Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)

Ići dole 
+90
palermo
Giovanni
Duska
Djole
whitesuga
sasazako
levic88
Marjan
tanjasd
boske
Strumpf
marijavel
ZARKOTEKICA
tutti
karlo28
rosoft85
border
ivan79
daweed
aska
northstar
zaharije
gaborka
Poli
rakac
makimk
rado7rado
Miks
gogagrizli
Ondrej
Matija95
Nidzo
bosko
Laouni
srxa
GoranKac
dr.nenad86
predin
Mistiq
slobo
Iwan97
Abc
Dusko
milan istra
anita75love
dijana ostojic
MILAN
skorkovic
markoub
florida
Don Salinas
JanjaSaMeseca
mijnica
kokica56
tina
rade
pticar
žako
ATOS
n.ekv
suzy
Laza
Slobodan Kragujevac
fuz80
salle55
Dare
Bogdanik
tatjanasd
dino
Rea
nebojsa
Jocom
mime30
momoks
anamarija77
papayajamaica
ipapige
Caba-Su
jaran
Sale77-Nis
lakigtb
haralampijexxl
Luckyboy
Alex
goran092
rtomek
SrdjanKG
zoran ptice pjevice
Rale
Zika
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći
AutorPoruka
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimePet Maj 17, 2013 6:49 pm

ZARKOTEKICA ::
kupus nikako nedaj kazu da nije dobar za ptice

a ovaj miks povrca i voca ja nebi nikada davao ko sto kaze momoks iz razloga sto mi je nespojiv ukus voca i povrca nikako ali svako radi kako misli da moze i da treba

To sto ti kazes su gluposti jer ti kad jedes pecenje nejedes tortu tog dana nego sutra nije zako svinja pa da jede sve zajedno om jede sta hoce i sta voli tako ce iz miksa jesti sta kad bude hteo a ne sve zajedno.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimePet Maj 17, 2013 6:53 pm

ZARKOTEKICA ::
Strumpf
ja imam duple cinije pa dok jedne stoje u kavezu druge su potopljene u rastvoru jabukovog sirceta i vode do sutra ujutru i tako menjam cinije svakog jutra. ,

Jel tako i vase tanjire potapate u sirce. Dobro tvoje mozda ne, ali deciji tanjiri sigurni noce u sircu.
Nazad na vrh Ići dole
boske

boske


Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimePet Maj 17, 2013 7:24 pm

U principu zavisi od temperature ( u sobi), kada je leto i proklijalo seme i voće i povrće ostavljam do najviše 4-5 sati, zimi može i duže. Ne odvajam voće od povrća, od svega što mi je pri ruci po malo i u jednu činiju. Vrlo je probirljiv, jednog dana se ubija od recimo banane pa sledeća 2-3 dana ni da pipne pa opet neutažljiva pomama...
Nazad na vrh Ići dole
Mistiq

Mistiq


Broj poruka : 51
Datum upisa : 04.01.2012

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimePet Maj 17, 2013 11:22 pm

To sam i ja iz dosadasnjeg iskustva zakljucio...nekoliko dana uziva u kukuruzu kuvanom,recimo, a onda neki period ni da ga pogleda,tako i sa svom hranom tipa voce i povrce. Nema pravila nikakvog. Mi nasem papagaju dajemo povrce, saku blago skuvane mesavine,Meksicka, Balkanska, mesavina za djuvec itd svakoga dana oko podne, i on odmah na to navali, nekad baca jeduci samo pojedino povrce a nekada pak ne bira. popodne seckano povrce, najcesce ono sezonsko i to isto otprilike koliko i povrca kolicinski i isto tako jede nekad sve, nekad bira i razbacuje ali uvek nesto pojede. Primetio sam da uziva u kiselom vocu. Obozava visnje, tresnje ribizle, kupujemo onaj miks visnji malina i ribizla, on zaista uziva,nikad mu valjda toga nije dosta ali takav haos napravi oko sebe da i njemu i kavezu nakon toga sleduje generalka. Boske, ne brini...nije tvoj papagaj najgori, ja mislim da nema veceg prasca od naseg kad je u pitanju razbacivanje hrane po kuci, no sta je, tu je. Mi ne dajemo kupus nikada jer su nam tako preporucili, kazu da jen tezak za varenje i opasan u neku ruku za njih, ali zato spanac, blitvu, i ostali zelenis tamani. Nasoj ptici hrana, voce, povrce stoji u ciniji po par sati, pa sad neka Strumf sam zakljuci iz iskustva i navika svih nas, ne mora da bude ispravno ni nepravilno bilo sta od toga, neka sredina je mozda najbolja. A sto se cinija tice, samo se operu kao i bilo koje drugi tanjiri, posude po kuci, nemojmo preterivati, ipak nije prirodno da u toj meri pazimo da cinije drzimo u sircetu ili sl, nakon pola sata hrane u ciniji, bakterija ima dovoljno da padne u vodu sav trud oko dezinfekcije a i u prirodi sterilni uslovi ne postoje... Mislim da je vise nego dovoljan nivo higijene posuda i cinija kao kada bi za nas same spremali
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 12:09 am

predin ::
ZARKOTEKICA ::
Strumpf
ja imam duple cinije pa dok jedne stoje u kavezu druge su potopljene u rastvoru jabukovog sirceta i vode do sutra ujutru i tako menjam cinije svakog jutra. ,

Jel tako i vase tanjire potapate u sirce. Dobro tvoje mozda ne, ali deciji tanjiri sigurni noce u sircu.
brate ja moju pticu cuvam i negujem a ciije dezinfikujem non stop a nekapiram te nikako sta ti imas protiv toga staradim i kako ti tvoje mozes i da neperes tvoj problem
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 12:14 am

ZARKOTEKICA ::
predin ::
ZARKOTEKICA ::
Strumpf
ja imam duple cinije pa dok jedne stoje u kavezu druge su potopljene u rastvoru jabukovog sirceta i vode do sutra ujutru i tako menjam cinije svakog jutra. ,

Jel tako i vase tanjire potapate u sirce. Dobro tvoje mozda ne, ali deciji tanjiri sigurni noce u sircu.
brate ja moju pticu cuvam i negujem a ciije dezinfikujem non stop a nekapiram te nikako sta ti imas protiv toga staradim i kako ti tvoje mozes i da neperes tvoj problem
deki to za cinije mi je reko antal od koga si ti ko i ja uzeo pticu a oko kuvanja hrane nekapiram sada onaj dan kada sam bio kod vas kuci tvoja supruga je rekla da nekuvate nista sem kukuruza a u par navrata si mi i ti rekao telefonom da nema potrebe da se dinsta povrce jer naravno ko sto nema sirceta za cinije u prirodi tako nemaju zakoi ni sporeta ni plina da dinstaju hranu jer ok
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 12:14 am

predin ::
ZARKOTEKICA ::
Strumpf
ja imam duple cinije pa dok jedne stoje u kavezu druge su potopljene u rastvoru jabukovog sirceta i vode do sutra ujutru i tako menjam cinije svakog jutra. ,

Jel tako i vase tanjire potapate u sirce. Dobro tvoje mozda ne, ali deciji tanjiri sigurni noce u sircu.
????Odgovori


Poslednji izmenio predin dana Sub Maj 18, 2013 12:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 12:17 am

predin ti ocito nemas pametnije sta da radis i da kazes na ovom forumu pa samo citiras moje postove brate zaobidji me da ti se nesmeju ljudi ko meni hahahahah
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 12:19 am

Da si smesan vidi se a jel mu kuvas i kikiriki
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 12:23 am

ne ja nekuvam nista sve dajem sveze, citaj malo ako ti slabo ide citanje polako slovo po slovo, oko tanjira vidi ti mozda svoje tanjire i tanjire svoje dece neperes ni sudomilom vec peskom ko pre 100 god. dok mi nase peremo sudomilom pa posle u masini za sudove tako i za ptice svi razlicito radimo
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 12:40 am

A zato se ti go slikas sa papagajem jer ti je i odeca u sircetu hahahahaahah. Brate sto ne probas da se ponasas prema papagaju kao da je deo porodice ako vi perete posidje ferijem ili somatom sto bi njemu sircanio ciniju? probaj malo da ga dozivis a ne da slusas druge Moj jede zajesno sa nama i kupus i salate i cak oce zrno kuvanog pasulja sa cerkicom deli griz(oni su isto godiste 10dana razlike) samo nemoj cokoladu seme jabuke i avokado da mu dajes jer je to lose po njega a sve ostalo mu daj pa ako oce oce a ako nece nemora kaj misticni kupus nesme u vecoj kolicini je se prolije od njega a proliv za ptice je vrlo opasan ali zaista.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 12:42 am

ZARKOTEKICA ::
ne ja nekuvam nista sve dajem sveze, citaj malo ako ti slabo ide citanje polako slovo po slovo, oko tanjira vidi ti mozda svoje tanjire i tanjire svoje dece neperes ni sudomilom vec peskom ko pre 100 god. dok mi nase peremo sudomilom pa posle u masini za sudove tako i za ptice svi razlicito radimo
A jel perete dvaput sudomilom pa u masinu. Blago vama, a sto tako ali ukratko mi objasni da znam.
Nazad na vrh Ići dole
Mistiq

Mistiq


Broj poruka : 51
Datum upisa : 04.01.2012

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 12:45 am

Zarko, ne razumem sta nisi razumeo.... kad smo pricali o kuvanju hrane to se odnosilo na frikomovo smrznuto povrce. niko ne prica o kuvanju sveze hrane. ali iz zamrzivaca ili smrznuto povrce ili krompir na primer moras prokuvati. Nisi razumeo, zato sam i napisao blago kuvano,misleci na smrznuto povrce.... a sto se tice cinija, ja nisam,ili se bar ne secam, da sam dobio od odgajivaca takva uputstva...
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 12:52 am

Ma kakve cinije? Cinije za vreme parenje niko ne vadi i ne zacka oko volijere nista sem da im da hranu i magla i niko jos nije razboleo pticu sa cinijom pa i ako vocka ostane duze pocece fermentacija to je u prevodu kiseljenje a ni jedna vocka ukuseljena nije otrovna. Tako da obicno pranje sudomilom je sasvim ok i nemorate oko toga da brinete jer nije zako tolika maza pa sve na note.
Nazad na vrh Ići dole
Mistiq

Mistiq


Broj poruka : 51
Datum upisa : 04.01.2012

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 1:01 am

U Meksickoj mesavini ima pasulja u nekih 15% i zaista Zaki ga obozava... u pocetku,prve godine mozda, Zaki je vise voleo sveze povrce papriku, sargarepu itd, sad nekako vise preferira te mesavine,kada ima vise sorti povrca, sto sveze sto smrznute Citam Bosketa, njegov Zako jede bananu...nas ni da je proba, koru hoce ali ne i ono sto mi od banane jedemo.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 1:03 am

Ko nastavi prepucavanje sledi automatski ban.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 8:45 am

Mlad kukuruz u korenu se daje sirov, mislim da ne postoji nijedna povrcka koju tako vole. Maslacak, misovkinju takodje, sargarepu ne znam da li sam spomenuo. Dajte im ljutu papricicu sa uzivanjem je jedu ne reaguje na ljuto uopste. Pasulj mozete da skuvate i da im date vrlo rado ga jedu. Spanac i cvekla se ne preporucuju posto vezuju kalcijum iz organizma i izbacuju ga iz ptice. Kupus i kupusnjace nisu smrtonosne ako gricne tu i tamo ali ako jede duze vreme i u vecoj kolicini dobija nezauztavljiv proliv i cao. Zaboravio sam grozdje obozavaju, mandarine i pomorandze operite pa zajedno sa korom.Celer, persun i list i koren itd. Sto neko rece gore najbolje je napraviti miks onoga sto vam je pri ruci i on ce probrati sta mu se jede. Neko je pomenuo da je njemu nespojiv miks zbog mesanja ukusa voca i povrca, ne zaboravite to je ptica nije covek, nema isti osecaj za ukus kao mi. Zaboravio sa paradajz i krastavac obozavaju ga.
Nazad na vrh Ići dole
boske

boske


Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 9:37 am

Slažem se sa Momoksom po pitanju izbora voća i povrća, moja ptica je naviknuta ( tako je i savetovao odgajivač) da od početka sve što je dozvoljeno proba osim avokada, čokolade, kupusa i salate ( vidim da postoje i različiti pristupi po pitaju salate i spanaća).
Ako nema svežeg, dajem mu blanširanu balkansku mešavinu koju voli.Inače, moj žako obožava kukuruz i spreman je na sve samo da bi probao malo.
Dajem mu i svež i prokuvan, ali svež (koga držim u frizu) prosto obožava, 1/2 sata ga pažljivo glođe i to je jedino za šta mu se interes nije promenio. Šargarepa, celer, list peršuna, jabuka, banana, pomorandža, mandarina i šipak mu dajem svakodnevno.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 12:48 pm

Slazem se sa momom u potpunosti znaci avokado i cokolada i zaboravio si semenke od jabuke te namernice su nesvarljive za njega i za jos neke zivotinje a kupis u vecoj meri zbog dijareje inace sve vole da probaju moj pije kafu i sok samnom naravno uzme gutljaj i to je to. A sto se tice ljutih paprika dobre su mu za varenje a on ljuto ne oseca zbog svog suvog jezika i naravno da je miks voca i povrca ok i netreba mu davati odvojeno kao sto neko rece jer on zna sta ce jesti i sta ce prvo jesti.
Nazad na vrh Ići dole
Mistiq

Mistiq


Broj poruka : 51
Datum upisa : 04.01.2012

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 2:28 pm

U principu svi isto radimo koliko sam video. sve nabrojano od hrane i mi dajemo, jedino kukuruz nismo sirov davali do sad i spanac smo par puta davali ali nije bio odusevljen. ostalo sve tamani... a klip kukuruza je kao omiljena igracka,poslastica.... to je kickanje i klipa i zrnevlja, ma cirkus. Upozorenje jedno vezano za semenke jabuke, ne bih da pametujem, ali negde sam procitao da u njima ima cijanida i da je ta koncentracija za ljude mala, neskodljiva ali na njihovu gramazu moze se stvoriti koncentracija tog toksina smrtonosna za ptice.........a kafu i Zaki samnom pije, naravno, koji gutljaj tek da mi pravi drustvo,jednostavno mora sve da proba Smile
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimeSub Maj 18, 2013 4:51 pm

Da tacno je za cijanid u semenkama jabuke. Kukuruz slobodno sirov, ja imam vise zakoa i jos papagaja, aratinge, amazonce, edele itd. Kad je sezona mladog kukuruza naberem ga pa onda secem klip makazama za rezanje voca na pogodne parcice i svima dajem u sirovom stanju i jedu sa zadovoljstvom. Dok sam bilo mladji i mene je bilo strah da dam sirovo dok nisam video u Vojvodini kod velikog odgajivaca koji ima oko 200 volijera baceni klipovi kukuruza na zicani deo a sve ptice okacene i polako ga grickaju kroz zicu.
Nazad na vrh Ići dole
Strumpf




Broj poruka : 17
Datum upisa : 07.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 11:00 am

Moj Oki ima 3 meseca, dohranjujem ga ručno uveče još par dana. Problem je što ne pipa voće i povrće samo hoće semensku hranu.
I onda mu ne dajem semenje već dva dana a od povrća i voća sve ali neće da jede. Uveče bude gladan hoće kašiku da mi pojede koliko je gladan.
Ako imate savete???
Nazad na vrh Ići dole
boske

boske


Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 12:23 pm

Tako je i moj papagaj stigao, naučen na semensku hranu i po neki zalogaj voća i povrća ali uz preporuku čoveka od koga sam kupio da ga još 2-3 nedelje dohranjujem ručno uveče.
Ja mu ne bih ukidao seme, osetljiv je potpuni prelazak sa ručnog na potpuno semensku hranu i plašim se da može da izgubi na težini što u ovoj fazi rasta nije baš preporučljivo.
U kavezu treba da imaš i 3 posudu pored vode i semena i u tu posudu, ja sam strpljivo nekoliko dana stavljao razne miksove voća i povrća. Oni su i malo nepoverljivi, treba mu vremena, prvo to krene kao igra, uzme kljunom i baci (verovatno ispituje ukus) a kroz nekoliko dana krene da zaista jede, s tim što sam već pisao da se ukusi razlikuju od dana do dana.
Mislim, ovako kako si opisao njegova hrana se svodi na večernje hranjenje a to nije dovoljno.
Nazad na vrh Ići dole
Strumpf




Broj poruka : 17
Datum upisa : 07.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 2:38 pm

boske ::
Tako je i moj papagaj stigao, naučen na semensku hranu i po neki zalogaj voća i povrća ali uz preporuku čoveka od koga sam kupio da ga još 2-3 nedelje dohranjujem ručno uveče.
Ja mu ne bih ukidao seme, osetljiv je potpuni prelazak sa ručnog na potpuno semensku hranu i plašim se da može da izgubi na težini što u ovoj fazi rasta nije baš preporučljivo.
U kavezu treba da imaš i 3 posudu pored vode i semena i u tu posudu, ja sam strpljivo nekoliko dana stavljao razne miksove voća i povrća. Oni su i malo nepoverljivi, treba mu vremena, prvo to krene kao igra, uzme kljunom i baci (verovatno ispituje ukus) a kroz nekoliko dana krene da zaista jede, s tim što sam već pisao da se ukusi razlikuju od dana do dana.
Mislim, ovako kako si opisao njegova hrana se svodi na večernje hranjenje a to nije dovoljno.

I ja sam imao tri posude (voda, seme, voće/povrće) ali jeo je samo seme, pa sam mu od prekjuče ukinuo posudu sa semenom ali voće i povrće ne pipa, zato i pišem...
Nazad na vrh Ići dole
Strumpf




Broj poruka : 17
Datum upisa : 07.05.2013
Lokacija : Beograd

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitimePon Maj 20, 2013 2:41 pm

Da mu dam semenje?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 26 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)
Nazad na vrh 
Strana 26 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)
» Cockey, CAG, Kongo africki sivi ...
» Sivi africki pevac (serinus leucopygius)
» amazonac ili zako - pomoc
» Bebica zako

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Veliki papagaji-
Skoči na: