Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Bebica zako

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
nkin




Broj poruka : 5
Datum upisa : 10.11.2013

Bebica zako  Empty
PočaljiNaslov: Bebica zako    Bebica zako  Icon_minitimeSub Nov 30, 2013 3:14 pm

Cao ljudi, treba mi savet Smile
Imamo zakoa starog tri meseca, vec je deset dana kod nas. Pre dva dana smo mu ukinuli jutarnju dohranu dok smo nastavili uvece da ga hranimo sa kasicom, hranu koju ima u kavezu (prestige premium) nece da jede ili ga mi nismo videli do sada. Hoce da jede tu istu hranu samo iz ruke i to mu pola ispadne iz usta, nekada mi se cini kao da nista nije pojeo. Nisam primetila da je oslabio, jako je druzeljubiv i samo bi se mazio. Vodu ga isto nismo videli da pije. Poslednja dva dana zabije kljun u cosak kaveza i nogom pokusava da prokopa kavez kao kuce.
Savet bi nam dobro dosao, hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
goran092




Broj poruka : 93
Datum upisa : 24.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Свилајнац

Bebica zako  Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebica zako    Bebica zako  Icon_minitimeSub Nov 30, 2013 7:13 pm

Prvo odakle ste nabavili pticu-pitjte vlasnika cime ga je hranio.Jabuka-kriske,sargarepa cela,bar klas okacis u kavezu da bi se uz igru sa tom hranom naucio da jede.Dok ne vidis da je poceo da jede vrati mu rucnu ishranu ali smanji kolicinu.Koju hranu za rucno hranjenje koristis trebalo bi Nutribird A21.
Nazad na vrh Ići dole
nkin




Broj poruka : 5
Datum upisa : 10.11.2013

Bebica zako  Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebica zako    Bebica zako  Icon_minitimeNed Dec 01, 2013 8:57 pm

Uzgajivac ga je hranio sa parrots prestige, sa sargarepom i jabukom se igrao pre dva-tri dana a tek danas je poceo malo i da jede. Ako sam dobro razumela ne treba da mu ukinemo dohranu dok ne vidimo da je poceo da jede svoju hranu, samo da mu smanjimo kolicinu. On je kod uzgajivaca presao na cvrstu hranu ali nam je on rekao da mozemo da mu dajemo narednih par dana dohranu da bi se navikao na nas.
Nazad na vrh Ići dole
goran092




Broj poruka : 93
Datum upisa : 24.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Свилајнац

Bebica zako  Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebica zako    Bebica zako  Icon_minitimeNed Dec 01, 2013 9:46 pm

Da razumeli ste hranite ga nekoliko puta u toku dana sa npr.15ml hrane u spricu,uvece koliko hoce da pojede.Okacite mu obavezno bar klas jer tako najlakse nauci da jede zrnastu hranu.Ukinucete mu dohranu kad vidite da je oljuskao zrnastu hranu na dnu kaveza.Samo postepeno nemojte ga izgladnjivati,pitanje je koliko je projeo sam.Skuvajte mu malo kukuruza da omeksa zrno i stavite mu u ciniju to obozavaju svi papagaji.Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
nkin




Broj poruka : 5
Datum upisa : 10.11.2013

Bebica zako  Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebica zako    Bebica zako  Icon_minitimeNed Dec 01, 2013 10:03 pm

Hvala vam puno na brzom odgovoru, obavestavacu vas kako napreduje moja ptica. Jos jedno pitanje, hranu koju mu stavljam u kavez da li treba menjati svaki dan ili samo ocistiti ljuspice i dodati novu posto skoro da uopste i ne pipne tu hranu. Sto se tice klasa gricka ga a i uzeli smo mu i poslasticu smakers koju danas ceo dan gricka.
Pozdrav Smile 
Nazad na vrh Ići dole
goran092




Broj poruka : 93
Datum upisa : 24.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Свилајнац

Bebica zako  Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebica zako    Bebica zako  Icon_minitimeNed Dec 01, 2013 10:30 pm

Ja preporucujem da se svaki dan menja hrana,stavljajte manje ako ne jede.Hranu koju menjate ne bacajte, odlazite, a kasnije kada se sakupi ocistite provejavanjem.Ja to radim uz pomoc ventilatora, kada i dodajem vise vrsta zrnaste hrane koja nedostaje u smesi.Ali to je za vecu kolicinu.Posto vi imate jednu pticu odlucite sami u zavisnosti od finansija.
Nazad na vrh Ići dole
nkin




Broj poruka : 5
Datum upisa : 10.11.2013

Bebica zako  Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebica zako    Bebica zako  Icon_minitimeSub Dec 07, 2013 12:19 pm

Nakon naseg dopisivanja on je sutradan poceo da jede. Sada samo jede i spava i malo se vrti po kavezu, kada ga pustimo izadje malo se poigra sa nama i namamimo ga sa hranom da udje u kavez. Da li postoji neka odredjena kolicina hrane koju moze pojesti u toku dana ili...?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bebica zako  Empty
PočaljiNaslov: Re: Bebica zako    Bebica zako  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bebica zako
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» zako gricka garderobu i tkaninu
» Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)
» amazonac ili zako - pomoc
» Zako problem sa disanjem
» žako - Fauna Europe

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Veliki papagaji-
Skoči na: