Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )

Ići dole 
+97
Miloš Stalać
coja
danee9877
amir2
saggit
MilanNis
karlo28
markan
banex
Miljan B.
daniel87
Don Milanessi
Dusan91ks
Pash031
cica
danee987
lepotica cana
marinac1
TomoCv
Marjan
milojed
gorany82
MilosPlana
Kyuzo
aleksa culuman
Ivan/Rex
steva27
mocur
miroslav bg
žako
miticsinger
blueboy
Aleksandar Djuric
magi
Djerdan
vladogouldovi
vasko
Exotic
sgrubi
goran74
Matija95
skorkovic
Dijamant
kelies
ivankv
Igorche81
florida
Šarengrad
tatjanasd
Stankovic
Dalibor Vasic
braneOS
Iwan97
ivan79
farmacy
vladimircvele
nemanja-77
boze
draganbely
Rea
Dare
milun
rade
GoranM
mt_manki
dr.nenad86
ado
marconi
ivan83
acca
dino
sipi
cody007
jecham
papayajamaica
bacobobi
srdjan vr
Gero
Vasa
fuz80
DarkoMne
vlatko-phoenix
stamil
lica
VeljaVa
rtomek
vecos
ZQKY
zucko
Danijel
SrdjanKG
Sale77-Nis
Alexandar
Perceval
Бане
Laza
Luckyboy
101 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći
AutorPoruka
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 10:09 am

Pricice samo polako,strpljenja..da ga upoznaju dobro..
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 11:08 am

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 11:12 am

[url=[You must be registered and logged in to see this image.] ][You must be registered and logged in to see this image.] [/url]
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 11:23 am

e,ovo je moj prvi pokusaj postavljanja slika na forumu, ne zamerajte ako ima nekih nedostataka.zebe su sada u kavezu u toploj prostoriji i ima ih petnaestak na prolece se sele u spoljnu volijeru.sta bi trebalo da im dam jer mi se neke od njih mekako nakostreseno drze i nisu bas vesele...
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 9:35 am

zasto muzijak zabacuje glavu unazad skroz imas osecaj da ce se izvrne nije li neka bolest, ako jeste sta da mu dajem
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 6:26 pm

Malo detaljnije napisi . Moj tata drzi golubove i imao je slicne slucajeve . U pitanju je vrtoglavica . Cini mi se da je rijec o oboljenju nervnoh sistema i da neizlecivo pticu treba skloniti od ostalih je moze uginut citavo jato. Pozz
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 8:41 pm

ne radi on to stalno po neki put ne udvara li se , posto sam im poceo da im dajem vec neko vreme jajcanu hranu
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeNed Feb 24, 2013 4:11 pm

Ha, ha. Komsiji najzad uspelo! Pet jaja u pet dana i sva puna. Mlade ocekuje u sredu. Nek' mu je sa srecom i da mu se izlegu male zebice.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeSub Mar 02, 2013 7:01 pm

Izleglo se svih pet jaja ali su od srede do danas uginuli svi osim jednog mladog. Bas steta. Komsija misli da ih ne hrane dovoljno ili da su ih izgazili preko noci jer i muzjak i zenka spavaju u gnezdu.
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 6:57 pm

cao i ja da se hvalim malo imamo za pocetak dva jaja ,juce prvo danas drugo hvala svima na saveti.
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 6:59 pm

opet ja nesto zaboravi cinimi se da zenka ne lezi na jaja preko noc ili mi se cini ali mislim da ne spava jel to normalno ili ne. hvala.
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 7:21 pm

trebalo bi da se preko dana smenjuju, a nocu su zajedno u gnezdu. tako je bar kod mene
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 7:23 pm

Neke ptice pocnu lezat kad snesu sva jaja,neke nakon treceg a neke odmah
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeUto Mar 05, 2013 7:00 pm

CAO sad primecujem vise su u gnezdu nego napolju obojeili ako je zenka napolje muzijak unutra i lezi na jaja kad budem slikao opstavicu . i dokle da dajem jajcanu
i kad opet da pocnem da je dajem
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeUto Mar 05, 2013 7:11 pm

ako snose ne bi trebalo da dajes, tek kad se izlegu mladi
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeUto Mar 05, 2013 10:07 pm

ok hvala na savetu
Nazad na vrh Ići dole
Dusan91ks




Broj poruka : 3
Datum upisa : 03.03.2013

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeSre Mar 06, 2013 9:50 pm

Zdravo. Imam problem jedan, pa molim za savet. Imam zebice, i rade sve normalno, i cim mi izadje neko mlade iz kucice, oni ga ocerupaju, i posle toga ugine, a par mladima su polomili i noge. Ne znam ko radi, dal roditelji ili drugi parovi, ali to mi se desava vec cele zime. Jednog sam muzjaka video da to radi i izbacio, ali se i dalje to dogadja. Kako kom paru stignu mladi i maldo izadje oni ga ocerupaju i ono mi ugine posle. Zna li neko sta je problem, i da mi kaze neko resenje. Unapred zahvalan.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeČet Mar 07, 2013 5:58 pm

Stavi svaki par u svoj kavez u sezoni razmnozavanja. Mlade kad pocnu da jedu prebacuj u letilicu ili u volijeru. Kod kanarinaca je ovaj metod najefikasniji.Smile
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimePet Mar 08, 2013 8:36 pm

imamo pet jaja i ja mislim da je to to sad leze po ceo dan na jaja, videcemo
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimePon Mar 11, 2013 7:23 pm

Evo nekih slika za pocetak ja tek pocinjem sa gajenjem ptica

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo i volijera spoljna, nadam se da je dobra.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
Don Milanessi

Don Milanessi


Broj poruka : 6
Datum upisa : 30.01.2013
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimePon Mar 11, 2013 11:11 pm

Imam jedn pitanje za sve one koji uzgajaju zebice duze od mene. Interesuje me sa koliko meseci mlade zebice potpuno promene perje u konacnu boju.
Nazad na vrh Ići dole
daniel87

daniel87


Broj poruka : 9
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 36
Lokacija : Aleksandrovac zupski

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: ...   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeUto Mar 12, 2013 3:38 pm

Druze za to im treba dug vremenski perio ja imam 4 mlade zebe nisu skroz promenili perije ali vidim sta je muzjak a sta zenka vremenoom ce im se doterati perije i boje. Sta ti drzis od ptica?
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeUto Mar 12, 2013 5:21 pm

Meni su zebe vrlo brzo mitarile.znale su u roku cetiri mjeseca dobit perije odraslih ptica
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeUto Mar 12, 2013 7:04 pm

Sve to zavisi, npr leti ako ti je volijera ili kavez na suncu ide brze dok sada zimi je to dosta sporije..
Nazad na vrh Ići dole
Don Milanessi

Don Milanessi


Broj poruka : 6
Datum upisa : 30.01.2013
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitimeSre Mar 13, 2013 1:14 am

Ma vidim ja shta je muzjak a shta zenka, nego me interesuje kad ce da se izmitare. Cuvam australijske zebice, od prve ture imam tri mlade koje su se izlegle 15.12. i josh nisu promenile boju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 27 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )
Nazad na vrh 
Strana 27 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Svetloleđe zebraste zebe
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )
» Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)
» Leptir zeba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: