Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Hrana i Ishrana Papagaja

Ići dole 
+38
stojan
Mokosha
pajja
jomabo
misko01
goran092
Farmaflekica
Carli
ZARKOTEKICA
steva27
Milos993
kasper
Iwan97
Sale77-Nis
Bobi*
northstar
makimk
goranpirot
batinic
shikis
Dragomir
skorkovic
Aleksandar Djuric
Djerdan
Tihomir
ZokiLi88
rade
Bojan_ManUtd
igorsand
golub978
acca
GoranKac
ATOS
ljubaribolovac
n.ekv
Luckyboy
mime30
Rea
42 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Farmaflekica




Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.02.2014

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeUto Feb 25, 2014 10:18 pm

Pozdrav, nov sam na forumu zovem se Bojan, inace se bavim uzgojem japanskih prepelica, a papagaje i zebe drzim iz uzivanja.. Interesuje me da li neko zna gde na jjednom mestu mogu uzeti sve vrste semenske hrane za papagaje, tj da li postoji neko ko se bavi prodajom a da neko od vas uzima od njega? i jos jedno pitanje, mozda nije za ovu temu al kazem nov ssam.. Da li neko zna kada ce biti berza u Beogradu ili Pancevu u skorije vreme? Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
goran092




Broj poruka : 93
Datum upisa : 24.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Свилајнац

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeUto Feb 25, 2014 10:56 pm

U vecini prodavnica hrane za ptice imas kupiti na kilo veliki izbor zrnaste hrane, pa nabavis tabelu i sam pravis mesavinu.To je najpovoljnije.Vrstu zrnaste hrane biras prema tabeli u zavisnosti koje ptice imas.
Nazad na vrh Ići dole
Farmaflekica




Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.02.2014

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 27, 2014 5:08 pm

Ok, hvala ti ja sam trazio po Beogradu ali ne bas uspesno.. U jednoj poljoprivrednoj apoteci sam nasao neke vrste semenja, ali ne i sve.. Recimo beli ili sareni suncokret nmg ngde da nadjem itd.. ako neko zna neku prodavnicu u Beogradu neka napise ili neka mi posalje na pp.. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
goran092




Broj poruka : 93
Datum upisa : 24.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Свилајнац

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 27, 2014 11:19 pm

Verovao ili ne kod nas ima jedna radnja opremu za ribolov, a u sklopu nje u dzakovima desetine vrsta zrnevlja za ptice.Beli suncokret ces tesko naci ove godine, jer nije imalo semena za setvu-provereno, ja sam hteo da sejem, a sareni sam imao ali se prodalo.
Nazad na vrh Ići dole
Farmaflekica




Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.02.2014

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimePet Feb 28, 2014 8:53 pm

Ma kod mene u Borci sam nasao u jednoj prodavnici gotovo 90 posto semena i to jako povoljno koliko se meni cini..E sad mi je problem taj suncokret i recimo crveni proso i tako te nesvakidasnje semenke...hahaah al nema veze nesto cu iskombinovati, hvala ti u svakom slucaju..
Nazad na vrh Ići dole
misko01




Broj poruka : 20
Datum upisa : 21.05.2013
Lokacija : Raška

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Gde moze da se nabavi ta tabela za pravljenje hrane, recimo tabela za Zakoa.   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeNed Maj 11, 2014 7:16 pm

goran092 ::
U vecini prodavnica hrane za ptice imas kupiti na kilo veliki izbor zrnaste hrane, pa nabavis tabelu i sam pravis mesavinu.To je najpovoljnije.Vrstu zrnaste hrane biras prema tabeli u zavisnosti koje ptice imas.
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeNed Maj 11, 2014 7:49 pm

pogledaj deklaraciju neke od poznatijih hrana i eto ti...
Nazad na vrh Ići dole
misko01




Broj poruka : 20
Datum upisa : 21.05.2013
Lokacija : Raška

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeSre Maj 14, 2014 9:46 pm

Moze i taj nacin, nego sam mislio da postoji neki vid posebne tabele o vise mesavina hrane.
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeSre Maj 14, 2014 10:52 pm

imaš više posebnih mešavina za papagaje poznatih proizvođača,...  Very Happy 
ma, to samo prvih par puta meris "xy komada semenaka suncokreta, yx komada žita..." a onda shvatiš da je odokativni metod najbolji. bez mnogo masnih semenki, a da je sto raznovrsnije i ne možeš da pogrešiš
Nazad na vrh Ići dole
misko01




Broj poruka : 20
Datum upisa : 21.05.2013
Lokacija : Raška

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeČet Maj 15, 2014 3:31 pm

Sve to ima smisla sa pravljenjem hrane, hvala na savetu ...
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimePon Sep 22, 2014 6:59 pm

Sta klijate od semena za fisere ovako van sezone parenja a sta im dajete pred sezonu, i koliko cesto .Jel mogu da im dajem dva puta nedeljno ovako preko zime pa da ucestalim pred sezonu.Moji fiseri su mlade ptice. Miks semena proso, ovas, svetlo seme , muhar imaju uvek + jedan bar u klasu svaki dan + svaki treci dan jajcana , jaje plazma i sargarepa . narucio sam niger i sareni suncokret pa cu i malo toga .Jel dobro da dajem ujutru jajcanu
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimePon Okt 13, 2014 5:59 pm

Interesuje me jel dajete papagajima i cvet maslacka ili samo list, pitam posto sam dao mojima i dva tri cveta sa pet sest listova, sutradan propevali kao ludaci , samo nesto brbljaju. imam inace 8 fisera.hvala
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 04, 2014 5:42 pm

Nasao sam bar po 100,00 din kilogram jel to korektna cena ?
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 22, 2015 3:59 pm

Molila bih odgovor od iskusnijih. Koja je razlika izmegju crvenog, zutog i belog prosa, mislim na nutricisku vrednost. Naime, nije bilo belog krupnog prosa kod coveka gde nabavljam veliku kolicinu najednom, pa mi je doneo crvenog, sitnog...po mali visljoj ceni. Dakle, dali me je " priklao"? Zanima me dali mogu da dam crveno sitno umesto belog krupnog, kao osnova mesavine, ili da trazim negde drugde hitno belog...koje proso je masnije i bolje za papagaje?
Onda Makimk i Batinic, obojca iz Skoplja, moji sugragjani, gde nalazite plavog maka i kako se to kod nas na makedonskom zove jer ja kud god ga trazim svi me gledaju belo?
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 10:33 am

Ovo ya proso ti nemam pojma ,ja kupim 10 kg dzak , tu ima i belog i crvenog prosa i tako miksam dalje. A mak je valjda mak ima plavi i beli koliko ja znam
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 10:52 am

Predstavio bih miks hrane koji ja dajem mojim fiserima, 10 kg prosa mesanog beli i crveni, 2 kg svetlog semena, 1 kg oljustenog ovsa, 800 gr sarenog suncukreta, 700gr muhara,600gr nigera,300grama konoplje,200gr heljde,100gr lana. U toku nedelje jednom bar u klasu jednom jabuka jednom sargarepa i jednom kuvano jaje sa keksom bevita, malo maka malo psenicne klice.Jednom mesecno tri dana promotor l . Grit imaju uvek i jednom nedeljno pola sipine kosti imam 8 papagaja.Papagaji su u volijeri u zatvorenoj prostoriji temp se spusta do 2 stepena ne manje.
Svaki savet i komentar su dobrodosli
Nazad na vrh Ići dole
pajja

pajja


Broj poruka : 57
Datum upisa : 25.02.2014
Godina : 55
Lokacija : SUBOTICA 064/294-25-45

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 1:34 pm

Savršeno, nemam ništa da dodam !
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeČet Mar 19, 2015 4:57 am

Cvet i pupoljci jorgovana, onda semenke kad precveta, dali mogu da dam papagajima jer sam negde procitala da rozela, braonuhi i pevajuci mogu to da jedu, ali nisam 100% sigurna da je bezbedno...onda pisite malo i o pupoljcima vrsta cveca koje papagaji mogu jesti, da iskoristimo darove prirode...
Nazad na vrh Ići dole
Mokosha

Mokosha


Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.11.2014
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeSub Maj 09, 2015 7:52 pm

Imam jedno pitanjce. Imam malog Aleksandra, mužjaka, starog oko godinu dana. Nedavno sam mu stavila u kavez igračku koja ima zvonce. U početku nije hteo da se igra sa njom, međutim počeo je, ali nekoliko puta dnevno je hrani. Povrati svoje semenkice i hrani zvonce. Da li bi trebalo da ga pustim to da radi ili da sklonim igračku? Unapred hvala na odgovoru i izvinjavam se ako je već pisano o tome, ja nisam mogla da pronađem.
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeNed Maj 10, 2015 2:24 am

Udvara se zvoncetu
Nazad na vrh Ići dole
Mokosha

Mokosha


Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.11.2014
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimeNed Maj 10, 2015 11:55 am

I pretpostavila sam da se udvara, samo ne znam da li bi trebalo da mu sklonim zvonce ili da ga ostavim?
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimePon Maj 11, 2015 8:56 pm

Bolje ostavi zvonce,nek ima zanimaciju a moze i da tuguje malo ako se skloni ...
Nazad na vrh Ići dole
Mokosha

Mokosha


Broj poruka : 5
Datum upisa : 09.11.2014
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimePon Maj 11, 2015 9:15 pm

Hvala, Rade! Smile
Nazad na vrh Ići dole
stojan

stojan


Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.04.2015
Lokacija : čačak

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimePet Sep 18, 2015 6:51 am

поздрав свима.занима ме дали се папагајима даје мед...
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitimePet Sep 18, 2015 7:53 pm

pogledaj na netu kako prave one stapice s semenjem mislim da ide i meda,tako da moze med ali vidi kolicinu
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Hrana i Ishrana Papagaja   Hrana i Ishrana Papagaja - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Hrana i Ishrana Papagaja
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Ishrana
» Ziva hrana za ptice
» Hrana za insektivorne ptice
» Najbolja jajcana hrana
» Jajcana ishrana

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji-
Skoči na: