Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Suseks.....

Ići dole 
+10
Александар
peca
Dragan-Opovo
bozidar prorocic
misko
mmilan
malinois
vlada nish
dalibor
zoranknez
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 9:03 pm

SUSEKS


Veoma stara engleska rasa kokošaka, koja je od davnina bila čuvena po
kvalitetu mesa. Postala je selekcijom od stare engleske domaće kokoške
i ukrštanjem sa raznim domaćim i stranim rasama.
Prvobitno su postojala tri soja Saseksa: jarebićasti, graorasti i crveni.
Kasnije, ukrštanjem ovih Saseksa sa Kokinkinom, Bramom i Borcima,
stvoren je savremeni Saseks.
Tipično za Suseksa je vodoravni pravougaoni trup.
S' tim se izdužuje prav ugao u srazmeri visine i dužine od 1 do 1,5. Iza srednje dužine, dobro operjanog vrata, nastavlja se duga leđna linija bez uglova, sa popunjenom sedlastom partijom i širokim repom. U repu su pera za upravljanje, kod petla široko prekrivena, a srpasta pera su vidljiva. Držanje repa kod oba pola je uzdignuto. Krila su trouglasta i čvrsto pribijena uz telo. Prsna linija ide od vrata skoro pod pravim uglom. Donja linija sastoji se od širokog stomaka.
Butke su srednje dužine prekrivene paperjem. Nožne kosti nisu krupne. Boja nogu je bela do boje mesa. Kokoška u celini izgleda sabijeno. Kresta je jednostavna sa finim žilicama, a zubci idu do sredine kreste. Vratna kresta je glatka od fine kože crvene boje.
Ušne minđuše su male i crvene. Žuta boja očiju je još uvek dozvoljena, ali crvena boja očiju ima prednost.
Svetli su sa čisto srebrno-belom osnovnom bojom. Znakovi na vratu su crni oblika kapljica vode sa zelenim sjajem i završavaju se ispod vrata u obliku kragne. Rep je crne boje, a delovi pera u repu moraju biti uokvireni sa belom bojom. Unutrašnji deo krila je crn, a skupljeno celo krilo je bele boje.
Kod crvene i žute kolumbija boje znakovi su iste boje (kod crvenog znakovi su tamno crveni a kod žutog znakovi su tamno žute boje).
Šareni Suseksi imaju kesten braon osnovnu boju sa crnim tačkicama i belim znakovima oblika bisera u svakom peru. Šareni su relativno retki.
Nova vrsta boja je sivo srebrna.
Suseksi su dobre nosilje.Prosečna težina jajeta je 59,2 grama.
Težina: petao 3 do 4 kg,
kokoška 2,5 do 3 kg
Veličina prstena:
petao 22,
kokoška 22
Jaje za nasad: 55 g
Boja ljuske jajeta:
žuta do žućkasto braon
Suseks..... Saseks1
Suseks..... Suseksk
šarena
Suseks..... Suseksp
svetla
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeSub Apr 24, 2010 3:55 pm

zanjimljivo i lepo jato!
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeSub Apr 24, 2010 4:13 pm

a evo i mog mladog petlicaSuseks..... Fotografija0068
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 12:43 am

Koliko je mlad, ovaj kod mene na slici ima oko 9 meseci, izgleda da oba petla imaju slabiju krestu od one koja je potrebna?
Gge si ih nabavljao, ja ovo godine treba malo da osvežim jato?


Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 4:05 pm

tu je oko godinu dana,izveo se kod mene a sto se tice osvezenja krvi moram i ja to isto da uradim ali od septembra pa tek za sledecu godinu,a imam ih jedno pet godina'prve sam nabavio od jednog lika iz KG-a koji je rasturao jato a posle osvezavao sa raznih slrana,kupovao po izlozbama i td
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimePon Maj 03, 2010 6:09 pm

evo ih pozzz.Suseks..... Picture263ySuseks..... Picture262u
ovo sam ih slikao predvece kad su usle u objekat pa se ne vide bas dobro zbog prostora a slikacu ih i na ispustu pa postavljam slike pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimePon Maj 03, 2010 6:12 pm

inace zaboravio sam da napisem da je ovo matori petao
Nazad na vrh Ići dole
malinois

malinois


Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 53
Lokacija : Klek Hrvatska

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 11:53 am

pozdrav

Ne bavim se uzgojem zivine ALI UZIVAM u ovim tekstovima i slikama .

SVE POHVALE cheers obogatili ste forum ,tako i nastavite
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 5:08 pm

Matorac izgleda da je dosta bolji od mladjeg, dok koke nisu baš u top formi.
Malinois nikad nije kasno da počneš i ti sa ovim ako ništa drugo bar za svoj merak.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
malinois

malinois


Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 53
Lokacija : Klek Hrvatska

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 6:44 pm

vlada nish ::
Matorac izgleda da je dosta bolji od mladjeg, dok koke nisu baš u top formi.
Malinois nikad nije kasno da počneš i ti sa ovim ako ništa drugo bar za svoj merak.

Pozdrav

Pozdrav Vlado

Nemoguca misija ali rado bih uzgajao i ukrasnu zivinu .Zivim u turistickom mjestu .

Necu vam kvariti temu Very Happy .UZIVAJTE
Nazad na vrh Ići dole
mmilan




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.07.2010

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeSub Jul 03, 2010 11:38 pm

Dakle, sada vidim, pozdrav narode i onom liku ko se seti da napravi ovako lep forum.

Inace, od danas imate i mene kao mladog uzgaivaca susex-a(ima ovo da bude sajt No.1 sto se tice pernatih malisana). Tako da resih da pojacam malo redove.

Uskoro uploadu-jem sliku mog mezimca.

Srdacan Pozzz svima
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeČet Jul 22, 2010 3:19 pm

Suseks..... Picture299y
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeČet Jul 22, 2010 3:24 pm

Suseks..... Picture298x
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeSub Jul 24, 2010 12:25 am

oko dve,tri god.izveo sam nesto pilica,onako zlatna sredina,nisu losi,videcemo kad poodrastu,sta je sa tvojima
Nazad na vrh Ići dole
misko




Broj poruka : 47
Datum upisa : 19.11.2011
Godina : 49
Lokacija : despotovac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimePet Dec 09, 2011 8:47 pm

dalibore svaka cast extra su poz
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeSub Dec 10, 2011 12:19 am

Hvala...
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimePon Dec 26, 2011 8:07 pm

pravo jato prelijepi primjerci odavno ljepsih primjeraka nisam vidio svaka cast bravo majstore
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 7:22 am

hvala,hvala...
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimePet Feb 03, 2012 11:10 pm

Sasvim pristojno jato Dalibore..Ja nisam imao srece sa petlom..Ostale mi samo 3 koke..a pristojnog petla nisam uspeo da nabavim,valjda cu ove uzgojne godine imati vise sreće.
Nazad na vrh Ići dole
peca




Broj poruka : 78
Datum upisa : 21.02.2012
Lokacija : Beograd

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 9:30 am

Pozdrav svima. Lepo jato Dalibore. Problem kod svih koji se ovde bave rasnom zivinom je sto imamo zatvoren , ili skoro zatvoren, krug nabavke i razmene. Gledao sam malo sajtove u Engleskoj , pa cu pokusati , a nadam se i uspeti da nabavim jaja za nasad direktno od tamosnjih odgajivaca.
Ima uzasno lepih primeraka u svim sojevima , jer je to njihova izvorna rasa. Poz
Nazad na vrh Ići dole
Александар




Broj poruka : 38
Datum upisa : 21.02.2012
Lokacija : Бежанија - Срем

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 10:26 am

Драгане , имам доброг петла.Однео сам га код човека који мисли да има Сасекс кокице.Договарали смо се да поделимо јаја па да излежемо пилиће.Међутимкада сам отишао код њега видео сам да његове кокице нису чиста раса тако да јаја од њега нећу узимати.Оставио сам петла код њега неко време да оплемени јато.
Nazad na vrh Ići dole
peca




Broj poruka : 78
Datum upisa : 21.02.2012
Lokacija : Beograd

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimePon Feb 27, 2012 2:22 pm

Hocu da narucim jaja srebrnog i belog sussexa iz Engleske,
a posto nemam jos pravo da prikacim sliku i konsultujem se sa forumasima oko kvaliteta ,moze li neko da prikaci sliku izlozbenog primerka? Hvala , Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
peca




Broj poruka : 78
Datum upisa : 21.02.2012
Lokacija : Beograd

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeUto Feb 28, 2012 7:26 am

Molim za savet.Prikacicu slike par odgajivaca sussex-a od kojih bi kupio jaja. Da li su OK?
Suseks..... Srebrni-sussex
Suseks..... Srebrni-sussex-1
Suseks..... Svetlisussex
Suseks..... Svetlisussex-1
Pozdrav svima.Hvala
Nazad na vrh Ići dole
mmilan




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.07.2010

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 10:49 pm

Поздрав,
није ме дуго било, имао сам велику несрећу у међувремену(ласица ми је осакатила јато, а пре месец дана пас).

Елем, идемо даље, Пецо молим те, подели са нама од кога из Енглеске планираш да купиш јаја.

Поздрав свима
Nazad na vrh Ići dole
peca




Broj poruka : 78
Datum upisa : 21.02.2012
Lokacija : Beograd

Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 8:10 am

Brat koji zivi u Engleskoj mi je nabavio jednu turu jos kad sam ubacio ove slike, samo su prevoznici odlozili put za Srbiju, pa je sve ostalo kod njega i propalo. Elem danas je stigla druga tura u Beograd , pa cekam sutra da odstoje bar jedan dan posle transporta da ih ubacim u inkubator.
Nabavio sam 40 jaja Orpington-a i 24 jaja saseks-a. 12 svetlog i 12 prskanog. Trazio sam ih preko e-bay-a , gde ih ima na tone , ali je problem sto sve mora da se prvo tamo isporuci , pa onda da doputuje u Srbiju za sto krace vreme , tako da ne mozes bas da izaberes sta ti se najvise svidja. Neki imaju vreme isporuke u Engleskoj 5-7 dana , pa par dana da nakupe jaja , pa par dana da stignu u Srbiju i kad se sve sabere dobijes jaja koja se truckaju i lomataju 14 dana pre nego ih ubacis u inkubator Elem videcemo sta ce izaci. Ne ocekujem bas sjajan rezultat. Iz ovog jata sam kupio jaja
Suseks..... Kgrhqnoee9gk9pwpobpe06m7#
Suseks..... Kgrhqjiye8tplfzktbppbd2m
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Suseks..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Suseks.....   Suseks..... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Suseks.....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Krupne rase zivine-
Skoči na: