Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Vakcinacija ukrasne zivine

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Vakcinacija ukrasne zivine Empty
PočaljiNaslov: Vakcinacija ukrasne zivine   Vakcinacija ukrasne zivine Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 8:38 am

Otvaram ovu temu da bi videli iskustva odgaivaca,dosta odgaivaca preferira vakcinaciju ali ima i onih koji su za to da sve obavi priroda...
pa pisite koje vakcine...
itd...
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Vakcinacija ukrasne zivine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija ukrasne zivine   Vakcinacija ukrasne zivine Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 9:10 pm

ВАКЦИНАЦИЈА УКРАСНЕ ЖИВИНЕ

Крајем лета и почетком јесени са променом времена почињу да се појављују у већем проценту изазивачи(вируси,гљивице и бактерије) болести код живине.Најбољи начин заштите од вируса који су изазивачи болести које нападају нашу живину подразумева вакцинацију.Пре вакцинације живина треба да испуни одређене услове:да је живина добро негована(исхрана,смештај и превентива),очишћена од цревних и спољних паразита,комплетно измитарена и пре свега здрава. По испунаванју тих услова стичемо предуслов за вакцинацију. Вакцинацију треба спровести на цело јато јер само тако добијамо пуну заштиту јата.
Заштита живине од цревних паразита
Један од главних услова за спровођење вакцинације подразумева чишћење од цревних паразита,које вршим по завршетку митарења .За чишћење користим лек ВЕРМИЗОЛ који се је показао као веома добар .Дозирање лека је 1 грам на 1 литар воде(прокувана кишница) три дана за редом.У току додавања лека живина је у својим волијерама.Исхрана у том перијоду састоји се само од зрнасте хране.Јер се је показало у мојој пракси да је тако најбоље дејство лека а живина буде очишћена 100% од цревних паразита,што је и крајни циљ.По истеку терапије чистим волијеру детаљно уз обавезну замену подлоге и додавања у води за пиће мултивитамин ( МУЛТИМИКС-Г састав:14 витамина,8 минерала и 2 амино киселине).Дозирање је 5 грама на 2,5 литра воде за пиће,пет дана за редом. Заштита живине од сполјних паразита Да би сачувао квалитет новог пера након митарења вршим заштиту ,помоћу ПУЛМОМЕЦЕТИНЕ(срество против птичијих крпеља,пипа и пероједа)Начин примене:пипетом се наносе три капи срества на врат птице,након четри недеље поновим терапију и тако наредних шест месеци смо мирни што се тиче спољних паразита који су врло опасни по здравље и квалитет пера наших пернатих љубимаца. Вакцинација
Када сам одрадио припрему живине за вакцинацију престоји и вакцинација.Сам чин вакцинације препуштам стручном лицу (ветеринару) јер само тако ћемо бити сигурни да је вакцинација живине спроведена како треба и испуни своју главну улогу стварање имунитета саме јединке на поједине болести које се тешко лече или за које и нема другог лека оси заштите вакцинацијом.Вакцине које примењујем су ПОВИЛАРОЛ 3 и ПЕСТОЛ.Које имају улогу стваранја имунитета на :Птичију кугу,изненадни пад носивости,проблема дисајних органа(кркљавица) и салмонеле.
Након вакцинације поново додајем мултивитамин пет дана за редом.Вакцинацијом смо испунили и главни услова за излагање наше живине на изложбе ситних животиња .

Аутори текста :Драгана и Марјан Станијев из Пирота.




Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Vakcinacija ukrasne zivine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija ukrasne zivine   Vakcinacija ukrasne zivine Icon_minitimePon Sep 26, 2011 8:55 pm

Marjane da li zivina koju vakcinises,tog dana malo klone pokunji se,nije vesela pa vec sutra dan bude sve uredu...
i kolika je starost zivine koju prvi put vakcinises...hvala pozzzzz....
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Vakcinacija ukrasne zivine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija ukrasne zivine   Vakcinacija ukrasne zivine Icon_minitimeČet Okt 06, 2011 8:45 pm

Izvini Dalibore!Tek sad sam video pitanje Embarassed
Što se tiče prvog pitanja -Zavisi od jedinke do jedinke ,ali adekvatno hranjena t.j.pre svega zdrava jedinka,kompletno izmitarena i u punoj formi nema nikakve probleme ni tokom prvog dana vakcinacije!
Drugo pitanje-Otprilike na pet ,šest meseci.
Nazad na vrh Ići dole
micko

micko


Broj poruka : 47
Datum upisa : 10.08.2010
Godina : 49
Lokacija : Sombor

Vakcinacija ukrasne zivine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija ukrasne zivine   Vakcinacija ukrasne zivine Icon_minitimeČet Okt 06, 2011 9:41 pm

Sve pohvale za tekst !
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Vakcinacija ukrasne zivine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija ukrasne zivine   Vakcinacija ukrasne zivine Icon_minitimePet Okt 07, 2011 1:35 am

hvala Marjane...pozzz...
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Vakcinacija ukrasne zivine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija ukrasne zivine   Vakcinacija ukrasne zivine Icon_minitimeSub Nov 19, 2011 1:10 pm

Ove godine nisam mogao da nadjem ni Polivirol ni Pestol vakcinu posto je u privatnim vet.stanicama i apotekama nema u prodaji vec samo u drzavnoj a kada su mi u drzavnoj apoteci rekli da mogu da je naruce i da je pitanje kad ce stici i da ce cena biti po jedinki sa njihovom aplikacijom za nase uslove enormno besmislena i kada sam se preracunao posto imam poprilicno zivine odlucio sam da isprobam nesto o cemu sam dobio savet u jednoj vet stanici.
normalno primenio sam ciscenje vermizolom a potom vakcinisao zivinu Gopavakom 0.5 kubika po jedinki pod kozu a posle mesec ipo dana uradio sam revakcinu zivina je to izuzetno podnela tako da cemo videti dalje...
Inace ovu vakcinu koriste pretezno golubari jer je sireg spektra delovanja,medjutim koga god sam pitao niko ne sprovodi revakcinu,ali sam ja ipak poslusao strucno lice i to da ovu vrstu vakcine treba praktikovati da se daje od septembra kada su hladniji dani....
Sto se tice zastite od spoljasnjih parazita izuzetno mi se dobro pokazalo sredstvo Avisan posebno kod cubaste i bradate zivine gde sam sa njegovim dejstvom izuzetno zadovoljan ...
Nazad na vrh Ići dole
budisic




Broj poruka : 6
Datum upisa : 24.11.2011

Vakcinacija ukrasne zivine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija ukrasne zivine   Vakcinacija ukrasne zivine Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 4:28 pm

Marjane svaka cast na clanku koji sam procitao ,imao bi pitanje za tebe da li si Polivirol i Pestol primenjivao na kanarincima ili sitnijim pticama ili znas nekog ko je tretirao svoje jato sa tim vakcinama,inace i sam uzgajam kanarince pa me zanima koliko je sigurno i kako dozirati na kanarincima
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Vakcinacija ukrasne zivine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija ukrasne zivine   Vakcinacija ukrasne zivine Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 6:59 pm

Polivirol i Pestol primenjujem isključivo za živinu (p.kokinkine , paunove...) i srpske visokoletače.

Kanarince nisam vakcinisao do sada ,mada nikoga i ne poznajem koji je to radio.
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Vakcinacija ukrasne zivine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija ukrasne zivine   Vakcinacija ukrasne zivine Icon_minitimePet Mar 29, 2013 11:44 pm

Kako se vrsi vakcinacija pilica i kojim sredstvom?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vakcinacija ukrasne zivine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vakcinacija ukrasne zivine   Vakcinacija ukrasne zivine Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vakcinacija ukrasne zivine
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Genetika kod ukrasne zivine
» vakcinacija papagaja
» Linkovi vezani za ukrasne koke
» Bolest zivine
» Ko sta gaji od zivine ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Preventiva-Vakcinacija-
Skoči na: