Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)

Ići dole 
+90
palermo
Giovanni
Duska
Djole
whitesuga
sasazako
levic88
Marjan
tanjasd
boske
Strumpf
marijavel
ZARKOTEKICA
tutti
karlo28
rosoft85
border
ivan79
daweed
aska
northstar
zaharije
gaborka
Poli
rakac
makimk
rado7rado
Miks
gogagrizli
Ondrej
Matija95
Nidzo
bosko
Laouni
srxa
GoranKac
dr.nenad86
predin
Mistiq
slobo
Iwan97
Abc
Dusko
milan istra
anita75love
dijana ostojic
MILAN
skorkovic
markoub
florida
Don Salinas
JanjaSaMeseca
mijnica
kokica56
tina
rade
pticar
žako
ATOS
n.ekv
suzy
Laza
Slobodan Kragujevac
fuz80
salle55
Dare
Bogdanik
tatjanasd
dino
Rea
nebojsa
Jocom
mime30
momoks
anamarija77
papayajamaica
ipapige
Caba-Su
jaran
Sale77-Nis
lakigtb
haralampijexxl
Luckyboy
Alex
goran092
rtomek
SrdjanKG
zoran ptice pjevice
Rale
Zika
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći
AutorPoruka
boske

boske


Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 2:43 pm

Kao što napisah, frka bi mi bila da mu ukidam seme da ne izgubi na težini, ne možeš ga na silu naterati da počne da jede voće i povrće, to će sam da provali u jednom trenutku i rešio si problem, takvo je moje iskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
Strumpf




Broj poruka : 17
Datum upisa : 07.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 3:40 pm

boske ::
Kao što napisah, frka bi mi bila da mu ukidam seme da ne izgubi na težini, ne možeš ga na silu naterati da počne da jede voće i povrće, to će sam da provali u jednom trenutku i rešio si problem, takvo je moje iskustvo.

Ok, hvala!
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 3:52 pm

Ptica kad se sretne po prvi put sa nekom hranom ima strah da je proba zato lepo probaj da mu dajes sa tvoih usana ne iz ista vec suvim usnama uhvati parce jabuke ili sta vec hoces i ponudi mu. Nemoj da mu dajes uz usta zbog bolesti koje mogu za njega da budu kobne. Ja sam mom nudio prvi put grozdje i nije hteo za drzavu da proba i ja mu ponudim tako i on uze i posle prve probe sve je bilo ok
od tad kad god nesto novo imam da mu dam prvo mu dajem tako naravno preduslov je da vam ptica veruje i da vas dozivljava kao majku.
Nazad na vrh Ići dole
Strumpf




Broj poruka : 17
Datum upisa : 07.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 4:07 pm

predin ::
Ptica kad se sretne po prvi put sa nekom hranom ima strah da je proba zato lepo probaj da mu dajes sa tvoih usana ne iz ista vec suvim usnama uhvati parce jabuke ili sta vec hoces i ponudi mu. Nemoj da mu dajes uz usta zbog bolesti koje mogu za njega da budu kobne. Ja sam mom nudio prvi put grozdje i nije hteo za drzavu da proba i ja mu ponudim tako i on uze i posle prve probe sve je bilo ok
od tad kad god nesto novo imam da mu dam prvo mu dajem tako naravno preduslov je da vam ptica veruje i da vas dozivljava kao majku.

Ok, probaću pa javljam kako je prošlo!
Ne verujem Wink
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 6:51 pm

Podigni mu hranilicu sa vocem uz "nos".
Nazad na vrh Ići dole
Mistiq

Mistiq


Broj poruka : 51
Datum upisa : 04.01.2012

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 7:22 pm

Naravno ,kod nas cinija sa semenkama uvek stoji u kavezu,a voce i povrce mu stavljamo naknadno. nas papagaj isto u pocetku nije hteo da jede nista od voca, povrca. Kao sto Boske napisa, prvo se igrao, istrazivao ukuse i onda je polako poceo jesti sve. Moras biti strpljiv, oni su sumnjicavi prema svemu nepoznatom. Pusti ga da se navikne na novu hranu, videces kada prodje malo kako ce slatko jesti sve to. Semenke su mu osnovna hrana, iz mog licnog iskustva gledano, ne bih mogao ni da zamislim jedan dan da Žaki nema semenke u kavezu.
Nazad na vrh Ići dole
boske

boske


Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 8:25 pm

Slično kao kod Mistiq-a, samo je malo tolerantniji prema ostalom, u smislu da rado jede voće i povrće ali po gruboj proceni to je 30-30% ukupnog obroka Very Happy , ponekad polovina oraha, bar, bademi i lešnici, kikiriki uopšte ne voli.
Nazad na vrh Ići dole
Mistiq

Mistiq


Broj poruka : 51
Datum upisa : 04.01.2012

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 8:51 pm

Ma, mozda je i veci odnos od30-30%...Povrce i voce ako ne jede u toku dana, to kao da nije imao obrok. Desilo se nekoliko puta da ne planirano ostanemo duze negde i da ne dobije voce ili povrce, to je bukvalno radost kod ptice kada mu stavimo ciniju sa vocem, povrcem. Da li zbog navike ili ne znam cega, jednostav no, dnevno sledovanje hrane nije potpuno bez voca,povrca. e, sad kad Boske rece kikiriki, mi izbegavamo da ga dajemo jer su nasi prijatelji u Nemackoj imali problema sa svojom pticom koja je bakteriju na plucima dobila bas od neke gljivice ili cega vec iz kikirikija po nalazu lekara. Odstranili su joj trecinu jednog plucnog krila. Ptica je sad ok i Bogu hvala godine od tad prosle ali od tog straha kikiriki izbegavamo u sirokom luku.
Nazad na vrh Ići dole
boske

boske


Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 9:37 pm

Mistiq ::
sad kad Boske rece kikiriki, mi izbegavamo da ga dajemo jer su nasi prijatelji u Nemackoj imali problema sa svojom pticom koja je bakteriju na plucima dobila bas od neke gljivice ili cega vec iz kikirikija po nalazu lekara.
Mislim na sirovi kikiriki u ljusci iz hrane koji je sigurno bakteriološki ispravan (bez aflatoksina), frka bi mi bila da probam da mu dam onaj iz bio špajza za koji ništa ne znaš, ali, kao što rekoh, kikiriki mu ne izaziva nikakve emocije pa smo bezbedni Very Happy
Strumpf bi mogao za par dana da krene da ga uči da sleće na ruku, da mu namešta povodac, ako to želi, ili da ga navikava na vožnju kolima u onom box-u za prenos malih životinja čim mu se stabilizuje ishrana.
Evo kako to kod nas izgleda, pre polaska na plac...
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 20130509132628resize
Nazad na vrh Ići dole
Strumpf




Broj poruka : 17
Datum upisa : 07.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 3:42 pm

A da li smem da mu dajem vitamine/minerale kroz vodu?
Ima 3 meseca.
Nazad na vrh Ići dole
boske

boske


Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 4:38 pm

U principu možeš, ali kupi versele laga (imaš u pet centru), i strogo prema uputstvima, ja nikada nisam eksperimentisao sa drugim proizvođačima, sve do momenta dok ne prihvati jabuku i ostalo, onda više nemaš potrebe da ga kljukaš sintetičkim vitaminima osim po nekada u periodu mitarenja ili teškog stresa. Primetio sam da ovde ima i odgajivača a ne samo ljubitelja žakoa, pa bi bilo lepo čuti i njihovo mišljenje o tome, obzirom da tvoja ptica ima samo 3 meseca.
Nazad na vrh Ići dole
Strumpf




Broj poruka : 17
Datum upisa : 07.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 4:43 pm

boske ::
U principu možeš, ali kupi versele laga (imaš u pet centru), i strogo prema uputstvima, ja nikada nisam eksperimentisao sa drugim proizvođačima, sve do momenta dok ne prihvati jabuku i ostalo, onda više nemaš potrebe da ga kljukaš sintetičkim vitaminima osim po nekada u periodu mitarenja ili teškog stresa. Primetio sam da ovde ima i odgajivača a ne samo ljubitelja žakoa, pa bi bilo lepo čuti i njihovo mišljenje o tome, obzirom da tvoja ptica ima samo 3 meseca.
Hvala Boske, a što se tiče mišljenja odgajivača apsolutno se slažem sa tobom!
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 5:37 pm

boske ::
Do momenta dok ne prihvati jabuku i ostalo, onda više nemaš potrebe da ga kljukaš sintetičkim vitaminima osim po nekada u periodu mitarenja ili teškog stresa.

Bas ovako, posto je kroz hranu za rucno hranjenje dobila sve sto joj treba,ne treba preterivati ni u cemu. Uzmi skuvaj jaje iseci ga na pola i daj mu .
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 6:19 pm

U hrani za ručno hranjenje ima svega što treba tvom malcu i mislim da nema nikakve potrebe za dodatnim vitaminima. Mislim da bi od toga bila veća šteta nego korist.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimeUto Maj 21, 2013 9:16 pm

A i u premijum hrani za zakoe imate takodje minerale vitamine i aminokiseline tako da i kad prestane da jede hranu za rucno hranjenje imace sve sto mu je potrebno i ja se slazem da se koriste vitaminski dodaci prilikom velikog stresa i za vreme mitarenja i nikako drugacije.
Nazad na vrh Ići dole
Strumpf




Broj poruka : 17
Datum upisa : 07.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimeSre Maj 22, 2013 11:46 am

Hvala svima na savetima!
Jede bananu iz ruke, ostalo samo pljune Smile
Nazad na vrh Ići dole
boske

boske


Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimeSre Maj 22, 2013 11:55 am

I to je dobar početak sa bananom, samo strpljivo i ostalo će početi da jede.
Bananu mu daj samo koliko pojede u trenutku kada mu daješ, nemoj da je ostavljaš u činiji jer se brzo kvari.
To "pljuvanje" je ispitivanje ukusa, tako počinje, budi istrajan i videćeš da će za neko vreme prihvatiti određene ukuse ( svaka ptica ima svoj afinitet) prema voću i povrću.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimeSre Maj 22, 2013 4:48 pm

nakon 18 dana u svom novom domu, opustio sam i provodim vreme na svom igralistu
[img width=480 height=640]https://2img.net/r/ihimizer/img4/710/dscn7571s.jpg[/img]
[img width=640 height=480]https://2img.net/r/ihimizer/img713/293/dscn7573j.jpg[/img]
[img width=640 height=480]https://2img.net/r/ihimizer/img7/5379/dscn7572r.jpg[/img]
Nazad na vrh Ići dole
boske

boske


Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimeSre Maj 22, 2013 6:52 pm

ZARKOTEKICA ::
nakon 18 dana u svom novom domu, opustio sam i provodim vreme na svom igralistu
super je lik, baš uživa Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tanjasd




Broj poruka : 9
Datum upisa : 09.05.2013

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePet Maj 24, 2013 10:24 am

Ne vidim na snimku postolje igralista. Kako si to resio?
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePet Maj 24, 2013 11:37 am

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Dscn7680z
Nazad na vrh Ići dole
tanjasd




Broj poruka : 9
Datum upisa : 09.05.2013

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePet Maj 24, 2013 11:44 am

Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePet Maj 24, 2013 10:20 pm

Jel ti on sad kaki po parketu?
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimePet Maj 24, 2013 10:32 pm

[quote="ZARKOTEKICA"]nakon 18 dana u svom novom domu, opustio sam i provodim vreme na svom igralistu

Pa ovaj se samo igra sa ovom plastikom nekoristi igrliste kao igraliste da visi po njemu i da se vere sa grane na granu vec kao stoji kao na stajalici u mestu. Ja mislim da nije igralistu to namena. Sta kazete vi sto imate igralista kako je kod vas stanje?
Nazad na vrh Ići dole
Mistiq

Mistiq


Broj poruka : 51
Datum upisa : 04.01.2012

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 2:58 pm

evo kakvo je stanje kod nas Laughing [urlAfricki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Dscn3827cAfricki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Dscn3822bAfricki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Dscn3814tAfricki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Dscn3813w
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 27 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)
Nazad na vrh 
Strana 27 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)
» Cockey, CAG, Kongo africki sivi ...
» Sivi africki pevac (serinus leucopygius)
» amazonac ili zako - pomoc
» Bebica zako

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Veliki papagaji-
Skoči na: