Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sta sve imate u kavezu

Ići dole 
AutorPoruka
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Sta sve imate u kavezu Empty
PočaljiNaslov: Sta sve imate u kavezu   Sta sve imate u kavezu Icon_minitimeNed Nov 22, 2015 5:13 pm

Ako mi dopustite otvorio bih ovu temu: " Sta sve imate u kavezu " , jer verujem da ima odredjeni broj clanova kao sto sam ja, koji nema volijeru. Vec svoje ptice drzi u kavezima.
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Sta sve imate u kavezu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta sve imate u kavezu   Sta sve imate u kavezu Icon_minitimeNed Nov 22, 2015 5:26 pm

Za pocetak prikazacu svoj kavez, sam sam ga osmislio a da se pri tom nisam konsultovao ni sa kim. Kumu sam dao letve koje je obradio na abrihter i sastavio mi je po mom crtezu. Ja sam sekao zicu, savijao je i ofarbao. Pa posle drugog mazanja kad se farba osusila, polako i pazljivo prikucao.

Tepsiju za pesak sam sam napravio od pocinkovanog lima koji sam imao.  A nosac tog kaveza ( 90sm x 50sm x 70sm ) sa tockovima je moje ruke delo.

U jednom trenutku uhvatila me je zelja da imam ptice ( jer sam ih davno imao ), pa sam tako krenuo u ostvarivanje zelje. Evo izgleda kaveza:



Sta sve imate u kavezu <a href=Sta sve imate u kavezu DSCF2232" />


Sta sve imate u kavezu <a href=Sta sve imate u kavezu DSCF2233" />
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Sta sve imate u kavezu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta sve imate u kavezu   Sta sve imate u kavezu Icon_minitimePet Jan 22, 2016 12:40 pm

Potreban mi je savet, da li se mogu uparivati bele zebe, bez bojazni da ce biti problema za mlade?
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Sta sve imate u kavezu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta sve imate u kavezu   Sta sve imate u kavezu Icon_minitimeNed Jun 05, 2016 10:25 pm

Da se pohvalim, od jednog para zebi gde je zenka bela a muzjak saren. Dobio sam cetiri ptica i to dva bela sa sivim glavicama. I dva sarna kao muzjak, ocekujem krajem iduce nedelje da pocnu izlaziti iz gnezda.

Moram priznati da me je prijatno odusevilo, kojom brigom su posveceni roditelji prema svom potomstvu. Zao mi je sto su mi kod drugog para zebi, uginuli mladi. Doduse imao sam dva ptica, ali da sam menjao travu u gnezdu odrao bih ih u zivotu. Jer mi muzjak ima vodenu stolicu i uvece se sa zenkom uvuce u gnezdo.
Neznam koliko je puta u toku dana kakio u gnezdu, ali znam da je prvo uginulo ptice koje se poslednje ispililo. A posle par dana uginulo je i starije od velike vlage i mirisa.

Da li postoji nacin da se zaustavi vodena stolica, zao mi je da muzjaka izolujemjer je dosta pitom i veseo...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta sve imate u kavezu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta sve imate u kavezu   Sta sve imate u kavezu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta sve imate u kavezu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sta imate od ptica?
» Podloga u kavezu i volijeri
» Braunouhi papagaj ne vrši nuždu u kavezu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote-
Skoči na: