Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Bolesni kanarinac

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Bojana.C




Broj poruka : 18
Datum upisa : 19.08.2011

Bolesni kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Bolesni kanarinac   Bolesni kanarinac Icon_minitimeUto Sep 13, 2011 8:20 am

Imam pitanje za odgajivace kanarinaca,zenka malino kanarinca se naduvala i kao da tesko dise, stalno drzi otvoren kljun tj stalno ga otvara i zatvara brzo pritom dok to radi ispusta zvuk kao da tesko dise, jede normalno i pije.Odvojio sam je iz letelice da bude sama u kavezu....MOLIM ZA POMOC
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Bolesni kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesni kanarinac   Bolesni kanarinac Icon_minitimeČet Sep 15, 2011 6:22 pm

nebi bilo lose kad bi nasla lek gambazin,jako je dobar za ptice koje imaju probleme sa plucima taj lek je vitaminski antibijotik za respiratorne infekcije. kod mene se taj lek pokazao jako dobro!!!
Nazad na vrh Ići dole
Stankovic




Broj poruka : 52
Datum upisa : 19.07.2011
Godina : 34
Lokacija : Pancevo

Bolesni kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesni kanarinac   Bolesni kanarinac Icon_minitimeČet Sep 15, 2011 6:47 pm

florida ::
nebi bilo lose kad bi nasla lek gambazin,jako je dobar za ptice koje imaju probleme sa plucima taj lek je vitaminski antibijotik za respiratorne infekcije. kod mene se taj lek pokazao jako dobro!!!

To zvuci kao da ima neku infekciju u stomaku ili je puna crva, pogledaj izmet jesi ikad primetila crve ili pod mikroskopom ako mozes da vidis crvja jaja. Ako nema crve onda samo antibiotic bi mogo da pomogne. Nebi hteo da budem negativan ali nisi smela to da dozvolis da se desi, mozda je kasno i za antibiotik.

Nazad na vrh Ići dole
Bojana.C




Broj poruka : 18
Datum upisa : 19.08.2011

Bolesni kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesni kanarinac   Bolesni kanarinac Icon_minitimeČet Sep 15, 2011 7:35 pm

Hvala svima na odgovoru...sada je kasno za bilo sta, nazalost pticica je uginula.Mada moram da kazem da nisam nista primetila ni crve niti bilo sta slicno normalan izmet,normalno ponasanje-veselo,normalno je disala,jela,i bukvalno za dan uginula,pocela tesko da dise kao sto sam navela u prethodnom tekstu, inace je kod nas bila 4 godine...
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Bolesni kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesni kanarinac   Bolesni kanarinac Icon_minitimePet Sep 16, 2011 5:33 pm

e bas mi je zao sto ti je ptica uginula sledeci put ako ne daj boze da se desi nesto slicno moras na vreme reagovati verovatno je vukla neku plucnu infekciju koju nisi primetila desava se jbg..
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Bolesni kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesni kanarinac   Bolesni kanarinac Icon_minitimePet Okt 26, 2012 6:30 pm

Sta davati ptici kojoj je crevo na stomaku crno a kod druge belo, obe ptice su malo naduvene jedu ali nisu vesele, davao sam probiotik ali nije urodilo plodom. Da li davati antibiotik i koji
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bolesni kanarinac Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesni kanarinac   Bolesni kanarinac Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bolesni kanarinac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Bolesni hrčak !!
» Ruski kanarinac
» Lizard kanarinac
» Kanarinac NORWICH
» ugojan kanarinac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: