Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Uopstene teme o egzotama

Ići dole 
+46
savoha
Pepikg
Joca
nikolakoxijovanovic
goran74
jecham
Exotic
Nelle333
Gordanna
Aleksandar Djuric
skorkovic
acahaski
Matija95
fuz80
florida
Iwan97
dule33
Miks
ivan79
boze
koss
farmacy
dino
tatjanasd
Santa
Aidemosyne
bojan93pn
Zika
MPC
ivan83
vecos
Grumpy
dr.nenad86
Rale
sudimnja
zucko
draganbely
Guli
stamil
bacobobi
Vasa
VeljaVa
Sale77-Nis
rtomek
SrdjanKG
Luckyboy
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimePon Jun 21, 2010 11:07 pm

-Imas Veljo u specijalizovanim prodavnicama travu namenski za egzote,izgradnju gnezda,to kupiIma kod njih puno ali;dali uvezene ptice ili odgajene kod odgajivaca.Pre svega africki pletaci skoro retko ili nikada nece ase izvoditi u kavezu pa ma koliko se trudio,ovo je zaista retkost,izvesti ih u kavezu,traze prostrane volijere i obavezno vise pari u tome je stos.Predivna ptica ali mozda je bilo bolje da si poceo sa nekim laksim egzotama,mislim laksim za izvodjenje,ali o tome ti odlucujes.... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeUto Jun 22, 2010 8:58 pm

bojan93pn ::
Pozdrav svima... Imam 2 para zebica, oba para su napravila gdezdo jos pre vise od mesec dana, ali nikako da zenke snesu jaja... Vec sam izvodio zebice, ali mi se ovo nikad nije desilo... Mozda ne zele da ulaze u kucice zbog velike vrucine... Question
Koliko su stare ptice,dali ih zajedno drzis ili posebno po parovima Question
Nazad na vrh Ići dole
bojan93pn




Broj poruka : 17
Datum upisa : 20.06.2010
Godina : 31
Lokacija : Paracin

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 11:06 am

Prvi par je vec izvodio 4 puta... Tacno ne znam koliko je star... Drugi par ima blizu godinu dana... Pomislio sam da starji par odmara od nosenja, tj zenka odmara...? Drzim ix zajedno sa jos 2 para japanskix galebica... confused
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 5:17 pm

Razloga moze da bude mnogo,prvi je da su preforsirani,(puno legala,puno mladih) nedostatak vitamina i minerala,vrucina,kao jedan od bitnijih razloga.Kod mene se bolje legu u hladnijem delu godine,kad sunce uprzi,slabo.Prevlast za kucice ...
Jedino ti predlazem strpljenje i posmatranje ptica,ti sam ces kroz praksu moci da saznas mnogo vise o svojim pticama,nego sto ti bilo ko moze reci
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
bojan93pn




Broj poruka : 17
Datum upisa : 20.06.2010
Godina : 31
Lokacija : Paracin

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 24, 2010 11:50 am

Xvala puno Wink
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimePet Jul 09, 2010 2:58 am

Dragi avikulturisti,
Evo najzad nesto interesantno sto zasluzuje da se ponovo javim. Naime, pre izvesnog vremena dobih par dobrih galebica od Roby-ja i evo rezultata: par je uspeo da fantasticno othrani jednu bebu Estrilda rhodopyga.
Uopstene teme o egzotama - Page 3 Estrildarhodopygajuv
Nisam pristalica dadiljisanja, ali je u skromnim kucnim uslovima ovo ipak nesto interesantno. Inace, roditelji su rodjeni afrikaneri, uvezeni krajem prosle godine.
Nadam se novim uspesima sa novim vrstama.
Ziveli!
Vas Aidemosyne
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimePet Jul 09, 2010 7:31 am

Bravo sve cestitke na uspehu uspeh je veci jer je mlado od divljih ptica znaci genetski potencijal mu je veliki a to sto su ga odhranili galebici nema veze to neznaci da ona nece sama da hrani kad bude trebalo,!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimePet Jul 09, 2010 8:17 pm

Sve pohvale Aidemosyne,cekamo nove ptice iz tvog asortimana ...
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 11, 2010 9:44 am

Hvala Lucky za "ugradnju" slike... Jos uvek ne znam kako se to radi..., a mozda i ne treba, jer to rade moderatori?

U svakom slucaju, ove godine ocekujem mozda jos po neku ovakvu malu zgodu. Ipak, sve je to samo priprema za sledecu sezonu za koju smo, zajedno sa prijateljima iz Vrsca, izvrsili goleme i temeljne radove na prostoru i priplodnim, je li, grlima. Pored svega, ocekujemo i koji blag pogled "odozgo" (naravno, mislim na Boga, da ne bude zabune...), jer je i to vazna komponenta za ovaj nas hobi.
Uzdravlju da se vidimo i cujemo.
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 7:57 pm

Postovana gospodo avikulturisti,

Srecna Vam Nova godina! Malo kasnim s cestitkom, a i nisam odabno bio na forumu. Ovom prilikom, kako je red, ponovo se javljam sa zanimljivim aktuelnim slicicama. Na prve dve slicice su mladunci jedne egzote za koju jos nemamo poseban nalog na forumu. Stoga, evo mojeg skromnog priloga u vidu "pologa" za tu namenu. Naravno, bilo bi dobro da prvo utvrdimo o kojoj se vrsti radi...

Na drugoj slici, kao i na prvoj su dobro nadrukani mladunci, ali se ovde radi o SZZ mutacije florida fensi ili, pak, izabel (precizan odgovor o kojoj se od ove dve mutacije radi dobicu tek na leto kada ovi mladunci postanu roditelji, Boze zdravlje...). Njihovi roditelji su neumoljivi u "punjenju", pa mladi tesko podizu glavice od tolike kolicine hrane.
Eto, toliko od mene za sada.
Sve najbolje,
Vas Aidemosyne
Uopstene teme o egzotama - Page 3 Pilici1
Uopstene teme o egzotama - Page 3 Pile1
Uopstene teme o egzotama - Page 3 Pilici2
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 8:07 pm

Aidemoyne gde su slike!!
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 8:09 pm

Poslah i drugu poruku samo sa slikama, ama im izgleda nisam viccan...
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 8:16 pm

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Pilici1
Uopstene teme o egzotama - Page 3 Pile1
Uopstene teme o egzotama - Page 3 Pilici2
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 8:17 pm

Huh, tri puta isto uradih i evo ih tek sada...
Uzdravlju,
Aidemosyne
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 8:52 pm

Aidemosyne ::
Na prve dve slicice su mladunci jedne egzote za koju jos nemamo poseban nalog na forumu. Stoga, evo mojeg skromnog priloga u vidu "pologa" za tu namenu. Naravno, bilo bi dobro da prvo utvrdimo o kojoj se vrsti radi...
Uopstene teme o egzotama - Page 3 Pile1
Pošto pored normala,imaš te ptice i u mutaciji,red bi bio da prvi napišeš nešto o njima Smile
a ne mi da nagađamo Cool
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 9:01 pm

Ocu, Lucky, cim nadjem malo vise vremena. Osim toga, nisam bas mnogo nasao literature o mutacijama te vrste. Pocinjem sam da izvodim zakljucke o tome kako se mutacije nasledjuju, ali sam radio sa relativno malo primeraka i mnoge stvari jos nisam proverio. A za proveru je potrebno vreme... Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Santa

Santa


Broj poruka : 77
Datum upisa : 07.01.2010

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 10:49 pm

Sine jel su o mozda srebrnokljune?
Nazad na vrh Ići dole
tatjanasd




Broj poruka : 25
Datum upisa : 05.12.2010

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimePon Jan 10, 2011 8:50 pm

Imam neku kombinaciju u vidu pa mi treba savet. U Egzote se uopste ne razumem pa da vas pitam. Od ove 3 vrste koja se najlepse i po mogucstvu tiho oglasava.
Zeba ogrlicarka
spic amadina
dijamant amadina
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimePon Jan 10, 2011 9:21 pm

Tatjana svaka se oglasava lepo na svoj nacin ali najtisa je od ove spic amadina!!!a ogrlicarka se po meni najlepse oglasava!!dok dijamant ima najlepse udvaranje i ritual a samim tim i zov!!
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 11:17 pm

Da li egzote mogu jesti crvice koje kupujemo za ribolov ja sam negdje cuo da mogu jesti brasnjare ali ja ovamo ne znam gdje i kod koga da dobavim a ovih sto kupujemo za ribolov stalno mogu kupiti
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 12, 2011 10:48 pm

Komšija Sale, vidim da si online pa da te pitam. Mogu li zajedno sa australijskim zebicama držati i jedan par guld amadina zajedno u volijeri.
Zebice su u paru i izvele dva legla. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 12, 2011 10:54 pm

Komsija mozes svakako nece dolaziti do sukoba samo stavi jedno do dva gnezda vise da nebi dolazilo do carki i nema problema bice sve u najboljem redu!!!
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 12, 2011 10:59 pm

Hvala ti komšija. Kakvo je tvoje iskustvo u razmnožavanju guldova (neki kažu problematični su, neki kažu ko od šale se izvode) šta ti misliš o tome?
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimePet Feb 04, 2011 10:19 pm

pozdrav svima. problem: čitam da se guldovima jednom nedeljno treba davati jestivi jod? gde ima to da se kupi i kako davati?
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 10:28 am

farmacy ::
pozdrav svima. problem: čitam da se guldovima jednom nedeljno treba davati jestivi jod? gde ima to da se kupi i kako davati?
komsija ti si farmaceut uzmi POVIDON JOD za oralnu upotrebu i 6 kapi na 1,5 litra vode i to je to ja tako radim!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uopstene teme o egzotama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Uopstene teme o egzotama
Nazad na vrh 
Strana 3 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Lepljiva. Uopstene teme o Egzoticnim golubovima i prepelicama
» Hibridi medju egzotama
» Sultan - opste teme
» Kanarinci-opste teme
» Golub-opste teme

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote-
Skoči na: