Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Gloster kanarinci

Ići dole 
+19
Marjan
border
VlatkoSK
bady
rtomek
Gasa NS
santini
SasaVR
Saša vr
Vasa
dalibor
srdjan vr
BORA
dr.nenad86
SrdjanKG
Laza
Boban
gloster333
Danijel
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 5:47 pm

Gloster kanarinci - Page 5 Riccardo9

Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimePet Dec 03, 2010 8:22 pm

Gloster kanarinci - Page 5 2cgjypt

Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeSub Dec 04, 2010 8:13 pm

Gloster kanarinci - Page 5 Femelleglosterconsortsa

Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 05, 2010 3:41 pm

Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeSre Dec 08, 2010 11:28 am

Gloster kanarinci - Page 5 Accouplementconsortcons

Gloster kanarinci - Page 5 Accouplementconsortcoro

Gloster kanarinci - Page 5 Accouplementcoronacoron

Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeSre Dec 08, 2010 1:03 pm

Bravo Gaso, lepo i prakticno prikazano...
Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimePet Dec 10, 2010 9:53 am

Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeSub Dec 11, 2010 8:08 am

Gloster kanarinci - Page 5 75209253

Nazad na vrh Ići dole
Gasa NS

Gasa NS


Broj poruka : 137
Datum upisa : 12.11.2010
Lokacija : NOVI SAD

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 12, 2010 2:20 pm

Gloster kanarinci - Page 5 P8060689h

Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 12, 2010 8:08 pm

Gaso voleli bi da cujemo tvoje iskustvo o glosterima, kako paris , cime spremas , kada paris jer se blizi sezona a nekima je vec pocela.

Nemoj pretrpavati temu istim slikama i slikama skinutim sa interneta jer to svi mozemo da vidimo, daj nam koju sliku novu od tvojih ptica ako imas, ako vec hoces da doprineses ovoj temi
Nazad na vrh Ići dole
bady

bady


Broj poruka : 9
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Kysač Južnobački okrug

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Ajmemenejoj a ja tražio kanarinku sa ćubicom. Mislio da je bolje za parenje. Usput novi sam na forumu.    Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 7:50 pm

Boban ::
Cubasti X cubasti nosi letalni faktor za 25% embriona, a dominantno je nasledna tako da je pravilo da se pari beskapa ptica sa cubastom i tada se dobija pola cubastih pola bescubih, koji naravno nisu nosioci jer je u pitanju dominantno nasledjivanje.
Nazad na vrh Ići dole
bady

bady


Broj poruka : 9
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Kysač Južnobački okrug

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 12:24 pm

Klinac je dobio žutog kanarinca sa ćubicom. Prošle medelje sam u Somboru kupio ženku bele boje sa ćubicom. Sve vreme sam mislio da treba da se pare isti kanarinci, kad sam juče ovde pročitao da se pare ćubasti sa običnim kanarincima. Da pojasnim nov sam u ovome i nemam pojma o kanarincima zato vas molim ljudi POMAGAJTE
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 12:53 pm

Dobice se i iz takvog para mladi bez problema, ali sveukupno gledano 25% embriona ili jedna cetvrtina ce stradati u jajetu. Pogodio si boju bela se moze kombinovati sa zutom, da su obe ptice dominanatno bele a takve su najcesce tu bi zbog dodatnog letalnog faktora od 25% povecao ukupni na 50%. Najbolje je da oko hoces vise parova da za zutog cubastog muzjaka kupis cisto belu zenku bez cube, a za belu zenku sa cubom zutog muzjaka bez cube. To su neka pravila koja treba postovati kod parenja cubastih ptica dakle cubasta x necubasta nema letalnog faktora .
Nazad na vrh Ići dole
bady

bady


Broj poruka : 9
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Kysač Južnobački okrug

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 1:03 pm

Hvala Bobane. Kada je vreme za parenje. Držao sam ih zajedno ali su počeli da se svadjaju pa sam ih odvojio. Kada da ih stavim zajedno.
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 3:17 pm

Na ovom forumu ima tema o parenju i pripremi za parenje kanarinaca, pogledaj, dosta je jednostavno, malo truda, nege i bice mladih.
Nazad na vrh Ići dole
bady

bady


Broj poruka : 9
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Kysač Južnobački okrug

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 8:36 pm

Hvala sigurno ću tražiti i gledati. Na avataru je slika našeg glostera.
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 9:58 pm

Koliko vidim nemackog cubastog, ne glostera
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 10:15 pm

i ja mislim da je kanarinac sa avatara nemacki cubasti a ne gloster

"bady" imas slike od glostera i nemackog cubastog na forumu pa mozes uporediti na sta vise lici ali po slici je nemacki.....cubasti
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 12:14 am

bady ::
Hvala sigurno ću tražiti i gledati. Na avataru je slika našeg glostera.


Na avataru se nalazi slika Nemackog cubana, barem nalik na njega. Gloster corona ima mnogo vecu cubu koja prekriva oci......



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
bady

bady


Broj poruka : 9
Datum upisa : 05.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Kysač Južnobački okrug

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 8:45 pm

Jes vala ljudi jesu nemački ćubasti. Kod mene je Vaso ovaj žuti iste boje kao na tvojoj slici.To pretpostavljam da je mužjak. Za belu mi je prodavac rekao da je ženka,samo što joj je i ćubica bela.
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 3:02 am

bady ::
Jes vala ljudi jesu nemački ćubasti. Kod mene je Vaso ovaj žuti iste boje kao na tvojoj slici.To pretpostavljam da je mužjak. Za belu mi je prodavac rekao da je ženka,samo što joj je i ćubica bela.

Germance mozes da paris sa lipohromce. To ti je bolja varijanta nego dva germanca. Ako uparis dva germanca dobices mlade sa rupu na glavu a to nije izlozeni primerak.

Ono sto sam hteo da pitam je da po netu negde sam procitao da ako paris consort x consort zgolemices glavu glostere. Dali je to tako, ima li neko probano ili samo nesto izmisljaju na netu??
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 1:56 pm

VlatkoSK ::
bady ::
Jes vala ljudi jesu nemački ćubasti. Kod mene je Vaso ovaj žuti iste boje kao na tvojoj slici.To pretpostavljam da je mužjak. Za belu mi je prodavac rekao da je ženka,samo što joj je i ćubica bela.

Germance mozes da paris sa lipohromce. To ti je bolja varijanta nego dva germanca. Ako uparis dva germanca dobices mlade sa rupu na glavu a to nije izlozeni primerak.

Ono sto sam hteo da pitam je da po netu negde sam procitao da ako paris consort x consort zgolemices glavu glostere. Dali je to tako, ima li neko probano ili samo nesto izmisljaju na netu??


Ako paris dva consortta ( skarta ) koji nemaju ni masivnu glavu, ni obrve, ni celo) neces popraviti nista) , ali ako paris consorte sa tim karakteristikama i koji su masivni gde treba popravices ih, to je sigurno.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 9:49 pm

Znaci ima istinu u toj pricu samo sto treba da su consorte jako dobre. :-))) Svidza mi se to :-))
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 09, 2012 1:14 am

istina u priči je:
pariti dobrog consort x dobrog corona
dobije se puno dobrih ptica
sve ostalo nije istina
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 09, 2012 3:07 am

U principu i jeste tako ali... uvek moras i malo da poradis na maticno jato, a to moze i da potraje malo duze :-)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gloster kanarinci - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gloster kanarinci   Gloster kanarinci - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Gloster kanarinci
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci stasa i oblika-
Skoči na: