Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )

Ići dole 
+97
Miloš Stalać
coja
danee9877
amir2
saggit
MilanNis
karlo28
markan
banex
Miljan B.
daniel87
Don Milanessi
Dusan91ks
Pash031
cica
danee987
lepotica cana
marinac1
TomoCv
Marjan
milojed
gorany82
MilosPlana
Kyuzo
aleksa culuman
Ivan/Rex
steva27
mocur
miroslav bg
žako
miticsinger
blueboy
Aleksandar Djuric
magi
Djerdan
vladogouldovi
vasko
Exotic
sgrubi
goran74
Matija95
skorkovic
Dijamant
kelies
ivankv
Igorche81
florida
Šarengrad
tatjanasd
Stankovic
Dalibor Vasic
braneOS
Iwan97
ivan79
farmacy
vladimircvele
nemanja-77
boze
draganbely
Rea
Dare
milun
rade
GoranM
mt_manki
dr.nenad86
ado
marconi
ivan83
acca
dino
sipi
cody007
jecham
papayajamaica
bacobobi
srdjan vr
Gero
Vasa
fuz80
DarkoMne
vlatko-phoenix
stamil
lica
VeljaVa
rtomek
vecos
ZQKY
zucko
Danijel
SrdjanKG
Sale77-Nis
Alexandar
Perceval
Бане
Laza
Luckyboy
101 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Sledeći
AutorPoruka
daniel87

daniel87


Broj poruka : 9
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 36
Lokacija : Aleksandrovac zupski

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeSre Mar 13, 2013 2:53 pm

Verovatno je zbog hladnoce, i obavzno im stavi kadaicu da se kupaju to obozavaju ...meni su pilici poceli polako da dobiju boju ali boravi na suncu ceo dan volijeru greje sunce.
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimePon Mar 18, 2013 4:55 pm

cao . interesuje me kad se izlegnu zebe treba li da im dajem neku zivu hranu uz jajcanu ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimePon Mar 18, 2013 6:01 pm

@cica , nema potrebe za živom hranom pored jajčane.
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimePon Mar 18, 2013 8:25 pm

hvala
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeUto Mar 19, 2013 6:34 pm

jos nest da te pitam treba li da izbacim zrnastu hranu kad im dajem jajcanu, ako treba da je izbacim kad treba opet da ubacim
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeUto Mar 19, 2013 6:39 pm

Uvek trebaju da imaju zrnastu hranu...
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimePon Apr 08, 2013 6:08 pm

cao sad imaju 3 nedelje kad treba da ih odvojim od roditelja, mislim na zebice
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeSre Apr 10, 2013 4:54 pm

sad su 4 nedeljestare zebice kad da ih odvojim
od roditelja
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeSre Apr 10, 2013 6:48 pm

Kad pocnu da jedu nema neki odredjen dan....
Nazad na vrh Ići dole
cica

cica


Broj poruka : 34
Datum upisa : 17.12.2012
Godina : 47
Lokacija : leskovac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeČet Apr 11, 2013 8:22 pm

ok hvala
Nazad na vrh Ići dole
Miljan B.




Broj poruka : 5
Datum upisa : 11.04.2013

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeSub Apr 13, 2013 9:07 am

Da li jos neko koristi ovaj forum?
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeSub Apr 13, 2013 9:16 am

Miljan B. ::
Da li jos neko koristi ovaj forum?


Dobro došli, na zvanični forum Srpske ornitološke federacije avikultura!

Želim da vam vreme koje provodite na forumu, bude od koristi za unapređenje svog znanja o uzgoju ptica koje držite i uzgajate!

A odgovor na postavljeno pitanje je:
- Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 112 dana Pon Jan 28, 2013 8:08 pm
- Naši korisnici su poslali ukupno 38771 članaka
Imamo 1813 registrovanih korisnika

To je dovoljno da zaključite, kakava je posećenost foruma avikultura!
Nazad na vrh Ići dole
Miljan B.




Broj poruka : 5
Datum upisa : 11.04.2013

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeNed Apr 14, 2013 5:08 pm

Lapsus ,hteo sam da pitam da li jos neko koristi ovu pricu o zebrastim zebama zato sto vidim da poslednji clan je pisao jos u 2012/toj godini!
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimePon Apr 15, 2013 2:42 am

Post pre tebe je 11april-2013.. Pise ti lepo..
Nazad na vrh Ići dole
Miljan B.




Broj poruka : 5
Datum upisa : 11.04.2013

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeUto Apr 16, 2013 2:03 pm

Sad sam video! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Miljan B.




Broj poruka : 5
Datum upisa : 11.04.2013

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeUto Apr 16, 2013 3:31 pm

Procitao sam skoro svih 69,stranica mnogo mi je pomoglo saznao sam mnogo stvari o zebama zato sto sam novajlija,samo nisam bas najbolje shvatio za jajcanu hranu,ona se daje dok ne snesu prvoje jaje,pa se onda prekine ,pa kada se pilici izlegnu onda se nastavlja opet sa jajcanom hranom ,ali negde sam i procitao da se opet osile i snesu nova jaja i ostave mlade sad ne razumem sve najbolje/ moze neko da mi pojasni malo bolje?
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeUto Apr 16, 2013 4:42 pm

Ako držiš samo jedan par zeba, možeš da im daješ jajčanu hranu dok ne počnu da leže na jajima, onda napravi pauzu dok se ne ispile mladi (da ne bi eventualno napustile gnezdo i nosile nova jaja). Kada dobiju mlade, potrebno je roditeljima davati jajčanu hranu sve dok se mladi ne osamostale. Ovo što sam naveo nije pravilo, već pitanje prakse. Ja recimo držim zebe u jatu i ne mogu da kontrolišem kada će koji par da snese jaja, pa dobijaju jajčanu hranu tokom cele sezone razmnožavanja i nikad nisam imao problem da napuste jaja ili mlade. Tako da možeš a i ne moraš da se pridržavaš ovoga, vremenom ćeš videti kako se ponašaju, pa ćeš im na osnovu toga prilagoditi ishranu.
Nazad na vrh Ići dole
Miljan B.




Broj poruka : 5
Datum upisa : 11.04.2013

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeUto Apr 16, 2013 8:08 pm

Kupio sam 5 para zeba svi parovi su odvojeni po kavezima !Pridrzavacu se ovoga sto si mi rekao ..pozzz hvala !
Nazad na vrh Ići dole
banex

banex


Broj poruka : 3
Datum upisa : 28.05.2013
Godina : 40
Lokacija : Pancevo

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Pomoc oko pola zebica   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeSre Jun 05, 2013 9:06 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pomoc ,dali su ovo muzjak i zenkica?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeČet Jun 06, 2013 8:05 pm

Jesu
Nazad na vrh Ići dole
banex

banex


Broj poruka : 3
Datum upisa : 28.05.2013
Godina : 40
Lokacija : Pancevo

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeSub Jun 08, 2013 7:08 pm

Hvala puno
Nazad na vrh Ići dole
Don Milanessi

Don Milanessi


Broj poruka : 6
Datum upisa : 30.01.2013
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimePon Avg 19, 2013 1:10 am

Pozdrav svima imam dva velika problema, i treba mi savet od ljudi koji se u to vishe razumeju od mene.
Elem, prvi problem je u tome shto mi par zebica koje su do sad izvodile pilice to vishe nerade. Tj. dok su mi bile i letilici sa josh dva para one su nosile jaja i izvodile mlade, a sad kad sam ih prebacio u zaseban kavez snesu jaja i izvedu mlade ali nece da ih hrane nego muceni umru od gladi.Neznam koji je razlog tome?
Drugi problem mi je u tome shto sam imao zenko koja je odjedanput dobila kao neke kraste ili lishajeve po korenu kljuna.Sads to se desilo u isto vreme kad sam promenio jajcanu hranu.Mozda nema nikakve veze ali eto. Ptica mi je izgledala ofucano i nije bila aktivna toliko kao pre. Uginula je, u medjuvremenu muzjak kao i jedan ptic su takodje to dobili(bili su zajedno svi zato shto je leglo bili mlado i ptici nisu mogli sami da jedu) muzjaku je proshlo a mladoj zenkici ne, i ima iste simptome kao majka.
Ako je iko imao slican problem ili cuo za reshenje bio bih neizmerno zahvalan ako bi mi pomogao.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimePon Avg 19, 2013 9:31 pm

Promeni im mesto,kavez,kućicu,pa ako nastave tako,nema im pomoći.
Što se tiče kljuna,verovatno je u pitanju šuga,dešava se,hrana nije uzrok tome.
Potraži kod veterinara neki preparat.
Nazad na vrh Ići dole
Don Milanessi

Don Milanessi


Broj poruka : 6
Datum upisa : 30.01.2013
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeUto Avg 20, 2013 12:06 am

Ako mi verujesh promenio sam im cetiri kucice,samo u zatvorenim nose jaja. Uvek snese od 5 do 7 jaja i uredno lezi na njima sva su plodna izlegu se pilici. Kad se izlegnu ona prestaje da se stara o njima tj. nehrani ih i svi pocrkaju. Kako se legu tako crkavaju.
Zvao sam i pitao vishe veterinara i najpribliznije shto sam dobio je : da je kokoshka ili patka ili curka znao bi ovako nemam pojma. Na fakultetu se ne uci o tome.
Hvala u svakom slucaju.
Nazad na vrh Ići dole
markan




Broj poruka : 36
Datum upisa : 27.05.2013
Godina : 46
Lokacija : Zagreb

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitimeUto Avg 20, 2013 8:08 am

Pozdrav-
Mužjak zebe mi je uginuo u pola odrastanja mladih(u volijeri su mi), no imam još jednog mužjaka,za kojeg čak mislim da je kasnije pomagao u odgoju...e sad me zanima koliko treba vremena proći da se ženka spari sa njime i hoće li uopće stvoriti novi par?
jeli imao netko takvo iskustvo?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 28 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )
Nazad na vrh 
Strana 28 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Svetloleđe zebraste zebe
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )
» Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)
» Leptir zeba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: