Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Razmnozavanje štiglica u avikulturi

Ići dole 
+69
Toni72
kima
pedjacure
Eksernis
bortes
carduel
Rale paracinac
Tomislav
lepotica cana
коста_п2
Matija95
gocke
dino
Dragomir
botsabac
makimk
acahaski
žako
Ivan/Rex
dimče mk
ivica.m
srxa
drvetmed
Aleksandar Djuric
Milos MAGA
karlo28
BABURA
Dalibor Vasic
border
papayajamaica
Luckyboy
Marjan
Sale77-Nis
sasko
Đole
akimak
mica vasic
bratislav misic
bastard kv
vladimir
fzen
KUM
nikola j
vlada130168
dule33
Don
Alexandar
BOCKA
Bogdanik
ticar
jigor
jevca5
sasar_le
Ivica
Petar
Rale KG
milannish
Бане
IGOR 72
mica
SrdjanKG
Dax BG
dr.nenad86
gogi
Rale
Laza
milos0205
lord189
Danijel
73 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimePet Okt 29, 2010 12:43 am

Iz ovogodišnje sezone foto galerija. Mladunci štiglića u gnezdima:
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 0707prstenovanjeiimladu

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 1108trimlada

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 1207b

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 1308ii

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 1407danprstenovanja

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 2506prstenovano4tomladog

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 2906dan14

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 2907prstenovanje

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Prstenovanje192021















Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimePet Okt 29, 2010 1:17 am

Svaka caast cika Mico, ovo je za postovanje i respekt... Jos jednom bravo....
Samo mi nije jasno zasto kao posten covek saradjuejete i delite sudbinu sa onima koji su hvatali ptice pevacice i unistavali faunu Evrope, pordice i vas jednoig dana sa njima, i na vas ce bacati ljagu, vama to ne treba radite posteno, vidim lepo i uredno izvodite stiglice alkirate ih alkicama SOF-a i to je to.... RAzmislite o ovome.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimePet Okt 29, 2010 4:15 pm

Ovo je za svaku pohvalu , samo napred cika Mico ti si king
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 12:28 am

Štiglići u jesen. Evo kako sada izgledaju one bebe iz predhodnog posta. Danas sam ih slikao ustvari juče prošla je ponoć.
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 006kf
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 0011d
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 0024lm
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 0027u
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 0038kg
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 0075bq
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Copyof0003
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Copyof0012
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Copyof0016
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Copyof0062
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Copyof0037















Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 12:31 am

Bravo mico, ovo je lepo videti.........
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 12:36 am

Prelepe ptice bez teksta sam ...
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 11:42 am

dr.nenad86 ::
Bravo mico, ovo je lepo videti.........

Alexandar ::
Prelepe ptice bez teksta sam ...
Zahvaljujem se na pohvalama. Pohvale prijaju a kritike(dobronamerne) pomažu. SVIM ljubiteljima faune evrope NAJISKRENIJE želim da u bliskoj buduđnosti imaju ovakve prizore kod sebe i da osete lepotu uzgoja štiglica.
Ptice na slikama su mlade. Prosečne starosti oko 5 meseci. Nezrele, što se naročito vidi po maskama. Maske su još uvek svetle, nejasno ocrtane na glavama ptica. Kada dostignu punu polnu zrelost, to će biti u marutu-aprilu sledeće godine biće još lepše.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 3:42 pm

mica ::
SVIM ljubiteljima faune evrope NAJISKRENIJE želim da u bliskoj buduđnosti imaju ovakve prizore kod sebe i da osete lepotu uzgoja štiglica.

Mnogi od nas su je osetili ali su morali da zaborave na stiglice da ne bi dosao neki inspektor po prijavi ppfe .

Veliki pozdrav od bivseg odgajivaca stiglica i sugradjanina cheers
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 9:27 pm

Laza ::
mica ::
SVIM ljubiteljima faune evrope NAJISKRENIJE želim da u bliskoj buduđnosti imaju ovakve prizore kod sebe i da osete lepotu uzgoja štiglica.

Mnogi od nas su je osetili ali su morali da zaborave na stiglice da ne bi dosao neki inspektor po prijavi ppfe .

Veliki pozdrav od bivseg odgajivaca stiglica i sugradjanina cheers
Poznaješ li neku osobu kojoj je došao inspektor po prijavi nekoga iz PPFE-a Question
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 10:54 pm

Mico ovo je ocigledno tvoja tema,tu si ti na svome i u tome sto radis si najbolji i na tome ti niko nemoze prigovarati, moje misljenje je da se uopste ne upustas u proces legalizacije pusti druge koji su zaduzeni za to da rade svoj posao, a ovo sto ti imas ce biti samo jedan plus u procesu legalizacije i uzivaj u svemu tome. Smile Ptice su ti se super sredile i spremne su za zimu, sem onog golusava kog sam video na jednoj slici, a da ce u prolece biti puno lepse u to nesumnjam jer su one i sad prelepe. Pozdrav i svaka cas...
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 11:38 pm

mica ::
Laza ::
mica ::
SVIM ljubiteljima faune evrope NAJISKRENIJE želim da u bliskoj buduđnosti imaju ovakve prizore kod sebe i da osete lepotu uzgoja štiglica.

Mnogi od nas su je osetili ali su morali da zaborave na stiglice da ne bi dosao neki inspektor po prijavi ppfe .

Veliki pozdrav od bivseg odgajivaca stiglica i sugradjanina cheers
Poznaješ li neku osobu kojoj je došao inspektor po prijavi nekoga iz PPFE-a Question

Administrator foruma, poznati cika Zika
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 31, 2010 2:05 am

mica ::
Laza ::
mica ::
SVIM ljubiteljima faune evrope NAJISKRENIJE želim da u bliskoj buduđnosti imaju ovakve prizore kod sebe i da osete lepotu uzgoja štiglica.

Mnogi od nas su je osetili ali su morali da zaborave na stiglice da ne bi dosao neki inspektor po prijavi ppfe .

Veliki pozdrav od bivseg odgajivaca stiglica i sugradjanina cheers
Poznaješ li neku osobu kojoj je došao inspektor po prijavi nekoga iz PPFE-a Question


Ima ih bar desetak............ Shocked


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 31, 2010 6:21 pm

Verujem da je tako i ne odobravam. U PPFE nemam nikakvu funkciju ali ću pokušati da razgovorom ubedim neke ljude koliko je takvo ponašanje nedopustivo, da jedni ljubitelji ptica šalju inspekcije drugim ljubiteljima ptica. Ne znam hoću lu uspeti. Taj koji šalje inspekcije imo je u svojoj kući inspektore do sada ćetri puta. Znam da će negov odgovor biti i meni su slali inspekcije. Jedna izreka kaže: ,,Oko za oko i oslepeće ceo Svet,,
Ovo je bilo van teme ali šta da radimo, teška su vremena, uništiše nas naše naravi.
Danas sam slikao dva neobična štiglića.
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 I0002
Verovatno je slučajnost ali ovaj štiglić ima prsten broj 13.
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 20101031iimladi0006

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 20101031iimladi0003

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 20101031iimladi0009

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 20101031iimladi0008

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 20101031iimladi0007

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 20101031iimladi0005

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 20101031iimladi0004
Mislio sam da su ova dva štiglića od istog para. Pregledom alkica ustanovio sam da im roditelji nisu isti. Kako se radi o štiglićima koji nisu ni u kakvom srodstvu neobičan izgled ovih ptica ne može biti zbog degeneracije parenja u krvnom srodstvu. Deficit u ishrani se isključuje je su sve ptice na istoj ishrani. Po izleganju odrastali su u prostoriji sa veštačkim svetlom. U istoj prostoriji izlegali su se i drugi štiglići i svi ostali su normalnog izgleda. Roditelji oba ova štiglića su normali bez ikakvog odstupanja u boji i strukturi perja.
Pratiću šta će se događati sa ovim pticama sledeće godine. Kako će izgledati posle drugog menjanja perja. Da li će se pariti i kakvi će im biti mladunci. Ako je jedna od ovih ptica mužjak (mislim da je onaj sa dužim kljunom) kako će pevati.

Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 31, 2010 8:03 pm

sto ima čudno kod ovih ptica
Nazad na vrh Ići dole
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 31, 2010 9:21 pm

ticar ::
sto ima čudno kod ovih ptica

Kako bre šta je čudno? Pa disproporcija glave i kljuna i neuobičajena operjanot glave kako u pogledu kvaliteta perja tako i u pogledu rasporeda i obimnosti pojedinih boja na glavi.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 31, 2010 10:34 pm

Po meni kod ovih ptica nema nista cudno, ptice su mlade nisu se bas u kompletu sredile i utegle ali ce biti kako treba. Ovo su ti Mico cisti Balkanci i kod nas u Vranju su mladi svi takvi, tamniji i sa tim prljavobelim obrazima.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimePon Nov 01, 2010 3:45 am

jigor ::
ticar ::
sto ima čudno kod ovih ptica

Kako bre šta je čudno? Pa disproporcija glave i kljuna i neuobičajena operjanot glave kako u pogledu kvaliteta perja tako i u pogledu rasporeda i obimnosti pojedinih boja na glavi.

ne zaboravi da ptice mitare glavu najzadnju.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimePon Nov 01, 2010 8:12 am

Bice drugacije i kad se izmitare, vidjao sam to! Ima vise crnila po glavi i maska nije u proporciji, zovemo ih cigancici... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Don

Don


Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.11.2010
Lokacija : Mostar

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimePon Nov 01, 2010 9:17 pm

Ja sam imao prilike vidjeti nedavno stiglica koji je slican jako ovovme gorekod @mice,ali mi je bilo cudno zasto malo crvenila tj,narandzastog ima po glavi...podjekoja narandzasta tackica ispod vrata i skrooz malo po glavi...isto kao da je bio zakrzaljao...
I javlja mi prijatelj da mu je taj isti krepao.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeUto Nov 02, 2010 3:20 am

Don ::
Ja sam imao prilike vidjeti nedavno stiglica koji je slican jako ovovme gorekod @mice,ali mi je bilo cudno zasto malo crvenila tj,narandzastog ima po glavi...podjekoja narandzasta tackica ispod vrata i skrooz malo po glavi...isto kao da je bio zakrzaljao...
I javlja mi prijatelj da mu je taj isti krepao.

takve ptice sa različitom bojom u masci su stare ptice,ako ima crvenu masku i par naranđastih ili obrnuto.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeUto Nov 02, 2010 7:30 pm

Ovi Štiglići rođeni su u Srbiji. Nada se da će dobiti državljanstvo i postati legalni stanovnici Srbije.
Sve ptice na slikama su iz ovogodišnje proizvodnje ali različite starosti:
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Copyof0007

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 20101101iimladi0024

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 0099c

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 0075s

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 0056v

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 0033x

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 I0016






Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeUto Nov 02, 2010 8:41 pm

Nadam se da ce dobiti bar radnu vizu Wink
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeUto Nov 02, 2010 8:55 pm

Mico ti si ovde na forumu pionir u odgoju i reprezent kako treba da izgleda sve posle legalizacije. Da ce biti toliko ptica iz odgoja da niko nece pomisliti na ptice iz prirode. Moraju te ptice dobiti licnu kartu , tako i nikako drugacije.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeUto Nov 02, 2010 8:58 pm

Hoce li biti nastavak akcije prehrane ptica tokom zime ispred tvog aviariuma? Ako imas nekih problema javi da ih otklanjamo.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 10:24 am

Bogdanik ::
Mico ti si ovde na forumu pionir u odgoju i reprezent kako treba da izgleda sve posle legalizacije. Da ce biti toliko ptica iz odgoja da niko nece pomisliti na ptice iz prirode. Moraju te ptice dobiti licnu kartu , tako i nikako drugacije.

Bogdanik ::
Hoce li biti nastavak akcije prehrane ptica tokom zime ispred tvog aviariuma? Ako imas nekih problema javi da ih otklanjamo.
Kakav komentar treba napisati kada su nam pioniri u odgoju faune evrope ljudi u šestoj deceniji života
Shocked
Smešno i tužno isto vreme Laughing Sad
Kada mladi ljudi tvojih godina počnu da postavljaju slike svojih štiglića iz uzgoja tada možemo da govorimo o budućnosti i perspektivi odgoja faune evrope kod nas. Sa nestrpljenjem očekujem sledeću uzgojnu sezonu da vidim hoće li se pojaviti mlađe snage.
Sam gest da si mi ponudio pomoć što se tiče prehrane prica zimi je za svaku pohvalu. Dobri maniri su nažalost na ovim prostorima postali retkost. Neću imati problema. Izdržaće moj kućni budžet ma koliko ptica da dođe na hranilištu.
Evo jedne slike iz februara prošle godine, da se podsetimo.
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Picture064z
Svi štiglići su gosti iz centralne evrope. Nominalna ili CCC podvrsta. Krupinji si od naših CCB štiglića, svetlijih, blistasvijih i čistijih boja. Da li su i lepši, to je stvar ukusa. Ne vole svi plavuše Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razmnozavanje štiglica u avikulturi
Nazad na vrh 
Strana 3 od 23Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Razmnožavanje štiglića desetogodišnje iskustvo 1999-2009
» Bolest stiglica
» Legalna Nabavka Stiglica?
» Ishrana stiglića uopšteno....
» Video klipovi stiglica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: