Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Buve i ptice

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Buve i ptice Empty
PočaljiNaslov: Buve i ptice   Buve i ptice Icon_minitimeSub Sep 11, 2010 7:02 pm

Pre neki dan bio sam u poseti prijatelja koji ima dvornu volijeru, ali i macku sa 5 macicima u dvoristu. Primetio sam da macke imaju dosta buva, a kako se muvaju stalno oko volijere, zanima me dali su te buve (koje imaju pse i macke) opasne za ptice?
Pozdrav svima!!
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Buve i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Buve i ptice   Buve i ptice Icon_minitimeSub Mar 05, 2011 12:45 pm

Ivica ::
Pre neki dan bio sam u poseti prijatelja koji ima dvornu volijeru, ali i macku sa 5 macicima u dvoristu. Primetio sam da macke imaju dosta buva, a kako se muvaju stalno oko volijere, zanima me dali su te buve (koje imaju pse i macke) opasne za ptice?
Pozdrav svima!!


Ivice .... buve psa, macke, se same posebno razlikuju jedo od drugih i samim tim buva koja napada macku nece preci na psa ili obrnuto a jos manje na pticu . Ovo sam saznala u veterinarskoj ambulanti posto ja takodje imam psa koji boravi u celom dvoristu pritom imam i zeca koji bukvalno zivi sa psom cak i spavaju u istoj kucici . E sada posto su se godisnja doba dosta i drasticno klimatski dosta izmenila i samim tim izmenila i sama bica poput buva , nikad se nezna sta moze da se desi .
Za tvog prijatelja bi naj bolje bilo da macke sredi da i one same nepati jer nesmemo zaboraviti da se buve hrane krvlju . samim tim cinom ce svojim ljubimcima osigurati lepsi i bolji i zdraviji zivot , a pored svega i ostalim clanovima svog dvorista , pa cak i svojoj porodici .
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Buve i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Buve i ptice   Buve i ptice Icon_minitimeSub Mar 05, 2011 1:43 pm

Rea je napisala:
E sada posto su se godisnja doba dosta i drasticno klimatski dosta izmenila i samim tim izmenila i sama bica poput buva , nikad se nezna sta moze da se desi .
Iz mojeg iskustva ovo odgovara istini.
Kad je u pitanju invazija onda buhe napadaju i ptice.
Ima više od 10-ak godina, tada sam držao tigrice u podrumu. U jednoj od prostorija je bila mačka sa mačićima. Kako je bilo dasaka i drugih stvari pod koji su se mačići zavlačili stvorili su se i dobri uvjeti za razvoj buha. Maćići su već odavno našli nove vlasnike kad je počela invazija buha. Probao sam sa svačim i za par dana bi počeo novi val. Kod ptica sam koristio Barikade i tekući pitroid, a u prostorijama, koje sam oslobodio od svega što se moglo još žešće preparate i ništa. Normalno da sam bio u kontaktu i sa veterinarima i jedan gospodin sa dugogodišnjom praksom mi je predložio usisavač. Vjerovali ili ne to je bio pun pogodak. Nije se usisavao pod već i sve fugne u zidovima i ciglama kako bi se odstranila jaja buha. Nakon 4 temeljita usisavanja u razmaku od po 3 dana uspio sam podrum osloboditi od napasnika. Više se nije ponovilo premda pas i mačke imaju pristup podrumu.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Buve i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Buve i ptice   Buve i ptice Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 11:03 pm

Ja zivim u gradu i to na samoj glavnoj ulici travnak nemam ni t od trave sam beton ali sam evo proslo leto mucila muku sa krpeljima vrovali ili neverovali iz psa sam vadila dnevno i po pet komada .
a jadna kerusica ni jednu buvu nije imala na sebi . Posto mi veterinar dolazi cesto na pitanje sta se zbiva , dobila sam odgovor da im pogoduje samo vreme kao i taj da insekti kao mutiraju vremeno se adaptiraju na nastale uslove a postaju imuni na preparate koje koristimo kako bi ih potrebili . Isto vaze za sve insekte tu spadaju i buve !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Buve i ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Buve i ptice   Buve i ptice Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Buve i ptice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vitamini za ptice
» Ptice Australije
» regal za ptice
» kavez za kanarince
» Jomabopets volijera

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: