Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Razmnozavanje štiglica u avikulturi

Ići dole 
+69
Toni72
kima
pedjacure
Eksernis
bortes
carduel
Rale paracinac
Tomislav
lepotica cana
коста_п2
Matija95
gocke
dino
Dragomir
botsabac
makimk
acahaski
žako
Ivan/Rex
dimče mk
ivica.m
srxa
drvetmed
Aleksandar Djuric
Milos MAGA
karlo28
BABURA
Dalibor Vasic
border
papayajamaica
Luckyboy
Marjan
Sale77-Nis
sasko
Đole
akimak
mica vasic
bratislav misic
bastard kv
vladimir
fzen
KUM
nikola j
vlada130168
dule33
Don
Alexandar
BOCKA
Bogdanik
ticar
jigor
jevca5
sasar_le
Ivica
Petar
Rale KG
milannish
Бане
IGOR 72
mica
SrdjanKG
Dax BG
dr.nenad86
gogi
Rale
Laza
milos0205
lord189
Danijel
73 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Tomislav




Broj poruka : 6
Datum upisa : 19.06.2014

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeSub Jun 21, 2014 11:24 am

Ok mico hvala!
samo jos nesto interesuje me jel moze da im se daje suva jajcana hrana Orlux Eggfood ili mora se pomesa sa jajima posto sam navikao moje pitice na suvu jajcanu hranu Orlux Eggfood!
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeSub Jun 21, 2014 8:24 pm

Tomislav ::
Ok mico hvala!
samo jos nesto interesuje me jel moze da im se daje suva jajcana hrana Orlux Eggfood ili mora se pomesa sa jajima posto sam navikao moje pitice na suvu jajcanu hranu Orlux Eggfood!

Na suvoj hrani nemoguće je odgajati štigliće.  Hrana koja se priplodnim parovima daje u fazi razmnožavanja mora da sadrži izvestan procenat vlage.
Mladunci neophodnu količinu vode dobijaju putem vlažne hrane. Obavezno pomešaj suvu jajčanu hranu sa sveže kuvanim jajetom.  
Ja svojim pticama u fazi razmnožavanja ne dajem ni jednu vrstu suve hrane. Šta više, primetio sam da radije jedu kuvano rendano jaje ako se ne pomeša ni sa kojom drugom hranom.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeNed Jun 22, 2014 6:35 pm

Sa ovih 6 prstenovanih mališana  broj obeleženih  mladunaca do sada je 52:

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Rje3bk

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 33ynh4m

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Kdk4rl
Nazad na vrh Ići dole
Tomislav




Broj poruka : 6
Datum upisa : 19.06.2014

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeNed Jun 22, 2014 8:58 pm

Cestitam Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
drvetmed

drvetmed


Broj poruka : 49
Datum upisa : 14.10.2011
Godina : 45
Lokacija : Šabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 7:45 am

Svaka Vam čast Mićo, to je cifra za RESPEKT!

Sve su šanse da i ja ove godine konačno pređem na dvocifreni broj izleženih štiglica Very Happy.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 11:35 am

drvetmed ::
Svaka Vam čast Mićo, to je cifra za RESPEKT!

Sve su šanse da i ja ove godine konačno pređem na dvocifreni broj izleženih štiglica Very Happy.

NAVIJAM ZA TEBE  cheers 
Da imam sa kim da razmenjujem štigliće i osvežavam genetiku svog jata.
Nazad na vrh Ići dole
drvetmed

drvetmed


Broj poruka : 49
Datum upisa : 14.10.2011
Godina : 45
Lokacija : Šabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 12:13 pm

Hvala Vam Mićo na podršci.

Dva veća ptića su alkirana,treći će za dan, dva , ukupno 5 izleženih i alkiranih štiglica i još tri ženke leže na jajima Very Happy

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 11

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 10

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 12

Ovo je prava majka, nije htela ni da mrdne sa jaja.

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 13

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 14
Nazad na vrh Ići dole
Tomislav




Broj poruka : 6
Datum upisa : 19.06.2014

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 1:24 pm

Cestitam druze Smile
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeČet Jun 26, 2014 9:33 am

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 B7xb2p
Nazad na vrh Ići dole
drvetmed

drvetmed


Broj poruka : 49
Datum upisa : 14.10.2011
Godina : 45
Lokacija : Šabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeČet Jun 26, 2014 10:34 am

To je ona čuvena tuja Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Tomislav




Broj poruka : 6
Datum upisa : 19.06.2014

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeČet Jun 26, 2014 12:29 pm

Pozz Odgaivaci Stiglica ineteresuje me kada se pusta muzijak kod zenke za drugo gnezdo posto sam ga odvojio zato sto mi je prosle god izbacio mlada iz gnezda.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimePet Jun 27, 2014 10:35 pm

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2qdbhpx

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 34o4t1l

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2ak0ig4

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 29n6qef

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2r43gr4

Ova 4 gnezda su u tuji na prvoj slici. Tuja je visoka oko 120 cm. Sva četiri gnezda su od raličitih parova.
U nastavku su slike i ostalih gnezda:

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2ih73ew

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Lvbf7

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2qn2lfk

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 21bw1sz

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 24blms5

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 23urfqc

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 10xzojt

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2zhodib

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 21o945l

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2r5u7wy

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Ve8wgz

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2vcfew6

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2mmefjb

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 15wh508

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2z9cpxk


Sa današnjih 11 prstenovanih štiglića broj prstenovanih je 64.
Za masovni odgoj štiglića potrebno je:
1. veliki volijer
2. veliki broj parova
3. velika količina hrane
4. velika raznovrsnost hrane
5. veliki trud
6. prilično para.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeUto Jul 08, 2014 11:54 am

Juče:
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Imndcw

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2r3jyo7

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2zrkvte

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Beh5y9

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Wcfix3

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Bge6b4

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 29z1uhg

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 11jxgk6

Do sada sam alkirao  82 mladunca. Po alkirnju 6 maldih je uginulo a jedan mladunac je nastradao nesrećnim slučajem. Gubici mladih štiglića u toku reprodukcije su normalni i prihvatljivi ako ne prelaze 10% ukupno izleženih.
Sezona je u toku tako da će biti još izleženih i još gubitaka.
Ako se legu ovim tempom i ako gubici ostanu na dosadašnjem nivou, nije nemoguće da ove godine broj izleženih mladih bude oko 100.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeSre Jul 09, 2014 9:08 am

Čega se mora odreći odgajivač štiglića ako želi da ima dobre ogojne rezultate u reproduktivnoj sezoni  Question 
Svo slobodno vreme koje ima mora posvetiti štiglićima.
Što je broj parova u matici veći, veći je fond časova koje odgajivač odvaja za svoj hobi i srazmran je broju priplodnih parova.
Štiglići se ne mogu uspešno odgajati bez sveže hrane iz prirode. To će zahtevati od odgajivača da bar svaki drugi dan provede na livadama i poljima skupljajući poluzrelo semenje korovskih biljaka. Odricanje od popodnevnog odmora u periodu razmnožavanja štiglića je neophodna žrtva odgajivača, ako želi dobre odgojne rezultate. Ranije ustajanje zbog hranjenja ptica se takođe podrazumeva. Vikendom mora posvetiti više pažnje higijeni ptičarnika i obezbediti veću količinu hrane odlaskom na polja i livade. Posvećen odgajivač, mora se odreći godišnjeg odmora ako želi da ima dobre odgojne rezultate. Svako odsustvo odgajivača od nekoliko dana u fazi razmnožavanja štiglića  poremetiće ceo odgojni proces i znatno umanjiti odgojne rezultate.
Odgajivač je nezamenljiv. Niko od ukućana ne može uspešno obaviti poslove oko ptica kao sam odgajivač. Štiglići prihvataju prisustvo odgajivača i jako su nepoverljivi prema bilo kojoj drugoj osobi.  Znanje drugih osoba o odgoju štiglića, makar i najbližih ukućana, nije dovoljno, da mogu odmeniti odgajivača.
Štiglići ne trpe konkurenciju. Traže celog odgajivača, koji svoje vreme i ljubav prema njima ne može deliti sa drugim kućnim ljubimcima, ili imati drugi  hobi.

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 33dehdv
Nazad na vrh Ići dole
drvetmed

drvetmed


Broj poruka : 49
Datum upisa : 14.10.2011
Godina : 45
Lokacija : Šabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimePet Jul 11, 2014 12:40 pm

Sve je tačno od reči do reči, potvrđujem,mada sam po broju izleženih štiglica daleko "manji" odgajivač pa su mi i obaveze procentualno manje. Vremena koje treba odvajiti za ishrani i negu štiglica pogotovo u periodu reprodukcije nikada nije dosta. Divim Vam se Mićo i skidam kapu kako sve to postižete s obzirom na izuzetno odgovoran posao kojim se bavite.
Odricanja su velika, ove godine neću ni ići na odmor van grada, žena mi ludi ali REZULTATI SU TU  cheers 
Nazad na vrh Ići dole
Rale paracinac

Rale paracinac


Broj poruka : 5
Datum upisa : 12.07.2014
Godina : 46
Lokacija : Paracin-Srbija

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeNed Jul 13, 2014 10:01 pm

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 28rfuc8 evo i ja da dam doprinos ovom forumu, druga tura mladih stiglica tri komada u gnezdu
Nazad na vrh Ići dole
Rale paracinac

Rale paracinac


Broj poruka : 5
Datum upisa : 12.07.2014
Godina : 46
Lokacija : Paracin-Srbija

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeNed Jul 13, 2014 10:19 pm

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 27xjdlk a ovo je prva tura izletela iz gnezda isto tri mladunca. ovo je slikano pre desetak dana sada su veci i nemirniji pa nemogu da ih pohvatam po volieri ni slikanja radi. ali namestice se trenutak i za svezije slike
Nazad na vrh Ići dole
Rale paracinac

Rale paracinac


Broj poruka : 5
Datum upisa : 12.07.2014
Godina : 46
Lokacija : Paracin-Srbija

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeNed Jul 13, 2014 10:47 pm

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2j1vkep samo da kazem da su mi ovo prvi izvedeni stiglici i da je taj uspeh zahvaljujuci postovima clanova ovog foruma i drugih foruma a ponajvise gospodina Mice i gospodina Mice Vasica jer su ilustrovani potpuni i temeljni. hvala vam ljudi jer zbog ovog osecaja radosti i srece ne pada mi tesko da svakog dana izlazim sposla u prirodu da naberem razne trave i poluzrelo bilje . bez koga bi odgoj bio jako tezak ili nikakav
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimePon Jul 14, 2014 9:29 am

Rale paracinac ::
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 2j1vkep samo da kazem da su mi ovo prvi izvedeni stiglici i da je taj uspeh zahvaljujuci postovima clanova ovog foruma i drugih foruma a ponajvise gospodina Mice i gospodina Mice Vasica jer su ilustrovani potpuni i temeljni. hvala vam ljudi jer zbog ovog osecaja radosti i srece ne pada mi tesko da svakog dana izlazim sposla u prirodu da naberem razne trave i poluzrelo bilje  . bez koga bi odgoj bio jako tezak ili nikakav

Uspeh je postati odgajivač štiglića, ali je još veći uspeh pomoći drugima da postanu odgajivači štiglića.
Time se širi porodica odgajivača štiglića, što je neophodan uslov da se obavi prices njihove DOMESTIFIKACIJE.
ČESTITAM I ŽELIM TI USPEH U DALJEM RADU.  cheers
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeSre Jul 16, 2014 8:48 am

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 212j0no
Nazad na vrh Ići dole
drvetmed

drvetmed


Broj poruka : 49
Datum upisa : 14.10.2011
Godina : 45
Lokacija : Šabac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimePet Jul 18, 2014 9:29 pm

Još tri mališana su se pridružila ekipi koju sad čini 13 izleženih štiglica od kojih je 10 alkirano živo i zdravo Very Happy .

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 10

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 11

Ovoga sam iz čistog zadovoljstva ručno hranio i napravio pravog ljubimca, nadam se da je mužjak.

Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimePet Jul 18, 2014 11:45 pm

To ja moram napraviti na godinu.
Svaka čas, super je.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeSub Jul 19, 2014 8:16 pm

Re: drvetmed

Tvoj odgoj štiglića vredan je pažnje i pohvale.  Ne samo da ih odgajaš već i prikazuješ svoj rad javnosti, što je jako bitno.  Postao si ozbiljan odgajivač štiglića i to je van svake sumlje.
Ko radi taj ima šta i da pokaže.

Re: žako

Uopšte nemam ni trunke rezerve da češ sledeće sezone biti jedan od boljih odgajivača štiglića.  Posvećen si pticama i imaš odgovoran odnos prema njima.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeSub Jul 19, 2014 8:25 pm

Hvala gospon mica na riječima podrške. FE mi pomalo ruši samopouzdanje, ali zato papige sve nadoknađuju. Valjda će na godinu i FE biti bolja.
Nazad na vrh Ići dole
carduel




Broj poruka : 32
Datum upisa : 27.04.2012

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitimeSub Jul 26, 2014 10:01 pm

žako ::
Hvala gospon mica na riječima podrške. FE mi pomalo ruši samopouzdanje, ali zato papige sve nadoknađuju. Valjda će na godinu i FE biti bolja.

Pozdrav Žako, ti si već pokazao da znaš i umiješ s faunom. Smile

I meni je nekad to bio san ali već godinama je java. Ovako će kod tebe izgledati dogodine. Nećeš znati kud ćeš s jajima i mladima. Smile Sretno kolega!  cheers 

Slika: Jaja češljugara 2014.

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 GoOjh7
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 17 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razmnozavanje štiglica u avikulturi
Nazad na vrh 
Strana 17 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Razmnožavanje štiglića desetogodišnje iskustvo 1999-2009
» Bolest stiglica
» Legalna Nabavka Stiglica?
» Ishrana stiglića uopšteno....
» Video klipovi stiglica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: