Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Belgiski Bradati Bantam

Ići dole 
+3
petar011
Toni
nikola93
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimePet Jun 25, 2010 10:56 pm

Belgiski bradati Bantam


Belgiski Bradati Bantam 15995103_125x125



Nazad na vrh Ići dole
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimePet Jun 25, 2010 10:59 pm

Belgiski Bradati Bantam Silporc
Belgiski Bradati Bantam 428765218_2fea811088
Nazad na vrh Ići dole
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimePet Jun 25, 2010 11:13 pm

Belgiski Bradati Bantam BestBelgianUK
Belgiski Bradati Bantam Belgian_d_uccle-15659-18055
Nazad na vrh Ići dole
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimePet Jun 25, 2010 11:15 pm

Na početku 20. veka Mišel van Gelder, koji je živeo u maloj opštini Uccle na jugo-istočno od Brisela, počela svoj doprinos ovoj zbirci bantams.On je želeo da pasmine pokrenuli Minijaturna sa nižim držanje i kompaktno kućište od dostupnih pokrenuli bantams. Nove rase je takođe morala da ima prilično bradu. Većina autora Pretpostavljam da van Gelder počeo sa holandskim pokrenuli Sabelpoot i Antverpen bradati Bantam. Mi ne znamo to je sigurno.Pored obrasca je veliki objekat uzgoja, van Gelder imali dovoljno vremena da posete mnoge velike engleski i nemački jezik pokazuje živine. Promene su visoki da je kupio svoj početni materijal ovde. Kako je to uradio, i dalje pitanje, ali je uspeo da odgoji Barbu d'Uccle.Od godine 1905 pa nadalje primerci ove rase su pokazali.U Belgiji je poznat ovaj pas plašljiv popularnost. U stranim zemljama su veoma retke, zbog nacionalne konkurentne rasa. Nažalost, rasa je sada postala veoma retka u matične zemlje, takođe.Ako pogledamo na slici idealnog Barbu d'Uccle kritički, mi ćemo videti da rasa ne razlikuje od jako Barbu d'Anvers. Razlika je booted noge i jednim češljem za Barbu d'Uccle. Vrlo dobar Barbu Slonovače Uccle mora imati nizak položaj, kratak, ali dobro razvijen vrat i prilično otvoreni rep-perjanice. Rep ne sme biti preširoka i da trougao na penis, kao i na kokoš.Veliki rep srpovi ne bi trebalo da bude predug, kao Barbu d'Anvers, i ne mogu savijati i da do kraja prilično oštar. Ove karakteristike se teško achief na mladi pijetao. Sa ovim životinjama rast srpovi je često veoma brzo. Stariji slavine pokazuju bolje rep i te životinje uopšteno pokazuju nešto bolje tipa. Sudeći mladih životinja to je da treba imati na umu.Masa petlica je 700 - 800 grama. A kokice težine oko 550 grama.Osim toga, Barbu d'Uccle mora da ima mali jednim češljem sa vrlo velikim šiljcima. Puna tripartitne bradu i ide uz standardne opreme ove Bantam.Zbog nedostatka vitalnosti i nedostatka uzgoj životinja u nekim boji bilo je ukrštanja sa holandskim Sabelpoot pokrenuli Bantam.
Boja Barbu d'Uccle su:
- Porcelan i millefleur ; Crna ; Bela ; Kukavica
U teoriji imamo i prepelica-sorti. Unfortumateli, ova boja je veoma retka. Ova boja je jedini ovlašćeni u Belgiji. On pokazuje u Holandiji najčešće boje su crna, porcelaine i millefleur. d'Uccle su veoma tiha životinje intimni karakter. Ponekad slavine mogu dati neke probleme u sezone parenja napadajući ljudi. Najljepše životinje su često one koje rade ovo pokazuje perti i izazovan lik smo hteli da vidite na ovoj pasmini. U grupi tih pilića su veoma tolerantni. Zato je moguće da se kuća nekoliko odrastao slavine i nosilja u jednom olovkom. Slavine ne idite dalje od nekoliko manjih okršaja.Disadventage ove rase je da su životinje koriste za živinu pokazuje potrebna dodatna nega. Najugroženijim deo životinje su perje na nogama. Pogotovo perje na millefleur boje životinje je jednostavno prekinuti. Sudije zadržati ovu opciju u vidu, ali je na početku sezone prikazuje lepo i dobro razvijena perje na nogama su hteli.Da biste to sprečili stanovanje pokrenuli živine mora da se menja na takav način da perje na nogama ne može da dotakne zid od pera i pokrenuti. Kao što je leglo da je najbolje da koristite iseckane slame ili vrlo fini drveni čips.Barbu d'Uccle koke nisu odlične slojeva. U proleće i u prvim mesecima letnje 4 ot 5 jaja nedeljno po kokoš nisu izuzetna. Takođe broodiness je prisutan kod ove rase. Većina sklon razmišljanju koke može da obradi do 9 jaja dobro i da podigne potomstvo vrlo dobro.Barbu d'Uccle, kao i njena sestra Barbu Slonovače Everberg su vrlo osetljive na Marek bolesti.
Nazad na vrh Ići dole
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimePet Jun 25, 2010 11:31 pm

Belgiski Bradati Bantam Belgian_d_uccle-4828-520974
Nazad na vrh Ići dole
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimePet Jun 25, 2010 11:38 pm

Belgiski Bradati Bantam MilleFleure01Belgiski Bradati Bantam 01Belgiski Bradati Bantam 03Belgiski Bradati Bantam 01Belgiski Bradati Bantam 02
Nazad na vrh Ići dole
Toni




Broj poruka : 8
Datum upisa : 24.10.2010
Lokacija : Svilajnac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimePon Okt 25, 2010 6:23 pm

nikola druze koke su ti prelepe ali izgleda da kod nas ima veoma malo ogaivaca ove rase:)
pozdrav. toni
Nazad na vrh Ići dole
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeUto Okt 26, 2010 12:02 pm

pa ja mislim da ih u srbiji i nema jer ima mnogo ljudi koji nisu culi za ovu rasu
Nazad na vrh Ići dole
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeUto Feb 01, 2011 4:05 pm

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc00296i.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeUto Feb 01, 2011 4:08 pm

Belgiski Bradati Bantam Dsc00296i.th
Belgiski Bradati Bantam Dsc00027mvf.th
Belgiski Bradati Bantam Dsc00026qr.th
Belgiski Bradati Bantam Dsc00024uu.th
Belgiski Bradati Bantam Dsc00023rm.th
Belgiski Bradati Bantam Bestbelgianuk.th
Belgiski Bradati Bantam Az5e8urtu.th
Belgiski Bradati Bantam Asfcgvhb.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010042.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010041.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010040.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010039.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010038.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010037.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010036.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010035.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010034.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010033.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010032.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010031.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010031.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010030.th
Belgiski Bradati Bantam 25122010030.th
Nazad na vrh Ići dole
petar011

petar011


Broj poruka : 12
Datum upisa : 08.02.2011
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 9:43 pm

pozdrav svima a posebno Nikoli
nazalost nisam znao za ovaj forum do donas
malo sam posecivao svijet-ljubimaca.com/forum hrvatski i nas svetptica.forumsr.net koji nazalost ima malo registrovanih i slabu posetu... bar se meni cini
nego da predjem na stvar ja imam barbu d'uccle od jaja sto sam doneo iz belgije prosle godine... imam 7 komada 3 petla Mille Fleur i jednu koku, 2 crne koke i jednu lavander
pretpostavljam da su ovi sa poslednje poruke tvoji... mislim nadam se da jesu... nadao sam se da dobijem porcelan boju ali moram da pricekam mozda ove godine
Nazad na vrh Ići dole
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 11:17 pm

pa i ja sam ih doneo iz belgije prosle godine negde ok 10 ili 12 jajeta od toga mi se ispile samo 9 jeno pile mi je imalo krive noge tako da su ga oni sami odbacili i od tih 8 sam dobio jednog pevca i 7 koke
pa od njih ispilim negde oko 30 komada i napravim neku malu selekciju i sad sam ostavio jos jeno jato za priplod od 9 komada i isto 1 petlic i 8 koka a i stize mi jedan petlic koji ce da sluzi kao zamena za ova dva petla a od melle flreur se mogu dobiti i porculan pilici a i cisto beli kao sto mozes videti na slici jesu male ali sta da se radi !!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
petar011

petar011


Broj poruka : 12
Datum upisa : 08.02.2011
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 11:42 pm

ti si bas dobro prosao... ja sam u martu 2010 ako se secas jedne ledene nedelje bio u belgiji i samim cudom nasao kontakt nekoga ko mi je od svih iz tog sela sakupio 36 jaja... mada je rekao da zbog hladnoce nece biti nista... to sam upakovau u kofer pa na avion... pa inkubator koji se pokvari pa jaja ispod sijalice par sati dok sam nasao zamenu... izleze se 12, dva odmah uginu, jedan sa krivim kljunom dosta kasnije kada je kljun sasvim otisao u stranu a ja nisam mogao da ga negujem i jedan se izgleda negde otrovao te ostane 8... jedan od njih je mesanac a 7 sam vec opisao. izlegli su se za uskrs i nisu do sada jos proneli... kako si ti uspeo vec da izvuces novu generaciju... nadam se da se nesto razmenimo kasnije
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 2:15 pm


Koliko ja znam millefleur - porcelaine-gold-porzellanfarbig je jedna te ista boja. Ima jos i citron-porcelan, srebrni-porcelan...
Nikola, koke u gold porcelan su ti vrlo dobre! I jedan petlic mi sa bas svidja.
Pozzz...
Nazad na vrh Ići dole
petar011

petar011


Broj poruka : 12
Datum upisa : 08.02.2011
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 8:42 pm

http://www.feathersite.com/Poultry/CGK/Millies/BRKMilleFleur.html

na ovom sajtu ima lepih slika i objasnjenje boja
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 9:27 am

Vi mislite na isabel porculan, zato sam pomesao.
Petre jesu jaja prolazila kroz rentgen na aerodromu? Jer ako jesu moguce da se zbog zracenja kod zivotinja desavaju ti simptomi koje ti imas.
Bilo je slucajeva da se uzmu jaja federfista u gold porculan boji, a nakon prolaska kroz rentgen izadju pilici u zutoj sa belim tackama.
Cudno ali istinito.
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

sasar_le


Broj poruka : 178
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Leskovac, SRB 10 50

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 9:40 am

http://www.ukkelsebaardkriel.be/, interesantna stranica..
Nazad na vrh Ići dole
petar011

petar011


Broj poruka : 12
Datum upisa : 08.02.2011
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 7:15 pm

jaja su morala u prtljag koji se cekirao znaci kroz rentgen... nisu dali u rucni prtljag... sada cekam da pronesu pa da vidim da su ovi sto su ostali ispravni, izgledaju zdravo i veselo i nevidjeno su pitomi
o njima pisu da su najpitomiji medju patuljastom zivinom... ciji su petlici po pravilu malo drcniji sto nekada nije prijatno pogotovo za decu... ovi su u tom smislu bas za svako dvoriste i pri tome krecu se u relativno malom krugu... kod mene im je ponudjen veliki plac a oni samo krug oko kuce

Nikola poslao sam ti poruku na skype ako mozes da je vidis jer si bio offline
u utorak popodne-predvece prolazim kroz krusevac
Pozdrav Petar
Nazad na vrh Ići dole
petar011

petar011


Broj poruka : 12
Datum upisa : 08.02.2011
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 10:25 pm

Evo nekoliko reci tj prevod uz par komentara...

Barbu d’Uccle – ili bradati iz Uccle (mesto u Belgiji gde je rasa nastala) karakteriše obilje perja i lepo ponašanje (neuobičajeno pitomi i druželjubivi – moje iskustvo). Vrat kratak ali dobro razvijen. Perje na vratu (griva? Da li imamo reč za taj deo perja) kod petlova je izrazito gusto a pera su zaobljena i zakrivljena tako da formiraju loptast oblik – “kuglu”. “Griva” treba da je tako razvijena da pokriva leđa i pruza se dosta unazad (do sedalnog dela). Kod koka perje vrata je konveksno (upolje) zaobljeno i izgleda kao da formira grivu (kod mojih izgleda kao da je dugačko perje blago zalizano u nazad tj uz lepo sačuvanu oblinu i sreće se na zadnjoj sredini vrata formirajući blagi talas). Perje brade (ispod kljuna) je značajno razvijeno i u obliku portikle usmereno nadole i unazad. Kožice ispod kljuna su zakržljale tako da se skoro ne vide i ne narušavaju perjani izgled brade i cele glave. Kod oba pola krila su blago nadole. Nadkolena pera su duga i pružaju se unazad prateći liniju krila –skoro dodiruju tlo. Perje na nogama treba da je što bogatije. Držanje tela je je relativno nisko (kao u polu čučnju) ali su grudi istaknute i rep koji se uzdiže skoro pod pravim uglom u odnosu na leđa. Držanje kod koka je sa manje iybačenim grudima i rep je malo niži tj uspravan ali blago prema nazad. Rep treba da bude otvoren ne previše širok i da ima oblik trougla. Najduža repna pera (tzv. srpasta) ne treba da su duga, ne treba da se savijaju unazad već da se završe oštro.Belgiski Bradati Bantam 100_2823
Nazad na vrh Ići dole
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimePet Feb 18, 2011 12:34 pm

svaka ti cast eto standarda xaxaxaxax ekstra
Nazad na vrh Ići dole
Bojan_ManUtd

Bojan_ManUtd


Broj poruka : 23
Datum upisa : 06.04.2011
Godina : 41
Lokacija : Uzice

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeČet Apr 07, 2011 8:28 am

Pozdrav drugari. Skoro saznao za ovaj forum ali je extra stvar. Interesuju me ove koke, da li neko zna gde ima da se nabave. Imao sam ih pre 3-4 godine ali sam morao da ih poklonim zbog nedostatka prostora. Imao sam pevca i dve koke, i posle 3 meseca izlegao sam 9 pilica, i od toga mi je macka uhvatila 1 a ostale sam poklonio prijateljima. Danas niko nije uspeo da odgaji te kokice. Da li neko zna gde ih ima nabavio bih.
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
petar011

petar011


Broj poruka : 12
Datum upisa : 08.02.2011
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeUto Jan 31, 2012 9:37 pm

Tek da ozivim temu obzirom da duze vreme nema aktivnosti. Nikola je nazalost prestao da drzi ove koke ali nisu izgubljene vec su sada sa nekoliko mojih u jednom znacajno velikom jatu. Ima dosta prostora za probir pa se nadam da ove godine se izleze nesto kvalitetno i da se pojavi negde na izlozbama. Koke su zaista prelepe i steta je da ih nasi odgajivaci i ljubitelji zivine ne vide kada su vec tu kod nas... okolina Beograda. Pa ako interesa bude donecemo pojacanje iz Belgije odakle i poticu.
Nazad na vrh Ići dole
nikola93

nikola93


Broj poruka : 30
Datum upisa : 16.04.2010
Lokacija : krusevac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 10:29 pm

super je to petre samo nastavi pa da ih vidimo na nekom sajmu Smile
Nazad na vrh Ići dole
talle




Broj poruka : 3
Datum upisa : 12.09.2011
Godina : 57
Lokacija : velika drenova

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimePet Feb 03, 2012 9:21 am

Ekstra su ovi bradati bantami.

Žao mi sto je moj komsija nikola odustao.


Poslednji izmenio marjan pirot dana Pet Feb 03, 2012 10:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Oglas nije dozvoljeno postavljati bez odobrenja administratora!)
Nazad na vrh Ići dole
markos87




Broj poruka : 20
Datum upisa : 17.06.2011
Godina : 36
Lokacija : Aleksinac

Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitimeSub Feb 11, 2012 10:40 pm

Neke novije slike? Extra je ova rasa, deluje bas egzoticno. Uskoro planiram da i nju uvrstim u svoju malu, pocetnicku kolekciju Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Belgiski Bradati Bantam Empty
PočaljiNaslov: Re: Belgiski Bradati Bantam   Belgiski Bradati Bantam Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Belgiski Bradati Bantam
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Bantam.....
» Pinkeon Bantam
» Antverpen bradati...
» Belgijski Bradati Vatermael
» Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Patuljasta zivina-
Skoči na: