Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Legalna Nabavka Stiglica?

Ići dole 
+11
sivi soko
Alexandar
dejan77
Bogdanik
dr.nenad86
branislavh
ocky
žako
ivica.m
srxa
Igorche81
15 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 12:58 pm

U ovoj temi bismo mogli pisati o nacinima i mogucnostima legalne nabavke (kupovine) naseg domaceg zakonom zasticenog stiglica.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 1:35 pm

Mozda bi valjalo traziti dozvolu od ministarstva da se uvezu iz Australije? Laughing affraid Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 1:58 pm

Ne pametuj. Ima dosta ljudi koji ne zele da im neko zapleni ptice jer su uhvacene u prirodi a ne znaju gde i kako mogu da na potpuno legalan nacin nabave voljene im stiglice. I ne samo njih vec i mnoge druge vrste ptica faune. Ako vec ne pomazes, nemoj ni da odmazes.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 2:04 pm

Igorche81 ::
Ne pametuj. Ima dosta ljudi koji ne zele da im neko zapleni ptice jer su uhvacene u prirodi a ne znaju gde i kako mogu da na potpuno legalan nacin nabave voljene im stiglice. I ne samo njih vec i mnoge druge vrste ptica faune. Ako vec ne pomazes, nemoj ni da odmazes.

Evo ovako. Uopste ne pametujem. Trenutno ne mogu legalno da ih nabave NIGDE zato sto zakon to jos uvek ne dozvoljava, to ce biti uredjeno nakon sto ministarstvo zavrsi svoje obaveze i izda ljudima dozvole za uzgoj i drzanje, te dozvole za trgovinu.A u Australiji oni nisu zasticeni, te stoga im treba podneti takav zahtev cisto da shvate da bi trebalo da nam omoguce sto pre neki nacin legalne nabavke, jer ocigledno da ovaj nas zakon nikako ne moze da zastiti australijske stiglice, oni se izvoze po citavom svetu, najvise u Ameriku.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 2:11 pm

Eto vidis. Jel bilo tesko?
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 2:23 pm

Igorche81 ::
Eto vidis. Jel bilo tesko?

Nije meni bilo tesko da ti odgovorim, ali sve ovo vec imas na forumu, pa sam podrazumevao da znas, a da se tema odnosi na to sta mozemo da uradimo i pored poznate situacija. Ali ocigledno je tebi bilo tesko da potrazis malo to sto te interesuje. Savetujem ti da malo vise iscitavas razne teme na forumu, zato sto na vecinu tvojih pitanja na ovom forumu vec postoje odgovori...
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 2:46 pm

Nisam pitao zbog sebe vec zbog drugih. Pocetnici ne listaju forume po redu vec traze ono sto ih zanima. Odnosno traze temu koja ih zanima. A ako ovakva diskusija i tema ne odgovara nekome neka je slobodno premesti ili obrise sto se mene tice. Da ima vise tema na forumu pocetnici bi manje lutali i ne bi postavljali pitanja na koja je vec neko negde dao odgovor. Ako nesto nije bilo u redu ja se izvinjavam. Svi mi gresimo.
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 3:04 pm

srha ne zelim da se svadzam ni sa kim.ali kako ce da dokazes da si kupio stiglica iz australije kada kazes da su to ptice iz divljine ne odgojene znaci nemaju ni alke papiri mozda ali za koju pticu kada opet nema alke .....ili mozda imaju
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 7:56 pm

Covek je u pravu. Kako da dokazes da je stranac bez alke i papira? S druge strane kako za domaceg da laziras da je kengur? Ima tu trista cuda i zavrzlama.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 8:37 pm

Igorche81 ::
Covek je u pravu. Kako da dokazes da je stranac bez alke i papira? S druge strane kako za domaceg da laziras da je kengur? Ima tu trista cuda i zavrzlama.

Moj predlog je bio samo da se podnese takav zahtev ministarstvu, ne i da se realizuje, cisto da se proba uticati na njihov nacin razmisljanja oko problematike. A i da se udje u realizaciju takvog posla, ministarstvo ima resenje za to posto bi to bio legalan uvoz i nema posle kome sta da se dokazuje, CITES i zakon i jesu u sustini bazirani na prekogranicnoj trgovini zasticenim vrstama i tamo i taj slucaj ima lepo razjasnjeno.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 8:54 pm

Da. Kad bi jos neko podneo taj zahtev...
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 9:07 pm

Za sada legalne nabavke nema. Takav je zakon. Legalno će biti kada uzgajivači koji su prošle godine prijavili uzgoj dobiju dozvolu za uzgoj od ministarstva. Oni su tada mogli prijaviti i uhvaćene ptice iz prirode. Međutim toga više neće biti. Sada tko dobije dozvolu za uzgoj moći će prstenovati i legalno prodavati ptice. I to je to. Što je bilo iz prirode, bilo je. Svemu dođe kraj pa tako i tome.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 9:56 pm

U neku ruku to je bolje za pticji fond. Ali lose za one koji profitiraju od prodaje uhvacenih ptica. Bice dobro i onima koji dobiju dozvolu.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 10:13 pm

Jedna stvar me zanima, hoce li i novim odgajivacima ptica faune trebati neke nove dozvole? Na primer. Odem kod jednog odgajivaca koji je dobio dozvolu i kupim recimo 2 para stiglica. Zatim odem kod drugog i kupim jos 2 para. Sve u cilju da ih razmnozavam. E sad, dali bi meni tada trebala neka nova dozvola ili sta vec? Cisto teoretski.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 10:16 pm

Igorche81 ::
Jedna stvar me zanima, hoce li i novim odgajivacima ptica faune trebati neke nove dozvole? Na primer. Odem kod jednog odgajivaca koji je dobio dozvolu i kupim recimo 2 para stiglica. Zatim odem kod drugog i kupim jos 2 para. Sve u cilju da ih razmnozavam. E sad, dali bi meni tada trebala neka nova dozvola ili sta vec? Cisto teoretski.

Da. Podnosis zahtev ministarstvu i trazis dozvolu za odgoj. Taksa je 2400 din. i trebalo bi da vazi dozivotno, tj. kad jednom dobijes dozvolu, to je to. Posto imas legalno poreklo ptica, ostalo je da ispunis ostale zakonske norme sto se tice smestaja ptica, prstenovanja, prijavljivanja promene stanja itd.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 10:40 pm

Ekstra. To cu i da uradim za koju godinu. Zasad cu da povecam jato kanarinaca na bar tri para i da se uclanim u neko udruzenje a za dalje videcemo. Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
ocky




Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.12.2011
Godina : 49
Lokacija : sabac

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:59 pm

pozz
ja posedujem nekoliko stiglica ali moje ptice nisu prstenovane neke sam dobio a neke kupio (na sajmovima koje sam posecivao)
uclanjen sam u drustvo jedno u sapcu
u planu mi je da ih razmnozavam za sebe tj za sad nikad se nezna da li bih ja morao te ptice da prijavim tj legalizujem ili samo njihove mlade
nov sam u ovom drustvu i nisam dobio tj nisam stigao za narudzbinu karika pa tako nisam ni karicio ni mlade kanarince koji su mi se izlegli sad preko zime
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 12:08 am

Mislim da ne mozes da ih legalizujes ali bolje neka ti neko bolje upoznat s tim pitanjem odgovori. Ja nikad nisam bio clan nekog udruzenja pa samim tim nikad nisam ni prstenovao svoje kanarince. Ako ih ne vodis na izlozbe i ne drzis samo zbog zarade, po mom misljenju prstenovanje ti nije ni potrebno.
Nazad na vrh Ići dole
branislavh




Broj poruka : 4
Datum upisa : 01.08.2012

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeSre Avg 01, 2012 12:56 pm

Molim bilo koga ko se kreće ovim forumom da mi pomogne. Želim nabaviti mladi par štiglića ili možda dva. Svašta sam pokušavao ali ljudi ili ne znaju ili znaju pa se boje da kažu. Zašto? Nije mi jasno. Nisam inspektor ili neko sličan koji na ovakav način, možda i takvih dokonih ima, želi loviti nelegalne ptice i uzgajivače. Meni treba par ili dva para štiglića koji će živeti u vrlo dobrim uslovima za život i razvoj. Hvala svima koji se potrude da mi pomognu, a kengure neću kupovati. Hvala !
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeSre Avg 01, 2012 1:24 pm

Za legalnu nabavku stiglica ti treba dozvola ministarstva za uvoz ako ces te stiglice da uvezes iz inostranstva. Najbolje je da lepo pozoves cites kancelariju i raspitas se sta ti sve treba, oni ce ti reci sve .


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
branislavh




Broj poruka : 4
Datum upisa : 01.08.2012

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeSre Avg 01, 2012 2:06 pm

Čini mi se ipak malo bez veze, da kupujem štiglića u Bosni ili Hrvatskoj kad, pretpostavljam, i u Srbiji ima ljudi koji ih uzgajaju kvalitetno i na korist i ljudi i prirode. A birokratija? Ne znam šta reći.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeSre Avg 01, 2012 2:21 pm

Tako je kako je, svima namam bode oci taj pravlnik koji nije odradjen kako treba i nije evropski, ali bice i boljih vremena, nadamo se i to uskoro. Znaci za sve sigurne i tacne informacije, javite se cites kancelariji. Da vam ne pricaju i prepricavaju sta je i kako je oko toga.


Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeČet Avg 02, 2012 10:25 pm

Po zakonu ti mozes nabaviti ptice i od odgajivaca iz Srbije koji imaju dozvolu za odgoj stiglica, ali po tom istom zakonu takva dozvola se jos nije izdala u u ovoj Banana Republici, pa je jedini moguci legalan nacin nabavke uzvoz uz dozvolu ministarstva koje do dan danas ne radi svoj posao i ne radi u interesu odgajivaca vec omogucava "lov u mutnom".
Nazad na vrh Ići dole
branislavh




Broj poruka : 4
Datum upisa : 01.08.2012

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeČet Avg 02, 2012 11:19 pm

Jedino mi preostaje da zatražim dozvolu za uvoz. Ako tražim dozvolu za jednu pticu, možda se budu osećali glupo, a ako tražim za dve ... Ipak mislim da njih apsolutno nije briga ni za ptice ni za ljude. Ako prate ovaj forum možda mi i ne daju dozvolu. Možda da zatražim zaštitu radi kršenja ljudskih prava. Nadležni državni organ mi ne dozvoljava da držim pticu i da joj omogućavam da se razmnožava u humanim uslovima.
Nazad na vrh Ići dole
dejan77

dejan77


Broj poruka : 78
Datum upisa : 01.07.2012
Godina : 46
Lokacija : krusevac

Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitimeČet Avg 02, 2012 11:25 pm

sta si se uhvatio za taj zakon,kupi od nekog ptice cuvaj i cuti
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Legalna Nabavka Stiglica? Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalna Nabavka Stiglica?   Legalna Nabavka Stiglica? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Legalna Nabavka Stiglica?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Bolest stiglica
» Razmnozavanje štiglica u avikulturi
» Priprema stiglica za parenje
» Priprema stiglica za parenje...
» Ishrana stiglića uopšteno....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: