Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)

Ići dole 
+12
Ivan/Rex
Igorche81
Rea
ivica.m
dr.nenad86
Dalibor Vasic
Aleksa
Vasa
Rale
many
milannish
Zika
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 2:16 pm

Predpostavljam da je ovo neki od materijala firme Sisal-Fibre; pogledaj na intenetu njihove materijale za gnezda, dobar deo se moze kupiti i kod nas u Srbiji, da ne stavljam sad link ovde zbog reklame.
Neces pogresiti ako im ponudis razne suve trave, npr povijusu i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 12, 2012 4:27 pm

Ljudi molim za savet. Jedan poznanik dao je mom komsiji lepog, krupnog muzjaka batokljuna. On ga je uzeo od nekog drugog za koga verujem da ga je uhvatio skoro i to lepkom za pacove jer ptica nema rep. Komsija ga je stavio u volijeru s stiglicima ali ih on kljuca i cupa pa hoce da ga pusti ili da mi ga pokloni. Sta da radim?
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 12, 2012 7:28 pm

ja da sam na tvom mestu, uzeo bih ga... sad ako ti neko dodje u dvoriste ti otvori kavez Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 12, 2012 8:03 pm

Mene samo brine moze li on da prezivi ako ga komsa pusti. Da se nije previse navikao na kavez pa da odapne ili da ga neka zivotinjka ne zamezi onako kusog. Ako ja treba da brinem zbog jednog batokljuna sta tek treba da radi moj komsija s 20+ stiglica i cajzlom?
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 12:02 am

Samo ga pustite snaci ce se on nije zima pa da se brinete da ne odapne za hranu.Rep bi mogao da bude problem sto ga nema ali brzo ce da mu poraste.Mene interesuje jeli neko uspeo da izvede batokljune.Ja imam dva para vec dve godine prilicno su divi hrane se povremeno ali na tome ostae do sada nisu probali da naprave gnezdo.jaja i keks ne jedu probao sam da ih naucim ali bezuspesno dali neko zna kako se spremaju.Sve sam probao da im dam salatu spanac maslacak razne trave ali nista od toga nece.jedu samo suncokret i mesavinu za kanarince i to samo krupnije seme.Proveravao sam dali su ugojeni odlicno izgledaju ali jaja nema. Jeli neko moze da kaze nesto za spremanje pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 12:23 pm

Odleteo je batokljun jutros u slobodu. Very Happy Bas mi je bilo drago. Neko vreme je stajao na visokoj grani obliznjeg drveta i uredjivao perje a onda odleteo pravo u sumu. Srecan kraj za moj prvi susret s batokljunom.
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 6:59 pm

Bravo za tebe odlicno za batokljuna.Kako da se ja rastavim sa moima ako nista ne urade (snesu jaja)do kraj juna i moi idu u slobodu a i ako snesu i slucajno uspeju da odhrane mlade opet idu u slobodu.Treba mi prostor koji zauzimaju ali jos uvek se nadam malim batokljunima i odlazem njihovo pustanje....
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 12:27 am

Nadam se da ces uspeti da ih izvedes.
Nazad na vrh Ići dole
bucko




Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.08.2011
Godina : 36

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 4:38 pm

imam jedno pitanje!da li vam je poznato da je neko izveo bastadra od batokljuna i belokrile zebe(fringilla coelebs)???trazio sam po netu ali tu kombinaciju nisam nasao pa ako neko zna da li je moguce tako nesto nek se javi....hvala!!!
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 7:35 pm

bucko ::
imam jedno pitanje!da li vam je poznato da je neko izveo bastadra od batokljuna i belokrile zebe(fringilla coelebs)???trazio sam po netu ali tu kombinaciju nisam nasao pa ako neko zna da li je moguce tako nesto nek se javi....hvala!!!
Kada sam citao napisano o batokljunima po forumima bilo je pitanja jeli neko izveo batokljune i nisam procitao da je neko uspeo a za bastarda mislim da je poim bar kod nas.Meni su jos od kada ih imam rekli da nema sanse da ih izvedem zato sto za tu pticu bar kod nas vrlo se malo zna sto je i vrlo blizu istine.Ja ih cuvam iz inata i nadam se uspehu razume se pa videcemo.Vec dve godine pokusavam ali sada za sada nista POZZ
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 09, 2013 4:53 pm

makimk ::
bucko ::
imam jedno pitanje!da li vam je poznato da je neko izveo bastadra od batokljuna i belokrile zebe(fringilla coelebs)???trazio sam po netu ali tu kombinaciju nisam nasao pa ako neko zna da li je moguce tako nesto nek se javi....hvala!!!
Kada sam citao napisano o batokljunima po forumima bilo je pitanja jeli neko izveo batokljune i nisam procitao da je neko uspeo a za bastarda mislim da je poim bar kod nas.Meni su jos od kada ih imam rekli da nema sanse da ih izvedem zato sto za tu pticu bar kod nas vrlo se malo zna sto je i vrlo blizu istine.Ja ih cuvam iz inata i nadam se uspehu razume se pa videcemo.Vec dve godine pokusavam ali sada za sada nista POZZ

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 53029645466713050415468

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 94229645387379725087429

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 42928929645650046365427



Uzgoj Italijana Marca Novellija
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 10, 2013 7:01 pm

Divne fotke
Nazad na vrh Ići dole
Pash031

Pash031


Broj poruka : 58
Datum upisa : 17.01.2012
Godina : 58
Lokacija : Čepin/Hrvatska

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 12, 2013 12:13 pm

Svaka čast za ove fotke...
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 12, 2013 10:35 pm

Marjane znam da je moguce nasao sam vise fotke i videa na netu ono napisano vazi za kod nas aj sad mislim na balkan sa svima sto sam pricao o batokljunima izlazi da su pokusali ali bezuspesno nema odgajivaca da se pohvali i eventualno spodeli svoje iskustvo
fotke su super zamoli talijana neka nam isprica kako mu je uspelo......
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimePet Feb 22, 2013 4:24 pm

Mutacija boje batokljuna- smeđa!

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 53380844073625266670551



slika sa neta
Nazad na vrh Ići dole
Pash031

Pash031


Broj poruka : 58
Datum upisa : 17.01.2012
Godina : 58
Lokacija : Čepin/Hrvatska

Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitimePet Feb 22, 2013 9:42 pm

Nekoliko puta sam odustajao od batokljuna zbog njegove prgave naravi....Čestitke uzgajivačima
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)   Batokljun(Coccothraustes coccothraustes) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice-
Skoči na: