Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pismonoše

Ići dole 
+15
Milant
sale95
Zika
kosta1967
Alexandar
jigor
Petar
ZQKY
marconi
vlada nish
vecos
Milan Nis
srdjan vr
SrdjanKG
acko
19 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 7:28 pm

Pripala mi je ta čast da otvorim temu o ovoj rasi golubova, koju, btw, planiram da nabavim.
Nisam znao da ih ima i u crnoj boji.

Evo par fotki za početak...

Pismonoše NDID4

Pismonoše WvNlj
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 8:01 pm

Neznam koje pismonose planiras da gajis-takmicarske(sport) ili izlozbene! Za izlozbene neznam bas tacno u kojim su sve bojama dozvoljeni,ali sport pismonose mogu biti u svim bojama i nema nikakvih pravila vezanih za boju-ceni se samo let (mada su najzastupljeniji plavi i sl,a manje golubovi svetlijih boja zbog toga sto grabljivice lakse uocavaju svetlije golubove)! Konkretno crne sam vidjao i sport i izlozbene! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 9:06 pm

Prema onome sto vidim na fotkama ti bi gajio sportske postare ,mogu ti reci da u Vranju imas dobre takmicare!!!POZZ
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 9:24 pm

ne znam ni jednog, a uzeo bih par skroz crnih, skroz belih i plavih sa kaišima, mislio sam oglase iz ZOV-a da pogledam, mada ima na pijaci u bujanovcu za 200 din pismonoše, solidno deluju... možda uzmem jedan par od tih nepoznatog porekla....

bitno mi je da nozdrve ne budu preglomazne, kao na nekim fotkama koje sam video, ali to ne srećemo kod sportskih?
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 9:29 pm

Ne,sport pismonose nemaju preglomazne nozdrve! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 10:12 pm

Kao sto rece moj imenjak sport pismonose nemaju velike nozdrve.Medjutim sa 5-6godina starosti i njima nozdrve dolaze do izrazaja.Pismonose se ne kupuju na pijaci ali ako hoces da te uputim na neke odgajivace javi mi se na MEJL!!!
Nazad na vrh Ići dole
Milan Nis

Milan Nis


Broj poruka : 21
Datum upisa : 02.04.2010
Godina : 45
Lokacija : Niš

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 10:20 pm

koliko ja znam, veličina nozdrva nije toliko bitna... evo našo sam neke fotke, koje to i dokazuju. extremno velike nozdrve, a prvaci...

Pismonoše SleepyHollowAD

preuzeto sa www.sleepyhollowloft.com
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 11:06 pm

Nisam ja ni rekao da je bitna velicina nozdrva,bitan je samo let!!! Samo sam rekao da u principu manje nozdrve imaju sport nego izlozbeni,jer je Acko rekao da nece sa velikim nozdrvama! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimePet Apr 23, 2010 12:20 am

Da se i ja uključim malo u ovaj zanimljiv razgovor (veliki sam ljubitelj ovih golubova). Prije 5 godina natjecao sam se sa poštarima, nozdrve kakve god bile jako su važne samo u onom faktoru da pri velikim visinama i velikim oscilacijama tlaka "usisavaju" dovoljnu količinu kisika (inaće za kvalitetnog sportaša svi elementi na tijelu su vrlo važni, oko, krilo, perje, prsni mišići,...itd.) Što se tiće veličine nozdrve to jako ovisi o kojoj se liniji radi (jansen, mulemans,...)! Ja sam imao par starih mužjaka koji su imali izrazito velike nozdrve, ali to nije bio uvijet da su zbog njih bili bolji sportaši!
Inaće znao sam slati bijele poštare na natjecanje i nisu bili loši, jedino se slažem sa SrdjanKG da su lako uočljivi. Kako su jako dobri letači, pogotovo su jaki u naglim manevrima, grabljivice im ne predstavljaju problem ako su odmorni, ako je riječ o dugim stazama onda ih je bolje ne slati jer osim što su umorni- bodu u oko!
pozz
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimePet Apr 23, 2010 12:30 am

Pismonoše Moz-screenshot-7Ovo su slike bijelih pismonoša iz Hrvatske!

Pismonoše Picture1458
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimePet Apr 23, 2010 3:06 pm

super su ovi beli....

srdjane vr, a i ostali, znate li kako se kreću cene pismonoša?
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimePet Apr 23, 2010 3:24 pm

Prijatelju zavisi šta tražiš cene su raznolike od nekoloko desetina dinara do nekoliko miliona evra, pomenuo si da na pijaci ima i po 200 dinara ali sve je to mačka u džaku i gubljenje vremena, Srđan se već javio da ti pomogne sa nekim kontaktima pa vidi sa njim ili svrati na tekir forum gde imaš mnogo odgajivača i takmičara.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeUto Apr 27, 2010 8:44 pm

da, cene dosta variraju, ali, ovi mnogo skupi, iako su bolji, teško da su toliko puta bolji koliko puta su skuplji...
tako da ja uzedoh 4 od 200din, postaviću fotke da čujem vaše mišljenje...
inače dva su prstenovana, na jednom je oznaka yu2006 pa neki duži broj, na drugom je serb 2009, pa broj. prodavac mi reče da su iz Sombora.
problem je što su izgleda 3 m i jedna ž... tako da razmišljam o kupovini dve ženke.
pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeUto Apr 27, 2010 9:25 pm

Meni nije jasno da li tebi trebaju pismonose za takmicenje ili kao ljubimci ,ako mislis da se takmicis sa njima onda si pogresio u startu jer da su to dobri takmicarski golubovi oni bi bili kod svojih vlasnika i ne bi zavrsili na pijaci .Nije svaki pismonosa dobar pismonosa videces to kad pocnes da se takmicis .treba znati o kojo se liniji radi,kod nas se najvise radi sa ''Jansenima''jer je dokazno da su procentualno najbrzi ali im treba ubaciti i neke druge linije, kao sto su 'Mulemansi,Declack,Desmeti itd,na kraju zelim ti puno uspeha.POZ
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeUto Maj 18, 2010 12:19 pm

evo mojih pismonoša, dva sam pustio, a ovoj dvojici treba da nabavim ženke....

Pismonoše NY1cT

Pismonoše Wtb32
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeUto Maj 18, 2010 12:24 pm

srdjan vr ::
Meni nije jasno da li tebi trebaju pismonose za takmicenje ili kao ljubimci ,ako mislis da se takmicis sa njima onda si pogresio u startu jer da su to dobri takmicarski golubovi oni bi bili kod svojih vlasnika i ne bi zavrsili na pijaci .Nije svaki pismonosa dobar pismonosa videces to kad pocnes da se takmicis .treba znati o kojo se liniji radi,kod nas se najvise radi sa ''Jansenima''jer je dokazno da su procentualno najbrzi ali im treba ubaciti i neke druge linije, kao sto su 'Mulemansi,Declack,Desmeti itd,na kraju zelim ti puno uspeha.POZ

slažem se, mada ja sam amater i čisto kao ljubimce ih gajim, pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeČet Maj 27, 2010 10:26 pm

pustio sam na slobodu ovu dvojicu pismonoša pre 3-4 dana, pošto mi je dosadilo da ih držim zatvorene i rekoh ako se vrate čuvaću ih i dalje, i danas se ovaj plavi sa kaišima vratio... zaslužio je da mu nađem par...
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeČet Maj 27, 2010 11:50 pm

Pismonoše 1
Pismonoše 6
Pismonoše 2
Pismonoše 7
Pismonoše 10
Nazad na vrh Ići dole
Milan Nis

Milan Nis


Broj poruka : 21
Datum upisa : 02.04.2010
Godina : 45
Lokacija : Niš

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimePet Maj 28, 2010 8:18 am

acko ::
pustio sam na slobodu ovu dvojicu pismonoša pre 3-4 dana, pošto mi je dosadilo da ih držim zatvorene i rekoh ako se vrate čuvaću ih i dalje, i danas se ovaj plavi sa kaišima vratio... zaslužio je da mu nađem par...

nije taj zaslužio da mu nađeš par. taj je zaslužio da ga uništiš. posle nedelju dana, čuvanja on se nije vratio kući... dobrog pismonošu, i mesec dana da čuvaš, i posle mesec dana da ga pustiš, on će da ode kući, ako ga ne učiš, i ne nađeš mu par. sa pismonošama treba strljpljivo. prvo mesec dana volijera, sa pogledom, posle mesec dana, podvežeš im krila, tek toliko da mogu da dođu do krova, nikako da lete. ovako, ako ih samo pustiš posle nedelju dana, teško da će se koji vratiti Wink
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimePon Maj 31, 2010 8:40 pm

tako je milane potpuno si u pravu ,ja sam imao pismonosu od renomiranog odgajivaca iz Panceva nakon 14meseci se vratio u pancevu.
Nazad na vrh Ići dole
Milan Nis

Milan Nis


Broj poruka : 21
Datum upisa : 02.04.2010
Godina : 45
Lokacija : Niš

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimePon Maj 31, 2010 10:04 pm

meni je ženka otišla, posle skoro dve god. čuvanja u volijeri. i to izložbena, bela. imala je odličan pogled na krov i okolinu. nisam hteo da je puštam dok ne izvede mlade. posle skoro dve god, sad prvi put imam mlade od nje, ali nemam više nju. imo sam probleme oko izvođenja. od ustajanja sa jaja, preko izbacivanja jaja iz gnezda, pa neplodna jaja... more problema... pre jedno mesec dana, napokon je izvela mlade, i ja rešio da je pustim. imam nekoliko ružana, i neke obične pismonoše, koji su naučeni na krov. izašla je i nije se više vratila. podvezao sam joj samo po dva pera u krilu, i verovatno je neka grabljivica dohvatila, pošto nije mogla daleko da ode. u svakom slučaju, izlazi golubica na krov, diže glavu, gleda jedno po sata ka nebu, i odeeeeee. ostavi i mlade i mužjaka i mene Sad
mužjak je sad ostao bez krila. i kad podrastu, razmisliću, da li da ga puštam, ili samo da šeta po volijeri... što se mladih tiče, mužjak ih je sam očuvao, eno ih skakuću po kavezu, ali neće ni oni krov da mi vide, dok ne nabavim kasvetnu ženku za starca i dok za njih ne nađem par...
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 3:14 pm

neko će reći ta ženka je dobra pismonoška, a ja ću reći - loša majka....

nego, ako neko ima kvalitetnu plavu ženku za prodaju, kupio bih je....
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 3:32 pm

Poklonicu ti ja mladu zenku od prosle god. ali mi trenutno lezi na jajima od SVL-a.Pa ako hoces kasnije dok odhrani mlade,ionako kasnis za ovu god.da izvodis
pilice.
pozzzzz.....
Nazad na vrh Ići dole
acko




Broj poruka : 42
Datum upisa : 02.04.2010
Lokacija : Vranje

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 5:32 pm

hvala marconi druže, može, neka odhrani pa onda, a ako ti nije smaranje postavi fotku da je vidim....

inače, ja sam za onog goluba povratnika nabavio juče jednu ženku ali ružnjikava mnogo, planiram da je pustim, aj slikaću je ovih dana da čujem vaše mišljenje....
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 6:09 pm

Ma ima vec slika ,nego je tu ispala ocajna.To je ona ubodjena zenka na drugoj slici.Slikacu je ponovo da se lepse vidi i namesti,ovo je nesto bilo na brzinu,cak je i slika mutna.Inace njen otac je onaj muzjak na prvoj slici,a majka joj na trecoj slici,odmah ispod nje.
Ona mi je kao pile dosla prva,a pustani su odmah sa nekih 60km.Tada sam grdne pilice pogubio zahvaljujuci mom idiotizmu,a ona se ipak dokopala kuce kao piskavce.Postavicu jos slika svojih golubova a Boze zdravlje da ih vidis i uzivo.To su masine prijatelju moj.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pismonoše Empty
PočaljiNaslov: Re: Pismonoše   Pismonoše Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pismonoše
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» pismonoše boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi :: Letači-
Skoči na: