Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)

Ići dole 
+90
palermo
Giovanni
Duska
Djole
whitesuga
sasazako
levic88
Marjan
tanjasd
boske
Strumpf
marijavel
ZARKOTEKICA
tutti
karlo28
rosoft85
border
ivan79
daweed
aska
northstar
zaharije
gaborka
Poli
rakac
makimk
rado7rado
Miks
gogagrizli
Ondrej
Matija95
Nidzo
bosko
Laouni
srxa
GoranKac
dr.nenad86
predin
Mistiq
slobo
Iwan97
Abc
Dusko
milan istra
anita75love
dijana ostojic
MILAN
skorkovic
markoub
florida
Don Salinas
JanjaSaMeseca
mijnica
kokica56
tina
rade
pticar
žako
ATOS
n.ekv
suzy
Laza
Slobodan Kragujevac
fuz80
salle55
Dare
Bogdanik
tatjanasd
dino
Rea
nebojsa
Jocom
mime30
momoks
anamarija77
papayajamaica
ipapige
Caba-Su
jaran
Sale77-Nis
lakigtb
haralampijexxl
Luckyboy
Alex
goran092
rtomek
SrdjanKG
zoran ptice pjevice
Rale
Zika
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Sledeći
AutorPoruka
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimeSub Jun 15, 2013 11:03 pm

Tema je zaključana dok se ove gluposti ne pobrišu.Posle brisanja svaki vulgaran,neprimeran,reklamni komentar biće sankcionisan.
Tema se zove Žako i toga se na dalje pridržavajte Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
levic88

levic88


Broj poruka : 27
Datum upisa : 31.01.2014

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePet Jan 31, 2014 5:04 pm

Jel je ova tema i dalje zatvorena ili niko nesme nista vise da napise ja sam htela da pitam jel istina da zakoi koji se prodaju ispod 500e imaju neke nedostatke ja bih kupila zdravog i pravog sa dobrocunim ponasanjem, ali vidim da ima od 450-600 evra pa se mislim da li je to kao i sa ostalim stvarima gde je jeftina roba uvek losa ili ovde nema tih pravila?
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePet Jan 31, 2014 9:52 pm

levic88 ::
Jel je ova tema i dalje zatvorena ili niko nesme nista vise da napise ja sam htela da pitam jel istina da zakoi koji se prodaju ispod 500e imaju neke nedostatke ja bih kupila zdravog i pravog sa dobrocunim ponasanjem, ali vidim da ima od 450-600 evra pa se mislim da li je to kao i sa ostalim stvarima gde je jeftina roba uvek losa ili ovde nema tih pravila?


Ovo sigurno nije istina i pravilo. Može biti da je ptica jeftina zbod nekog nedostatka, ali to se vidi, a jeftino ne mora značiti da ne valja.
Uglavnom, cijena se određuje kako se dvoje dogovore.  Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
levic88

levic88


Broj poruka : 27
Datum upisa : 31.01.2014

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePet Jan 31, 2014 10:39 pm

Ja se bojim da ne uzmem nekog koji je lose odhranjen pa da mu kasnije zbog toga bude lose ili nedaj boze umre. Ili da postane invalid pa ni da ga gledam ni da ga bacim. Svud se kaze da je to hranjenje vrlo bitno za dugovecnost i zdravlje a to nema simptome prilikom kupovine.
Nazad na vrh Ići dole
sasazako

sasazako


Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.03.2014

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePon Mar 17, 2014 9:56 pm

pozdrav


Poslednji izmenio sasazako dana Uto Mar 18, 2014 7:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePon Mar 17, 2014 11:48 pm

Mijenjaj mužjaka, ne vrijedi.
Nazad na vrh Ići dole
sasazako

sasazako


Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.03.2014

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimeUto Mar 18, 2014 6:24 pm

Da


Poslednji izmenio sasazako dana Sre Mar 19, 2014 4:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimeUto Mar 18, 2014 6:35 pm

Sve ovisi o samim pticama.....
Imao sam par koji je imao tri puta po dva prazna jaja. Mužjak je uginuo u osmom mjesecu prošle godine, taman kada je ženka ponovno sjedila na dva jajeta. i opet prazna. U desetom mjesecu sam ju stavio s svojim starim mužjakom i već krajem 2013.g. je snijela tri jaja, od toga, krajem prvog mjeseca već imao dva malca. Znači.....nakon četiri mjeseca otkako joj je uginuo dugogodišnji mužjak i dva mjeseca s novim, krenula je u novo parenje.
Imam i jedan loš primjer od jednog kolege pticara, ali neću sada o tome, da ti ne bih ubio volju.
Sretno.
Nazad na vrh Ići dole
sasazako

sasazako


Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.03.2014

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimeUto Mar 18, 2014 7:27 pm

 Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 34324 


Poslednji izmenio sasazako dana Uto Apr 22, 2014 11:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimeUto Mar 18, 2014 11:13 pm

Nije. Čovjek je kupio novog mužjaka i s njom je bio godinu dana, i ništa. Onda je nabavio drugog mužjaka i s njom je bio dvije godine i ništa. Sada je kod nje treći mužjak već dvije godine i dalje ništa. Pitao sam ga da mi ju proda, ali ju nije htio. Kaže......znam da valja jer je imala mlade kod njega s onim prvim što je uginuo i jednostavno ju neda.
Zato kažem......puno ti ovisi o samoj ptici.
Ali nemoj gledat tako crno. Možda se tebi baš posreći.
Nazad na vrh Ići dole
whitesuga




Broj poruka : 1
Datum upisa : 31.03.2014

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePon Mar 31, 2014 3:52 pm

Uh procitah sve od pocetka ....
Pozdrav . ja sam nova u ovome Smile 
Naime moj muz je uzeo zakoa meni na poklon. On ne zna koliko je star ni da li je divlji ili rucno hranjen. Prodavac u radnji mu je rekao da je star 3 meseca ali meni izgleda starije. sa 3 meseca je jos pile?
Kako da ga pripitomim da me ne ujede i kako da ga naucim da moze slobodno da se seta po sobi? Vidim da reaguje na moj glas od svih ukucana i da hoce da prica. Kada on zvizdi ja ga imitiram i on svaki put proba drugu melodiju da vidi da li i ja mogu Smile bas sam ga zavolela za ovu nedelju dana i nedam ga nizasta na svetu samo se plasim njegove reakcije kada otvorim kavez. I jos nesto zivim u Libiji gdee je sve divlje pa cak i ljudi  lol! ne znam kako da ga naucim da se mazi. da li ima neko neki savet?
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePon Mar 31, 2014 8:27 pm

Samo polako i strpljivo. Daj mu iz ruke kikiriki u ljusci , komadić jabuke, banane ili slično. Samo polako, bez naglih pokreta. Vremenom će se pripitomiti i ako nije rukom hranjen.
Tri mjeseca nije sigurno, jer još nebi samostalno jeo.
A osnovna formula je vrijeme i stpljenje i bit će on maza.
Sretno.
Nazad na vrh Ići dole
Djole




Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.03.2014
Lokacija : Kosjeric

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePon Apr 07, 2014 3:50 pm

Zamolio bih clanove ukoliko poznaju nekog odgajivaca ko trenutno ima mlade zakoe ili bebe zakoa da mi javi u pp. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePet Apr 11, 2014 1:04 pm

Da li moze neko da mi pomogne?..Imam Zakoa muzjaka dve godine star. Desi se ponekad tj. naidje mu period da je uplasen od mene i kao da podivlja...Moze li mi neko reci kako da ga malo opustim da mi vise veruje i da bude malo pitomiji..Napominjem da on nije stalno takav..Takodje je rucno hranjen.Hvala..
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePet Apr 11, 2014 2:15 pm

A kakav je kad je pitom i kad te se ne boji?
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePet Apr 11, 2014 2:34 pm

Pa tad je bolji u smislu ne plasi se mojim kretanjem po stanu, mom mahanju ruke, peva cak i na ramenu...ovako kad je uplasen ujeda i slicno..Da li je normalno da nekad ujeda zako? On ima sve uslove bolji nego bilo sta...ali malo vise je plasljiv ali kao da to dolazi periodicno
Nazad na vrh Ići dole
Giovanni

Giovanni


Broj poruka : 14
Datum upisa : 05.04.2014

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePet Apr 11, 2014 2:44 pm

hoce iz obesti da ujede
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePet Apr 11, 2014 3:50 pm

A da li je normalno da je malo uplasen i divlji ponekad
Nazad na vrh Ići dole
Giovanni

Giovanni


Broj poruka : 14
Datum upisa : 05.04.2014

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePet Apr 11, 2014 5:02 pm

Duska ::
A da li je normalno da je malo uplasen i divlji ponekad
normalno ponekad
Nazad na vrh Ići dole
sasazako

sasazako


Broj poruka : 9
Datum upisa : 01.03.2014

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePet Apr 11, 2014 11:40 pm

Duska ::
Da li moze neko da mi pomogne?..Imam Zakoa muzjaka dve godine star. Desi se ponekad tj. naidje mu period da je uplasen od mene i kao da podivlja...Moze li mi neko reci kako da ga malo opustim da mi vise veruje i da bude malo pitomiji..Napominjem da on nije stalno takav..Takodje je rucno hranjen.Hvala..

Postio razlog straha i napada u to sam siguran jer imam takav primer sa moim papagajem naime ja se sa njim ljubim cacka mi trepavice na oku bukvalno kao da smo u najvecoj ljubavi ali ako na licu imam neku kremu ili ako sam umazan zbog prirode mog posla on se tad nakostresi i polako mi se mucki primice i kad ostvari dobru poziciju onda u napad tako me ujeo za vrat u letu kao kobac nisam znao sta me snaslo izasao sam i sredio se u kupatilu i kad sam usao on mi slece na rame mazi se ljubi kao da nista nije bilo. posle sam testirao i umazan ulazio on krece u napad izadjem obrisem se on se mazi ja opet nabacim neku kremu na sebe on opet u napad.
Probajte da ukapirate sta ga to plasi kod vas moda deo odece naocar kapa frizura sigurno nesto jeste.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimeSub Apr 12, 2014 9:38 am

Majka priroda,istikti mu nekad kažu da je vreme za odbranu ili napad.Obrati pažnju kad se nakostreši i preti da mu ne pridješ koje boje garderobe imaš na sebi,tako se ponašaju na žutu i crvenu kad imaš na sebi...
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimeSub Apr 12, 2014 12:24 pm

Imam jedno pitanje...Da li Vasi Zakoi slecu na pod ...Moj ne bi sleteo na pod nema sanse, cak i dok se igra sa nekom igrackom pa mu igracka padne na pod on nece da ode po nju...Takodje ne silazi ni na dni kaveza?
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePon Apr 14, 2014 12:41 pm

Neće ti oni baš hodati po zemlji. Hodaju dosta trapavo i očito se osjećaju nesigurno.
Takvi su oni, teško da ćeš ga promjeniti.
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimeSre Maj 07, 2014 5:42 pm

Molim Vas, mala pomoc...Moj Zako ima dve godine rucno je hranjen i vidm da neki zakoi se okrenu na ledja okace od prst i maze po citavom telu..Moj Zako meni to ne dozvoljava naime on se da samo maziti po glavi i iza usiju cim mu pipnem ledja ili ispod krila...ujede ...da li je to normalno? Hvala
Nazad na vrh Ići dole
palermo




Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.06.2014

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitimePon Jun 02, 2014 2:29 pm

Dobar dan, ja sam nova clanica, imam zakoa Angelu, staru oko godinu.

Rucno je hranjena i razmazena (ja sam kriva, priznajem).

Muci me ujedanje, kao sto, koliko vidim, jos neke vlasnike sa ovih strana. Moj slucaj je malo konkretniji. Ja naime nosim naocari, koje ona pokusava da skine i demolira. Jasno je da ne mogu da joj dam. Ne smem da joj dam ni neke bezvredne da se igra, jer ce onda da ukapira da je cool i ok da pojede naocari.

Kad krenemo da se otimamo oko naocara, naravno ja stradam. Nikad me nije ujela skroz krvnicki, ali nije ni nezna. Ostatak vremena smo najbolje drugarice, mazimo se, pricamo... Je l ima neko neki savet?

Htela bih da dodam jos par stvari koje mogu biti od pomoci drugima:

- moja Angela se seta po patosu i to mnogo smesno izgleda, posto mnogo smesno hodaju. Seta se kad je na patosu nesto sto se njoj svidja.
- hoce da se visi na prstu kao slepi mis i da se ljulja, ali to nije prijatno za onoga ko je drzi (zakaci se jako kandzama i kad ispadne iz ravnoteze jos jace kljunom, tako da je to mozda slatko na snimku, ali nije bas u prirodi)
- hoce da lezi na ledjima i da je neko ljulja tamo vamo, ali to sam je ja naucila

Ako ima neko nesto pametno za ujedanje i kradju stvari (a sem naocara, pokusava da otudji jos neke moje stvari, olovke, sminku... veliki je lopov), pomazite pls:)

dodatak za mazenje: moja prvo nije htela, pa je htela samo po glavi, pa sad hoce da legne u krevet pored mene i maltene ako bi mogla tu da ostane da spava. Hit mesta za mazenje: iza glave, ispod kljuna, po batacima, voli da je drzim za nogu to jest kandze. Ali samo kad je njoj do mazenja. E da, voli mnogo da se kupa pa je prskam nekom vodom iz flasice a onda je jednom nedeljno propisno istusiram (isto s onim za prskanje vesa).
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 28 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)
Nazad na vrh 
Strana 28 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)
» Cockey, CAG, Kongo africki sivi ...
» Sivi africki pevac (serinus leucopygius)
» amazonac ili zako - pomoc
» Bebica zako

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Veliki papagaji-
Skoči na: