Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA

Ići dole 
+44
Sremac
bojan*
Banerott
ringeee
brankoKW
markotiki123
toma
MarkoKV
mnedel3
bozo
Joks
itan
sasa87
maja_paunovic
Miks
grujini
makimk
SALE GUZONJIN.SIN
dsc64am2
Kundak
Ivan/Rex
Ruster
sladjan78
peca
Banjalucanin
Srdjan79
filip kam.
markos87
Marjan
Beca272
szrtoma
pedja cb
laci
byrkomi
Sale77-Nis
mladenbp
dusan dragan
SALE KV
bozen
marconi
Luckyboy
MILAN
jecham
dalibor
48 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
bojan*




Broj poruka : 18
Datum upisa : 31.08.2010
Lokacija : Kumanovo

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeUto Apr 01, 2014 10:50 pm

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 8ffd3a449f5b4f6587908ed00faf2255  Zdravo kupio sam ovaj inkubator pa me zanima dali neko zna dali je dobar, i dali treba prskati jaja posto u samom inkubatoru ima ureazno dve posude A 60-65% B 70-75% i A i B 80-85% vlaznosti. Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
itan

itan


Broj poruka : 106
Datum upisa : 23.11.2010
Lokacija : Beograd

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 03, 2014 1:05 am

u principu je ok ali treba da stavis jednu turu i isprobas sto se tice vlaznosti najbolje je da imas digitalni vlagomer ,prskaj ih samo 3 dana pred kraj ,jeli automacki ili ne ?
Nazad na vrh Ići dole
bojan*




Broj poruka : 18
Datum upisa : 31.08.2010
Lokacija : Kumanovo

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 23, 2014 9:02 pm

Itan hvala na odgovoru inkubator je poluavtomatski.
Nazad na vrh Ići dole
itan

itan


Broj poruka : 106
Datum upisa : 23.11.2010
Lokacija : Beograd

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeNed Apr 27, 2014 12:25 am

moj inkubator jednu turu izbacio vec spremam drugu
ima tu svega po malo ,srebrne viandote, srebrne italijanke ,golosijani,cubaste ,bradate ,gacaste hehe od 200 jaja 37 neoplodjenih izcbacio posle 10 dana ,26 nije probilo ljusku ,7 se zaglavili u ljusci ,ostalo cisto 130 pileta |+20 preepelica japansih sam ubacio da vidim oce li se izvesti izaslo je 15 kom

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Qs59g1Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 2wgrnub
Nazad na vrh Ići dole
bojan*




Broj poruka : 18
Datum upisa : 31.08.2010
Lokacija : Kumanovo

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimePon Apr 28, 2014 10:57 pm

I kod mene isto od 9 srebrnih fazan izveo sam samo jedno drugi svi su oformjeni, otvorim jaje u njemu je celo pile ali mrtvo .Ako neko zna u cemu ja problem neka pise .
Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Sremac




Broj poruka : 1
Datum upisa : 13.05.2014
Godina : 50
Lokacija : Susek

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 13, 2014 8:22 pm

Pozdrav, novajlija sam u leženju pilića kupio sam inkubator 192 jajeta automacki i ima ventilaciu,ujutru polažem prvu turu ,nadam se da će biti uspešno ,čitao sam na forumu dosta o tome pa ćemo videti šta će biti Wink
Nazad na vrh Ići dole
alexandar9




Broj poruka : 9
Datum upisa : 18.02.2014
Lokacija : Beograd

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeSre Nov 19, 2014 3:51 pm

jel neko ima iskustvo sa ovim "Cleo" inkubatorom? da li je dobar, sta mi savetujete da li da ga kupim? http://www.dodaj.rs/f/43/JC/46SATQyl/cleo-5x2-pui-gaina-500x5.jpg
Nazad na vrh Ići dole
miskoo




Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.01.2015
Lokacija : sabac

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimePet Jan 16, 2015 12:00 pm

miskoo : zdravo svima..nov sam na forumu,i interesuje me inkubiranje pilica..mislio sam da uzmem automatski inkubator za 50,60 komada,pa kada malo udjem u posao onda cu povecavati ako bog da..koliko je uopste isplativo raditi sa pilicima,koja sorta je najbolja,da li ih je lako prodati i van sezone(mislim mogu li da ih lezem i u leto i u zimu,kada nije sezona)..hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Armin_Spahija




Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.03.2016
Godina : 30
Lokacija : Bosna i Hercegovina

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeČet Mar 17, 2016 5:06 pm

pozdrav ljudi.,.ovako dobio sam inkubator jednoslojni poluauttomatski 90 jaja..,.napunio sma ga jajima jarebicasta talijaka...temperatura je ok..ali imam problem vlagu nemogu dobit iznad 50 %..samo kada poprscem jaja bude 75 80 ali kratko jedan sat i opet spadne na oko 48 50...sipao toplu vodu i nista...a kako citam treba namanje 65 %..eh sad ako moze ko pomoc dobro bih bilo hvala unaprijed...jaja su tek 1 dan u inkubatoru 90 komada
Nazad na vrh Ići dole
stefan994




Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.07.2016

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeUto Jul 12, 2016 1:48 pm

Поштовање свима,
направио сам инкубатор од наведеног замрзивача у који стаје око 60 кокошијих јаја или 90 препеличијих, дошао сам на идеју да изведем 15-так фазана и фазанки и да вршим испуст у мом селу.
Набавио јаја од човека из Војводине јаја стигла и након 25 дана од 25 јаја излегло се само једно пиле, други пут сам наручио од другог човека 30 комада 25 дана касније излегла се само 5 комада па ме сад занима да ли неко може да ми објасни ако је имао искуства са извођењем фазана у чему грешим.
Температура је била 37.5-37.8 влажност до 22 дана до 65 %, задња три дана до 85 %. имао сам октерања јаја 4 пута дневно и 3 пута прскање истих. Хлађење јаја је било од 3-22 дана по 5 минута. Ако неко зна о чему је проблем нека ми помогне. Хвала унапред
Nazad na vrh Ići dole
sladjan78




Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.02.2012

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimePon Feb 06, 2017 6:57 pm

poz da li buka od kuler ventilatora u inkubatoru smeta pilicima tj jajima
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeSub Feb 11, 2017 9:48 pm

Ako je samo buka, to nebi trebalo da smeta ni pilićima ni jajima.Ako se ceo inkubator trese zbog ventilatora to je već nešto drugo i obavezno treba popraviti(zameniti) taj vntilator.
Nazad na vrh Ići dole
sladjan78




Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.02.2012

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeNed Feb 12, 2017 9:06 am

ne ne trese puno sasvim nesto malo a ima buke zbog toga sto sam stavio punjac od 19 volti jer sam stavio sve voltaze od 7 do 12 volti ali ne izjednacuju temperaturu.znam da ovde ima puno inkubatora kupljenih kod stankovica,i moj je taj isti ali sam mu postavio ventilator i sad je temperatura skoro jednaka u svim coskovima,ovako sam imao razlike po stepen i vise.i ranije sam postavio ventilator i imao sam mnogo veliki procenat izleganja,a inkubator drzim u dnevnoj sobi
Nazad na vrh Ići dole
sladjan78




Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.02.2012

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeSub Mar 04, 2017 9:32 pm

procitao sam da razlika u inkubatoru treba da bude max 0,2 stepena ali za mene je to nemoguce ima razlike i do jednog stepena,stavio sam u novi inkubator napravljen od frizidera dva kuler ventilatora ali je opet razlika oko jedan stepen moze li neki savet
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeSub Mar 04, 2017 9:52 pm

Ne kruži ti lepo vazduh kroz inkubator, pa se zbog toga javlja razlika. Možda bi bilo bolje da radi samo jedan ventilator.
Nazad na vrh Ići dole
sladjan78




Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.02.2012

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeNed Mar 05, 2017 10:38 pm

probacu danas ali neznam kako ce da bude.inkubator je za 120 jaja i zato mislim da je malo jedan ali cu ipak da probam
Nazad na vrh Ići dole
sladjan78




Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.02.2012

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitimeSre Mar 08, 2017 5:01 pm

na jednom kuleru stavio sam karton zatvorio desnu stranu i sad je temperatura jednaka
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA
Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Pomoc pri izleganju pilića!
» Odgoj pilića kod živine
» Leženje pilića prirodnim putem
» Pomoc!
» Nimfe (Nymphicus hollandicus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina-
Skoči na: