Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno

Ići dole 
+52
ATOS
makimk
Ondrej
srxa
Dusko
žako
rade
MILAN
laci
marconi
Dalibor Vasic
Džoni
GoranKac
dusan dragan
itan
bubnjar
papayajamaica
VeljaVa
salle55
milannish
jecham
igorsand
fuz80
psittacula
Aleksa
Marjan
pedja cb
Alex
Rale
akimak
Rea
Luckyboy
momoks
Bogdanik
milos0205
ticar
slavishab
KUM
mime30
klokkende
Sale77-Nis
Boban
vlada nish
ipapige
jevca5
micko
Laza
dr.nenad86
Danijel
TheFameMonster
szigics
rtomek
56 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 4:03 pm

Ma ok Bobane mi se razumemo, nije divlja a nije ni domestifikovane, nesto izmedju je i to je ono.....
A definiciju domestifikacije znam, razmnozavanje, tempiranje reproduktivnog ciklusa, mutacije itd.....
Evo jos jednog primera, ti si naveo tigrice a ja cu zimovke Holandske, ko je imao prilike da ih vidi na svetskom prvenstvu on zna sta je to, to je "dva puta krupnije" od domace "nase" zimovke....
Do dometifikacije ima jos mnogo, do legaliacije jos malo......


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 4:41 pm

Nenade to su polarne(severne) zimovke - podvrsta one su i krupnije od nasih, a najvise se te mutacije rade sa njima.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 5:05 pm

Pa da, podvrsta jeste druga ali je vrsta ta, i sve to ide u prilog domestifikaciji......
Malo smo se odaljili od teme ali nema veze, ipak i to spada u legalizaciju, domestifikacija....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 11:41 pm

dr.nenad86 ::
Domestifikacija je dug proces tio je tacno, ali sada kad ljudi ivode po 6,7,8 godina i imaju tu gneraciju npr stiglica kod sebe, sta cete rqeci za njih da su divlje???? Kolko znam na to s egleda drugacije, bar je tako sa ovim inspekcijama, ljudi rade svoj posao i to je to, svaka njima cast.. Ali su ovde malo zamenjene uloge, krivolovci koji su hvatali ptice ili i dalje hvataju ( ima nekih videozapisa koji se spominju ) oni tuze ljude koji cuvaju ptice i ne hvataju vec izvode u svojim domovima i pokusavaju domestifikaciju i bore se da udju legalno u proces legalizacije sa svojim ljubimcima, e to je ono oko cega se mi ne slazemo niti cemo ikada da se slozimo, to da prodje ne moze.


Opet ja tebe ovde pitam jesi li ikad hvatao ptice, možeš da mi odgovoriš i na pm i ako jesi o kakvom mi ovde moralu govorimo tj. ne odobravanju učlanjenja tog društva zbog između ostalog i toga što su neki članovi hvatali ptice, pritom čuo sam i za tebe da i ti imaš člansku kartu ppfe, sada pitam tebe pošto kažeš da možeš da govoriš u svoje ime kao delegata. A te ptice koje su i 7-8 generacija izvedene u zarobljenistvu i dalje su divlje, šta da kažemo za životinje koje se odgajaju u Zoo vrtovima ili da li neko izlovljava divljeg kanarinca ili bilo koju divljač zbog osvežavanja krvi odrđene vrste samo je potreban period podivljavanja i da su ptice što mlađe.


rtomek ::

Jednoumlje u SOF-u .....zanimljivo !!! odkud ova teza ...ja učestvujem 8 godina na skupštinama SOF-a ....dali taj koji tvrdi da je jednoumlje ikad bio da bih mogao da kaže da je tamo jednoumlje ...nažalost ima mnogih koji dođu i ćute( ali zašto se šalju takvi delegati ?? ) ali da vam kažem iskreno to je sve samo jednoumlje nije.
Oko domestifikacije mogu samo da dodoam da nismo mi oni koji odlučujemo dali je nešto domestifikovano ili ne , ima komisija C.O.M-a koja to radi i tu nema druge. Ali naravno da nemora životinja da bude domestifikovana da bih se legalno gajila.
Pola članova kao SOF ...mislim da je to u najmanju ruku smešno , ali ima tu jedan zanimljivi detalj baš oko toga i da kažem da je to bio i jedan od argumenata " protiv " na godišnjoj skupštini sa moje strane !!! da se ljudi primaju daj uplati 500din i ti si član ...aman ljudi kodmene u društvo se niko živ neprimi dok se lično ne pojavi na sastanku , dok nekaže par reči o sebi i svom hobiju, dok nepročita i podpiše daje pročitao statut , pa tek ga onda ide na glasanje dali se prima ili NE ! i dešavalo se da su neki odbijani baš zbog toga da se znalo da se bave nezakonitim radnjama ( ali tu nemislim na ODGOJ bilo koje vrste nego na krivolovce o kojima se znalo šta rade ) , danas kad smo samo korak do konačnog rešenja oko legalnog odgoja ( i to što se nepiše na forumima bajke O ŠTA SAM JA!!! URADIO ) neznači da se neradi veoma ozbiljno i efikasno , moj lični stav je da SOF kao organizacija mora da stane iza svojih članova ...a molio bih da mi neko kaže ko će da stane iza onih o kojima zapravo ni sami presednici neznaju ko je samo se zna da je uplatio 500din ???. ja kao predsednik jednog od najbrojnijeg udruženja u Srbiji koja broji oko 100 članova i gde su pravila rigorozna i traži se 100% poštovanje statuta ...... teško mogu da pratim svakog pojedinca a svi su pretežno iz okružnja ....ali nebi da dužim
I još jedna zanimljiva stvar koju isto čitam gde se blati savez i slično ...a to je LIČNI interes eeeee tu ljudi moji interesa nema , možda jedino neko voli da se Eksponira pa ide da se slika, a takvih u SOF-u je fala bogu malo tu su ima nekoliko ljudi koji ćute i rade a za taj svoj rad netraže ništa čak ni 500 din .



Robi jednoumlje sam napisao baš zbog tih glasanja gde su svi za ili protiv, tu mi nešto ne štima ni sam ne znam zašto, normalno da je između delegata i uopšte vrha SOF-a postoje prijateljstva , između većine vas i da neko od vas glasa zbog ovog ili onog. Lepo si rekao za tvoje društvo ali da li se to radi kod većine i da li je u svakom društvu isti statut i organizacija oko prijema novih članova i u istoj rečenici si kontradiktoran, bar sam ja tako shvatio.
Zar ne radi svako društvo po prijavi ?

kako to da je dosta članova SOF-a učlanjeno i u ovom drugom udruženju. A zar svako izlovljavanje bilo koje vrste ptica tj. one koje nas zanimaju nije krivolov za sada, pa ispašće da su svi u nekom periodu svog života bili krivolovci, slažem se da su neki i živeli od toga ali takvih je malo najviše 4-5 u svakom gradu i svi su ih znali i ćutali neki bili prijatelji sa njima a sada se od njih ograđuju.
Pa Robi normalno bi bilo da savez ili društvo stane iza svojih članova ali kad je gusto i ogradi Very Happy , ne znam gde si procitao u mojim postovima da sam protiv legalizacije ili da ovde nekog branim a sva moja zapažanja sam izneo kao neko ko je skroz neutralan u svakom pogledu, normalno je da ćeš ti braniti svoje kao i oni njihove ali kao što obično svuda biva istina je negde na sredini. O blaćenju SOF-a kao što si rekao ja to tako nisam shvatio, zar ne sme niko sa strane da kaže nešto protiv i da ukaže na neke greške . Ne volim mnogo igre reči i direktan sam, ako si mi prijatelj ili da te prvi put vidim u životu neću te tapšati po ramenu i govoriti kako je to dobro iako radiš nešto pogrešno. O interesima , nikad nisam spomenuo lične interese, lepo pročitaj , da se ne ponavljam kao gramofonska ploča .




Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 12:00 am

Prijatelju ništa se nije zakuvalo a i da jeste javiće se i neka zaprška Twisted Evil, zar ne?

Ako hoćeš daj svoje mišljenje a za raznorazna podjebavanja imaš nekoliko drugih tema.


Ništa lično,


pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 1:35 pm

[quote="Vasa"]
dr.nenad86 ::

Pozdrav, a sto se jela tice , ne podgrevam ni ja, vegetalijanac sam...... pig cheers


Neso sledeci put kad dodjes na goste ima da ti skuvam BROKULE i supu od celera

pozdrav Wink [/quote
a kod tebe Vaso sve pojede a sad kao jede travke neke.hehehe
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 3:22 pm

to je bilo moje misljenje.
a neke reci valja preskociti.
sasvim licno!
otpozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 3:35 pm

szigics ::
to je bilo moje misljenje.
a neke reci valja preskociti.
sasvim licno!
otpozdrav!

Sa tvojim misljenjem si hteo da palis vatru, smatram da nista konstruktivno nisi napisao time. Javna opomena
Poz
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 3:45 pm

slabo citate!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 4:02 pm

Ma bre ko prica o jugu Srbije, pricam na nivou drzave, pogledaj katalog sa drzavnih i nema sta tu da se ubedjujemo.... Pogledaj to i to je to....
Jbg ja kad cuvam nesto cuvam i iznesem na izlozbud a svi vide, ili ce da me zezaju kako nemam nista ili cu ja njih da zezam da oni nemaju nista ali sve je to pozitivnio zezanje i na kraju sudijin stav se postuje.... Svi se lepo provedemo, zezamo, popijemo , pojedemo i to je to.... A one price ja imam najbolje , ja ovo ja ono, menen ne zanimaju, kad vidim pticu onda mogu d averujem, tako jedan kolega meni kaze ja sto imam to nema ceo svet, ja odem kod njega, ono sve pocupano, razmitareno u sred decembra m,eseca, naguzvano, a on mi kaze nejabolje ptice mi podavila kuna a tolko sehvalio, tako za menen je izlozba merodavna i ptica, nista drugo....

Sto se tice branjeno Daco, nema potreba da me branis, sam cu ja, da ne shvati covek krivo da ga neko napada zbog necega...

A stos etice mog piusanja nije copi & paste vec ono sto moje drusvto radi cele zime u cilju zastite i prehrane ptica i pracenja situacije, to mogu drugi da kpiraju , mi to jok..........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 5:09 pm

A necu da vredjam ptice bre, ptice nisu krive, sto su one ne kvalitetne, vec o sammom tom coveku, koji s epuva i duva, cujem tako i z a jos neke koji sve zive kritikuju da imaju ptice , kanarince, zivinu , golubove, odlicne a kad ljudi ondu kod njih nista, a ti isti kupuju lose ptice, i golubove, pa s eposle s tim istim hvale....

O tome ja pricam, a sto se izlozbi tice, to je prica za sebe, neka budu i dve ptice u konkurenciji, to je ono sto Srbja ima i meni je drago da sam prvak drzave, jbg ali tako je...

Da zivim u Italiji mozda bi cuvao i malo kvalitetnije ptice, imam ja i zatamo sta, ali to ne ide nigde iz kuce....

Pozdrav i ajd zdravo , odo malo u prirodu, nisam se zavezao za komp, treba nesto i da se radi..... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 5:14 pm

vlada nish ::
Pa i na nivou države koliko ptica ima u katalogu i opet kažem u kakvoj konkurenciji osvajaš, na par državnih prvenstva na kojima sam bio prvo uslovi su katastrofa kao i očajna kondicija ptica sve je to siromašno i izložbe su nam slabe.
Ovde govoriš o kondiciji ptica a ne kvalitetu što si bio kod tog kolege.

Ja sam mislio na pisanju stručnih tekstova a ne o empirijskim i čisto statističkim podacima.

Preterujes sada i tu cu te zaustaviti, realno nije lako postati sudija kao sto pricas i nije lako osvojiti titule koje Nenad ima, ali je prosto prelako pljuvati preko foruma na neciji rad.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 5:30 pm

tako je lazo, nenad je mlad a ima tolko iskustvo koliko neko nece nikada imati a da ne govorim za medalje i pehare.nije lako biti sudija za to treba puno rada i iskustva u samom uzgoju ptica a i poznavanje genetike.ja sam davnih 90-ih stazirao za sudju kanarinaca boje i kad je sudija kod kojeg sam stazirao,nebi da govorim njegovo ime prilikom ocenjivanja medju prve 3 ptice odvojio moje dve za koje je rekao da su najbolje ne znavsi da su moje i kad je dao ocenu video cije su ptice pitao me je zasto mu nisam rekao da su moje ,ja sam ga pitao dali ocenjuje pticu ili cija je ptica on se naljutio.na sledecoj izlozbi je iste te moje ptice ocenio losom ocenom.istoj ptica koja je dobila 91 poen dao je 86 poena.zasto?od tada sam prekinuo staziranje i presao na glostere.pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 5:45 pm

Vlado a sta mislis da bude izvor informacija za strucne tekstove o pticama nego internet, strani casopisi, knjige, i sl., pa tamo u razvijenom svetu se oko toga stvari desavaju i to se prezentuje putem navedenih medija, da bi se verovatno prenelo i dalje. Naravno da u bogatim zemljama ljudi koji o tome pisu odu i na mesto gde je recimo dobijena nova mutacija, rasa, i sl. i naprave reportazu,fotografije, a sta mislis kod nas ko ce to finansirati. Mnogi istomisljenici kao ti se javljaju, pa medju njima i "veliki strucnjaci" ali se ne usude koristiti paste/ copy jer ne poznaju elementarne stvari u pticarstvu, a da ne govorim o poznavanju(nepoznavanju) maternjeg jezika na kome bi novi clanak bio napisan. Svi se javljaju ali niko da se usudi da nesto napise novo na osnovu materijala koji je o tome dostupan.Da li je tu nedostatak znanja , hrabrosti, nemanja licnog stava o tome sta se pise(ja ga cesto iznesem),ne znam. Vrlo je lako kritikovati i misliti da je clanak copy, paste/ translate i gotovo, ali daleko je od toga.Za neke potpuno nove stvari potrebno je uloziti dosta truda da bi se razjasnilo o cemu se radi,ali najbitnije je poznavanje problematike, bez toga ne moze. Vrhunsko poznavanje jezika je nedovoljno da bi se iz neceg strucnog o pticama pretocilo u tekst, u to sam se licno uverio vise puta. Tu je potrebno nesto drugo, a i veliki rad, interesovanje, istrazivanje, vreme, da bi se doslo do nivoa da bi se baratalo svim tim mnostvom novina, biti stalno u toku,a vi se vidim davite oko domestifikacije i legalizacije i ne razlikujete te dve dijametralno razlicite stvari - jedino Robi odmah ispravno reagovao, nakon mog posta. Potrebno je jos nesto, to necu napisati, bice jasno sta je. Sada sam recimo radio jednan osvrt na pogresne termine kod mutacija cesljugara, pa o tome se niko ne usudjuje pisati, a koriste ih najveci strucnjaci u svetu u toj oblasti, a siguran sam svesni da je to neispravno, a to razmisljanje naravno proizilazi iz koriscenja inteneta, casopisa i saznanja do kojih se doslo putem njih.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 10:25 pm

vlada nish ::
Ovo je mnogo gadno kad te neko ubeđuje da voliš nešto, Danijele iskreno stalo mi je da bude ta legalizacija i da se zna ko šta radi a to ko će to da završi meni je krajnje nebitno. Da li je to širok pojam za mene zadrži za sebe i vidi o cemu je tema , kolika je moja naklonost proveri slobodno kada mi je tamo bio zadnji post pa tek onda soli nekom pamet, rekoh ja da uvek mora da se nadje neka mirođija, a ako hoces da branis Nenada nema potrebe ja i on se savrseno razumemo i uostalom gde si ti pročitao da sam se ja mešao u legalizaciju.


Ma bre Nenade kako kažeš ipak ste se vi svađali a ko je koga više ili manje opeko je vaše.

Što se tiče svih tvojih titula, ovde u Nišu a i južnoj Srbiji malo znače,koliko odgajivača iznese ptice i u kakvoj konkurenciji osvajaš titule, od bojaša južnjaci beže ko đavo od krsta, ovaj kraj će uvek biti poznat po slavujarima, što se tiče tekstova sve je to sada copy&paste a što se tiče sudije pa svako sa iole malo mozga to može biti, samo je pitanje koliko si ambiciozan da to budeš a vidim da to tebi nimalo ne manjka. cheers
Takmičenja me nikad nisu zanimala ovo sve shvatam kao jedan lep hobi i razbibrigu .

Rekoh da ne moraš više da pišeš na tu temu jer sve je rečeno a opet ništa nije, ja sam sa tim završio još u prethodnom mom postu, a sada moram da pišem demantije o mojoj ljubavi prema ppfe, kao u trač novinama.


Pozdrav ekipo!!!

Vlado ti tolko ides do nekih granica da mi je prosto muka da citam vise sta pises, kad se covek vrati na pocetku ovoga tacno se vidi ko je ovu da kazem raspravu i zapoceo i iz toga se vidi da si ti ne mirodjija i zaprska vec prosto receno ,,sirce'' i to ono razblazeno i da sam na Nesinom mestu prosto se nebi trudio da ti objasnim neke stvari jer kad je covek tolko plitak on prosto nemoze ni da shvati o cemu je rec. A sto se tice pojmova i tu si plitak ko plicak i pricas o tudjim pticama i konkurenciji,a o tvojim golubovima sam cuo od pet coveka da su tanki ko tanak led. I lepo sam ti reko nemoj da brines tudje brige vec poradi malo na tvom jatu kako ti se nebi ljudi smejali. S ovim cu da zavrsim sve sto sam hteo da ti kazem i necu vise komentarisati o tebi i sa tobom jer to i ne zasluzujes....
Nazad na vrh Ići dole
klokkende




Broj poruka : 70
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 52
Lokacija : Uzice

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 12:03 am

Tresla se gora rodio se mis! Ispisano brdo teksta a kad se sabere i oduzme i podvuce crta malo toga novog receno. Necu da ponavljam vec receno, ionako retko pisem po forumima. Samo bih hteo da ukazem na nekoliko cinjenica koje bi trebalo da se znaju. SOF je clanica COM-a i svi bi trebalo da znaju da je jedno od osnovnih statutarnih pravila COM-a da iz jedne zemlje samo jedna organizacija moze da bude clan COM-a. Zakljucak izvedite sami. Moze sad u Srbiji da se osnuje savez bilo kakav ali dok je SOF aktivan clan COM-a niko drugi nemoze pristupiti COM-u. A clanstvo u COM-u ima odredjenu tezinu u razgovorima sa resornim ministarstvima,hteli to neki da priznaju ili ne. Legalizacija necega, pa i drzanja zasticenih zivotinjskih vrsta, je posao Vlade, a ne SOF-a niti bilo kojeg udruzenja, grupe gradjana. SOF moze da utice na taj postupak u smislu da svojim odgajivacima olaksa rad kada se ceo postupak zavrsi. I da ne pricam u opstim brojevima, ime Slobodana Kulica, predsednika SOF-a ima veliku, ali verujte mi veliku, tezinu i u COM-u i u OMJ-u tako da sam i vise nego siguran u krajnji ishod celog posla. Pitanje je i koliko se moze uticati na ceo postupak, jer Vlada odnosno resorna ministarstva verovatno koriste postojece modele iz okruzenja prilagodjene nasim uslovima, ali o tom potom.
E sad moram jos nekoliko stvari da ovde pojasnim, mada su off topic. Najpre prstenovi, odnosno boja prstenova. COM propisuje boju prstenova za svaku godinu, ali to je SAMO preporuka a ne i obaveza da se prstenovi izrade u toj boji. Verovatno znate da su do skoro Italijani i Belgijanci ignorisali tu preporuku i koristili neobojene prstenove, ali prakticni razlozi su ih naterali da pocnu da koriste prstenove u boji. A i da je boja obavezujuca i tada nas promasaj ne bi kostao puno. Voleo bi da mi neko kaze, ali konkretno, ko je i kada izlagao svoje ptice van Srbije, na nekoj internacionalnoj izlozbi pod patronatom COM-a u poslednjih desetak godina? Koliko ja znam, na zalost niko, a tako bih voleo da cujem demanti na tu temu. Pomenute su ovde i sudije. Ispade da je doci do sudijske legitimacije lagan postupak. A da li je bas tako? Svako ko hoce moze da nauci i polozi sudijski ispit, pa ljudi u zivotu nauce i teze stvari, ali ipak ispit za sudiju u Srbiji je jako ozbiljan, nije trava da se pase, iako ponavljam svako ga moze spremiti samo ako hoce i ima volje. O konkurenciji na nasim izlozbama bi se moglo pricati, ja mogu da pricam za malinoe, i mogu reci da se u Srbiji moze naci dobrih malinoa. Naravno nije sve dobro, ali nije ni sve skart. Najlakse je odmah saseci ali dugorocno gledano po odgoj da li je to bas ispravno. Veci je problem kvantitet na izlozbama, mada ima i upitnog kvaliteta, ali sta je tu je, na kvalitetu se mora raditi. A i na kvantitetu. Kad na Drzavnim sampionatima budemo imali preko 1000 ptica onda mozemo da pricamo o necemu. Sad kako stvari stoje pitanje je ove godine da li cemo i imati Sampionat. Imalo je jos nekih stvari koje sam hteo pomenuti, ali o tome drugom prilikom, i ovo je dosta od mene za sada.[left]
Nazad na vrh Ići dole
klokkende




Broj poruka : 70
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 52
Lokacija : Uzice

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 12:10 am

vlada nish ::
... polovina njih posle toga nije ni nosila ptice u Šabcu...
Nije im odgovarao sudija! Laughing A imali su sta da cuju, kolekcija koja je pobedila je osvojila 503 poena.
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 7:44 am

Sudije za ocenjivanje ptica, ili velika vecina njih su u Srbiji su odlicni poznavaoci posla i na nivou su, siguran sam u to, kao u razvijenim evropskim zemljama. E sad sto mi nemamo takav odgoj, kvalitet, izlozbe kao Evropa, pa najvise su u pitanju ekonomski faktori, neucestvovanje visegodisnje na stranim izlozbama itd. U Srbiji je lako postati sudija za golubove, zivinu, to nema neku tezinu, ali SOF po pitanju sudija radi veoma ozbiljno, tu se potpuno slazem sa konstatacijom kllokendea.
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 7:24 pm

Pozdrav ....jako mi je žao da takvi stručnjaci kao što je i klokkende redko pišu na forumu , divno je što je objasnio stvari oko prstenova ...nažalost ja stvarno nemam snage da ponavjam da ljudi mnogo puta nemaju pojma a lupajuuuu bez veze , mislim da je i to jedan od razloga što mnogi stručni ljudi nemaju volju da pišu na forumu ...polako počinjem da ih razumem Crying or Very sad ....da je kritičar samo jednom bio na nekoj ozbiljnoj međunarodnoj izložbi mogao bi da vidi boju prstenova recimo baš tih spomenutih italijana ......pa nebi lupao bez veze .....
To što se tiče sudija saveza ...gospodo taj koji još nije bio ni kao posetioc na nekoj izložbi taj bolje da nekaže ništa u okruženju su naše sudije ite kako cenjeme ( ali naželost izgleda da je kod kući drugačije) gde god da se pojave, ja 7 godina sam u organizacionom odboru na Subotičkoj izložbi i mogu da kažem da se profesionalno radi ....ruku na srce bilo je pojedinaca koji su zlouporebili svoju sudijsku funkciju ( kao što gasa ns rekao forsirali neke klubove i ptice !!!) gospodo oni više u Subotici nesude ( mislim da Neša zna i o kome se radi ) ...ali ni to netreba da se gleda generalno jer u svakom žitu kukolja ima ...ali ipak ogromna većina je profesionalna u svakom pogledu ...normalno greške se dešavaju recimo evo jednog svetskog prvaka iz italije !!!
Na svakoj izložbi ima ko je zadovoljan a ima ko nije ...ali dali mislite da je recimo mis sveta najlepša devojka na svetu ...pa naravno da nije ali oni koji nekrenu na takmičenje nikad neće biti missss..to vam je tako i u ovom našem slučaju na izložbama možda prvaci države nisu uvek najlepše ptice u državi ali u konkurencju ulaze samo oni koji su izloženi a oni koji ih kod kući drže sakrivene do javnosit naravno da nikad nemogu da dobiju titulu ...ali ovo stvarno nema smisla da pričamo ipak ovo nije vrtić Laughing
Pozdrav ROBY

p.s. nisam uspeo ubaciti sliku pokušaću kasnije
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 9:57 pm

Slazem se sa Robijem u potpunosti neko ko nije ni priso izlozbi nemoze da prica i nagadja,ja sam clan drustva gaj 3 godine a u organizaciji imam 2drzavne i 1 glubsku izlozbu pa znam koja je muka sve to organizovati i zato ko svako ima malo udela u bilo kakvoj organizaciji nemoj moga diskriminizovati,a kako je tek sudijama koji trpe veoma velike uvrede izrecene direktno ili indirektno,zato drugovi i prijatelji pustimo neka radi svako svoj deo posla pa cemo onda videti ko je gde i koje sta pricao i propovedao na ovom i ostalim forumima.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 4:05 pm

Mene interesuje koliko je potrebno novca da se registruje odgajivačnica zašticenih vrsta papagaja,razne dozvole za držanje i razmnožavanje vrsta kojima preti izumiranje...
Pa ako ima neko registrovanu odgajivačnicu sa papagajima CITES I,II,III grupe ugroženosti ili nema a zna koliko košta to zadovoljstvo ....
Pozdrav!!!!
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 4:18 pm

Video sam u Subotici na zadnjoj berzi ptica kako inspekcija traži potrebne dozvole za držanje zaštićenih vrsa papagaja od ljudi koji su pokazali da imaju prijavljenu odgajivačnicu i koji su imali na tezgi za prodaju papagaje vrednosti par hiljada eura pa mi je malo nelogično da ljudi koji imaju,razmnožavaju i prodaju tako vredne vrste da nemaju dozvolu...Onda je mislim da je smo problem velika cena za potrebne dozvole...
Ili......
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 5:06 pm

ЗАХТЕВ ЗА ИЗДАВАЊЕ ДОЗВОЛЕ ЗА УЗГОЈ ВРСТА СА ПРИЛОГА I, II, VII И VIII ПРАВИЛНИКА О ПРЕКОГРАНИЧНОМ ПРОМЕТУ И ТРГОВИНИ ЗАШТИЋЕНИМ ВРСТАМА
Захтев поднети на следећу адресу:
Сектор за заштиту природних ресурса
Министарство животне средине и просторног планирања
Омладинских бригада #1, 11070 Нови Београд
Важно:
• Сва поља морају бити попуњена. Непотпун захтев неће бити размотрен. Могуће је захтевање додатних података или документа за потребе комплетне евалуације захтева.
• Подносилац захтева је у обавези да потпише формулар.
• По одобрењу регистрације узгајалишта, подносилац захтева се обавештава званичним дописом који се шаље на адресу која је наведена у захтеву.
Додатне информације можете наћи на:
• интернет www.ekoplan.gov.rs/cites
• телефон 011-31-31-569
• email: cites@ekoplan.gov.rs
1- ИМЕ И АДРЕСА УЗГАЈАЛИШТА
Име власника :
Име управљача (ако се разликује од власника):
Име узгајалишта:
Датум успостављања узгајалишта:
Aдреса:
Град :
Поштански код :
Телефон :
Мобилни :
Факс:
Е-пошта :
Интернет презентација:
2 - ВРСТЕ КОЈЕ СЕ УЗГАЈАЈУ (САМО СА ПРИЛОГА I, II, VII, VIII)
Научни назив (род, врста и подврста)
Српски или енглески назив
3 - МАТИЧНИ ФОНД
Навести све мужјаке и женке које чине матични фонд
Јединка – редни број
Број ознаке
Врста
Пол
Старост
Доказ о законитом стицању *
* Доставити доказе о законитом стицању јединке: (CITES дозвола-потврда, дозвола за сакупљање из природе, фактуре, итд.) - приложите копије уз захтев.
У случају да је вам је потребно још простора, одштампајте исту табелу и приложите уз захтев.
4 - ТРЕНУТНИ ФОНД
Навести све потомке и друге примерке који се држе поред примерака који чине матични фонд (неведени у делу 3)
Јединка – редни број
Број ознаке
Врста
Пол
Старост
Порекло
У случају да је вам је потребно још простора, одштампајте исту табелу и приложите уз захтев.
5 - ПРОЦЕНАТ МОРТАЛИТЕТА
Навести податке за последљих пет година или податке од датума оснивања узгојне операције.
Година
Врста
Примерак
Пол
Старост
Порекло
Узрок угинућа
6 - РАЗМНОЖАВАЊЕ
Поднети документацију којом се указује на то да се примерци наведених врста производе из друге генерације (F2) у узгојној операцији у заточеништву
У случају да узгојна операција само производи примерке прве генерације за наведене врсте, приложите документацију из које се јасно види да су методе узгоја исте или сличне онима које су другде резултирале узгојем друге генерације потомака.
Опишите коришћене методе :
7 – ГОДИШЊА ПРОИЗВОДЊА
Навести годишњу производњу у последњих 5 година (ако је могуће), тренутни ниво производње и очекиван ниво производње за следеће 3 године.
Година
Укупно потомство
Број репродуктивних женки
Разлог за губитак или угинуће
8 – ПОТРЕБЕ
Наведите могућност будуће потребе за повећањем матичног фонда са примерцима из узгоја или из дивљине
9 – ВРСТА ПРОИЗВОДА У СЛУЧАЈУ КОМЕРЦИЈАЛНОГ УЗГОЈА
Наведите број примерака или количине извезене
Година
Живе животиње
Кожа
Месо
Друго
У случају узгоја у некомерцијалне сврхе, приложите доказ да не постоје елементи комерцијалног деловања (нпр. учешће у званичном програму очувања угрожених врста врста).
10 – ОБЕЛЕЖАВАЊЕ
Oпишите начин обележавања (чиповање, прстеновање, тетовирање, итд.) за матични фонд, потомство и примерке за извоз (коже, месо, живе животиње, итд.)
11 – ИНСПЕКЦИЈСКИ НАДЗОР
Наведите (aко је могуће) до сада спроведен инспекцијски надзор (датум и број записника)
12 – ОБЈЕКТИ И ОПРЕМА
Oпишите објекте у којима се животиње тренутно држе (и у којима би будући фонд био држан), као и мере спречавања крађе или бега животиња (доставите фотографије објеката).
Такође, доставите податке о: броју и величини објеката који се користе за размножавање; опреми за инкубацију јаја (за одговарајуће врсте); производњи или снабдевању храном; доступности ветеринарских услуга; и одржавању података
13 – OЧУВАЊЕ ВРСТА
Oпишите (aко постоји) стратегију или активности узгојне операције које доприносе унапређивању очувања популација датих врста у природи
14 – НЕГА И ДОБРОБИТ ЖИВОТИЊА
Наведите на који начин је осигурано да се узгој у свим фазама обавља хумано, уз посебну пажњу на добробит животиња
НАМЕРНО ДОСТАВЉАЊЕ ЛАЖНИХ ИЛИ НЕТАЧНИХ ПОДАТАКА НА ОВОМ ФОРМУЛАРУ СМАТРЋЕ СЕ КРИВИЧНИМ ДЕЛОМ ИЗ ЧЛАНА 358. КРИВИЧНОГ ЗАКОНИКА („Службени Гласник РС" 85/2005, 88/2005 -испр., 107/2005-испр., 72/2009)
Прилажем потребну документацију са доказима и изјављујем да су сви наведени
подаци, према мојим сазнањима и уверењу тачни.
Подносилац захтева (потпис):
Датум:
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 5:13 pm

Uglavnom je problem "Доказ о законитом стицању *" ostali problemi prizilaze iz ovog.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 6:33 pm

http://www.avikultura.com/berze-i-izlozbe-f36/izlozba-subotica-26112010-28112010-t776.htm


Bas su lepi, iduce godine planiram da nabavim jednog rucno hranjenog sa alkicom SOF-a...... I da mi cenu spusti bar jos za 100 eura i doalzi kod mene.... Jedna ARA........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
Nazad na vrh 
Strana 2 od 15Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
»  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
» Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Problematika uzgoja hibrida žutarica x kanarinka i obratno
» Koja je ovo vrsta ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: