Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Upotreba kuhinjske soli?

Ići dole 
+4
dr.nenad86
dino
Rale
Ivica
8 posters
AutorPoruka
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 12:26 pm

U pesku koji dajem pticama, pored aktivnog uglja, dodao sam i dve kafene kasike kuhinjske soli. Koja su Vasa iskustva sa njoj? Dali je mozda stetna za ptice? Ako je dajete koja je kolicina?
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 2:31 pm

u kilogram recnog peska ja sam dodao 100 grama morske soli i to lepo izmesao i davao pticama u zasebnoj hranilici...jele su to i nije bilo nekih problema...koliko sam primetio najvise su ga jeli konopljari....
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 11:33 pm

Rale ::
u kilogram recnog peska ja sam dodao 100 grama morske soli i to lepo izmesao i davao pticama u zasebnoj hranilici...jele su to i nije bilo nekih problema...koliko sam primetio najvise su ga jeli konopljari....
Hvala ti, Rale.
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimePon Jan 03, 2011 9:35 pm

Da li se kuhinjska so moze davati onako bez stavljanja u pijesak
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimeČet Jan 06, 2011 8:21 pm

Oce li mi neko odgovoriti
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimeČet Jan 06, 2011 8:26 pm

Mozes i bez, ali da ne preteras sa dozom, najbolje bi bilo sa peskom da pomesas.........



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimeČet Jan 06, 2011 8:48 pm

Moje mišljenje da je bespotrebno dodavati kuhinjsku,ili bilo koju drugu so.
Svaki grit za ptice je već sam po sebi dovoljno bogat makro i mikro elementima,te nema potrebe za dodavanjem bilo čega lol!
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimeČet Jan 06, 2011 9:00 pm

moje neko iskustvo sa mineralnim dodacima ishrani ptica je dosta sareno...Smile...ptice po volijerama imaju citam svedski sto ( crvena zemlja, glina, morski pesak, grit, aktivni ugalj) dok ptice u kavezima dobijaju samo grit...ptice iz volijera biraju kad ce koji dodatak da jedu uglavnom prvo sto potrose je morski pesak pa za njim crvena zemlja....znaci ako imate prostora i volje dajte im na siroki izbor...mada ptice koje su u kavezu i koriste samo grit nezaostaju ni malo za ovima iz volijere
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimeČet Jan 06, 2011 11:11 pm

I ja sam savim izbacio kuhinjsku so iz jelovnika ptica. Imaju stalno na meniju grit, pesak i Naturalov prasak Vitamineral i hvala bogu ptice su super.
Pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimePet Jan 07, 2011 9:14 am

Imam jedno pitanje, da li grit moze da se daje i papagajima i divljim pticama pevacicama?? jer ja ga dajem samo kanarincima....Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimePet Jan 07, 2011 10:07 am

Dalibore papagajima slobodno znaci i ja ga dajem svojima i ne samo ja vec vecina odgajivaca papagaja . znaci ja ga sipam u posude i staim unutar voalijere i papagaji ga kljucaju sami po svojoj volji nekivise nei manje . Za druge ptice neznam to te prepustam drugim ljudima sa foruma .
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimePet Jan 07, 2011 12:46 pm

Ja mislim da moze svim pticama da se daje grit zato sto je svim pticama koje drzimo u kaveze volijere ili letilice potraban kalcijum i minerali jer to svaka ptica dok je u prirodi sama trazi nema ptice koja to ne trazi dok je na slobodi i nema ptice kojoj nisu potreban kalcijum i minerali.Veliki pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimePet Jan 07, 2011 12:53 pm

Hvala Rea i hvala Dino takodje, dosta ste mi pomogli, odsad cu stavljati i papagajima i divljim pticama... Pozdrav....
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimePet Jan 07, 2011 3:26 pm

Moji papagaji recimo neuzimaju grit ali kombinaciju pesak so sipina kost jedu
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimePet Jan 07, 2011 5:16 pm

Samo jedno pitanje kako sipina kost sa pijeskom kako je stavite isitnite je necim ili kako jer je sipina kost krupna
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimePet Jan 07, 2011 5:40 pm

Nesitnim je nesto posebno uzmem par komada i stisnem par puta popuca nepravilno u komade od 1-3, 4cm stavim u vecu posudu tako da se ptica kupa u tom pesku i normalno jede ga dodam u pesak izmrvljene suve ljuske od jaja i dve tri kafene kasike krupne morske soli
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitimePet Jan 07, 2011 8:32 pm

dino ::
Samo jedno pitanje kako sipina kost sa pijeskom kako je stavite isitnite je necim ili kako jer je sipina kost krupna
Najbolji nacin da isitnis sipinu kost, je da je sameles u masinku za mljevenje oraha ili keksa. Dobijes sasvim sitan prah, pa onda mesaj sa cime zelis. Ja takvu pomesanu sa mljevenim ugljenom dajem mladim kanarincima kada ih odvojim od majke.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Upotreba kuhinjske soli? Empty
PočaljiNaslov: Re: Upotreba kuhinjske soli?   Upotreba kuhinjske soli? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Upotreba kuhinjske soli?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lekovi i upotreba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Preventiva-Vakcinacija-
Skoči na: