Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kavez za karantin

Ići dole 
+3
LERBI
szigics
Laza
7 posters
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Kavez za karantin Empty
PočaljiNaslov: Kavez za karantin   Kavez za karantin Icon_minitimeSre Dec 23, 2009 7:50 pm

Odavno sam shvatio da ako postoji ptica koja nije u svojoj formi, sto bi rekli nije utegnuta, treba je odvojiti od ostalih na neko vreme i posvetiti joj poseban tretman.

Evo kako ja to radim

Kavez nije veliki standardni drveni sa dve stajalice. Cini mi se da su mnogo bitnije neke druge stvario kao npr:

Uvek ali uvek i na prvom mestu mora postojati higijena na maximalnom nivou ako treba i dva puta dnevno cistiti kavez, ptice koje klonu obicno se spuste i na pod kaveza gde je puno fekalija i izmeta sto moze samo pogorsati zdravstvenu situaciju ljubimca.

Detaljno pregledati seme koje joj se daje da nema budjavih, naravno toga uglavnom nema, ali odratiti to kao i ocistiti prasinu iz istog koliko je god to moguce.

Voda mora biti sveza i davati se iskljucivo na sobnoj temperaturi, zavisi od bolesti ja je i prokuvam ako dodajem neki od lekova, antibiotika itd.

Posto imam parno grejanje temperatura mi je postojana ali nije lose imati termometar cisto radi provere da nema velikih oscilacija u temperaturi.

Nije lose postaviti i sijalicu tu blizu radi toplote, opet zavisi od bolesti.

To bi bilo to, zapamtite ovo je samo pocetak, ovo je samo uvod za lecenje ptice.
Tek kada ovo sve odradimo mozemo obratiti paznju na simptome, bolest i preci na lecenje.

u zdravom telu, zdrav duh Basketball



Kavez za karantin Health_care_access_manual_logo
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Kavez za karantin Empty
PočaljiNaslov: Re: Kavez za karantin   Kavez za karantin Icon_minitimeČet Mar 25, 2010 6:33 pm

trebao bih praviti "bolnicki"kavez.
ima li neko neki zgodan gotov da pozajmim ideju?
ako moze slika.
hvala.
Nazad na vrh Ići dole
LERBI

LERBI


Broj poruka : 6
Datum upisa : 30.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Šabac

Kavez za karantin Empty
PočaljiNaslov: Re: Kavez za karantin   Kavez za karantin Icon_minitimePet Maj 14, 2010 3:36 pm

Kavez za karantin Cage_hopital_djem_1

Kavez za karantin Cage_hopital_djem_2

Kavez za karantin Cage_hopital_djem_3

Kavez za karantin Cage_hopital_djem_4

Kavez za karantin Cage_hopital_djem_5

Kavez za karantin Cage_hopital_djem_6

Kavez za karantin Cage_hopital_djem_7

Kavez za karantin Cage_hopital_djem_8

Kavez za karantin Cage_hopital_djem_9

Kavez za karantin Cage_hopital_djem_10

Dimenzije su 60cm x 40cm x 40cm. Nadam se da sam pomogao bar malo!?
Izvor http://www.apdcanari.com/

Pozdrav za sve forumaše!!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Kavez za karantin Empty
PočaljiNaslov: Re: Kavez za karantin   Kavez za karantin Icon_minitimePet Maj 14, 2010 6:42 pm

pavi covek.
hvala.
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Kavez za karantin Empty
PočaljiNaslov: Re: Kavez za karantin   Kavez za karantin Icon_minitimeSre Jan 26, 2011 10:23 pm

Svi mi dobijemo ili kupimo pticu o kojoj nista neznamo.Sa njom mozemo dobiti i probleme(bolesti i parazite) koji se mogu prosiriti i na nase ptice.Samim tim se javlja potrba za preventivom.
Po nabavci ptice obavezno sprovodim trtiranje bajkoksom ili sa sb30 po semi 5x3x5 dana a potom probiotik i vitamini .Pozeljno je i tretiranje protiv vasi.Za svo to vreme se nova ptica posmatra.Kavez sa novom pticom je naravno odvojen od ostalih ptica u drugoj prostoriji. Znaci karantin i za nove zdrave ptice.Po zavrsetku karantina i tretiranja ptice pticu mozemo slobodno pridruziti ostalim pticama. Cool
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Kavez za karantin Empty
PočaljiNaslov: Re: Kavez za karantin   Kavez za karantin Icon_minitimeSre Jan 26, 2011 11:42 pm

Da odgovorim nesto na tvoje postove u kojima stalno spominjes da ptice kljukas esbom i baycoxom. Dobro se zna da koriscenje hemije protiv kokcidioze se ulazi u zacarani krug gde ptice postanu zavisne od iste i bez nje brzo umiru. Koristiti kao preventivu hemiju je po meni besmisleno , kao kada bi ja npr u 22 godine uzeo da se spricam od sezonskog gripa ili od neke bolesti i uzimao dnevno saku tableta vitamina . Ptice prirodno stvore imunitet na odredjene bolesti i on im ostaje i isti prenose na potomstvo , to je jedini nacin da se neke generacije u buducnosti budu trajno imune na kokcidiozu , kao sto su danas kanarinci. Baycox se koristi iskljucivo za LECENJE kokcidioze u poodmaklom stanju ,a ne preventivu , kad vec ptica stavlja glavu pod krilo i sto bi stari rekli da joj nema spasa . Znaci gde god moze hemiju ne koristim , preventivu sprovodim tako sto odrzavam higijenu i to je jedini ispravan nacin !!!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kavez za karantin Empty
PočaljiNaslov: Re: Kavez za karantin   Kavez za karantin Icon_minitimeČet Jan 27, 2011 12:40 am

Italijani su toliko dugo hvalili SB-3 i koristili ga i hemojim kljukali svoje ptice ( faunu uglavnom) kao preventivu za svakiu slucaj.....Kad letos zvanicno saopstenje na sajtu FOI kaze ZABRANJUJE SE KORISCENJE ESB-3 RADI PREVENTIVE I PRODAVANJE ZA PREVENTIVU KOKCIDIZOE, sto znaci da su Italijani tolko dugo gresili i muka ih je naterala da to urade....


Logican primer iz svakodnevnog zivota, uzmite vi i koristike antibiotike kao preventivu mesecno, nedeljno ili svakodnevno, ne znam samo kolko bi dugo izdrzali. U Americi se strogo kontrolise izdavanje antibiotika, i daju se samo u bolnicama, pre cete kupiti poluautomat nego neki antibiotik, tako i sa pticama.....

Nista zdravije od prirodnog imuniteta......



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Kavez za karantin Empty
PočaljiNaslov: Re: Kavez za karantin   Kavez za karantin Icon_minitimeČet Jan 27, 2011 8:19 am

U potpunosti se slazem da hemiju netreba koristit.Postovi su isli jedan za drugim i o situacijama kada se koriste preparati pa se steko utisak da ptice kljukam lekovima.Definitivno je higijena pola zdravlja.Preventivna tretiranja idu pred strsne periode u zivotu ptica a probiotik je tu da ispravi ono sto je antibiotik pokvario.U crevnom traktu ptice se nalaze i dobre i losi mikroorganizmi svaka stresna situacija utice da se broj losih mikroorganizma uveca na racu losih.sb je statik a bajkoks lek koji kokcidije ubija.
Ljudi se vakcinisu pre sezone gripa a vitamine i uzimaju u sezoni kroz hranu ili multi vitamine uz preventivu toplog oblacenja ,izbegavanja javnih skupova i redovno pranje ruku.
U vezi sb nesto ima kad se vise ne proizvodi italijani su sigurnno imali problem kad su zabranili upotrebu ali je izasla zamena cosumiks+120 .Naravno da ne treba preterivati sa anti bioticima upravo zbog rezistentnosti .Mozdace i bajkoks sledece godine biti zabranjen.
Kada sam trazio bajkoks i pitao jednog proizvodjaca jaja dali ima bajkoks covek nije imao pojma rekao je da mu to netreba jer koke nosilje kokcidiostatik dobijaju kroz hranu (vid preventivnog tretiranja).
U svako slucaju odrzavanje ptice u top formi, cistoca,raznovrsna ishrana je pravi put .Tretiranje ptica je stvar svakog uzgajivaca ,i dobroje da lekovi postoje pricemu netreba preterivati.Kada sam jednom starijem ljubitelju ptica spasio pticu njegov komentar je bio"kolikosmo samo dobrih ptica izgubili"
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Kavez za karantin Empty
PočaljiNaslov: Re: Kavez za karantin   Kavez za karantin Icon_minitimeČet Jan 27, 2011 9:05 am

Zivot ptica u prirodi je idealan uz delovanje svih prirodnih zakona.Nasa obaveza kao ljubitelja i odgajivaca ptica je da zivot ptica u zatocenistvu priblizimo uslovima u prirodi .Jedna od mera je i preventiva u smislu odrzavanje higijene kaveza.Problem sa mladim i starijim pticam koje sam imao ma koliku higijenu odrzavao bio je posledica kontakta ptice i izmeta.U prirodi se retko desava da ptica vrsi nuzdu tamo gde jede sto je nazalost slucaj u nasim kavezima.Naocito je veliki problem kod mladih po izlasku iz gnezda koji iz znatizelje klucaju sta stignu a i kod starijh kada kljucaju pesak i zrnevlje sa poda kaveza. iskustva drugih su da se pesak stavi u posebnu hranilicu sto je dobro ali je problem sa izmetom i zrnevljem na podu ostao.Trazeci resenja drugih odgajivaca u sve kaveze , parilice i boks ubacio sam resetkastu pregradu kojom je pod kaveza odvojen od prostora u kojem je ptica tako da ona nemoze da dodje u kontak sa izmetom .Resenje je otprilike isto kao kod kaveza za karanti na gornjim slikama .I na resetki zaostaje izmet koji se lako skida.jedini problem koji moze da se javi da se ptica zaglavi ali ako ima hrane u hranilici a pod bude cist i to se reko desava.Licno mislim da je resenje sa peskom na podu kaveza lose jer je izmet ptice izvor losih mikro organizma koji mogu dovesti do razbolevanja ptice. Cool
Nazad na vrh Ići dole
OKSIMARA




Broj poruka : 49
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 47
Lokacija : Russia Moscow

Kavez za karantin Empty
PočaljiNaslov: Re: Kavez za karantin   Kavez za karantin Icon_minitimeSre Mar 02, 2011 6:35 pm

Да бисте користили карантин кавеза са пластичним фолијама и смуђ. Лакше за одржавање и чишћење од дрвета.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kavez za karantin Empty
PočaljiNaslov: Re: Kavez za karantin   Kavez za karantin Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kavez za karantin
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Stanisine letalice,parilice,kavezi
» kavez za ptice
» veliki kavez 3
» kavez za kanarince
» kavez-parilica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Smestaj i oprema-
Skoči na: