Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 cudan neki stiglic

Ići dole 
+2
Bogdanik
Laza
6 posters
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

cudan neki stiglic Empty
PočaljiNaslov: cudan neki stiglic   cudan neki stiglic Icon_minitimeSub Jan 30, 2010 8:41 am

Mnogo puta se desi a posebno zimi da naletim na stiglice koji imaju bele tackice ili na glavi, sto na crvenom delu sto na crnom, kako se to zove i zasto se to desava?
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

cudan neki stiglic Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan neki stiglic   cudan neki stiglic Icon_minitimeSub Jan 30, 2010 12:26 pm

Cesto ovi stiglici sto dolaze sa severa zimi imaju fleke po crnoj kapi. To im je znak prepoznavanja u odnosu na domace balkance. A za fleke po masci, to je vec aberacija ili parcijalni albinizam , ali ako nije veliko polje, te ptice nemaju neki veliki genetski potencijal.
Nazad na vrh Ići dole
Santa

Santa


Broj poruka : 77
Datum upisa : 07.01.2010

cudan neki stiglic Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan neki stiglic   cudan neki stiglic Icon_minitimeSub Jan 30, 2010 2:55 pm

Bogdanik ::
Cesto ovi stiglici sto dolaze sa severa zimi imaju fleke po crnoj kapi. To im je znak prepoznavanja u odnosu na domace balkance. A za fleke po masci, to je vec aberacija ili parcijalni albinizam , ali ako nije veliko polje, te ptice nemaju neki veliki genetski potencijal.
To vam se zove intraspecijska varijabilnost, a recenicu te ptice nemaju veliki genetski potencijal ne razumem.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

cudan neki stiglic Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan neki stiglic   cudan neki stiglic Icon_minitimeSub Jan 30, 2010 3:01 pm

Xmmmmm, svaka ptica ima svoj genetski potencijal, dace identicne, prepoznatljive osobine u potpmstvu ali ovde je Bogdanik najverovatnije hteo da kaze da parenjem ovih ptica se ne moze dobiti bela stiglica, pa na tu temu nema genetskog potencijala, ja sam to tako shvatio......

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

cudan neki stiglic Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan neki stiglic   cudan neki stiglic Icon_minitimeSub Jan 30, 2010 3:25 pm

dr.nenad86 ::
Xmmmmm, svaka ptica ima svoj genetski potencijal, dace identicne, prepoznatljive osobine u potpmstvu ali ovde je Bogdanik najverovatnije hteo da kaze da parenjem ovih ptica se ne moze dobiti bela stiglica, pa na tu temu nema genetskog potencijala, ja sam to tako shvatio......

Pozdrav cheers
Lepo objasnjeno, sto se tice genetskog potencijala svaka ga ptica ima, e sad kakvog... A ovo sto je Bogdanik napisao, ocigledno je da je mislio za ptice sa belinama koje se mogu dobiti u potomstvu i po meni mislim da je upravu...
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

cudan neki stiglic Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan neki stiglic   cudan neki stiglic Icon_minitimeSub Jan 30, 2010 3:47 pm

Bas na to mislim , da nemaju genetski potencijal za dobijanje bele ptice ili dobijanja belih 'mrlja' po ptici. Dok kod belobradih ima sanse i za dobijanje bele glave i dobijanje ponovo brade.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

cudan neki stiglic Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan neki stiglic   cudan neki stiglic Icon_minitimeNed Jan 31, 2010 4:33 pm

cudan neki stiglic 60361213
Nazad na vrh Ići dole
lord189

lord189


Broj poruka : 18
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : solin

cudan neki stiglic Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan neki stiglic   cudan neki stiglic Icon_minitimeNed Jan 31, 2010 5:59 pm

Lazar ::
cudan neki stiglic 60361213

ma to je genetski poremećaj jednostavno.....

ova je ženka šporka posve nije niti za držatz a niti za puštat Cool Cool lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

cudan neki stiglic Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan neki stiglic   cudan neki stiglic Icon_minitimeNed Jan 31, 2010 6:31 pm

lord189 ::
Lazar ::
cudan neki stiglic 60361213

ma to je genetski poremećaj jednostavno.....

ova je ženka šporka posve nije niti za držatz a niti za puštat Cool Cool lol! lol! lol!

a po cemu nije za drzati i kako sam te razumeo to je skart za tebe??? pojasni mi
Nazad na vrh Ići dole
lord189

lord189


Broj poruka : 18
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : solin

cudan neki stiglic Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan neki stiglic   cudan neki stiglic Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 5:50 pm

Lazar ::
Mnogo puta se desi a posebno zimi da naletim na stiglice koji imaju bele tackice ili na glavi, sto na crvenom delu sto na crnom, kako se to zove i zasto se to desava?

ma svaka ptica ima genetski poremećaj a to se dešava kod takvih ptica kao što su bijela pera posred crne maske i crvene točke na pozadini glave na rubu crne maske
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





cudan neki stiglic Empty
PočaljiNaslov: Re: cudan neki stiglic   cudan neki stiglic Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
cudan neki stiglic
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Video klipovi stiglica
» Štiglić x Juričica
» Belobradi stiglic
» melanizirani stiglic
» Sivoglavi Stiglic (Carduelis caniceps)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: