Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)

Ići dole 
+19
Бане
belikg
vlada130168
mica vasic
Marulek
Pepikg
dule33
Gasa NS
Green Singer
Danijel
Laza
zera1
Vasa
Sale77-Nis
VeljaVa
Grumpy
sudimnja
SrdjanKG
Luckyboy
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Marulek




Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.03.2013

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimePon Okt 28, 2013 8:41 pm

...


Poslednji put izmenio Marulek dana Uto Okt 29, 2013 8:14 pm, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : zabranjeno je oglašavanje)
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 29, 2013 4:54 pm

Videcemo....danas je snela drugo jaje.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 31, 2013 9:06 am

Snela je i trece jaje juce,ali ga danas nadjem u gnezdu razbijenog,zenka mi deluje nezainteresovano za lezanje na istim.Muzjak i dalje prevrce po gnezdu,dok zenka i ne ulazi.
Evo par slika...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 31, 2013 12:48 pm

.


Poslednji izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 4:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 31, 2013 7:32 pm

Pepi, ubaci u gnezdo vestacko jaje, ja sam imao takve probleme sa sa stiglicima kod mene je proslo zalegla ja na tom vestackom a nosila normalno u gnezdu do zadnjeg jajeta.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimePet Nov 01, 2013 7:09 am

Mico,snela je prekljuce zadnje jaje,to trece najkrupnije,koje je i polomljeno.Nemam kako da pregradim muzjaka,jedino da ga izvadim,jer je parilica bez pregrade.Muzjak i sada ponovo nosi koncice,i unosi u gnezdo,preko jaja.zenka ne ulazi u gnezdo.Non stop je hrani.U sustini sve je kako su i napisali u raznim postovima,na vise foruma.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimePon Jan 27, 2014 6:32 pm

Mozambici su se ponovi parili i danas je zenka snela prvo jaje,zamenio sam ga vestackim a njeno jaje podmetnuo pod kanarinku koju danas nalezem.
Ne znam da li ce Mozambik zenka lezati na svojim jajima uopste,zato sam to i uradio.Ostala jaja cu isto tako podmetnuti ako primetim da se ne naleze,jer prosli put nije htela da lezi,a nisam imao gde da podmetnem.
Da li je neko podmetao pod kanarinku i da li moze ona da othrani mlade mozambike,pitanje je za one koji su probali ili znaju sa sigurnoscu?
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimePon Jan 27, 2014 6:38 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimePet Jan 31, 2014 6:11 pm

Ne vredi,nece da lezi na jajima,ovaj put nece noću,preko dana do 17h ne ustaje sa gnezda posle se digne i ne vraca se do jutra.Snela je 4 jajeta i podmetnuo sam ih pod kanarinke,a njoj sam ostavio lazna jaja.
Nesto joj smeta ili ne odgovara,smatram da je uvek ljudski faktor u pitanju.Muzjak je ne dira,hrani je u gnezdu,ali tacno oko 17h ona ustane i ne vraca se da prenoci u gnezdu.
Da li ce kanarinke izvesti i hraniti videcemo,tj.da li mladima odgovara ishrana koju proizvodi crevna flora kanarinke.
Nazad na vrh Ići dole
belikg

belikg


Broj poruka : 75
Datum upisa : 30.01.2014
Godina : 72
Lokacija : kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 01, 2014 1:04 pm

Pepi dali ti je gnezdo na prednjoj strani kaveza zenka dok lezi u gnezdu hoce da ima pregled prostorije inace ako je pozadi ona nema pregled i na svaki sum ustaje iz gnezda. POZDRAV BELI
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 01, 2014 1:11 pm

Pepikg ::
Ne vredi,nece da lezi na jajima,ovaj put nece noću,preko dana do 17h ne ustaje sa gnezda posle se digne i ne vraca se do jutra.Snela je 4 jajeta i podmetnuo sam ih pod kanarinke,a njoj sam ostavio lazna jaja.
Nesto joj smeta ili ne odgovara,smatram da je uvek ljudski faktor u pitanju.Muzjak je ne dira,hrani je u gnezdu,ali tacno oko 17h ona ustane i ne vraca se da prenoci u gnezdu.
Da li ce kanarinke izvesti i hraniti videcemo,tj.da li mladima odgovara ishrana koju proizvodi crevna flora kanarinke.

pepi druze a da probas neko svetlo da ubacis u kavez sa njima,mozda bi onda lezala...neku mali neonku ili lampicu sa potenciometrom...
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 02, 2014 9:41 am

ma osvetljeno je do 21h uveče,neće,tačno oko 17h ustane i ujutro opet legne.Neka je,idemo dalje,pustiću je da lezi na lažnjacima neko vreme.ako se neko izvede kod kanarinke probacu da ga ubacim kod nje da vidim dal ce hraniti,mada dzaba ako ne bude ležala na njemu noću,smrznuće se.
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 02, 2014 9:54 am

ne mogu sa sigurnoscu da kazem ali mislim da ce ih kanarinka bez problema odgajiti....
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 09, 2014 9:07 pm

jaja Mozambika sam podmetnuo kod tri razlicite kanarinke.Juče se kod jedne izveo jedan mali mozambik,hrani ga vidim,ali da li će odgovarati njena ishrana videćemo.
A majka mozambik i dalje lezi na laznim jajima preko dana i posle 7-8 uveče ustaje i spava napolju,neće da prenoći.
Nazad na vrh Ići dole
Luka Dokic




Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.03.2014
Lokacija : Veliko Gradiste

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimePon Mar 03, 2014 8:06 pm

Pozdrav svima .Zeleo bih da ispricam svoje iskustvo sa mozambik cajzlama.Ptice sam kupio uvezene iz Belgije stare po 2 godine.Smestio sam ih u kavez 70x40x40 na prilagodjavanje.U samom pocetku ptice su bile mirne,ali posle 3 do 4 dana krece njihovo prepoznatljivo jurcanje po kavezu.Onda sam upotrebio tehniku koja sigurno uspeva.Stavio ih u kanarinske parilice odvojeno jedan do drogoga i poceo da silim jajima i fertivitom i klijalim nigerom.Posle nekih 2 meseca ubacio ih u kavez dimenzija 70x40x40 i odusevio se videvsi kako je pari.Nisam ocekivao da je opari za samo 10 sekundi od ubacivanja u kavez??!!Istog trenutka poceli su da prave gnezdo od jute i obavezno prisutnog PAMUKA ili VATE.Posle 4 dana snela je prvo jaje.Ukupno 3 komada.Muzjaka ne treba vaditi do izleganja mladih jer je on cesto hrani zenku,a i on lezi na jajima.Posle tacno 14 dana izleglo se prvo pile.Vazno je odvojiti muzjaka,jer hoce da ubije mlade(desilo mi se u drugom leglu ubijo je oba mlada).Ilegla su mi se 2 mlada.Zenku ne smete mnogo uznemiravati.Nakon odvajanja mladih,sacekajte 10 dana pa vratite muzjaka da ponovo pari za drugo leglo.I ceo proces u krug.Nije preporucljivo izvoditi preko 3 legla u cugu.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 19, 2014 10:33 am

Kod mene se izveo jedan mozambik kod roditelja,ostala sam jaja bio prebacio kod kanarinki,medjutim svi su crkavali 5-6 dan.Zenka mozambika nije htela nocu da lezi pa sam ostavio samo jedno njeno jaje,medjutim posle nekoliko dana zakucala se za gnezdo i mislio sam da nema ništa jer prvih dana je ustajala noću,medjutim pile se izleglo pre neki dan i za sad vidim da ga hrane i otac i majka.U sledecem gnezdu cu ostaviti sva jaja.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 27, 2014 9:02 am

Mladi mozambik napreduje,prstenovao sam ga,majka lezi na njemu,hrane ga,ne daju mi da pridjem da ga vidim.Ako ustane sa gnezda,ja pridjem da ga vidim,zenka odmah uleti u gnezdo i legne.Sad je vec 12 dana star.Slikacu kad budem stigao.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeSub Apr 05, 2014 10:49 am

evo slike "malog" Velikog mozambika,mislim da je u pitanju zenka.Sad mi zao sto sam ostala jaja prebacio kod kanarinki koje nisu mogle da othrane mlade mozambike.Ali cu ici na jos jedno gnezdo.
Nikakvih problema sa ponasanjem roditelja nema,hranili su ga zajedno,cak muzjak vise.Ne tuku se,jednostavno idealno za sad.sad mu je 21 dan,i za nedelju dana cu ga odvojiti.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeSub Apr 05, 2014 4:16 pm

lepo lepo svaka cast sve pohvale na rad!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeSub Apr 05, 2014 6:40 pm

bravo Pepi cheers 
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 20, 2014 6:41 pm

Mozambici su,tj zenka je snela 3 jajeta,ostavljam sva kod nje,nadam se da će se naleći opet.
Uskoro bi trebao nabaviti par Canicollisa(serinus).Čuo sam uzivo njihovu pesmu i super je.
već sam pitao da li neko drzi canicollise uopste u Srbiji?Trenutno sam u Hrvatskoj,juče sam bio u poseti kod Ivana Ivezića,ima dobrih ptica,pa ću nešto doneti od njega za par meseci dok se malo formiraju.Mislim na kanarince.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimePon Sep 22, 2014 12:14 pm

Mozambik cajzle se opet parile,čim sam stavio gnezdo krenule su da unose,iznose materijal i da se pare.
Da li će ležati videćemo.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 07, 2014 7:13 am

Muzjaka sam izvadio trećeg dana od početka nošenja jaja,po mraku,jaja nisam hteo da menjam za lažna.
Kako je nosila ujutru,tako je ceo dan ostajala u gnezdu i uvece ustajala,preko noći van gnezda.
Izvadio sam muzjaka,četvrtog dana je snela još jedno jaje i ostala i preko noći da leži.Za sada je sve u redu,7-8 dan lezanja...
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 07, 2014 9:30 pm

cudno da se u ovo doba godine pare....kod mene se tek poneki kanarinac izmitario,a 70% ptica jos menja perje....
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 07, 2014 11:36 pm

Imaj u vidu da su divlje ptice iz Afrike i da im je vreme parenja od oktobra do januara.
Ja sam ih doneo prosle godine kao divlje u Avgustu.Izabrane iz gomile,vec u Oktobru iste godine su se parile kod mene i nosile,ali nisu htele da leze,tj.zenka.Ove godine na proleće su imale čak tri gnezda ponovo!Ista prica,danju lezi,uvece iskace iz gnezda i neće da leži do ujutru.
slucajno sam ostavio jedno njeno jaje(ostala pod kanarinke),i nalegla se tek 7-8 dan i izvela i othranila pile.
Evo iste godine opet se parile,sada sam izvadio muzjaka treći dan i nalegla se.Mitarenje je bilo kod nje,nesto simbolicno,muzjak se uopste nije mitario!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)   Mozambik cajzla (Serinus mozambicus) - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mozambik cajzla (Serinus mozambicus)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» serinus mozambicus x serinus leucopigius
» Štanc cajzla, žutarica( Serinus serinus)
» Azijski kanarinac(Serinus pusillus)
» Serinus atrogularis Reichenowi - (Yellow-rumped serinus)
» Himalajska cajzla Carduelis spinoides

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Carduelidae-
Skoči na: