Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Citati o pticama

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Citati o pticama Empty
PočaljiNaslov: Citati o pticama   Citati o pticama Icon_minitimeSub Jul 17, 2010 4:52 pm

"Jednom mi je na trenutak vrabac sleteo na rame, dok sam okopavao svoju seosku baštu, i tada sam se osetio počasvovan više nego bilo kojom epoletom koju bih mogao nositi."
Henry David Thoreau, esejista i praktični filozof, autor poznatog eseja "Građanska neposlušnost"[1849]

"Da bi saznao kakvog su ukusa višenje i jagode, čovek treba da pita decu i ptice."
J.W. Gete

"Ti žustri mali leteći muzičari, koji neumorno pevuše svoje neobične pesme kojima ih je priroda opremila, kojima samo mogu postideti ljudsku umetnost."
Izaak Walton, engleski biograf i književnik

"Bog je drveće napravio iz ljubavi prema pticama, a čovek je iz ljubavi prema pticama izmislio kaveze."
Žak Deval, Afin de vivre bel et bien

"Nema veće razlike između čoveka i ptica od načina na koji ptice umeju da grade a da istovremeno ostave krajolik onakav kakav je bio pre njih."
Robert Lind, Plavi lav i drugi eseji

"Rajska ptica dolazi samo ruci koja je ne pokušava zarobiti."
John Berry

Nada je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna.
Rabindranat Tagora [1861-1941, Indijski pesnik, dramaturg i esejista, dobio Nobelovu nagradu za književnost 1913]

"Nikada nisam video divlje stvorenje koje se samosažaljeva. Mala ptica će pasti smrznuta sa grane a da nikada nije osetila samosažaljenje."
D.H. Lawrence [Britanski književnik, 1885-1930]

"Budi kao ptica koja praveći kratku pauzu u letu, oseti tanke grančice ispod sebe, i nastavi dalje peva, znajući da ima krila."
Viktor Igo

"Mudra stara sova sedela je na hrastu; što je više gledala, manje je pričala; što je manje pričala više je čula; Zašto i mi nismo više nalik ovoj staroj ptici?"
Edward H.

"Draža mi je bašta zbog puno ptica u njoj nego zbog kupina i višanja koje u njoj rastu. Iskreno govoreći, često im dajem voće za njihovu pesmu."
Joseph Addison, engleski esejista i pesnik

"Iskreno vam zahvaljujem na donošenju ptice rugalice [na Američki kontinent, prim. prev.] Učite svoju decu da je poštuju kao uzvišeno biće u telu ptice, ili kao biće koje će ih napasti ako naude njoj ili njenim jajima."
Tomas Džeferson, pisac većeg dela Deklaracije o nezavisnosti, i prvi predsednik Sjedinjenih Američkih Država

"Ptica u ruci znači sigurnost mada ptica na slobodi može značiti pesmu."
Bret Harte, književnik, 1836-1902

"Na vrhu visokog četinara je živeo mužjak koji je iz sveg srca pevao svakog jutra tokom sezone parenja. Prošle nedelje drvo je posečeno. Nema više ptice i njegove pesme. Ne mogu da vrednujem u novcu ni drvo niti pticu ili njenu pesmu. Ipak, sigurna sam da smo i ja i ceo komšiluk pretrpeli gubitak. Gubitak koji se ne može izračunati."
Jacquelyn Hiller

"Ptice lete iznad duge, zašto onda, o, zašto ne mogu i ja? Ako male srećne plave ptice lete iznad duge, zašto ne mogu i ja?"
Lyman Frank Baum, pisac, autor Čarobnjaka iz Oza

Idealan letni dan je kada sunce sija, vetrić pirka, ptice pevaju a kosilica za travu leži pokvarena.
James Dent

Voli sve što je stvorio Bog, sve zajedno i svako pojedinačno zrno peska. Voli svaki list i svaki zrak sunca. Voli zveri i ptice, voli biljke, voli svaki delić. Ako budeš voleo svaki delić shvatićeš misteriju celine koja počiva u Bogu.
F.M. Dostojevski

Vernik je ptica u kavezu, a slobodni um orao koji svojim neumornim krilom seče oblake.
Robert Grin Ingersoll [Američki državnik i govornik, poznat po svom izuzetnom obrazovanju i odbrani ateizma, 1833-1899]

Šta je radost?
Radost je ptica
koju svi želimo da uhvatimo
Ista ptica koju
svi volimo da gledamo dok leti.
Sri Chinmoy, duhovni guru

Čini mi se, umesto da odem da pucam u ptice, da bi bilo bolje da odem i pucam u one koji pucaju u ptice.
Paul Watson

Bili smo iznenađeni koliko verno je kukavica imitirala sat iako naravno nikada ranije nije čula zvuk sata.
Mark Tven

Počeo sam da imitram papagaja, što je neobično pošto bi papagaj trebao da imitira nas. Preuzimajući inicijativu vi papagaju ne ostavljate ništa drugo nego da bude ono što on stvarno jeste, što opet potvrđuje tezu da je napad često najbolja odbrana.
Piter Justinov, engleski glumac, režiser, književnik i humanitarac

Čim se dete počne pitati šta je vrabac a šta svraka, ono više ne vidi ptice niti čuje njihovu pesmu.
Eric Berne

Shvatio sam da ukoliko bih morao da biram da bih se pre odlučio za ptice nego za avione.
Čarls Lindbergh [1902 - 1974], u svom poslednjem intervjuu, 1974
Lindberg je prvi avijatičar koji je preletio Atlantik.

I sam pojam ptice je simbol i inspiracija za pesnika. Ptice kao da su na vrhu lestvice, toliko jake i pune života...Prelepe lutalice, nadarene svom postojećom lepotom, domaćini svih predela koje ne znaju za granice. Koliko je samo ljudskih želja ostvareno u njihovom slobodnom, vikendaškom životu - a koliko je tek nadahnuća za pesnika u njihovom letu i pesmi!

John Burroughs [1837 - 1921], Ptice i pesnici, 1887
Burrought je bio esejista i prirodnjak.

Znam samo za jednu pticu koja govori - papagaja, a on ne leti baš visoko.
Wilbur Rajt [1867 - 1912],odbijajući da drži govor 1908
Wilbur je jedan od braće Wright koji su prvi napravili funkcionalan i upravljiv avion

Ja sam mladost, ja sam radost, ja sam ptić koji se tek izlegao iz jajeta.
Džejms Matju Beri [1860-1937, Škotski književnik, autor Petra Pana]

preuzeto sa neta
Nazad na vrh Ići dole
DjordjeW

DjordjeW


Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.04.2015
Godina : 21
Lokacija : Šabac

Citati o pticama Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati o pticama   Citati o pticama Icon_minitimePon Apr 13, 2015 8:59 pm

… Prema jednoj legendi postoji ptica koja peva samo jednom u svom zivotu, lepse nego bilo koji drugi stvor na ovoj Zemlji. Od trenutka kad napusti gnezdo ta ptica trazi trnovito drvo i nema mira dok ga ne nadje. Uvuce se medju njegove isprepletene grane i pevajuci, nabode svoje telo na najduzi, najostriji trn. Dok umire, njen bol prerasta u pesmu daleko lepsu od pesme slavuja ili seve. Cena te predivne pesme je zivot, ali citav svet zastaje da slusa, a Bog na nebu se osmehuje. Jer ono najbolje sto postoji, moze se dobiti samo po cenu velike boli.. ili bar tako legenda kaze…
Ptice umiru pevajuci, Kolin Mekalou
Nazad na vrh Ići dole
 
Citati o pticama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Informacije o pticama
» Priče o pticama
» Postupak sa uginulim pticama
» problem sa mladim pticama
»  Koju hranu dajete svojim pticama?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Zabava-
Skoči na: