNaslov: Re: ekstrakti i ulja kao dodaci   ekstrakti i ulja kao dodaci Icon_minitimeSre Jan 02, 2013 10:23 pm

Sve ovo sto je napisano o ovim preparatima/etericnim uljima/ekstratima je tacno ali problem je njihova nabavka ovde. Sve pohvale Gocketu i Kimi za sugestiju, onaj ko bude koristio nesto od ovoga, videce razliku 100%.
Od slicnih preparata ja koristim Ropadiar Plus od Essentico iz Kule, nije skup i lako ga je naci a imam utisak (citaj siguran sam) da su ptice daleko vitalnije sa njim. Ovaj preparat mi je preporucio jedan poznati niski odgajivac golubova i beskrajno sam mu zahvalan.
O samom preparatu procitajte ovde:
http://essentico.rs/proizvodi/index.php?proizvod=Ropadiar+50ml+solucija+kroz+vodu




Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

ekstrakti i ulja kao dodaci Empty
PočaljiNaslov: Re: ekstrakti i ulja kao dodaci   ekstrakti i ulja kao dodaci Icon_minitimeNed Jan 06, 2013 9:09 pm

Gde ima da se kupe proizvodi ove firme i koliko kosta cca?
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

ekstrakti i ulja kao dodaci Empty
PočaljiNaslov: Re: ekstrakti i ulja kao dodaci   ekstrakti i ulja kao dodaci Icon_minitimeNed Jan 06, 2013 10:01 pm

Bogdanik ::
Gde ima da se kupe proizvodi ove firme i koliko kosta cca?
evo organizujte se dole i ja cu poslat. Ne isplati se slati na bocu dve, zato ako vas ima vise zainteresovanih poslacu...pozz
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

ekstrakti i ulja kao dodaci Empty
PočaljiNaslov: Re: ekstrakti i ulja kao dodaci   ekstrakti i ulja kao dodaci Icon_minitimePon Jan 07, 2013 12:58 am

Hvala Gocke, ja sam za, ukoliko je jos neko zinteresovan neka se javi.
Ako nije problem, postavi cene preparata.
Bogdane, ovaj Ropadiar sam kupio u jednoj veterinaskoj/poljoprivrednoj apoteci i kostao je nekih 60-70dinara negde septembra ako ne gresim.
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

ekstrakti i ulja kao dodaci Empty
PočaljiNaslov: Re: ekstrakti i ulja kao dodaci   ekstrakti i ulja kao dodaci Icon_minitimePon Jan 07, 2013 11:02 am

jedini problem je posiljka...lik koji dovozi kamionom uzima 4o i neki euro preko po paketu...
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

ekstrakti i ulja kao dodaci Empty
PočaljiNaslov: Re: ekstrakti i ulja kao dodaci   ekstrakti i ulja kao dodaci Icon_minitimePon Jan 07, 2013 11:28 am

kima ::
jedini problem je posiljka...lik koji dovozi kamionom uzima 4o i neki euro preko po paketu...
ekstrakti od 500ml su do 30 eura zavisno od prodavlice. Ulja 500 ml 15-20 eura dok ulje od skalja je 30 Lecitin je 100ml 11 eura a pulver 100 10 eura. E sad ima jos sto vitamina ili sta jos ali ko ce pisati sad cene..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ekstrakti i ulja kao dodaci Empty
PočaljiNaslov: Re: ekstrakti i ulja kao dodaci   ekstrakti i ulja kao dodaci Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ekstrakti i ulja kao dodaci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Preventiva-Vakcinacija-
Skoči na: