Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Leghorn...

Ići dole 
+19
ringeee
dusan dragan
JovanPodgorica
Raša 2
stevo.perisic
Milos-shomy
itan
Joks
SDnebojsa
Beca272
Александар
Marjan
Dragan-Opovo
bozidar prorocic
dalibor
Mirko
misko
Jovo13
zoranknez
23 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 6:30 pm

Leghorn !!!!
Leghorn vodi poreklo od italijanskih i španskih kokošaka koje su američki odgajivači ukrštali međusobno, a i sa drugim rasama, uz strogu selekciju-isključivo na nosivost.
Ova rasa kokošaka je tipičan predstavnik dobrih nosilja. To je najrasprostranjenija, najpoznatija i najbolja rasa za proizvodnju jaja na svetu. Postoje više sojeva (beli.žuti.crni.crveni itd.), Ali je beli soj najrašireniji i najcenjeniji.
Leghorn spada u lake, ranostasne rase.Mlada kokoška snese 250 jaja godišnje. Dvogodišnja kokoška snese preko 200 jaja godišnje,a rekordna nosivost preko 300 jaja. Jaja imaju bele ljuske, težine 60 grama. Kokoške se ne raskvocavaju i nose cele godine.
Glava je srednje veličine, kljun je žute boje kod svetlog Leghorna, a zatvorene boje kod tamnih sojeva Leghorna. Kresta je jednostavna, crvene boje, sa pet jasno izraženih zubaca. Kod petla je velika i uspravna. Kod kokoške je srednje veličine i povijena u stranu. Podušnjaci su beli, bademastog oblika. Podgušnjaci su intezivne crvene boje, kao l kresta, i dole fino zaobljeni. Ćelo telo iako srednjih dimenzija i lako, odaje čvrstu konstituciju. Noge su čvrste, srednje dužine, cevanice su gole, a noge su intezivne žute boje.

Leghorn... Leghorn
Nazad na vrh Ići dole
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Leghorn !!!!   Leghorn... Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 6:41 pm

Karakteristike Leghorna
Težina: petao 2 do 2,7 kg,
kokoška 1,7 do 2,2 kg
Veličina prstena: petao 18,
kokoška 16
Jaje za nasad: 55 g
Boja ljuske jajeta: bela

Leghorn... Leghorn1
Leghorn... 21leghornkd
bela
Leghorn... 21leghornpd
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeSre Apr 13, 2011 10:14 pm

Je l' ima neko leghorne?Kakve su nosilje u odnosu na italijanku?Je l' bas ocigledna razlika kao sto se prica ili je mala razlika?Cuo sam i da su im jaja dosta krupnija od italijankinih.


Poslednji izmenio Jovo13 dana Ned Nov 18, 2012 11:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
misko




Broj poruka : 47
Datum upisa : 19.11.2011
Godina : 49
Lokacija : despotovac

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimePet Dec 09, 2011 8:52 pm

iz mog iskustva bolje su nosilje od talijanje
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeSub Dec 10, 2011 9:50 am

Jos samo negde da ih nadjem,u mojoj okolini niko nema,a inace ih u Srbiji nesto nema Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Mirko

Mirko


Broj poruka : 26
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 58
Lokacija : Beograd

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeUto Dec 20, 2011 3:16 pm

18.12.2011 bilo ih je na berzi u Obrenovcu. Kako razlikovati belog italijana i leghorna?
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeUto Dec 20, 2011 8:41 pm

jednostavno po obliku tela,leghorn ima vise srpasta ledja i uzdignutiji rep,dok je kod talijana rep polozeniji i ledja ravnija,pogledaj poslednju sliku petla Leghorna sto je ovde postavljena mislim da ce ti biti jasnije...
Nazad na vrh Ići dole
Mirko

Mirko


Broj poruka : 26
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 58
Lokacija : Beograd

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeSre Dec 21, 2011 7:14 pm

Hvala uporedjivao sam slike i ukapirao.
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 5:34 pm

uzgaja li neko trenutno leghorna da malo razmijenimo iskustva o toj rasi
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 12:21 am

Poz drustvo, jesam nov na forumu, no gajim rasnu zivinu godinama
Imam Leghorna vec 3 godine i to Americkog. Nemacki soj sam imao do prosle godine,no unistio sam ga samo zbog koka,koje su nosile enormno veliak jaja, posle toga krvarile i morao da ih iskljucim iz zapata. Americki soj mi se pokayao mnogo boljim. Trenutno imam 6 koka i petla. Mada imam i 2 petla viska,koje mi je zao da zakoljem... lepi su i u tipu
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeSub Feb 04, 2012 12:56 am

Pozdrav Dragane,ako mozes malo detaljnije da nam opises kakvo je tvoje iskustvo sa njima,kakve su nosilje,koja je krupnoca jaja kod Americkog tipa i ostalo,posto niko do sada nije pisao o licnom iskustvu i ne znam zasto su tako slabo zastupljene Wink

p.s. nadam se da cemo saradjivati na prolece.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeSub Feb 04, 2012 5:57 pm

Moje lično sikustvo sa Američkim sojem je mnogo bolje nego sa nemačkim.( razlog mog nedržanja Nemaca, je malo veca kresta koja često pada i preko oka i velika krupnoća jaja,koja pocepa koki kloaku i krvare..).Američki soj je u tom pogledu bolji,jaja su malo sitnija ( 60-65 g),ujednačena više ovalna nego špicasta,i mlečno bele boje ljuske, koja je prilično tanka,te nije poroblem kod izleganja pilića.Petlovi su lepo operjani i veoma agresivni,polni dimorfizam je veoma izražen.Samo ima jedna mana. Recimo od 43 pileta koja sam izveo dobio sam samo 6 koka, ostalo su bili sve petlići.Te ove ogodine krecem u sezonu sa samo 6 mladih koka.To je dovoljno jer nose i sada na ovoj temperaturi.Prosle godine nisu prekidale sa nosenjem 7 meseci. Mitarile su se tacno 24 dana, i tada nisu nosile.
Jovo ako te bilo šta konkretno zanima pitaj..stojim na raspolaganju
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeSub Feb 04, 2012 8:26 pm

A ja sam mislio da imam mnogo petlova jer mi je od 15 italijanki bilo samo 3 kokice,ne znam sta bih radio da sam tolike petlove imao Shocked Medjutim mislim da to nema veze sa rasom vec se to prosto desi,moze se desiti i kod drugih rasa a inace je ove godine bio neverovatno veliki broj petlova.
Za Americki soj kazes da nose jaja mase 60,65 grama sto znaci da su jaja odlicne krupnoce za tako malu kokosku,u sustini slicno kao moje jarebicaste italijanke,pa sam se zapitao koje su velicine bila jaja od tih Nemackih,verovatno preko 70 grama.
Moje italijanke isto nose,mada su neke sada prestale,ne krivim ih jer je stvarno prehladno.A primetio sam da se italijanke veoma brzo izmitare i krenu opet da nose,a posto su slicne sa leghornima vidim da su se tvoje jos krace mitarile i to je jos jedna veoma bitna osobina.
Kad budes mogao da saljes pp kontaktiracu te pa cemo se dogovoriti jer sam i ove godine hteo da nabavim leghorne ali nigde nisam nasao,nesto nisu zastupljeni,a odlicne su nosilje.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 5:38 pm

u pravu si, meni su veoma lepe, zadovoljan sam sa njima i naravno ostalo sam da ih gajim, mada me intrigiraju italijanke i to srebrne..Nije problem Jovo, ostajemo u kontaktu. Ovo vreme je bas jako hladno, iako su moje koke zatvorene,primecujem da petlovi reaguju ( krestom) na ovu hladnocu.
Za svako pitanje koje imas stojim na raspolaganju
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimePon Feb 06, 2012 11:00 pm

dragne zaista lijepo pises na forumu svaki vas komentar je odlican mene intresuje,da li je kod nas zastupljen taj njemacki soj lehorki jer kako vidim em su odlicne nosilje sto je za lehorku poznato em sto nose tako krupna jaja sto je zaista rijetko
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 12:18 am

Pozdrav Božo. Hvala na komentaru. Na tvoje pitanje o Nemačkom soju.. da, ima ga poznajem jednog zaista izvanrednog odgajivaca upravo Nemica iz Leskovca.Ja lično sam od njih odustao iz 2 razloga.
1. Od piladi uglavnom bude visše petlova i do skoro duplo od izvedenih piladi.
2. I pored tak omalog broja koka, koje odhranis i pipremis za nosenje, zbog krupnoće jaja dovoljno je samo da ti 2-3 stradaju u veoma velikom si gubitku..
Zato sam se odlučio na Amerikanke, i vec 3 godine nemam problem, bar ne takve vrste.
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 9:44 am

hvala ti dragane jako je lijepo citati kada neko tako opsirno pise volio bih da svi odgajivaci ako mogu budu ovako detaljni u svojim iskustvima a i ja cu svoje poruke pisati detaljnije i na taj nacin pomoci svima koliko mogu mene je odusevio rtvoj stav vezano za njemacki soj ako imas neke fotke ubaci na forum da svi zivinari uzivaju u tvojim iskustvima
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeČet Feb 09, 2012 10:15 am

Bozo, jesi li uspeo da uspostavis kontakt za Leghorn?
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeČet Feb 09, 2012 11:07 am

jesam hvala ti na ljubaznosti moj brat od tetke je sve dogovorio z apocetak marta imao sam sada velikih problema sa izvodjenjem nekih mojih pilica nisam vidio d aovdje ima tema vezanih za izvodjenje pilica
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimePet Feb 10, 2012 12:13 am

Kakav si problem imao, reci,mozda ima pomoci...
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimePet Feb 10, 2012 12:25 am

bozidar prorocic ::
jesam hvala ti na ljubaznosti moj brat od tetke je sve dogovorio z apocetak marta imao sam sada velikih problema sa izvodjenjem nekih mojih pilica nisam vidio d aovdje ima tema vezanih za izvodjenje pilica
Naravno da postoje teme i to njih nekoliko!
- Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA ,
- Ležanje pilića prirodnim putem,
- Jaja za inkubaciju.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 1:56 pm

Evo neke slicice leghorna.Malo je petlu promrzla kresta iako je bio u zatvorenom.. vec ga prolazi,aktivan je .Leghorn... 4p73ie9d73qw3hz7ak8vLeghorn... Ye6ecvkevhvf0v9yukul
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 2:13 pm

Dragane bas su ti lepi leghorni,petlu ce kresta da se oporavi pa ce biti jos lepsi Wink
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 2:43 pm

Hvala Jovo.. nadam se da hoce, bila je jos gora,tretirao sam mu je u i dalje je mazem... Mada lepo peva i gazi..
Nazad na vrh Ići dole
Александар




Broj poruka : 38
Datum upisa : 21.02.2012
Lokacija : Бежанија - Срем

Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitimeUto Feb 21, 2012 12:38 pm

Легхорн са фотографија не личи на Амерички тип. Кокошке више личе на Енглески тип. Бар реп личи.Не пишем то са намером да некога увредим , на страним сајтовима ћемо видети фотографије које показују колика је то разлика у изгледу.
Немачки тип ? Постоје Амерички , Холандски и Енглески тип . Какав је то ''Немачки '' Легхорн ?
Кум и ја имамо 65 ком. који личе на Амерички тип .
Код нас ( у Србији )је све још увек нејасно и неозбиљно када су у питању озбиљни одгајивачи.
Ја већ 6 месеци трагам за правим Американцем или Холандским типом Легхорна. Нисам до сада нашао одговарајући квалитет.Надам се да грешим , и да ће се неко ко има добру Легхорн живину јавити.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Leghorn... Empty
PočaljiNaslov: Re: Leghorn...   Leghorn... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Leghorn...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Krupne rase zivine-
Skoči na: